Poseł Suski pomija rzeczy najważniejsze.

Poniekąd spycha dyskusję o mediach na manowce. Istnieją argumenty znacznie mocniejsze od odwoływania się do tajemnych spisków. Może nie zauważył, a powinien, że media dla tej ekipy to być albo nie być. Ogrom niekompetencji, korupcji, swoboda działania i rozbudowy do monstrualnych rozmiarów agentury rosyjskiej i powiązanej z tą agenturą i z PRLowskimi służbami armii tajnych i jawnych współpracowników, przestępstwa z uwikłaniem premiera, prezydenta, ministrów, posłów, ogrom zbrodni, afer, standardy rosyjskie tak przejmująco pokazane w filmie opartym na rzeczywistych zdarzeniach "Układ". Tymczasem Poseł opowiada o jakichś Masonach. Mogą sobie być, może ich nie być. Tu mamy prawie  półtora tysiąca porażających konkretów włącznie z mrożącym krew w żyłach mordem smoleńskim i zaangażowaniem rządzących w tuszowanie tej zbrodni. To jest rzeczywisty powód, dla którego nie znajdzie się żaden dworak, który dopuści przekaz pokazujący to wszystko szerokiemu odbiorcy i o tym trzeba głośno mówić. Kwestie (pop)kulturowe podniesione przez pana Posła odgrywają rolę drugorzędną, traktowane są przez dysponentów mediów instrumentalnie.  Czyżby nie zauważył i tego, że działania prowadzące do uszczelnienia mediów były pierwszymi jakie podjął Komorowski po tragedii smoleńskiej? Ten fakt ma wymiar symboliczny, podobnie jak uczynienie przez Komorowskiego swoim doradcą jednego z największych komunistycznych zbrodniarzy, Jaruzelskiego.

Lepiej by było, gdyby poseł Suski w ogóle nie zabierał głosu w tej sprawie. Wszedł na główną linię walki, jaka toczy się w Polsce ośmieszając tych, którzy usiłują znaleźć jakiś sposób na dotarcie do społeczeństwa z prawdą o tym co dzieje się. To jest zbyt ważna sprawa by przejść nad tym do prządku dziennego.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Józef Darski

19-04-2013 [12:45] - Józef Darski | Link:

Niestety, jesteśmy na rynku politycznym. Na prawicy króluje debilizm i jednoprzyczynowe wyjaśnianie wszystkiego. Żydzi to już strach, więc pozostawiono ich Nowemu Ekranowi. Masoni są bezpieczniejsi (Anglików Coryllusa pomijam jako marginalnych, podobnie USA - na tym odcinku pracuje rosyjska agentura). Plecie o nich Kościół, plecie Braun, pełno bredni Krajskiego i są wielce popularne u umysłów prostych, więc Suski postanowił rozszerzyć swoją bazę wyborczą. Jakby to były lata 60-te i popularny byłby Däniken, to usłyszelibyśmy o złoswieszczych kosmitach. Suski kompromituje się w naszych oczach, ale my i tak na niego nie zagłosujemy, a u umysłów poczciwych zdobędzie zwolenników, bo mówi językiem  dla tych umysłów zrozumiałym. Masoni i basta, a nie jakieś sprzeczne interesy, państwo sieciowe, grupy oligarchiczne, służby. Ostatnio od zacnego księdza z Łodzi słyszałem, że masoni rządzą GRU i FSB. To jest zabawne w istocie. Im powszechniejsze zdebilnienie, tym mniejsze szanse zwycięstwa obozu niepodległościowego. Okazuje się, że ludzie walczący w słusznej sprawie, są w dużej części niepełnosprawni umysłowo. I nic na to nie poradzimy. Powinienem Suskiego wywalić za propagowanie kretynizmu. Ale kto wtedy by został?

Obrazek użytkownika Janko Walski

19-04-2013 [13:15] - Janko Walski | Link:

Potem przez piętnaście czyściłem z brzydkich wyrazów. Biorąc bowiem pod uwagę całokształt obecności publicznej pana Posła, doszedłem do wniosku, że mamy tu do czynienia nie tyle z grą o jakiej Pan mówi co z trudnością ogarnięcia rzeczywistości.Ewentualnie z jednym i z drugim. Nie wiem co gorsze. W żadnym wypadku nie powinien zostać posłem.

Obrazek użytkownika dogard

19-04-2013 [13:27] - dogard | Link:

i wyrzucaniu z bloga; to dopiero meczarnia, jedyny do czytania pozostaje darski--horrendum.Dlaczego rowniez ty stygmatyzujesz suskiego, przeciez go wybierali wyborcy,a nie jego wrogowie czy urazoni obroncy muti--kulti.Smieszni jednak bardziej jestescie wy sami,sedziowie POprawnosci wszelakiej...

Obrazek użytkownika Janko Walski

19-04-2013 [13:46] - Janko Walski | Link:

Głupota może wyrządzić szkody nie do naprawienia.

Obrazek użytkownika dogard

19-04-2013 [13:50] - dogard | Link:

uwazac co i w jakiej sprawie piszecie--ty i darski rownie podlegacie ocenie,a wirus glupoty wcale was nie musi omijac.

Obrazek użytkownika Janko Walski

19-04-2013 [14:18] - Janko Walski | Link:

Pan Darski natomiast przypisuje posługiwanie się masonami cynicznej grze pana Suskiego pod wyborców do których trafiają jedynie najprostsze wyjaśnienia.
Oczywiście nie będę się upierał. Jestem z prowincji i nie wszystkim osobom publicznym  miałem okazję przypatrzeć się dokładniej, a może wygląd mnie zmylił

Obrazek użytkownika Józef Darski

19-04-2013 [16:30] - Józef Darski | Link:

Ale problem jest szerszy, bo tego rodzaju bzdury są coraz populrniejsze po "naszej stronie". Jeśli zatem nie jest to gra pod Rydzyka i Kościół, tzn., że rośnie lawinowo zidiocenie po "naszej stronie" albo zawsze tak było tylko tego nie dostrzegaliśmy.

Obrazek użytkownika dogard

19-04-2013 [18:35] - dogard | Link:

tylko nie kumam tej zapalczywosci w ich roztrzasaniu, tym bardziej ,iz sam wiesz ,ze to wlasnie gierki pod publiczke...Samymi madrosciami ich nie zwabisz,mozesz jedynie na smierc zanudzic.Roznych mamy wyborcow, to tez nalezy uwzglednic.Co najwyzej sam sie troche osmieszyl, w niektorych oczach i tylko tyle.Glupota jest radosny lincz i to niby z n/strony.Niewspolmiernosc zachowan pietnujacych i tyle.

Obrazek użytkownika Janko Walski

19-04-2013 [18:47] - Janko Walski | Link:

ma swoje usprawiedliwienie.  Ludziom na prawdę nie mieści się w głowie, gdy widzą co robią Tusk i Komorowski. Zostały przekroczone wszelkie granice wyobrażeń o sk..twie. Potrzeba zatem armii publicystów, którzy cierpliwie będą wszystko po kolei wyjaśniać. Trzeba podeprzeć się wiedzą socjologiczą by formułować przekazy na różnym poziomie złożoności. Trzeba wreszcie zwracać uwagę by nie mieszać niszczącej kraj dyktatury podpiętej pod Kreml z kulturowymi zagrożeniami cywilizacji śmierci, na które uwrażliwia Kościół. Kościół także powinien te dwa obszary w sposób czytelny dla każdego rozgraniczać. Mam wrażenie, że serwisy informacyjne telewizji Trwam trzymają najwyższe standardy. Podobnie jest z Naszym Dziennikiem, którego poziom przewyższa wszystkie niezbędniki inteligenta "jedynie słusznych" razem wzięte.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

19-04-2013 [20:17] - Paweł Chojecki | Link:

Niestety, od lat żyjemy mitami. Bez wątpienia opcja II.

Pozdrawiam,
Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika chrisdigger

19-04-2013 [19:26] - chrisdigger | Link:

Berlin Niemcy
Hotel Adlon Kempinski
---"... S. suslicus jest zwierzęciem stadnym i wiedzie życie w rodzinnych grupach. Rodzinne klany łączą się razem kolonie, które wspólnie zajmują dane siedlisko. Każdy suseł buduje swoją oddzielną, indywidualną norę. Motorem rozbudowy kolonii są migracje samców, które, dołączając do innej grupy, przyczyniają się do wymiany materiału genetycznego..."---Dog niem.
-----"..W Pomrocznej spotykany jest jedynie między Wieprzem a Bugiem i jest objęty ochroną gatunkową, zaś cztery zwarte kolonie są objęte ochroną rezerwatową..."--Doberman niem.wersja Chuck'a N.

Obrazek użytkownika tanat

19-04-2013 [13:20] - tanat | Link:

Według Pana toku myślenia taki pan Pilecki byłby debilem, bo kto przy zdrowych zmysłach szedłby na pewną śmierć do obozu koncentracyjnego ? Ale Pan nie rozumie jednego, że czasem w szaleństwie jest metoda. Gdy zaś chodzi o tego tam Dworaka czy jak mu tam, skoro zawodzą już jakieś racjonalne argumenty stawiane w dobrej wierze tłumaczącej zachowanie, to czasem się sięga w celu próby wytłumaczenia do innego systemu odniesienie. Nie oceniam czy lepszego czy gorszego, a mogę Pana zapewnić, że bywają znacznie gorsze kryteria odniesienia. Oczywiście wytłumaczenie też może być banalne, może ten cały D. i jemu tam podobni to po prostu bardzo źli ludzie są i tyle. Tak czy siak, pewno jest jedno, że póki żyje choć jeden Polak, takie Dworaki i jemu podobni nie mogą wygrać. Mogą się trzymać długo ale nie ma takiej opcji by wygrali. Ja rozumiem, że Pan zdaje się chciałby przekonywać ludzi jakimiś argumentami mniej lub bardziej racjonalnymi. Tyle, że to nic nie da. Ludzie sami muszą nauczyć się myśleć, trzeba ich przekonywać by zaczęli myśleć, a wtedy sami się zorientują gdzie tu prawda, a gdzie fałsz. Człowiek jednak nie lubi być oszukiwany i ma skłonność dążenia do prawdy, prędzej czy później zorientuje się, że w tym teatrze Dworaków i innych trampkarzy coś nie gra, a czy te ich struktury nazwiemy masonami, oligarchią, czy innymi nazwami nie ma znaczenia, gdyż efekt ich działań niezależnie od nazwy jest wciąż taki sam, zły i niszczący dla wszystkich pozostałych.

Obrazek użytkownika Janko Walski

19-04-2013 [18:51] - Janko Walski | Link:

stawiane w dobrej wierze tłumaczącej zachowanie"

Racjonalne argumenty są takie, że dopuszczenie do mediów prawdy oznacza radykalne skrócenie drogi do więzienia tych których dysponenci mediów wspierają z wzajemnością. Czy może być silniejsza motywacja, jeśli pozostajemy w kategoriach ziemskich?

Proszę uprzejmie wejść na podany w notce link i zacząć czytać te 1400 powodów, dla których Tusk i Komorowski nie mogą pozwolić na media przedstawiające prawdę. Gdyby nie mieli pewności, że Dworak nie rozszczelni mediów masowych to znaleźliby innego dworaka. Nie ma najmniejszej potrzeby sięgania po argumenty nieweryfikowalne, bo te weryfikowalne kładą się ciężkim głazem na naszej rzeczywistości.

Obrazek użytkownika jozef

19-04-2013 [16:23] - jozef | Link:

Coś co nazywam głupotą i prywatą króluje nie od dzisiaj. Przypomnę rok 1993 gdy tzw. prawica mogła nie dopuścić do tego co mamy dzisiaj. Woleli walczyć pomiędzy sobą. Wygrał Miller, wygrał Kwaśniewski. Z jednej strony posłowie PiS powinni występować i walczyć o dobro wspólne. Z drugiej strony czasami lepiej by było gdyby nic nie mówili. Zamiast trzech zdań ostrych jak miecz często słyszę bełkot.

Obrazek użytkownika Janko Walski

19-04-2013 [18:17] - Janko Walski | Link:

jeśli nas wzmacniają. Pomijając kwestie etyczne, nie wzmacniają. Odwrotnie, tego typu uproszczenia wywołują niepowetowane szkody. Ludziom pogubinym chwytającym się prostych wyjaśnień rzeczywistości trzeba cierpliwie tłumaczyć jakie siły ścierają się i o co toczy się bój. Nie ma innej drogi. Za pomocą Żydów, Masonów, Globalistów i Cyklistów można co najwyżej zaklajstrować rzeczywistość. Jest to zasłona korzystna dla tych, którzy odpowiedzialni są za patologie, tak jak dla złodziei korzystny jest mylny trop. Jak już złapiemy wszystkich Masonów Żydów i cyklistów to okaże się że nadal jesteśmy tam gdzie byliśmy. Przypuszczam, że agentura wpływu ulokowała się właśnie w środowiskach skłonnych do takich uproszczeń, więcej znalazła się w orbicie tych, którzy nadają im ton. To jedna sprawa. Druga to rozszerzenie bazy społecznej przeciwstawiających się patologiom. By odwrócić równię pochyłą, po której Polska się stacza musimy pozyskać tych, dla których Kwaśniewski i Komorowski są osobami zaufanymi. Posługując się takimi kalkami przekreślamy taką możliwość w przypadku większości z nich. TVNowi, Polsatowi, GW, itd, tego typu argumenty ułatwią tylko dyskredytację sanacji Polski i sił ją postulujących w oczach zdezorientowanych oglądaczy tych mediów.

Obrazek użytkownika Rybak

19-04-2013 [12:59] - Rybak | Link:

Diabeł najbardziej pragnie, aby ludzie sobie myśleli że go nie ma.
Masoni też!

Obrazek użytkownika Janko Walski

20-04-2013 [13:24] - Janko Walski | Link:

tego co jest diabelskim spiskiem niszczącym świat od tego co jest zwykłą omertą zbrodniarzy, czyli nieuchronnym choć niechcianym skutkiem tego, że Dobry Bóg dał każdemu wolną wolę.  Dlatego ludzie łapią się na różne fałszywe tropy. Na przykład widzą Masonów czy diabłów tam, gdzie mam do czynienia z banałem, tylko dlatego, że ten banał  nie mieści się im w głowie.

Obrazek użytkownika Daf

20-04-2013 [08:25] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

sytuacje opisal ! Kraj rozpada sie na oczach bezradnych Polakow, a gledzenie tych, ktorym narod placi za konkretna prace dla Polski plynie szerokim strumieniem.
Nieudolni politycy, po kazdej stronie, belkocza na kazdy mozliwy temat a najchetniej o tym, o czym nie maja zielonego pojecia.
Spoleczenstwu trzeba wytlumaczyc na czym polega polityka. Ze to jest rozwiazywanie problemow malych a potem, jak te male problemy sa rozwiazane , problemow duzych. I z tego politycy maja obowiazek rozliczania sie przed spoleczenstwem, bo za to sa sowicie oplacani.
Filozofowanie posla Suskiego o masonerii jest psu na bude potrzebne, nie za to p. Suski jest oplacany !

Na oczach calego narodu rozne dworaki daja dowod arogancji, tchorzostwa i niekompetencji. Szkodza spoleczenstwu.
Politycy, po kazdej stronie, wyskakuja przed szereg i wyglaszaja przemowienia, puste frazesy, wzbudzajac politowanie i pogarde. Intelektualna impotencja !
Wychylic sie "poza brzeg wlasnego talerza" i zobaczyc jak wywiazuja sie ze swoich obowiazkow inni. A jak pracowac nie potrafia, to ich sie zwalnia. Bez jazgotu, spokojnie i z godnoscia.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Janko Walski

20-04-2013 [10:40] - Janko Walski | Link:

od niszczących kraj zbrodni i zdrady. Poseł Suski wpisuje się w działania dezinformacjne - główną strategię rządzących od 23 lat (z krótkimi i cząstkowymi przerwami) Umoczonych. Poseł Suski nie rozumie samonapędzających mechanizmów zbrodni i zdrady. To są sprawy zupełnie elementarne. Punktem wyjścia, krystalitem zbrodni i zdrady nie były żadne zmowy tajemne tylko uwikłanie elit w kolaborację z okupującą Polskę Rosją w skali niespotykanej w naszej historii.
Pozdrawiam serdecznie,
JW

Obrazek użytkownika Daf

20-04-2013 [11:02] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Dziekuje za opinie. U Suskiego swoje napisalam. Przeciez Polacy to nie jest narod debili (sama do tego narodu naleze). Polacy sa wrazliwi i inteligentni. Dosyc matactw i wlasnie tego szamanstwa ! Ktos powinien ten ponizany i wykorzystywany materialnie narod poderwac.Trzeba przegonic te ca. 10% darmozjadow, rozzuchwalonych do obrzydliwosci, razem z Suskim i Co.
Tylko kto to zrobi ? Pan Kaczynski, ze swoimi przemowieniami ("Prosze Panstwa, zwyciezymy", "Potrzebujemy prawdy") niestety, nie. Sytuacja jest dramatyczna - nie rozumiem dlaczego izolowani sa Narodowcy ? Nalezy im pozwolic sie rozwinac i pracowac dla Polski.
Pozdrawiam serdecznie

Obrazek użytkownika Janko Walski

20-04-2013 [12:15] - Janko Walski | Link:

Jej diagnoza strachu jest dobrą podstawą do oceny strategii działania. Warto spojrzeć na polityków z tej perspektywy.

Obrazek użytkownika Daf

20-04-2013 [12:26] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Tylko, ze politycy gdzie indziej tez maja stracha, ale innego ! Bo jezeli nie zrealizuja swoich obietnic przedwyborczych (musza byc konkretne), to ich sie ponownie nie wybiera. i tak ma byc w Polsce.
Wpis p. Celarent b. interesujacy, jak wszystkie pozostale.