Szczurbiurowy - Maciej Świrski usunął komentarz

   Wspomniany bloger usunął mój komentarz zawierający powszechnie dostępne dane z serwisu Linkedin na temat jego kariery w PAP.  Czyżby czegoś się wstydził?

  Zacznijmy jednak od początku.  W dniu trzeciej rocznicy tragedii smoleńskiej Szczurbiurowy /alias Maciej Świrski/ napisał notkę "Zawiedliśmy"  /TUTAJ/, w której obciążył całe polskie społeczeństwo winą za to, ze nie przeciwstawiało się "przemysłowi pogardy" niszczącemu Lecha Kaczyńskiego podczas jego prezydentury.  W jednym z komentarzy do swego wpisu stwierdził:

  "@Lchlip
Obywatele zawiedli, nie tylko wyborcy LK. Zawiedli bo przyglądali się biernie działaniu maszyny nienawiści niszczących nie tylko Prezydenta, ale tez struktury i procedury państwowe. Obecne położenie Polski jest prostą konsekwencją działania tej maszyny i bierności społecznej.
SZCZURBIUROWY - MACIEJ ŚWIRSKI 283 2151 | 10.04.2013 09:18

   Ano - winni są wszyscy, czyli nikt .  Takie podejście do tej sprawy wzburzyło wielu komentatorów.  Coryllus napisał nawet specjalną polemikę "O masonach z którymi walczymy"  /TUTAJ/, zaczynającą się od słów:

  "Rzadko się zdarza, żeby ktoś napisał tak przepełniony hipokryzją tekst jak to się zdarzyło dziś z rana Szczurowi Biurowemu. Wszyscy możecie to zobaczyć, bo wisi ów tekst na pudle, na samej górze i nosi uwodzicielski tytuł „Zawiedliśmy”. Pisze nam Szczur Biurowy, że jako społeczeństwo obywatelskie wydaliśmy prezydenta Kaczyńskiego na śmierć, a nasze zaniechanie są grzechem ciężkim. Ja bardzo przepraszam, ale niech Szczur Biurowy mówi za siebie.".

  Moje odczucia były podobne, więc zajrzałam do serwisu Linkedin, by dowiedzieć się, co też Maciej Świrski robił w czasie prezydentury Lecha Kaczyńskiego, po czym umieściłam następujący komentarz pod jego wpisem /w Salonie24 i Naszych blogach.pl  /TUTAJ//:
  
  "Przebieg Pańskiej kariery w PAP był następujący:

Maciej Swirski: Doświadczenie
Managing Partner
Swirski & Partners

Privately Held; 1-10 employees; Szkolenia specjalistyczne i doradztwo industry

February 2009 – July 2012 (3 years 6 months)

Vice President - Member of the Board
PAP SA (Polish Press Agency)

Public Company; 201-500 employees; Produkcja dla mediów industry

December 2006 – January 2009 (2 years 2 months)

Polish Press Agency (Polska Agencja Prasowa)

Director PAP Net
PAP SA

September 2006 – November 2007 (1 year 3 months)

Director of PAP Net, the online department of Polish Press Agency

Adviser of the Board
PAP SA

June 2006 – December 2006 (7 months)

PAP (Polska Agencja Prasowa - Polish Press Agency)

 Wynika z tego, iż  w okresie 2006-2009 pełnił Pan ważne funkcje w Polskiej Agencji Prasowej.  Miał Pan więc bezpośredni wpływ na obraz prezydentury Lecha Kaczyńskiego w mediach.  Zamiast wysuwać pretensje pod adresem polskiego społeczeństwa /"Zawiedliśmy"/ powinien Pan raczej napisać, jak Pan osobiście wykorzystywał swoje możliwości, by popierać prezydenta Lecha Kaczyńskiego.  Jeśli zaniechał Pan tego - proszę się przyznać, a nie obciążać swoją winą cały naród.".

  Szczur biurowy nie odpowiedział na mój komentarz, co przypisałam temu, iż mój blog w Salonie24 jest już od dziewięciu miesięcy "zwinięty" i można było tego tekstu nie zauważyć.  Dziś rano zrobiłam jednak "remanent" na moim blogu i stwierdziłam, że mój komentarz w Salonie24 został usunięty.  Jestem na 99% pewna, że zrobił to sam Maciej Świrski po /prawdopodobnie/ dwóch dniach.  Ale dlaczego?
  Przejrzałam jeszcze raz dyskusję pod notkę Szczura biurowego w Salonie24 i znalazłam wpis:

  "@akruk
Coryllusem nie będę się na tym blogu zajmować.
A co do mojej dzialności w PAP, to szerszej publiczności należy sie kilka słów wyjasnienia:
BYłem członkiem zarządu PAP od grudnia 2006 do stycznia 2009. W ramach podziału obowiązków w Zarządzie odpowiadałem za bieżącą działaność techniczną spólki, plan restrukturyzacyjny i jego rozliczenie, finanse, oraz dziaąłnośc internetową. Spólka dwa razy pod rząd uzyskała dodatni kilkumilionowy wynik finansowy (do tej pory od początku istnienia jako sp. SP odnotowywała straty) i zakończono projekt restrukturyzacyjny warty około 18 mln. zł, calkowicie przekształcający PAP pod względem technicznym.
Za działanośc dziennikarską nie odpowiadałem.
SZCZURBIUROWY - MACIEJ ŚWIRSKI2832151 | 10.04.2013 11:12"

  Wszystko stało się jasne.  Maciej Świrski tłumaczył się według zasady "ja tu tylko sprzątam", a mój komentarz wyraźnie temu przeczył.  Dlatego zniknął.  Na zakończenie wkleję jeszcze odpowiedź Ewarysta Fedorowicza na mój tekst /w Naszychblogach.pl/:

  "@elig
Ewaryst Fedorowicz- 10.04.2013 23:24

uuups...ładna cewka.

A w kwestii mojego "zawiedzenia", to najuprzejmiej proszę Szczura Biurowego się ode mnie od...czepić.

I zająć,  za radą elig, swoją osobą.".

  No właśnie :)))
 

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika eska

13-04-2013 [14:49] - eska | Link:

No to okropnie się naraziłaś :)))
Wychodzi na to, że nasz nieustająco wściekły Corullus ma jednak postawy do swojej wściekłości....

A propos - S24 coś nie działa, u Ciebie też?

Obrazek użytkownika elig

13-04-2013 [20:08] - elig | Link:

  Jakoś to przeżyję  :)))  Blog Coryllusa jest bardzo nierówny.  Salon24 działa u mnie w kratkę.

Obrazek użytkownika szczurbiurowy

14-04-2013 [22:44] - szczurbiurowy | Link:

Możesz powiedzieć co przez to rozumiesz?

Obrazek użytkownika Dalej

13-04-2013 [16:27] - Dalej | Link:

Wy blogerzy i ten wasz własny świat.. :)

Obrazek użytkownika elig

13-04-2013 [20:06] - elig | Link:

  To całkiem atrakcyjny świat.  Tkwię w nim już trzy lata i prawie dziewięć miesięcy.  Sprawił mi wiele uciech  :)))

Obrazek użytkownika Daf

13-04-2013 [17:20] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

to sa jeszcze obyczaje z PRL i na to nie ma rady. Przed wojna w Polsce i teraz w calym cywilizowanym swiecie, nieodpisywanie, niereagowanie na listy, maile itp. to bylo i jest arogancja, brakiem wychowania.

Chce Pania pocieszyc - ja wyslalam temu Panu 50 euro, obiecujac dalsze datki i myslac, ze zechce w sposob kulturalny wspolpracowac z zagranicznymi mediami. Do dzis nie byl laskaw podziekowac - u nas dostaje zawsze piekny-list podziekowanie za moje ofiary pieniezne (chetnie pokaze !).
PRL-bis i na to nie ma rady. Naturalnie, nie bede dalej finansowo wspierac tej dzialalnosci, ktora jest tez w stylu PRL !!!
Pozdrawiam serdecznie, gratuluje odwagi i konsekwencji w dzialaniu

Obrazek użytkownika elig

13-04-2013 [20:03] - elig | Link:

  Widocznie on już tak ma.  Traci przez to.

Obrazek użytkownika dogard

14-04-2013 [07:57] - dogard | Link:

zyla prawdziwie polska kultura--to wszystko niszcza od 1944 r kacapskie ,naplywowe bydlo komusze, na czele z moskowymi wrogami POLSKI.Teraz sie spikneli z czarna zaraza niemieckich antypolakow ; tuSSek naczelnym calej tej barbarii.

Obrazek użytkownika szczurbiurowy

14-04-2013 [22:39] - szczurbiurowy | Link:

Za wpłatę dziękuję.
Opóżnienie w podziekowaniu wynika z tego, że jest bardzo dużo pracy a mało siły roboczej. Robie praktycznie wszystko sam.
Co Pani rozumie za wspópracę z mediami zagranicznymi ?

Obrazek użytkownika Daf

15-04-2013 [08:45] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

To bardzo milo, ze zechcial Pan odpowiedziec. Dzis wieczorem wysle Panu mail - zeby uniknac tu na portalu niepotrzebnych komentarzy.

Obrazek użytkownika szczurbiurowy

14-04-2013 [22:43] - szczurbiurowy | Link:

Zadnego komentarza nie kasowałem. Widziałem Twój komentarz, a potem zniknał. Więc może trzeba się spytać jankesa.
Nie wiem jak ten salon działa teraz, ale zdaje się, że technologia im pikuje.
A co do Twoejgo zarzutu, ze będac w PAPie miałem na sumieniu nafgonkę na Lecha Kaczynskiego , to moge tylko powiedzieć, że takie stwierdzenie dowodzi całkowitej nieznajomości tematu i zagadnień związanych z PAP.
Ja akurat robiłem co mogłem, żeby Agencja mogła przekazywać informacje multimedialną szybkko i sprawnie. Zarządzałem finansami, technologią, dziłąnością internetową, zalożyłem portal Dzieje..pl i Nadrogach.pl. Na działanośc dzieninkarską nie miałem wpływu, była poza moimi kompetencjami w zarządzie.
Tyle. Nie widze powodu do robienia zadymy na mój temat.

 

Obrazek użytkownika elig

15-04-2013 [13:39] - elig | Link:

  Spodziewałam się, że Pan zaprzeczy.  Pragnę poinformować, iż ten sam komentarz umieściłam /w tym samym czasie/ pod notką Coryllusa ( /TUTAJ/ - trzeba go rozwinąć).  Jest tam do dziś, więc Administracji Salonu24 NIE przeszkadzał.  Nie wierzę w awarię techniczną, która usuwa tylko jeden wybrany komentarz.

Obrazek użytkownika Janko Walski

15-04-2013 [10:06] - Janko Walski | Link:

w przekazach PAP w stosunku do ujadania zaprzyjaźnionych mediów, gdyż uważałem PAP za fortecę beneficjentów PRLu. Wówczac nic o Świrskim nie wiedziałam. Dowiedziałem się, gdy sam przedstawił się. Niczego nie ukrywał. Bardzo dziwi mnie tak ostry atak osoby bardziej niż inne wydawałoby się koncyliacyjnie nastawionej, optującej za szerokim ruchem społecznym.

Co do "kontrowersyjnego" zawiedzenia, w podobnym duchu wypowiedział się abp. Marek Jędraszewski, bardzo polecam Jego mocną, głęboką, poruszającą homilię.

Obrazek użytkownika elig

15-04-2013 [13:25] - elig | Link:

  Przestaję być koncyliacyjnie nastawiona, gdy ktoś usuwa lub cenzuruje, ew. kradnie moje wpisy.  ZAWSZE wtedy robię to samo, t.zn. nagłaśniam sprawę gdzie się tylko da.

Obrazek użytkownika Janko Walski

15-04-2013 [15:45] - Janko Walski | Link:

Jakby udało się jeszcze obrócić w kierunku jakiegoś wroga, których w UBekistanie bez liku, byłoby pięknie.

Obrazek użytkownika MSN

27-11-2016 [21:23] - MSN | Link:

Zamiast kolejnego komentarza puenta. Zbliża się koniec roku a strona nadal nie została wyłączona? Zadziwiający jest fakt jak dużo należy napisać lub zrobić by usunąć niepoważne.

'' Jak odróżnić czy dana wypowiedź miała charakter naruszenia dóbr osobistych? Czy tak jak ma to miejsce w przypadku naruszenia Dóbr Pana Macieja?

A nikt przez tyle czasu nie zainteresował się w jaki sposób usunąć obelgi pod adresem Pana Macieja. Czy sformułowanie pod którym utworzono blog jest odpowiednim i możliwym kulturowo w powszechnym użytku? Nie poznałem na tyle tego człowieka podczas kilku spotkań i nie jestem jego znajomym co podkreślam wyraźnie. Nie wydaje mi się jednocześnie abym znalazł powód do sformułowania takich zdań o kimkolwiek. Z pewnością nie o Panu MACIEJU bardzo poważanej osobie o czym wszyscy zapewne wiedzą! Posiada bardzo rozległe i apolityczne kontakty w świecie...

Zgodnie z Kodeksem Cywilnym dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, wizerunek, tajemnica korespondencji, nietykalność, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.
Jest to w szczególności przepis art. 216 § 1 k.k., zgodnie z którym kto znieważa inną osobę w jej obecności albo choćby pod jej nieobecność, lecz publicznie lub w zamiarze, aby zniewaga do osoby tej dotarła, podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.

A ten blog to zniesławienie i oszczerstwo – czyli występek polegający na pomówieniu innej osoby, który zamierzał poniżyć w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania.''