Jak Tomek i Monika z Jarkiem a.d.1992 rozmawiali

Porządkując swoje domowe archiwum znalazłem numer "Szpilek" z 1992 roku, a w nim ciekawy wywiad z Jarosławem Kaczyńskim, przeprowadzony - uwaga - przez Monikę Olejnik i Tomasza Lisa. Cały tekst wraz z okładką zamieszczam w pliku pdf (dla potomnych). Te trzy strony stanowią dowód na to, jak bardzo niebezpieczny jest dla wszelkich elit Jarosław Kaczyński - polityk. Potwierdzają też, że w przypadku tego męża stanu poglądy pozostają niezmienne. W wywiadzie została również wyjaśniona "sprawa pistoletu", którą od dwudziestu lat tak eksploatuje... Tomasz Lis (permanentnie i na żywo). Mnie ten numer tygodnika sprzed lat skłonił do refleksji osobistej. W roku 1991 miałem przyjemność rozmawiać z Jackiem Janczarskim - redaktorem naczelnym "Szpilek" właśnie. Mimo tego, że konwersowałem z satyrykiem, nie było zabawnie. Pan Jacek nie mógł zrozumieć, jak to możliwe, że w wolnej Polsce jego ukochane "Szpilki " przegrywają na rynku z "Nie" Urbana. Po trzech latach - w 1994 roku - pismo zostało zawieszone. "Nie" do dzisiaj trzyma się mocno.  

I na koniec cytat z komentarza do wywiadu Oriany Fallaci z Hajle Selasje z 1972 roku.

Hajle Selasje wprowadził w Etiopii radio. Później gazety i telewizję. (...) Zarówno radio, jak i gazety oraz telewizja służyły jedynie jako narzędzia królewskiej propagandy. Każdego wieczoru dziennik telewizyjny zaczynał się od wiadomości dotyczącej cesarza, który otworzył most albo odsłonił tablicę, albo wziął udział w dobroczynnej wystawie, albo spotkał się z jakimś ambasadorem. (...) Gazety były w gruncie rzeczy pałacowymi biuletynami."

Mówi to Państwu coś?

Cały "szpilkowy" wywiad z Jarosławem Kaczyńskim do pobrania poniżej:     
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika patriota

14-01-2013 [06:21] - patriota | Link:

super artykuł.....zwłaszcza pytania które miały dać popularnosc olejnik i lisowi........... no to dałyyyyyyyyyyyy..... dał im pobrylować jarek jak chciał........,,,,,,hahahahaha......

Obrazek użytkownika Magdalena

18-08-2013 [23:10] - Magdalena | Link:

w kwestii własnej powierzchowności, ech ...