Obserwacje na dziś

Moje obserwacje na dziś są takie:
1. Plan dualistycznego podzielenia społeczeństwa polskiego na dwa krańce - typu SLD z Palikotem versus typu ONR, Rydzyk, narodowcy (słyszałam około 1994 roku o tym planie) powiódł się, redukuje się tendencje centrystyczne, zarówno środkami specjalnymi w PO, jak i walką z PiS, ruchami typu piłsudczykowskiego, republikańskimi, ubierając je np. w idiotyzmy monarchistyczne, spychając centroprawicę na pozycje skrajne (tzw. lewicę obyczajową też - Palikot).
2. W Polsce nie osiedlają się bynajmniej Żydzi, przed którymi tak ostrzega red. Michalkiewicz i jemu podobni kasandryczni głosiciele; Żydzi właściwie wcale się tu nie pchają, poza tym, że podobno dostają za friko kamienice i mieszkania od samorządów jako poszkodowani, a osiedlają się tylko starsi z powodów sentymentalnych. Inna rzecz, ze paszport polski to w tej chwili paszport UE, warto go mieć i zamieszkać w Paryżu. Polskę zaczynają zasiedlać Rosjanie, są wszędzie w sporych ilościach, język rosyjski słychać np. masowo na ulicach Łodzi. Podobny proces widać w Europie Zach., i nie chodzi tu o turystów, tylko o przenosiny na stałe. Chińczycy ich spychają, a oni po cichu załatwiają sobie wolną granicę np. z Kaliningradem nie po to, żeby tu zwiedzać albo przysłać bandytów(ci też korzystają), tylko żeby mieć wolną drogę do osiedlenia się w Europie.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ASPAL

15-11-2012 [14:00] - ASPAL | Link:

Ad.1.Społeczeństwo polskie i tak jest podzielone od dawna już,nie darmo wszak mówi się,że gdzie dwóch Polaków-to trzy partie polityczne.Tak więc z tym "dualistycznym podzieleniem" nie przesadzałbym.Ad.2.No dobrze,ale co w razie np.z całkiem możliwą wojną Izraela z Iranem? Gdzie hipotetyczni uciekinierzy z tegoż Izraela mogą się udać? Rosja?-nie sądzę,Niemcy,Francja? Niekoniecznie...Ale jest taki kraj nad Wisłą,fajny klimat,ludzie spolegliwi i tak zaszczuci okrzykiwaniem ich antysemitami na arenie światowej,że na samo wspomnienie kwestii"Żydzi a sprawa Polska" tulą uszy i milkną,a dołożywszy do tego międzynarodowy(sic!)izraelski szantaż finansowy(odszkodowania za pozostawione mienie,często od dawna już nieistniejące,stąd nadużycia nader liczne)...Cóż,temat wracający jak bumerang od stu ponad lat-Judeopolonii...I,jak sądzę,nie jest to taka ot sobie,teoryjka spiskowa.Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

16-11-2012 [22:49] - Teresa Bochwic | Link:

No własnie, dwoch Polaków to trzy partie i jest to podział naturalny. W tekście jest mowa o PLANIE podziału. Którego oczywiście nie da się stuprocentowo zrealizować, ale... Dualistyczny to oznacza w tym przypadku dwie partie lub dwa odłamy.
Nie trzy.

Obrazek użytkownika Paweł Chojecki

15-11-2012 [15:07] - Paweł Chojecki | Link:

"... zapewne większość rozsądnych Polaków nie znalazła jeszcze marszu, który reprezentowałby ich wizję nowoczesnej Polski."

Pozdrawiam,

Paweł Chojecki

Obrazek użytkownika dogard

15-11-2012 [17:34] - dogard | Link:

sie nie doczekaja, bo na takowych medrcow brak zamowien.No chyba od zaprzyjaznionych, takich tam.....

Obrazek użytkownika gregor z wiednia

15-11-2012 [15:29] - gregor z wiednia | Link:

"Plan dualistycznego podzielenia spoleczenstwa" - Pani Tereso prosze doprecyzowac - wg mnie E = mc...?
Polski paszport moze Pani sobie...(nie chce nikogo obrazic)... wsadzic.
Chinczyki trzymaja sie mocno (i Rosjanie)... parafrazujac slowa mistrza A.M.
A...Zydzi - oni robia ( lub nie ) interesy und gittes!
Reszta...kogo reszta obchodzi...

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

16-11-2012 [22:46] - Teresa Bochwic | Link:

Może w Wiedniu jeszcze nie wiedzą, że polski paszport to jest paszport UE, i prawo do pobytu w strefie Schengen. W Warszawie, i w Moskwie też, wiedzą juz o tym wszyscy.

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

17-11-2012 [20:05] - Teresa Bochwic | Link:

Raczej chodzi o mistrza Wyspiańskiego z tymi Chińczykami, w Wiedniu chyba się troszkę zapomina literatury polskiej...

Obrazek użytkownika fritz

15-11-2012 [16:01] - fritz | Link:

b. swieckie wrazenie.

Polski paszport jest rzeczywiscie droga do Uni i tym samym do swiata.
Warto przy tym pamietac, ze w 2014 wchodzi w zycie ustawa herr Tuska umozliwiajaca wojewodzie (sic!) przyznanie polskiego obywatelstwa ot tak, po dwoch latach pobytu.

Rowniez w 2014 wchodzi ustawa herr Tuska znoszaca obowiazek zameldowania. Innymi slowy panstwo traci calkowicie kontrole nad mieszkancami. Na czarno moze nagle zamieszkac milliony nowych obywateli Polski i nikt nie bedzie o tym wiedziec.

Kaliningrad i prusy wschodnie, nad ktorymi podobno Niemcy sprawuja juz kontrole (bez kaliningradu), to wlasnie realizowany rozbior Polski.

A tak wygladaja wlasnie do Niemiec przylaczene prusy: oczywiscie dostaja Gdynie i Hell.

http://hekatonchejres.salon24....

herr Tusk reprezentuajcy Niemcy na Polske, jest b. blisko osigniecia swojego celu politycznego: likwidacji panstwa, Polski.

Dlatego kazde rozwiazanie wyrzucjace ta nieimiecka administracje, jest na TERAZ dobrym rozwiazaniem.

Obrazek użytkownika Zdenek Wrhawy

15-11-2012 [16:34] - Zdenek Wrhawy (niezweryfikowany) | Link:

Nie ma czegos takiego!
Nie ma społeczeństwa,nie ma Narodu,nie ma nawet narodu...

Jest zatomizowany tłum idiotów zmanipulowany mediami,bezrobociem,umowami śmieciowymi etc.

Pani Tereso!

Prosze mi wybaczyc taki ostry osąd,ale nawet na tych łamach juz kilka notek temu poświęciłem.

Okazyjne marsze,manifestacje i pielgrzymki...to tylko wyjatki...potwierdzające moja epikryzę.

Uszanowanie---P.

Obrazek użytkownika krzysztofjaw

15-11-2012 [16:51] - krzysztofjaw | Link:

Symptomatyczna jest dzisiejsza wypowiedź doradcy B. Komorowskiego: "Gen. Stanisław Koziej w RMF FM: „Narodowcy nie zagrażają narodowemu bezpieczeństwu. Dopóki wyrażają swoje poglądy tak, aby nie szkodzić innym, to działalność każdej grupy jest w pełni uzasadniona.”
(http://redakcja.salon24.pl/464......)

Na antagonizowaniu społeczeństwa polskiego "okragłostołowcy" (ale i zaborcy) ugrali już wiele. Poza tym tzw. skrajna prawica aktywizuje lewicę i ... może o to właśnie chodzi...

Jest jeszcze jeden element. Upada UE a więc aktywizować się będą w całej Europie ruchy narodowe i chłopcy chcą to przejąć i skanalizować.

Wkurza mnie to... mocno...

Pozdrawiam