Co nam wyśpiewa bursztynowy słowik z Amber Gold?

Piątek minął bez sensacji, widocznie seryjny samobójca ma poważny problem….

Tym razem jest to zapewne problem natury czysto technicznej. Oczy całego kraju zwrócone są na postać sympatycznego, dobrze odżywionego i inteligentnego „byznesmena”, który z przysłowiowego pucybuta w ciągu kilku lat stał się milionerem. Paparazzi śledzą każdy jego krok, koczują pod domem/domami, piszą raporty z każdej minuty jego ostatnich dni wolności, więc facetowi zapewne trudno skupić się na samobójstwie, bo tego w tłumie raczej się nie robi, no chyba że w tańcu, ale to przypadek odosobniony. Widocznie wtedy nie było innego sposobu, bo czas naglił.

Merdia i mendia ciągle szukają innych niż polityczne źródeł fortuny bursztynowego magnata, posuwając się do hipotez tak absurdalnych, jak związki sprytnego Marcina z trójmiejskim gangsterem Nikosiem, który rozstał się z życiem w 1998 roku, a więc 14 lat temu. Nasz geniusz finansowy miał wtedy zaledwie 14 lat, a w czasach największej świetności Nikosia nie chodził jeszcze do szkoły. To trochę mało, nawet jak na początki istnienia III RP, gdy błyskawiczne kariery finansowe nie należały do rzadkości w myśl głoszonej wówczas zasady, że „pierwszy milion trzeba ukraść”.

W ciągu następnych dwudziestu lat III RP układ ten uległ zabetonowaniu w polityczno-finansowy monolit, a „młodym wilkom”, którzy różnymi metodami lub dzięki łutowi szczęścia dorabiali się majątku później, pokazywano miejsce w szeregu przy pomocy środków legalnych, jak urzędy skarbowe, czy nielegalnych, jak bandyci porywający i mordujący ich najbliższych krewnych. Nietrudno się jednak domyślić, do której z tych dwóch grup należał bursztynowy magnat. Nie tylko dlatego, że latami korzystał z ochrony, a jego wyroki „przedawniały się” niemal z chwilą uprawomocnienia. Także dlatego, że prokuratura i policja dały mu dość czasu, by najważniejsze aktywa jego spółek znalazły się w bezpiecznym miejscu, poza zasięgiem organów ścigania i oszukanych klientów. Być może, zgodnie ze scenariuszami kilku znanych kryminałów, bursztynowy słowik nie zaśpiewa ani jednej nutki, odsiedzi swoje w klatce, po czym wyfrunie na wolność by cieszyć się odłożonymi w jakimś raju podatkowym zapasami na czarną godzinę. Historia może jednak potoczyć się innymi torami – aktywami zaopiekowali się ich prawdziwi właściciele, a biedny słup będzie przez najbliższych kilka lat spędzać bezsenne noce w celi strzeżonej przez niewidomych strażników pilnujących go przez nieczynne kamery.  A nawet jeżeli kiedyś opuści więzienie, to będzie obiektem pożądania dla gangsterów mniejszego niż on kalibru, przekonanych, że ukrył gdzieś zaginioną fortunę. To drugie rozwiązanie jest chyba bardziej prawdopodobne. A na śpiewanie znajdą się sposoby, w końcu inni lepiej i głośniej śpiewali i co z tego? W zamiataniu afer pod dywan pod dywan rząd premieru Tusku nie ma sobie równych.

Problem w tym, że z każdym dniem dywan staje się jakby mniejszy i coraz więcej spod niego wystaje….

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika NASZ_HENRY

20-08-2012 [14:20] - NASZ_HENRY | Link:

Ciekawe jest jedynie dlaczego nie wyleciał jak Bagsik i Gąsiorowski z ART-B
Może miał obawy, że obaj Tuskowie majstrują przy samolotach ;-)

Obrazek użytkownika Iranda

20-08-2012 [14:29] - Iranda | Link:

Bagsik i Gąsiorwski też nie działali samotnie, a niektóre fakty z ich wspólnej historii są naprawdę zastanawiające. Na przykład ten, że musieli salwować się ucieczką z Polski dosłownie kilka dni przed uruchomieniem ich własnego tygodnika o tytule "Monitor" - wszystko już było gotowe, kupione, dziennikarze zatrudnieni itp. Widocznie mimo zniesienia cenzury nie było miejsca na niezależny tytuł. A jego naczelnym miał być..... Marek Siwiec, obecny europoseł. 
Spróbujmy sobie wyobrazić jak wyglądałaby historia AG, gdyby spółka dysponowała własnym opiniotwórczym tygodnikiem.
A przyczyna, dla której nie wyleciał, jest prosta - nie mógł liczyć na przychylność rządu Izraela, jak tamci dwaj.  A z każdego innego państwa albo by go szybko wysłali z powrotem, albo dopadli na miejscu.

Obrazek użytkownika Daf

20-08-2012 [16:09] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Ja tez mysle, ze historia slupa powinna potoczyc sie w/g drugiego rozwiazania, o ktorym Pani pisze.
Mysle tez, ze to co sie teraz w Polsce dzieje, to systematyczne powtarzanie sie tych samych scenariuszy. W tle tych roznych wydarzen straszenie jakimis " sluzbami ", ktore istnieja w nadmiarze, ich obowiazki nie sa znane, dzialaja z ukrycia, wywoluja groze i nie musza sie tlumaczyc przed tymi, ktorzy ich zywia, tzn. przed spoleczenstwem.
Cz ktos ( albo cos ) przerwie ta tragikomedie, tez i z udzialem tajemniczego samobojcy, ktory pojawia sie w piatki, najpozniej w soboty ???
Pozdrawiam sedecznie

Obrazek użytkownika Iranda

20-08-2012 [18:42] - Iranda | Link:

Bardzo interesującą rozmowę na ten temat przeprowadziła pani Kania z panem Szewczakiem, właśnie ukazało się na niezalezna.pl. Polecam. Faktycznie, wiele wskazuje na ten drugi scenariusz. Pozdrawiam :-)

Obrazek użytkownika Teresa Bochwic

20-08-2012 [20:27] - Teresa Bochwic | Link:

Zawiozą go do Płocka do więzienia i po kłopocie.

Obrazek użytkownika Iranda

20-08-2012 [21:54] - Iranda | Link:

Sprawa się sama załatwi gdy tylko wrzawa nieco przycichnie. 

Obrazek użytkownika hela

22-08-2012 [10:58] - hela | Link:

Przychylam się do opinii Pani Teresy Bochwic - Marcin P. zostanie przewieziony do aresztu w Płocku, bo to tam seryjny samobójca odpoczywa po trudach wyjaśniania niewygodnych dla władzuni spraw Leppera, gen. Petelickiego i wielu innych.
Już od paru dni funkcjonariusze wiodących mediów dopytują głośno dlaczego Marcin P. nie został aresztowany. Grunt pod nieoczekiwane samobójstwo jest przygotowany i jeszcze tylko gowino-seremety porobią niezależne miny, a potem sru, pójdzie jak po maśle. Ale premierowicz do tego czasu będzie musiał przebywać na przymusowym odpoczynku za granicą, bo znów coś chlapnie i da moherom powód do plotek.
Moim zdaniem sprawa się rozstrzygnie jeszcze przed planowanym expose tatunia owego naduczciwego młodzieńca podczas którego będzie stroił groźne miny, zżymał się na zaniedbania prokuratury.

ps. Brawo Iranda, znów superancki tekst :)