Stalin chcial stworzyć krzyżówkę człowieka i małpy.

 

Sowiecki dyktator Józef Stalin chciał w połowie lat 20-ych zeszłego wieku wzmocnić Czerwoną Armię batalionami krzyżówek ludzi z małpami.

Pewien naukowiec sowiecki specjalizujący się w hodowli hybryd, Ilia Iwanow mial wyprodukować owego super-wojownika. Stalin powiedział mu: „Chcę nowego, niezwalczonego człowieka, niewrażliwego na ból, odpornego i obojętnego na jakość przyjmowanego pożywienia.”

W 1926 roku Politbiuro przekazało rozkaz stworzenia „żywej maszyny wojennej” Akademii Nauk. Akademia Nauk zaangażowała Iwanowa i wysłała go do Afryki zachodniej z odpowiednią gotówką, aby tam przeprowadzał eksperymenty sztucznej inseminacji ludzkim nasieniem na szympansach Bonobo. W Związku Sowieckim centrum podobnych eksperymentów powstało w Gruzji.

Eksperymenty Iwanowa w zachodniej afryce zakończyły się totalną klęską.

Dalsze próby przeprowadzane w Gruzji, gdzie dla odmiany używano małpiego nasienia do sztucznej inseminacji ludzkich ochotniczek również zakończyl się klęską.

Ilia Iwanowicz urodzil się w roku 1870, ukończył studia weterynaryjne na uniwersytecie w Charkowie w 1896 i został profesorem w 1907. Udoskonalał metody sztucznej inseminacji w hodowli koni. Był również pionierem sztucznej inseminacji do tworzenia krzyżówek zwierząt domowych i ich dzikich odpowiedników. Jako pierwszy skrzyżował zebrę z koniem Przewalskiego.

W 1910 wygłosił wykład na Światowym Kongresie Zoologów w Graz (Austria) na temat możliwości wyhodowania krzyżówki człowieka z małpą. W 1924 otrzymał zezwolenie z Instytutu Pasteura w Paryżu na skorzystanie z ich eksperymentalnej placówki we francuskiej Gwinei celem przeprowadzenia tego eksperymentu. Iwanow starał się również o poparcie dla jego eksperymentu przez rząd sowiecki. Wreszcie w 1925 otrzymał od sowieckiej Akademii Nauk $10 000 na ten cel. Na owe czasy była to suma olbrzymia. Placówka we francuskiej Gwinei nie dysponowała żadną dojrzałą do rozrodu szympansicą, więc w 1926 roku otrzymał zezwolenie od gubernatora Gwinei na przeprowadzenie swojego eksperymentu w ogrodach botanicznych w Conakry.

Tutaj Iwanow dokonał sztucznej inseminacji trzech szympansic, jednak wszystkie inseminacje zakończyły się porażką. Żadna z szympansic nie zaszła w ciążę.

Iwanow powrócił do Związku Sowieckiego i w 1930 roku podczas wielkiej czystki został aresztowanyl, dostal wyrok pięciu lat zsyłki do Kazachstanu, gdzie zmarł w 1932 w wieku lat 62.

Otrzymanie na ów obłąkany projekt niewyobrażalnej na owe czasy sumy $10 000 wymagało solidnego poparcia u Stalina. Stalin jako wyznawca ewolucjonizmu, wierzył że ludzie i małpy są ze sobą blisko spokrewnione.

Zgodnie z teorią Darwina Afrykanie byli w łańcuchu ewolucyjnym bliżsi małp, niz biała rasa, w związku z czym w Afryce do sztucznej inseminacji Iwanow używał  spermy tubylców. . Zresztą, jak wyznawał, sam nie chciał mieć dzieci z małpami.

Specjalista histroii Rosji z uniwersytetu w Cambridge, urodzony w ZSRR Aleksander Etkind w artykule „Meandry eugeniki:Zapomniany skandal krzyżowania ludzi z małpami” napisał że Iwanow przedstawiając swój eksperyment do akceptacji twierdził, że w ten sposób udowodni, że człowiek pochodzi od małpy. Dodatkowym argumentem była wizja, jakim ciosem okaże się to dla religii.

Zresztą zainteresowany jego eksperymentem był nie tylko rząd sowiecki. Również w USA The American Association for the Advancement of Atheism zaczęła zbierać fundusze na ten cel.

byRussell Grigg  http://creation.com/stalins-ap...  

Patrząc na ekscesy ruskich kiboli nie jestem pewna, czy Stalinowi jednak nawet bez biednych małp nie udało się dopiąc swego celu.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika semper idem

16-06-2012 [15:41] - semper idem (niezweryfikowany) | Link:

Je jednak czerpiąc ze swego wykształcenia oraz doświadczenia stwierdzam,ze tzw.homo,to zwykła
reklama i kłamstwo!

Zabierz temu homo prąd elektryczny,wode bieżącą i kilka innych wynalazków,to zginie...

Zwłaszcza bez telewizora.

Obrazek użytkownika Emigrant Szkot

16-06-2012 [16:00] - Emigrant Szkot (niezweryfikowany) | Link:

A ja mam wrazenie, ze jednak eksperyment sie udal. Bo skadby w sejmie znalezli sie poslowie, miedzy innymi, Palikota?

Obrazek użytkownika Ramos12

16-06-2012 [17:19] - Ramos12 (niezweryfikowany) | Link:

Ciekawe do jakiego poloczenia doszlo w przypadku ziejacego nienawiscia posla Niesiolowskiego....hmm...

Obrazek użytkownika UPS

16-06-2012 [19:08] - UPS (niezweryfikowany) | Link:

Odpowiedź na pytanie ,kto zmodyfikował S. Niesiołowskiego ( niekoniecznie genetycznie), jest zawarta w rozwinięciu skrótu GMO – Głównie Milicja Obywatelska.

Obrazek użytkownika sigma

17-06-2012 [09:55] - sigma | Link:

A, nie - w przypadku Niesiolowskiego - ak to słusznie zauważył któryś z psychiatrów - mamy do czynienia z zespołem napięcia pomiesiączkowego.

Obrazek użytkownika sigma

16-06-2012 [18:22] - sigma | Link:

Biorąc pod uwagę to, co wiemy o postępowaniu krasnoarmiejsców, naprawdę nie potrafię sobie wyobrazić, czego w nich brakowało Stalinowi jeżeli chodzi o elementy nieczłowiecze?

Obrazek użytkownika HENRY

16-06-2012 [15:50] - HENRY (niezweryfikowany) | Link:

To rozumiem skąd czerwone małpy na Zanzibarze ;-)

Obrazek użytkownika sobol

16-06-2012 [15:51] - sobol (niezweryfikowany) | Link:

gotową super-hybrydę spełniającą wszystkie oczekiwania , można było wykorzystać z produkcji nasienie np. Ławrientia Berii ... lub samego Józefa Wissarionowicza .
Niestety nie raz w historii nauki , naukowcy pomijają coś co mają dosłownie przed oczami ... :)

Obrazek użytkownika kanadyjczyk

16-06-2012 [16:07] - kanadyjczyk (niezweryfikowany) | Link:

W PRL-u, tak jak w peerelu-bis również mamy(nawet taty i cytaty)wybitnych naukowców z tytułami doktorów, którzy wprawdzie honor stracili, lecz causa wciąż żyje, jak ten lenin w Poroninie. Doktor Bolek!-mówi to Państwu coś? Wybitny spec(służb specjalnych oczywiście), który krzyżuje co tylko się da i czeka rozwiązania. Większość to Poronienia i poronione pomysły w rodzaju: "chcem ale nie mogem" zmieścić wyraz np.abstrahuje w 4 kratki krzyżówki.
Pozdrowionka(nie dla Bolka)
P.S.Cyba powinien być inny tytuł komentarza:PGR-y upadłe a stocznie podupadłe

Obrazek użytkownika joker

16-06-2012 [17:58] - joker (niezweryfikowany) | Link:

Wiekszosc to bezmozgie istoty zachowujace sie tak samo. Przypadek ?

Obrazek użytkownika sigma

16-06-2012 [18:19] - sigma | Link:

Wypraszam sobie szkalowanie biednych małp naczelnych. Mózg mają i posepują bardzo sensownie. 

Obrazek użytkownika joker

16-06-2012 [18:31] - joker (niezweryfikowany) | Link:

Przepraszam. Rozpedzilem sie. To sa ameby.

Obrazek użytkownika amfetamina

16-06-2012 [18:48] - amfetamina (niezweryfikowany) | Link:

zapomniales dodac: bo maja wszystkie konczyny chwytne.
pozdrawiam wszystkich naczelnych (ex. michnik, lis itd)
aquaholic
PS. Tusk tez ma musk...

Obrazek użytkownika Mat

17-06-2012 [01:39] - Mat (niezweryfikowany) | Link:

Sporo egzemplarzy wydaje się przedstawiać cechy mieszane, na co wskazuje dokumentacja fotograficzna:
http://forum.gazeta.pl/forum/w...
http://politykier.pl/gid,13792...
http://www.demoty.pl/oj-tak-sz...
http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=...
http://politykier.pl/gid,13792...
http://encyklopedia.interia.pl...
http://www.milanos.pl/vid-nani...

Jest ich oczywiście znacznie więcej, to zaledwie niewielka próbka. Część osobników wymarła, ale pozostałe przy życiu wykazują wysoki poziom zdolności reprodukcyjnych. Niestety.

Obrazek użytkownika Emigrant

16-06-2012 [18:53] - Emigrant (niezweryfikowany) | Link:

W Polsce zas krzyzowanie miejscowych lewakow z sowieckimi szpiclami zaowocowalo powstaniem grupy tzw bezmozgich lemingow czyli zwolennikow antypolskiego rezimu Plajtformy.

Obrazek użytkownika sigma

16-06-2012 [19:51] - sigma | Link:

"Raczej chcieli zwiekszyc inteligencje krasnoarmiejcow! :)))"
To jest bardzo ciekawa myśl!