Tuskopter, czyli przelotowość

Jak wiemy, od niedawna mamy nową kategorię prawną- przejezdność autostrady. Tak naprawdę, to przejezdne nie są, można nią przejść i to w jedynie gumiakach. Ale urzędowo są i to nie jest nasze ostatnie słowo. Nic, tylko zaklaskać w zachwycie nad sprytem tej ekipy, jakże to podniesie nasze statystyki! Jak się będzie można pochwalić współeuropejczykom w jakiś, pożal się Boże, Niemczech, czy Francji. To przypomina trochę kraj, który zdecydowanie przoduje w świecie w procentowej liczbie obywateli z wyższym wykształceniem, mianowicie Korei Północnej. Oczywiście, program studiów jest nieco zmodyfikowany, w porównaniu z mniej postępowymi, burżuazyjnymi, mianowicie więcej jest tam godzin takich przedmiotów, jak życiorys Ukochanego Przywódcy, okoliczności, w jakich Ukochany Przywódca poznał ukochaną Przywódczynię, cytaty Wodza, ideologia Dżucze, przewagi ładu dynastycznego nad każdym innym, ale, wykształcenie wyższe, to wykształcenie wyższe. Tak i nasze autostrady będą przykładem dla drogownictwa i autostradownictwa światowego, a także znakomitym przykładem, jak poprawić uautostradowienie niewielkim kosztem- mianowicie kosztem diet poselskich, energii elektrycznej w gmachu parlamentu, tudzież kosztów druku i dystrybucji Dziennika Ustaw. Bo dróg już budować nie trzeba, wystarczy ustawa.

Aż dziwne, że nie wpadliśmy na to wcześniej, ot, chociażby oglądając film Mela Brooksa, w którym dwórki cesarzowej rzymskiej uznano urzędowo za dziewice, nawet zakładały sobie znaczki zakazu wjazdu na łańcuszkach, pomiędzy orgietkami z pretorianami.

Powiedziałem, że to nie jest nasze ostatnie słowo i proszę, już nie tylko przejezdne są te nasze autostrady, ale wręcz przelotowe, odkąd Premier Donald Tusk się nimi przeleciał, skoro przejechać nie dał rady. Dałby radę, ale jedynie czołgiem „Leopard”, co, po pierwsze kłóciło by się z image miłującego pokój fajnego gostka Donalda, a po drugie, już i bez tego są popękane od nowości. Przejazd „Leoparda”, to byłby, jak cios łaski.  Na to przyjdzie czas, jak trzeba będzie wywołać popłoch wśród opozycji, jak to Donald robi, jak zdejmie krawat i się namarszczy groźnie, przynajmniej takim go widzi w swych niespokojnych snach red. Paradowska, zakochana w Panu Premierze czystą dziewiczą miłością, jakiej nie zaznała chyba od czasu gimnazjum.

Oczywiście, nie ma powodu do zaniepokojenia, jak stwierdził Graś, jak autostrad nie będzie na EURO 2012, to będą po EURO2012, co w końcu za różnica. Nie dojadą kibice, to dolecą, czym tak, kto może, samolotami, helikopterami, jak kto woli szybowcem, to szybowcem. Poważnie, nie zmyślam, nawet, jakbym się nie wiem jak natężył, to bym tego nie wymyślił. To naprawdę powiedziała Bufetowa., czyli Pani Płezydent Gronkiewicz- Waltz. Widać czytała gdzieś biografię Marii Antoniny i jej słynną wypowiedź, że, o co te mecyje, jak lud francuski nie ma chleba, to niech je ciastka. I tak samo nad Wisłą, nie dojadą, to dolecą i już.
Drogi będą otwierane na kilka dni przed imprezą albo nawet w jej trakcie. Obwodnice ekspresowe: Wrocławia S5 i Gdańska S7, mają być przejezdne w dniu pierwszych meczów. To nie oznacza, że będą gotowe - samochody pojadą nieskończonymi drogami, na co zezwala właśnie owa cudowna ustawa, podpisana świeżo przez Pana Prezydenta, oby żył wiecznie i oby wiecznie jeździł tymi ustawowo przejezdnymi drogami, aż mu dysk wypadnie.

Ale to nie koniec, Sławku Nowaku ogłosił, że wyznacza ustawowo przejezdne objazdy w takim tempie, że GPSy za nim nie nadążają. Jest na to sposób, jak z filmu „Rozmowy kontrolowane”, posterunkowi i młodzieżówka PO będą krzyczeć przez megafony ”sto metrów, skręć w lewo, sto metrów, skręć w lewo” i machać planszami ze strzałkami. Taki GPS zastępczy, na czas Euro. Albo będą rozdawać kierowcom nalepki na GPSy z informacją, w którym momencie nalepić na ekranik. O! Lepiej, LRADy! Kierunkowo będą wrzeszczeć do ucha kierowcom „ w lewo, q.. w lewo, mówię!”

„Walka o przejezdność odcinka C autostrady A2 w rejonie Żyrardowa będzie trwała do ostatniego dnia. 20 km może pokrzyżować plany” - przyznaje Nowak. Ech, przypomina się walka o plan sześcioletni, walka z bumelanctwem, walka ze stonką, teraz kolej na walką o przejezdność. I ten traktor Laskowika i Smolenia się przypomina, co miał trzy koła sprawne, tylko, cholera, jeździć nie mógł.

Oczywiście, niby nie ma problemu, ale jednak, pewien problem jest, choć wszyscy rozumieją, że to nie jest wina ani Donalda Tuska, ani tym bardziej Cezarego Grabarczyka, czy Sławka Nowaka. Winny jest Jarosław Kaczyński, co obaj ministrowie stulecia ( ex- aequo) wyjaśnili, podali nawet, za co konkretnie tym razem Jarosław Kaczyński ze swoją jątrzącą zgrają pisowców, w tym ze mną, odpowiada.

Mianowicie, co za złośliwość, nie wybudował akurat tego brakującego odcinka 20 kilometrów autostrady A2. Dokładnie tak powiedział Sławku Nowaku, jakby Kaczyński wybudował te 20 kilometrów, to by akurat było, jak znalazł, odcinki autostrady by się spotkały gdzieś w polu, zaspoinowałoby się złącze i można by wszędzie dojechać. No, ale nie wybudował i teraz jest kłopot. To znaczy nie ma, jest sukces, jak zawsze, tym razem na, powiedzmy 80%, ale jest. PO odpowiada za 80% sukcesu, a Kaczyński za 20% klęski.

Uff, trochę się martwiłem, jak to zostanie wyjaśnione elektoratowi PO, ale, jak widać, nie na takiego idiotyzmu, jakiego Tusk z Grasiem, Nowakiem i Gronkiewicz by nie ogłosili, a elektorat nie uwierzył. Pozostaje przeprosić za te 20 kilometrów, co to ich nie wybudowałem, ( ale skąd mogłem wiedzieć, gdzie akurat zabraknie i w którym miejscu je zbudować?), przez co Sławku Nowaku przegrał walkę o przejezdność. Ale za to wygrał walkę o przelotowość. Znowu sukces.

P. S. Zachęcam do czytania felietonów w „Gazecie Polskiej Codziennie” i Freepl.info
http://freepl.info/seawolf
http://niepoprawni.pl/blogs/se...
http://niezalezna.pl/bloger/69...
http://seawolf.salon24.pl/

Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika pudel

18-05-2012 [19:33] - pudel (niezweryfikowany) | Link:

Ano właśnie TVN pokazuje premiera w pociągu II klasy, jak niewiasta krzyczy "niech się pan trzyma panie premierze z daleka od złych ludzi", gdzie indziej razem z Grasiem zajada kiełbaski z grilla, jeszcze wizyta we Wrocku i podsumowanie ze gospodarskie wizyty są potrzebne bo ludzi mobilizują. Oczywiście TVN wytyka że tacy jak my podśmiechujki sobie z premiera robimy a ja nieboga jako żywo mam przed oczami Władymira ładymirowicza Putina podczas kampani jak to po Rosji jeżdził i sprawy ludziom załatwił co to urzędniki niedojdy nie załatwili. Analogia druzgodząca a i jeszcze ten wspólny mecz z parlamentarzystami z Rosji i myśl do głowy się cisnąca - czy my suwerenne państwo czy już republika federacji . No to jak to jest panie premierze?

Obrazek użytkownika rob1

19-05-2012 [18:02] - rob1 (niezweryfikowany) | Link:

Taczek ci u nas dostatek.Beda potrzebne.Koalicjanci PO PSL i inne przyssawki niedługo wywieziemy.Optymista.

Obrazek użytkownika gregor z wiednia

18-05-2012 [20:31] - gregor z wiednia (niezweryfikowany) | Link:

Autostrady sa przelotne, gospodarz doglada wlosci...
a lud ma prze..bane!
No coz, trzeba lud przesadzic na rowery...na konie albo
na kajaki, by oplynal przyladek dobrej nadziei(sic!) -wiem, prezydent
pisze to inaczej- i dotarl z Wroclawia do Warszawy. Ciekawe
jak wroci premier?
Dzisiejsze slowa Tuska (sadze, ze Gras potwierdzi):
"jak autostrada bedzie przejezdna, to wsiadziemy w samochod
i przejedziemy". Dyzma by tego lepiej nie ujal!
Jak juz pisalem: wczoraj helikopter, dzisiaj pociag...
...jutro taczka.
Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika GośEFTA

18-05-2012 [23:12] - GośEFTA (niezweryfikowany) | Link:

na pd od Słupska jest takie odciniek normalnej szosy, który dawniej miał funkcjie strategicznego lotniska, po prostu 300 % szeszy pas jezdni , równy, i od dawna 9 jak nie lądują awaryjbnie samoloty, czyli jak droga nie jest :przelotowa" tp kierowcy mig rozwijają do 150/ godzinę. w d. słupskim takich przelotowych było aż dziewięć !!! tajne lotniska - premier niczego NOWEGO nie wymyślił. poza oblotem autostrad - z góry bezpieczniej- i ładniej widać do tego nie potrzeba gumowców!
==== na Pomorzu mamy nasypy autostrad rozpoczętych ok. 1930 r- piasek już dobrze uleżał. tylko pospinać VIA Baltikum przez Pojezierza szlak Berlin królewiec.

Obrazek użytkownika Irena Jurand

18-05-2012 [20:43] - Irena Jurand (niezweryfikowany) | Link:

Pewien bloger na portalu S24 zaproponowal ustawienie w tym miejscu katapuly. Seawolfa pozdrawiam i dziekuje za dowcipny dzisiejszy i wczorajszy felieton.

Obrazek użytkownika Gość

18-05-2012 [21:32] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Kiedys ONZ wymysliło,aby każde państwo należące do ONZ zrobiło dokładną
mapę i przysłało d NY.
Oczywista oczywistość...ma to być dokładna mapa,tajne/poufne/spalić przed
oglądaniem.Skala? Nie pamietam,ale coś 1: 5000 czyli sztabówka!
Kraje należące potraktowały to z pełna powagą i zrobiły co Pan kazał.
Wielka komisja w ONZ rozpakowała,rozłozyła na jakiejś wielkiej podłodze
i zdębiała!! Brakowało kilkunastu metrów,aby sie zamknęło na równiku!!
Te kilkanaście metrów,to NA PEWNO TE,KTÓRE OBJĘŁO A-2 W III RP!!
Swoja drogą,to było przed geodezja satelitarną...ale świadczy o debiliźzmie
speców z ONZ.

Obrazek użytkownika marekagryppa

18-05-2012 [21:38] - marekagryppa (niezweryfikowany) | Link:

Tak jak myślałem - za ten cały bajzel jest winien PiS i Kaczyński.
Ciekawy jestem na co (kogo?) by zwalali jak by nie było Kaczyńskiego?

Obrazek użytkownika Loli

18-05-2012 [22:22] - Loli (niezweryfikowany) | Link:

To co wygaduje Slawek i Donek to godne jest ukochanego wodza Korei Polnocnej.

A swoja droga, przeciez niemozliwa jest rzecza, by za niepowodzenia nie odpowiedzial Kaczynski. On jest po prostu za wszystko odpowiedzialny, chociaz nie ma nic do powiedzenia.

A dzis Schetyna nadawal, ze sprawa Beaty , tej od krecenia lodow, bedzie zamknieta wtedy, gdy Ziobro i Kaczynski stana przed Trybunalem.
To kto tu w koncu jest skazany?

Obrazek użytkownika Irvandir

18-05-2012 [23:20] - Irvandir (niezweryfikowany) | Link:

Wszędzie na świecie nudno i normalnie budują sobie drogi, a u nas trwa walka na froncie (robót) i na odcinku. Może te dwie ekipy, które miały się spotkać gdzieś w polu wzięły to na serio i wystrzelały się nawzajem przez pomyłkę. Albo okopały się i czekają na ruch przeciwnika, robiąc tylko krótkie wycieczki pod osłoną nocy - tu asfaltu chlapną w dziurę, tu żwiru podsypią po cichutku. A Chińczycy jak usłyszeli o walce i froncie, to ze strachu wzięli i uciekli. Podobno jeden sinolog słyszał jak w naszą stronę rzucali chińskie przekleństwa; "Obyś żył w ciekawych czasach" i "Obyś młodzieżówkę PO uczył". Tak przynajmniej ten sinolog to zrozumiał, ale może mu się co poschetyniło.

Obrazek użytkownika kanadyjczyk

18-05-2012 [23:42] - kanadyjczyk (niezweryfikowany) | Link:

Kawał z brodą:
Działacz KPZR tłumaczy słuchaczom, jak szybko zmieniać się będzie na lepsze życie w ZSRR:
- Za dwa lata każdy będzie mógł kupić sobie rower, za trzy lata motocykl, a za cztery lata każdego będzie stać na kupienie samochodu, a za pięć lat każdy będzie miał swój helikopter!
Ktoś z sali wstaje.
- Rozumiem rower, motocykl, samochód... Ale po co każdemu helikopter?
- A jak dowiecie się, że na przykład w Odessie można kupić zapałki, a w Kijowie papierosy? Wsiadacie wtedy we własny helikopter i za chwilę jesteście na miejscu!
A tak na poważnie Seawolfie, to rzeczywiście J.Kaczyński ma bardzo poważny udział w nieprzejezdności autostrad. Błąd jego nie polega jedynie na tych 20km, lecz również na braku posiadania samochodu. Ba,nawet braku prawa jazdy! Wiadomo, że ktoś, kto nie zna się na mechanice,wtryskarkach paliwa,wymianie koła,woskowaniu i myciu, to tym bardziej nie zależy mu na przejezdności dróg.Wspomniałem wyżej, że to na poważnie, bo to co napisałem wężykiem Kobuszewskiego, to na innych portalach od wielu lat jest tematem naukowych lemingów.
Pozdrowionka
p.s.Chciałem dołączyć link z Faktów, do zdjęcia córki Bolka, lecz cenzor mi to zablokował

Obrazek użytkownika s.e.

19-05-2012 [00:15] - s.e. (niezweryfikowany) | Link:

przypadek tych hochsztaplerów jest tego najlepszym dowodem. Stanisław Bareja, patrząc z góry na tuskową kompanije, własnym oczom chyba nie wierzy

Obrazek użytkownika Gość  zza oceanu

19-05-2012 [05:47] - Gość zza oceanu (niezweryfikowany) | Link:

tusk lata tuskopterem, POciagami- dlugo nie POciagna..

Obrazek użytkownika stanczykblazen

19-05-2012 [06:56] - stanczykblazen (niezweryfikowany) | Link:

A te 80% to też z dziurami , popękane , połatane i nie wiadomo czy po euro się nie rozsypią.

Obrazek użytkownika Kaczybethon

19-05-2012 [09:27] - Kaczybethon (niezweryfikowany) | Link:

Czy nikt z Was nie słyszał o drogach przelotowych? Sam pamiętam z dziennika telewizyjnego jak towarzysz Gierek przecinał wstęgę na drodze przelotowej z Katowic do Warszawy (a może odwrotnie, z Warszawy do Katowic). I teraz też się buduje drogi przelotowe, całą sieć dróg przelotowych, cały kraj będzie pokryty drogami przelotowymi, pan premier i Sławeczek model przelecieli i stwierdzili, że są przelotowe. A co nie są?

Obrazek użytkownika Andy

19-05-2012 [11:20] - Andy (niezweryfikowany) | Link:

Pamiętacie skecz Laskowika i Schuberta - "tiaktor (chyba jakoś tak to Schubert wymawiał) ma trzy koła".

Obrazek użytkownika Andy

19-05-2012 [18:44] - Andy (niezweryfikowany) | Link: