Gajowy, trampkarz i kelner

Czego to nie wyprawia ten Jarosław Kaczyński, kiedy pozbawić go władzy i dać chwilę wolnego czasu! Podpala Polskę, zmawia się z obcym mocarstwem USA, wypowiada wojnę Rosji i  popycha  Ukrainę. Tak jakby nie mógł wzorem poważnych polityków poczekać na sondaże opinii albo bąknąć coś z głupia frant na Twitterze. Musi koniecznie mówić to, co myśli! Brakuje tylko, żeby Kaczyński wprowadził nam tutaj prohibicję na czas rozgrywek, ale wtedy by się miarka przebrała! Jednak cóż można się spodziewać w kwestii EURO 2012 po człowieku, który nie wie nawet, jak włączyć kanał Eurosportu?

Chociaż i w takiej sytuacji, gdyby się postarał, mógłby zająć konstruktywne stanowisko, jak nie przymierzając prezydent Bronisław Komorowski w sprawie mistrzostw, czy w jakiejkolwiek innej sprawie. Głowa naszego państwa też przecież nie odróżnia piłki ręcznej od rugby, a mimo to wie, co jest adekwatne w danej chwili, czyli przed EURO 2012, a co będzie adekwatne dopiero po tej imprezie. Oczywiście prezydent Komorowski nie wie tego ot tak, sam z siebie. Tak łatwo w życiu nie ma, on to wie, bo ktoś mu powiedział, lecz to nie zmienia postaci rzeczy.

Według Komorowskiego kwestia jest arcyboleśnie prosta. Bojkot mistrzostw Europy w piłce nożnej z powodu Julii Tymoszenko jest rozwiązaniem „kompletnie nieadekwatnym do sytuacji”. Niestety, zgodnie z podpisaną przez siebie ustawą o ograniczonym dostępie do informacji publicznej, Komorowski nie chce zdradzić, kiedy bojkot byłby adekwatny do sytuacji uwięzionej Julii Tymoszenko. Może, gdy straci na dobre przytomność, czy też wtedy, kiedy - co nie daj Boże - wyniosą ją z celi nogami do przodu!? Być może wówczas twardziel Komorowski uzna, że sytuacja dojrzała do bojkotu. Ale też niekoniecznie, może wystarczy kolejny wpis na Twitterze naszego pokornego cielęcia oksfordzkiego. W końcu prezydent ma doradcę, który uważa, że na ołtarzu pojednania z kagiebistą warto ponieść każdą ofiarę.

Pomijając już wynurzenia obecnej głowy państwa, które zresztą zawsze są adekwatne do jego możliwości, to już nawet bardzo spolegliwa wobec tej prezydentury Gazeta Wyborcza stara się delikwenta naprowadzić, w czym rzecz. Sytuacja, w której Polska przedkłada radosne skandowanie kibiców ponad prawa uwięzionego człowieka, będzie zawstydzająca – tłumaczy redaktor Wroński, jak nie przymierzając nadleśniczy gajowemu.

Ktoś napisał, że jeśli chodzi o zestawienie Janukowycza z Tymoszenką, to wart jest Pac pałaca i odwrotnie. Jednak to nie zmienia istoty rzeczy, że nie można się znęcać nad schorowanym więźniem, cokolwiek on przeskrobał. Julia nie jest święta, a spóźniony lament zachodu pełen obłudy, co nie znaczy, że można przedkładać igrzyska nad prawa człowieka. Chociaż ten ostatni zwrot już jest tak wyświechtany, że mnie mdli, gdy to piszę. Ale z drugiej strony rzygać mi się chce, gdy polscy przywódcy mówią, że teraz najważniejsza jest impreza, bo już w nią dużo zainwestowali. Dlatego według nich adekwatne jest nicnierobienie w sprawie kobiety dręczonej w kryminale z powodu politycznej zemsty. Ich kultura nie zabrania robić takie zaniechania.

Minister Sikorski zajmuje się egzegezą wypowiedzi Kaczyńskiego, marnując kolejną okazję, żeby zrobić coś konkretnego. Premier Tusk bredzi o samobójczym golu Kaczyńskiego, a mógłby  przemówić do rozumu Janukowyczowi mając w zanadrzu argument bojkotu ukraińskiej strony przez europejskich przywódców. Tymczasem prezydent, premier i minister siedzą jak myszy pod miotłą, żeby broń Boże nie zaszkodzić swoim przyszłym karierom międzynarodowym. Nie potrafię znaleźć innego wytłumaczenia tej zadziwiającej bezczynności poza czystą prywatą. Janukowycz pluje im w oczy, a oni udają, że ciepły deszcz pada. Taki kaliber ludzi mamy u władzy. Arcyboleśnie adekwatni do oficjalnego przeboju mistrzostw Koko Euro Spoko.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika ksena

04-05-2012 [19:24] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

nie siedzą jak myszy pod miotłą bez przyczyny.Po prostu nie otrzymali dyrektyw z Kremla i teraz muszą arcyboleśnie i adekwatnie milczeć.A co będzie jeśli dyrektywy i wytyczne w ogóle nie przyjdą ? Wszystko jest możliwe,przecież wraku też nie dostaliśmy.Nasi trzej panowie sami się zawiesili niczym stare komputery, w przypadku szefa MSZ nawet już od wczoraj patrząc na jego minę podczas epokowej komorowsko-nałęczowskiej mowy.Buzia w podkówkę nie wiadomo czy z zadęcia,czy miał zamiar się popłakać,czy też to tylko moje subiektywne wrażenie.

Obrazek użytkownika Seaman

04-05-2012 [19:42] - Seaman | Link:

"A co będzie jeśli dyrektywy i wytyczne w ogóle nie przyjdą ? Nasi trzej panowie sami się zawiesili niczym stare komputery"

Jak to nie przyjdą dyrektywy? Przecież zawsze przychodziły! A jakby co, to Romek  Kuźniar pojedzie do Moskwy i przywiezie. Przecież ktoś ich musi odwiesić!

Obrazek użytkownika Andrzej W.

04-05-2012 [19:46] - Andrzej W. (niezweryfikowany) | Link:

Ten "przebój" świadczy o oglądaczach telewizji.
Jak im się serwuje codziennie takie badziewie, to i nie dziwota...
Ale to działa w dwie strony.
Debilom się to serwuje, bo debile tego chcą. Debile tego chcą, to im się to serwuje...
Kiedyś przecież tacy sami głosowali na Tymińskiego...
Mnie się chce rzygać,gdy patrzę na tę widownię tak ubawioną... gównem.

Gajowy po raz kolejny pokazał swoją delikutaśność.
Ten debil wyrecytuje to, co mu napiszą.

Tusk, jak zwykle chciałby schować się w szafie. Raduś czeka na wytyczne from Moscow, a może from Berlin. W zależności, skąd pierwej zadzwonią.
Oto wymarzone państwo lemingów, które jest tylko plasteliną w rękach agentury.

I ZNOWU JAROSŁAW KACZYŃSKI, CHOĆ W OPOZYCJI, MUSI BRAĆ ODPOWIEDZIALNOŚĆ ZA PAŃSTWO.

Obrazek użytkownika Seaman

04-05-2012 [20:06] - Seaman | Link:

"Tusk, jak zwykle chciałby schować się w szafie. Raduś czeka na wytyczne from Moscow, a może from Berlin. W zależności, skąd pierwej zadzwonią.
Oto wymarzone państwo lemingów"

W takim razie mają, co chcieli. Ale co z nami?! My mamy Kaczyńskiego - gdy nie daj Bóg coś ię faktycznie stanie Tymoszenko, to dzięki Kaczyńskiemu będziemy mogli spojrzeć światu w oczy...
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Gość

04-05-2012 [20:08] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Niemiec Joachima Gaucka. Mocny sygnał iż nie zamierza poprzestać na funkcji reprezentacyjnej. To dobrze.
Jego zaangażowanie w regionie środkowo-wschodniej Europy to drugie dobrze.
Niejako przy okazji dowiedział się że w działaniach wspierających budowanie demokracji w państwach bloku postsowieckiego nie ma co liczyć na ekipę Tuska i Komorowskiego. A na Kaczyńskiego owszem. To trzecie dobrze.
Coś za dużo tego dobrego, obyśmy nie przedobrzyli. W końcu to jednak prezydent Niemiec.

Obrazek użytkownika Seaman

04-05-2012 [20:42] - Seaman | Link:

"W końcu to jednak prezydent Niemiec"  -  a z Niemcami nigdy nie wiadomo?

Obrazek użytkownika Gość

04-05-2012 [20:14] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Ogólnie , zgoda. Ale jaka pewność, że nie mamy do czynienia z następną Sawicką.

Obrazek użytkownika Seaman

04-05-2012 [20:44] - Seaman | Link:

Tu nie chodzi okwestię, czy Tymoszenko siedzi za niewinność. Wszyscy wiedzą, że ma dość za kołnierzem. Ale to nie znaczy, żeby kobietę jeszcze dręczyć, mszcząc się za politykę.

Obrazek użytkownika maga

04-05-2012 [20:55] - maga (niezweryfikowany) | Link:

gajowy, trampkarz i kelner... takie towarzystwo rządzi Polską. I każde ich głupie, świadczące o nieuctwie i nieczystych intencjach wobec Polski wypowiedzi nie warte byłyby wzmianki i komentarza, gdyby właśnie nie fakt, że niestety, rządzą: w sposób arogancki, butny nawet, nie liczący się z niczym i z nikim.
Pozdrawiam Seamen'a z Ligi Nadmorskiej i Postkolonialnej (nomen omen)

Obrazek użytkownika Seaman

04-05-2012 [21:18] - Seaman | Link:

Tak, postkolonialna to jest smutny nomen omen. Cóż zrobić, trzeba przetrwać.
Pozdrawiam również

Obrazek użytkownika Janko Walski

04-05-2012 [21:04] - Janko Walski | Link:

Komorowski, Tusk i Sikorski są tylko pionkami Putina, podobnie jak ich ukraińscy odpowiednicy, którzy doszli do władzy wskutek zagrywek Moskwy z zakręcaniem kurków.

No chyba, że powrócimy do pancernej brzozy. Chociaż to też nic nie dałoby. Udział w zacieraniu śladów wypadku, gdyby to był wypadek (a z całą pewnością nie był) także dyskwalifikuje, nawet jeśli miałby prowadzić tylko do ujawnienia "zaniedbań" Rosjan.

W wojnie potężnej rosyjskiej agentury z drobną zmaltretowaną fizycznie i psychicznie kobietą nie o nią już chodzi, tylko o cały ruch pomarańczowy. To list adresowany do wszystkich, którym marzy się wolna Ukraina. Popatrzcie jeszcze chwilę wcześniej była podziwianym przez świat premierem a teraz najbardziej absurdalne oskarżenia możemy stawiać i nikt nie podskoczy. Może ktoś chciałby spróbować?

To jest ta sama rozgrywka co w Polsce. Czy można bardziej Polaków i Polskę upokorzyć niż czyniąc z ich prezydenta infantylnego jełopa zmuszającego pilotów do samobójstwa? Oczerniania i kłamstwa zaczęły się od chwili, gdy zwycięski PiS odmówił PO kierowania resortami decydującymi o bezpieczeństwie państwa. Czyli resortami, które zagrażały rosyjskiej agenturze, gdyby zaczęły funkcjonować zgodnie ze swoim przeznaczeniem. Absurdalne oskarżenia śp. Prezydenta, Generałów, Pilotów spełniały te samą funkcję co absurdalne oskarżenie  Tymoszenko o zdradę.

Obrazek użytkownika Seaman

04-05-2012 [21:21] - Seaman | Link:

Oczywiście, że zgoda, chodzi o coś znacznie więcej niż dręczenie Tymoszenko. Ale te nasze kołki nie są w stanie tego pojąć, jeśli im się na siłę nie wbije do łbów. Znają tylko argument bata.

Obrazek użytkownika Lila

04-05-2012 [22:06] - Lila (niezweryfikowany) | Link:

No i ten "faszyzujący" Kaczyński stanął w jednym szeregu z Gauckiem i opowiedział się za demokracją na Ukrainie? To już nie jest arcyboleśnie proste.

Obrazek użytkownika Seaman

05-05-2012 [09:10] - Seaman | Link:

"No i ten "faszyzujący" Kaczyński stanął w jednym szeregu z Gauckiem i opowiedział się za demokracją na Ukrainie?"

No właśnie. A szczery demokrata Komorowski pojedzie uścisnąć rękę Janukowyczowi.

Obrazek użytkownika HENRY

05-05-2012 [11:19] - HENRY (niezweryfikowany) | Link:

Komorowski wie z jakiego klucza śpiewać bo uczył sie tego od głuszca zwyczajnego na niezwyczajnych polowaniach w Rosji gdzie PObierał nauki razem z Palikotem ;-)

Obrazek użytkownika Gość

05-05-2012 [12:35] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Nami Pisowcami mam pytanie kto wykopał z politycznego niebytu tego kelnera, kto go wsadził do rządu na stanowisko ministra obrony? Kogo on zdradził jako pierwszego, czy to nie jest przypadkiem syn jakiegoś dzielnego zrusyfikowanego wojaka peerelu? Co do tzw. polityki personalnej Panów Kaczyńskich mam zawód. Ale najprawdopodobniej takie zdradliwe elity wówczas okupowały patriotyczną część społeczeństwa. Dodajmy do tego parę nazwisk np.: Kaczmarek, Kluzikowa, Ziobro, Kowal, "trzeci bliźniak", Kaziu kochaś, Kurski, Kempa (i to wcale nie Saska)... dziś stanowią oni mocną podporę peowców w starciu z Jarosławem. Ale mimo to Jarosław Kaczyński jest mężem stanu i jak na razie jedynym na którego stawiam, czy to jako na premiera czy też na prezydenta.

Obrazek użytkownika Stańczyk

05-05-2012 [18:47] - Stańczyk (niezweryfikowany) | Link:

będą bojkotować IO w Soczi w 2014??? Jednocześnie zgadzam się w pełni, że rządząca nami ekipa łajna po raz kolejny z tej chorej nienawiści do Kaczyńskiego skupia całe swoje szyderstwo na nim, zamiast choćy próbować mediować z ukraińskim prezydentem w sprawie Tymoszenko. To tylko pokazuje jak są chorzy psychicznie, bo jak inaczej to nazwać, żeby ani Sikorski, ani Tusk, ani Komorowski jednym złym słowem nie wypowiedzieli się na temat sytuacji na Ukrainie, a jednocześnie tak się pienili na Kaczyńskiego, choć przecież ten poszedł śladem wielu europejskich polityków, w tym idolki Tuska czyli 'Anieli' Merkel!!!