Film o Kolumbii + życzenia świateczne

  W dniu 4.04 w klubie Hybrydy przy ulicy Złotej w Warszawie reżyser Dominik Tarczyński zaprezentował swój film pod tytułem "Kolumbia - Świadectwo dla świata".  Spotkanie zaczęło się o godz 19:00, a zorganizowały je Młodzieżowy Klub Gazety Polskiej oraz II Klub Gazety Polskiej w Warszawie.  Na początku pan Dominik Tarczyński powiedział kilka słów o sobie, a także o tym jak powstał film.  Był on dołączony do "Gazety Polskiej w dniu 14 marca.  W portalu "Gazety Polskiej"  /TUTAJ/ czytamy:
"„KOLUMBIA – Świadectwo dla Świata” nie jest typowym filmem dokumentalnym. To raczej zarejestrowane w szczególnych warunkach świadectwo, manifest wiary obecnej w życiu kolumbijskiej władzy świeckiej oraz kościelnej. Jest to obraz walki prowadzonej przez członków Kościoła katolickiego na płaszczyźnie duchowej ale także w świecie fizycznym który dla Kolumbijczyków jest światem przepełnionym przemocą. (...) Film został nagrodzony za pokazanie prawdziwego oblicza dzisiejszej Kolumbii, gdzie wiara katolicka i odważne wyznawanie jej przez rządzących prowadzi do eliminowania przestępczych marksistowskich mafii narkotykowych – czytamy w komunikacie Jury XVI Międzynarodowego Katolickiego Festiwalu Filmów i Multimediów w Niepokalanowie (...) Fenomen tego projektu polega zdecydowanie na tym, że jak mówi sam reżyser: „ten obraz to nie film lecz świadectwo, a projekcje z moim udziałem to nie pokazy filmowe lecz spotkania modlitewne."
  "DOMINIK TARCZYŃSKI
ma 33 lata, jest absolwentem Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, założycielem oraz Prezesem Stowarzyszenia „Wspólnota Katolików CHARYZMATYCY” zajmującego się między innymi ewangelizacją w mediach poprzez filmy i reportaże. Obecnie jest doktorantem na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Od stycznia 2009 do lipca 2011 pracował jako Dyrektor Oddziału Telewizji Polskiej w Kielcach oraz Warszawie. W latach 2003-2008 animator wspólnoty w Katedrze Westminster w Londynie"
  Oprócz tych informacji, które można znaleźć w portalu "GP" dowiedzieliśmy się też, że Tarczyński zrealizował swój film w 2008 roku i przez trzy lata pokonywał trudności związane z montażem.  Wszystkie prace były wykonywane na jego własny koszt, który wyniósł w sumie ok. 125 tysięcy złotych.  Dzieło Tarczyńskiego uzyskało pierwszą nagrodę na Festiwalu Filmów Katolickich w Niepokalanowie w lipcu 2011, w tym samym czasie wyrzucono go z pracy w TVP.  Co więcej żadna z głównych telewizji nie chciała wyemitować filmu, choć autor zrzekał się zapłaty.  Uczyniła to tylko Telewizja Trwam.  Od lipca Tarczyński jeździ po Polsce pokazując swoje dzieło.
  Jest ono naprawdę niezwykłe.  Pokazuje głęboką wiarę katolicką zarówno wielu kolumbijskich mistyków, jak i prezydenta Kolumbii Alwara Uribe, szefów armii i marynarki wojennej, a także zwykłych żołnierzy.  Nie wstydzą się oni jawnie jej okazywać.  Uważają, że to właśnie wiara i modlitwa jest źródłem ich sukcesów w walce z komunistami z FARC i gangami handlarzy narkotyków.  Prezydent Uribe był jedynym, który został wybrany na drug a kadencje  Pokazane zostało m.in uwolnienie Ingrid Betancourt oraz innych zakładników, bez użycia siły, zręcznym podstępem.
   Film trwał 52 minuty.  Po jego zakończeniu Dominik Tarczyński wygłosił 40-minutowa prelekcję w której porównał sytuacje katolików w Kolumbii i w Polsce.  Porównanie to wypadło zdecydowanie na niekorzyść naszego kraju.  Tarczyński wezwał do modlitwo oraz nieukrywania swojej wiary.  Było jeszcze kilka pytań z sali.  Spotkanie zakończyło się przed 21:00 odmówieniem "Ojcze nasz" oraz podzieleniem się jajkami przygotowanymi przez Klub GP.

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

  Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy pragnę złożyć wszystkim Czytelnikom, Komentatorom i Blogerom serdeczne życzenia wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim wielu radości.  Wesołego Alleluja !!!

&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&&

  Następna notka  - w poniedziałek lub wtorek po świętach.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Irvandir

05-04-2012 [01:38] - Irvandir (niezweryfikowany) | Link:

Wreszcie absolwent KULu, który nie jest ateistą - antyklerykałem ;) Radosnych Świąt!

Obrazek użytkownika Emigrant Szkot

05-04-2012 [08:41] - Emigrant Szkot (niezweryfikowany) | Link:

I nie jestem ateista... Radosnych Świąt!

Obrazek użytkownika elig

05-04-2012 [12:58] - elig | Link:

NAWZAJEM !!!  On jest  żarliwym misjonarzem.

Obrazek użytkownika Heretyk

05-04-2012 [10:15] - Heretyk (niezweryfikowany) | Link:

Złodziejski kodeks Aleksandra Gentelejewa

Był wyświetlany 3 kwietnia w TVP2

Obowiązkowy prezent dla panów Wajdy, Olbrychskiego i innych "sygnatariuszy" przyjaźni z Rosją.

Obrazek użytkownika elig

05-04-2012 [12:56] - elig | Link:

  Niestety, nie widziałam.  Może  powtórzą....

Obrazek użytkownika Heretyk

06-04-2012 [08:50] - Heretyk (niezweryfikowany) | Link:

http://www.youtube.com/watch?v...

+++ Wesołych Świąt +++

Obrazek użytkownika elig

06-04-2012 [12:43] - elig | Link:

  Dziękuje za link.

Obrazek użytkownika jacol

05-04-2012 [11:34] - jacol (niezweryfikowany) | Link:

zdrowych i wesołych Świąt, szczególnie mokrego Dyngusa, pozdrawiam... :)

Obrazek użytkownika elig

05-04-2012 [12:54] - elig | Link:

  NAWZAJEM !!!

Obrazek użytkownika Alunia

05-04-2012 [13:08] - Alunia (niezweryfikowany) | Link:

Gratuluję dzieła i powiem, że po obejrzeniu filmu w głowie mi się nie mieści jego treść. Chyba jestem do szpiku kości przesiąknięta nieufnością i wydaje mi się, że w katolickiej Polsce taka władza jest raczej niemożliwa. Mieliśmy już prezydenta z Matką Boską w klapie marynarki, większej obłudy i kłamstawa nie znam-polska Sodoma i Gomora.

Obrazek użytkownika elig

05-04-2012 [14:33] - elig | Link:

  To samo mówił Dominik Tarczyński po filmie.