O różnicach pomiędzy doktryną a prezentacją

Zanim przejdę do rzeczy, chciałbym wyrazić swoje oburzenie faktem, że nikt z tak zwanych środowisk patriotycznych, że nikt z patriotycznych coachów i liderów nie protestuje na ulicy w obronie czci zmarłego i pohańbionego Przemysława Gosiewskiego. Uważam, że świadczy to jak najgorzej o nas wszystkich i ściąga na nasze głowy wstyd nieprawdopodobny. Tym większy, że za chwilę ulice zaroją się od ludzi wyprowadzanych tam jak barany z powodów błahych, durnych i nieszczerych. Powtarzam raz jeszcze – to hańba. Wśród blogerów zaś jedynie Ironiczny Anglosas i Szczur biurowy zabrali głos w tej sprawie, głos który szybko został stłumiony przez rozważania na temat listu Jarosława Kaczyńskiego i repliki do niego. Przez te wszystkie copywriterskie produkcje, dla których niedoścignionym wzorem są pisma Pawła Kowala. Kto go swoją drogą szkolił, ciekawe. Jakiś podporucznik chyba. I to pewnie z taborów.
Nędza tego przekazu jest uderzająca i wstydliwa, porównania żenujące, a program na przyszłość – żaden.
We wszystkich tych utworach, bo tak to trzeba nazwać – od Rokity poczynając na Poncyliuszu kończąc uderza ich prezentacyjny charakter. Ci faceci sprzedają żyletki, po prostu. Mają ich jednak taką ilość, że ktoś w centrali stwierdził, że standardowy sposób dystrybucji za pomocą głośnego wołania na bazarku – żyletki, sprzedaję, żyletki, komu, komuuuuuuu....!, nie przyniesie pożądanego skutku i wydłuży czas dystrybucji. Pochłonie także znacznie więcej środków, bo tych reprezentantów handlowych trzeba przecież opłacać i się z nimi użerać. A po co? Tak więc sprzedaż żyletek postanowiono ukryć za propagandą quasi polityczną. No i się zaczęło.
Mistrzem w tym – ku mojemu nieopisanemu smutkowi – jest Marek Jurek, którego prezes zaprosił do współpracy. Marek Jurek to sales manager w branży żyletkowej i on się nawet z tym specjalnie nie kryje. Może właśnie prezesowi chodzi o to, by uruchomił swoich ludzi w terenie i oni zrobią tyle szumu, wokół spraw od dawna ustalonych, że da to jakieś dodatkowe punkty w wyborach. Nie mam pojęcia. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę to co mówią sondaże to nijak nie możemy zrozumieć po co PiS taka koalicja z ruchem, który generuje jednoprocentową frekwencję. Jedynym sensownym wyjaśnieniem tego posunięcia jest skaptowanie tych medialnych sił, które stoją za udziałem Marka Jurka we wszystkich programach telewizyjnych, czyli oznacza to, że prezes stawia – tak jak wszyscy – na prezentację. I to jest niestety zła wiadomość. Zła, bo nie dająca żadnej nadziei ludziom. Marek Jurek nie zrobi i nie powie niczego więcej ponadto o czym już wiemy i co znamy. O tym, by cokolwiek zrobił nie może być nawet mowy, bo Marek Jurek realizuje się w konstruowaniu fraz głębokich i złotych i demonstracji postaw niezłomnych. Tym bardziej się w to angażuje im więcej kamer jest wokoło.
Mamy więc kolejną dużą demonstrację i dużą prezentację, a obok kilka pomniejszych. Mamy opowieść o jednoczeniu prawicy, która jest od wielu już lat całkowicie nieprawdziwa i po prostu wstyd ją powtarzać. Streszcza się ona bowiem w zdaniu – niektórym z was damy troszkę, a reszcie nic nie damy, ale za to poprzyjcie nas mocno, to może uda nam się zdobyć trochę więcej miejsc w sejmie. To jest – jak dla mnie przynajmniej – program daleko niezadowalający. Myślę, że dla większości ludzi, którzy mają świadomość, że ustawa Wilczka, miała na początku 17 stron a dziś ma ponad 3 tysiące stron opowiadanie o jedności prawicy i wyciąganie z kieszeni Marka Jurka jest po prostu nie do przyjęcia. Myślę, że do przyjęcia dla nas jest teraz wyłącznie głośne deklarowanie powrotu do tych 17 stron i to natychmiast, bez Jurka, bez Ziobry, bez Kowala i bez Kurskiego jeśli chce pozostać tam gdzie jest. To jest podstawa rozważań. Nie zaś kolejna dyskusja o tym czy i w jaki sposób należy chronić życie poczęte. Życie poczęte należy chronić, bo ktoś kto czyni zamach na to życie, po prostu zabiera się za składanie krwawych ofiar – powtarzam to raz jeszcze i uważam, że to kończy dyskusję. Jeśli zaś ktoś ją jeszcze próbuje podejmować i wpychać do przestrzeni publicznej jakieś swoje wątpliwości to czyni to w złej wierze i jest nasłany. Podobnie jest z patriotyzmem. Jedyny patriotyzm, który powinien nas w tej chwili interesować to własność oraz szkolnictwo. I nic więcej. Jeśli własność miast być dla nas źródłem siły staje się udręką i ciężarem, bo za posiadanie czegokolwiek musimy płacić i to nie mało, to na nic się nie zda Marek Jurek, kongresy, patriotyczny coaching i wszystkie te brednie. To na nic. To jest medialna prezentacja. My zaś tej prezentacji nie potrzebujemy i się nią brzydzimy. Chcemy państwa, które ma doktrynę, w dodatku taką, ze może ją zaakceptować większość Polaków i taką, która rokuje na przyszłość i nie zmusza nas do niewolniczej pracy bez wynagrodzenia i do zadłużania się na całe życie. To jest treść, której oczekujemy. Nic innego. Na razie jednak wszyscy, z Jarosławem Kaczyńskim włącznie traktują nas jak widzów serialu o przygodach psa cywila. I na to ja się zgodzić nie mogę. I myślę, że wielu z czytelników tego bloga także się na to nie zgadza.

Zapraszam wszystkich na stronę www.coryllus.pl, gdzie można kupić książki moje, toyaha, oraz płyty z polską muzyką ludową. Książki można także kupić w księgarni Tarabuk w Warszawie przy Browarnej 6, w sklepie Foto Mag przy stacji metra Stokłosy, w księgarni Karmelitów w Poznaniu przy Działowej 25, oraz w pensjonacie „Magnes” w Szklarskiej Porębie. Są także w Londynie, w polskiej księgarni mieszczącej się w budynku POSK.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Gostek

25-03-2012 [10:58] - Gostek (niezweryfikowany) | Link:

w jakiej gazecie pan pracuje, piśmie i gdzie wydawanym? Dziennikarzem nie jest się dożywotnio jak np. inżynierem, lekarzem itd.

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [11:12] - Coryllus | Link:

A jak się pan nazywa panie gostek?

Obrazek użytkownika tom-76

25-03-2012 [14:29] - tom-76 (niezweryfikowany) | Link:

Niech Pan pisze częściej,lubię Pana czytać.

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [14:47] - Coryllus | Link:

Dziękuję.

Obrazek użytkownika Gostek

25-03-2012 [16:46] - Gostek (niezweryfikowany) | Link:

Płaczę ze śmiechu.

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [17:07] - Coryllus | Link:

Synu zabieraj się stąd. Nie jesteś tu gościem, ani nawet gostkiem. Nikt cię tu nie potrzebuje. 

Obrazek użytkownika Demokrata

25-03-2012 [17:36] - Demokrata (niezweryfikowany) | Link:

Więc może też się zabierzesz

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [19:04] - Coryllus | Link:

Ja tu jestem u siebie. To wolny kraj...jeszcze ciągle...

Obrazek użytkownika Gostek

25-03-2012 [15:36] - Gostek (niezweryfikowany) | Link:

norma. Ty chętnie podajesz nazwisko, bo lans to twój cel życiowy, na codziennie reklamowanej przez ciebie stronie twoje nazwisko się pojawia, więc wilka rzecz, że je tu podałeś. Jak byś mógł i ktoś cię chciał to jak to napisałeś odwaliłbyś na 5 czy 6 pięter plakat ze swoją facjatą i nazwiskiem. Powiedział ci już ktoś narcyz i megaloman?

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [17:07] - Coryllus | Link:

I znowu ty? Ileż można....

Obrazek użytkownika Logan3331

25-03-2012 [11:57] - Logan3331 (niezweryfikowany) | Link:

Coryllus uwaza sie za dziennikarza , najprawdopodobniej dlatego, ze pisze te swoje "artykuly" w dzień.
Gdyby pisał je w nocy zaslugiwalby na miano "nocnikarza" . xD
Zresztą tresć tych "artykułów" na to wskazuje ...

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [12:08] - Coryllus | Link:

Może się pan przedstawi panie Logan?

Obrazek użytkownika Logan3331

25-03-2012 [12:21] - Logan3331 (niezweryfikowany) | Link:

Zastanawiałes sie drogi Coryllusie, dlaczego wszyscy Cię tak równo jadą ?
Nie przeszkadza Ci to ? Zapewne nie, bo ani stylu, ani formy nie zmieniasz.
Kazdy ma prawo do swojego stylu i kazdy powinien mieć prawo do wyrazania swoich myśli i Ty to robisz z mniejszą lub większą starannoscią i git.
Ale nie mozesz sie dziwić jeśli inni Cie sponiewierają slownie jak przyslowiowa "burą suke" jeśli obsmarowywujesz "kolegów" po fachu , zwłaszcza jeśli im nawet do pięt nie dorastasz, a tylko w Twoim mniemaniu jesteś im równy.

Obrazek użytkownika robór

25-03-2012 [12:48] - robór (niezweryfikowany) | Link:

Odpowiadam za Coryllusa, dlaczego tak prawie wszyscy na niego jadą i urządzają nagonkę. To jest karanie Coryllusa za to, że ośmielił się krytykować autorytety. Karają jak potrafią, czyli poniewierają.

Obrazek użytkownika Logan3331

25-03-2012 [13:03] - Logan3331 (niezweryfikowany) | Link:

Ta "krytyka", jak to nazwałeś, wyplywa z zawisci a nie obiektywizmu. Coryllus nie może zniesć tego, ze mimo iż dwoi sie i troi, na rynku medialnym sie nie liczy a inni tak.
Więc wymyślil, ze bedzie kąsac ... Takim sposobem daleko nie zajdzie.

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [13:09] - Coryllus | Link:

Nie liczy się na rynku medialnym? Ty śmierdząca hołoto. Jaki rynek medialny? Co ty  możesz o tym wiedzieć. Lis się liczy na rynku medialnym i Olejnikowa. 

Obrazek użytkownika Logan3331

25-03-2012 [15:12] - Logan3331 (niezweryfikowany) | Link:

I co ty sobą reprezentujesz ?
Chciałem kulturalnej rozmowy, ale ty nie rozumiesz , co to jest "kulturalna rozmowa".
Przypominasz mi Marcina Najmana - to taki goguś, który nic nie potrafi poza rzucaniem wyzwisk i lansem. Nawet porażki umie slownie przeksztalcic w wygraną .
Eh czlowieku - żalosny jestes ...

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [15:25] - Coryllus | Link:

Precz. Nie ma tu miejsca na twoje popisy. Kulturalna rozmowa? Z wieprzem? Dobre. 

Obrazek użytkownika Inteligent

25-03-2012 [16:31] - Inteligent (niezweryfikowany) | Link:

Wyobraźmy sobie takiego Ziemkiewicza co nam tak opisuje albo Korwina, albo kogokolwiek nawet ze zwykłych internautów, pozna wielbicielami (sztuk 5) Coryllusa.

POZIOM ZEROWY!

Czekam, co z tym donosem do G. Brauna? To ciekawe, że w odróżnieniu od Coryllusa jego sprawy traktuję jako ważne i fundamentalne w tym kraju bo dowodzą państwa policyjnego? Żałosne i śmieszne. Czekam co Braun na to, na pewno o niczym innym nie marzy jak o spotkaniu z Coryllusem, to marzenie każdego. Musi założyć maskę jak przed muchą-plujką, bo nie wie, że C. pluje wkoło na każdego.
Śmieję się już dziś, naprawdę warto było wstąpić, bo wesoło tu jak cholera, ha ha ha.

Obrazek użytkownika robór

25-03-2012 [13:22] - robór (niezweryfikowany) | Link:

Z czego wynika krytyka autorytetów? to jest w treści bloga.
Nie ma to nic wspolnego z tym co podnosisz.
Pytałeś o źródło nagonki na Coryllusa, to Ci wyjaśniłem, ale dla przypomnienia: ośmielił się krytykować autorytety, a krytykuje ze względu na owoce jakie przynosi ich działalność.

Obrazek użytkownika Inteligent

25-03-2012 [14:33] - Inteligent (niezweryfikowany) | Link:

racjonalnego powodu do krytykowania np. Ziemkiewicza i wielu innych. Np. z Ziemkiewiczem nie zawsze się zgadzam, ale w odróżnieniu od notek Coryllusa - bo to nie są felietony jak u Ziemkiewicza, Ziemkiewicza zawsze rozumiem, jasno wykłada o co mu chodzi, tzn. nie trywialnie i dla lemingów do za trudne teksty. Ale wiadomo co ten facet chce przekazać a pan C.? Bełkot. Do tego krytykuje wszystkich wkoło i podpuszcza ich sam siedząc w ciepełku:
PRZYKŁAD:
"nikt z patriotycznych coachów i liderów nie protestuje na ulicy w obronie czci" (nawiasem jak już czytam tych coachów to niedobrze mi się robi, co on nie zna tłumaczenia tego słowa?). Przecież to 1) zgodnie z tym co napisałem krytykowanie wszystkich wkoło 2) podpuszczanie - wcześnie SKANDALICZNE NAMAWIANIE DO ROZWALANIA TRUMIEN co świadczy, że on potrzebuje psychiatry i podstaw nauki kultury typowych od roku 3 zycia. 3) i najważniejsze - A CZY TEN CORYLLUS RUSZYŁ DUPSKO OSOBIŚCIE I PROTESTOWAŁ NA ULICY....? NIE, I TO JEST JEGO METODA I PROBLEM ZARAZEM.

A te autorytety z nieba się wzięły? Partia im sprzyjała? Wywalali ich równo skąd się da. Żyją z pisania, tylko sa w tym mistrzami i mają coś do powiedzenia.

Czy poza akurat śp. Gosiewskim Coryllus nie widzi innych bardziej aktualnych i wazniejszych dla Polaków spraw? Ja widze - choćby bezkarność Policji i to co stało się w Katowicach i w Warszawie. Zabrał głos? Nie Bronił ich? Nie. Czy pisał i bronił o to samo (też pobicie przez policjantów i podłe przewrotne oskarżenie reż. G. Brauna)? Nie, tym razem musiałby bronić autorytet bardziej znany od niego, opluć na razie mu go nie wypada ale i na to przyjdzie czas.

Ten facet pisze - w odróżnieniu od dobrych publicystów - na domiar złego wiele sprzecznych zdań w jednym tekście ale on tego z oczywistych powodów nie zauważa.

Na koniec - bo szkoda czasu na takie argumenty i ten bełkot wiernych sekciarzy tego blogu - SKANDALICZNE jest używanie jako argumentu używanie nicku, pseudonimu na forum przez internautów. To standard zgodny z netykietą i jedynie pretekst do ucieczki, gdy brak argumentów. To 3 jego metoda: 1) to opluwanie, chamstwo i obelgi 2) zwroty w rodzaju : pan wie kto ja jestem 7896 notek na blogach napisałem i kłamie dodając, że 7 książek gdy napisał 4 3) metoda to właśnie czepianie się pseudonimu - skrajny dowód słabości i braku zdolności polemicznych. Nie wyobrażam sobie żadnej z tych 3 metod w wykonaniu Ziemkiewicza, Michalkiewicza czy np. Korwinna-Mikke - oni przeciwstawiają czasami tez bardzo napastliwym komentarzom - ARGUMENTY !!!

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [14:44] - Coryllus | Link:

Pozwolisz, że jak się spotkam z Grzegorzem Braunem to mu pokażę ten fragment twojej wypowiedzi:

Czy poza akurat śp. Gosiewskim Coryllus nie widzi innych bardziej aktualnych i wazniejszych dla Polaków spraw? Ja widze - choćby bezkarność Policji i to co stało się w Katowicach i w Warszawie. Zabrał głos? Nie Bronił ich? Nie. Czy pisał i bronił o to samo (też pobicie przez policjantów i podłe przewrotne oskarżenie reż. G. Brauna)? Nie, tym razem musiałby bronić autorytet bardziej znany od niego, opluć na razie mu go nie wypada ale i na to przyjdzie czas.

Obrazek użytkownika Inteligent

25-03-2012 [15:43] - Inteligent (niezweryfikowany) | Link:

pokażesz? Chcesz go zabić ze śmiechu? Szkoda go.

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [17:06] - Coryllus | Link:

Nie, może wspólnie dojdziemy kim jesteś gamoniu. 

Obrazek użytkownika Inteligent

25-03-2012 [17:17] - Inteligent (niezweryfikowany) | Link:

Braun chyba nie z tej bajki więc się na to nie zapisze ale próbuj, porusz służby, Troli już napuszczasz, ciekawe do czego się jeszcze prostaku posuniesz?
Ty nie powinieneś poza sprzedażą gazet w kiosku nawet nekrologów pisac bo na to nie zasługujesz. Słoma ci z butów wyjdzie nawet gdybyś kupił Nobla z literatury (oczywiście to science fiction).

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [19:03] - Coryllus | Link:

Naprawdę uważasz, że Grzegorz Braun nie jest z tej samej bajki co ja? To ciekawe.

Obrazek użytkownika Demokrata

25-03-2012 [17:40] - Demokrata (niezweryfikowany) | Link:

prace i wie o tym, a za to jest też sprawa karna. Ale ty CoryCośtam nie wiesz o tym bo poza sobą nic nie czytasz, wiesz jedynie za na kumpli z SB możesz chyba liczyć. Ale to za mało na Niezaleznej.

Wynocha stąd

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [19:02] - Coryllus | Link:

Naprawdę, straciłby pracę? Skąd ci to przyszło do głowy?

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [14:46] - Coryllus | Link:

Wracaj więc na blog Korwina, Ziemkiewicz i Michalkiewicza. Po co tu przychodzisz bełkocie. Nic poza obelgami cię tu nie spotka. 

Obrazek użytkownika Gostek

25-03-2012 [15:39] - Gostek (niezweryfikowany) | Link:

klakierów sobie robi? To byłoby go godne. Czy masz już czoło obite od pokłonów w stronę swego guru? Bo objawy wstrząśnienia mózgu (tych resztek)widać w tekście.
Tez jestem tu ostatni raz bo jaki bloger tacy wyznawcy.

Obrazek użytkownika robór

25-03-2012 [16:08] - robór (niezweryfikowany) | Link:

pomyliłem się? w którym miejscu?

Dlaczego wymyślasz takie rzeczy, o guru, wstrząsie mózgu?

Obrazek użytkownika Gostek

25-03-2012 [16:42] - Gostek (niezweryfikowany) | Link:

wojujesz od takiej giniesz?
Masz rozum? To wykorzystaj go i przeczytaj wpisy, bloger profesjonalny odpowiada profesjonalnie i zawsze znajdują się oponenci. W przypadku Coryllusa ze względu na ułomności jego tekstów te proporcje są dalekie od pół na pół i zauważ kto używa najgorszych inwektyw, obelg - twój idol, guru Coryllus. I ona śmie mieć aspiracje do kształtowania nawet skromnej części opinii społecznej? Czym, po co? By ludzie schamieli i zgłupieli?

Obrazek użytkownika robór

25-03-2012 [17:02] - robór (niezweryfikowany) | Link:

Dlaczego tak angażujesz się w obrzydzanie Coryllusa. Przecież to jakiś taki sobie bloger, który pisze w/g niego ważne rzeczy. Coś Ciebie złości w tych tekstach? To niech złości, ale żeby obrażać kogoś kto z przyjemnością je czyta, to dziwne zachowanie. To co robisz to wprowadzanie cenzury.

Obrazek użytkownika Demokrata

25-03-2012 [17:32] - Demokrata (niezweryfikowany) | Link:

Ty nie widzisz ze ona obraża każdego o innych poglądach? A widziałeś blog gdzie wszyscy myślą to samo? Tylko coryllusowe wypociny sa tak bełkotliwe i sprzeczne, że ponad 80% internautów się z nim nie zgadza. Nie widzisz tego, jego chamstwa też? To jesteś taki jak on.
Razem ulice zamiatać a nie madrzejszym teksty pisać.

Obrazek użytkownika robór

25-03-2012 [18:06] - robór (niezweryfikowany) | Link:

Kulturalnie prowokujesz do pyskówki, ale to nie moja liga.

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [19:01] - Coryllus | Link:

Nie ty będziesz misiu decydował co mamy robić. Precz stąd. 

Obrazek użytkownika Demokrata

25-03-2012 [19:48] - Demokrata (niezweryfikowany) | Link:

w 3 RP przyłapanych na gorącym uczynku z sierotką Marysią przez Ciuryllusa i opisana w tejże baśni pod atrapą Atrapii, by prokurator nie zainteresował się molestowaniem. Jednocześnie spisek 7 krasnoludków jest właściwą forma wg Ciuryllusa na naprawę RP. Oddolna inicjatywa, o ile tylko misiu (czyli ja) nie zadepcze.

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [17:05] - Coryllus | Link:

Ludzie, co za świr. Jeszcze tu jesteś? Ile ci można pluć w oczy, żebyś wreszcie poszedł?

Obrazek użytkownika Demokrata

25-03-2012 [17:59] - Demokrata (niezweryfikowany) | Link:

dyskutują. Ja jestem nie u ciebie tylko na portalu Niezależnej.pl.
To ty stąd spadaj.

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [19:00] - Coryllus | Link:

Tutaj nic dobrego cię nie spotka. Idź sobie pogadać gdzie indziej. Mówię po dobroci. 

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [17:04] - Coryllus | Link:

No to wynoś się wreszcie brudna łachudro bo mamy cię już powyżej uszu. Paszoł won.

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [13:07] - Coryllus | Link:

Ja się nazywam Gabriel Maciejewski i nie gadam z psami, psy szczekają, a ja tego nie potrafię. I zajmują się sukami, i na tym polu życzę ci wielu sukcesów.  O tym kto komu gdzie dorasta nie będzie decydował świr chowający się za nickiem.

Obrazek użytkownika Logan3331

25-03-2012 [15:18] - Logan3331 (niezweryfikowany) | Link:

No widzisz, osiągnąles pewien cel, poniewaz to dziś u ciebie mój ostatni koment "nocnikarzu".
Z idiotą nie ma sensu wchodzic w glębszą dyskusje .

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [15:24] - Coryllus | Link:

Wynocha stąd, ale już, w podskokach...

Obrazek użytkownika Demokrata

25-03-2012 [17:50] - Demokrata (niezweryfikowany) | Link:

jak my gościem Niezależnej i wylecisz stąd nawet szybciej niż nas zabanują, bo ciebie mogą wywalić a nas zabanować na jakiś czas.

Ales ty głupi w tej zawziętości i nienawiści

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [18:59] - Coryllus | Link:

Nie strasz, nie strasz, bo ..... 

Obrazek użytkownika Demokrata

25-03-2012 [19:31] - Demokrata (niezweryfikowany) | Link:

wstyd wszystkim gimnazjalistom przynosisz.

Obrazek użytkownika emma

25-03-2012 [16:03] - emma (niezweryfikowany) | Link:

odpusc czlowieku,nie przystoi,oj nie.jesli Tobie cos nie odpowiada a
wiem ze Coryllus to nie musisz tu bywac.i bez osobistych wycieczek a jesli
chodzi o leczenie to wlasnie Tobie jest ono wskazane.

Obrazek użytkownika emma

25-03-2012 [16:09] - emma (niezweryfikowany) | Link:

nie prawda,nie wszyscy.jezeli chcesz sie wypowiadac to zawsze mow za
siebie.ja sobie tego nie zycze aby ktos mowil za mnie.zapamietaj to sobie.

Obrazek użytkownika Inteligent

25-03-2012 [16:36] - Inteligent (niezweryfikowany) | Link:

Każde zdanie po kropce zaczynaj od dużej literki. Nie wzoruj się na Coryllusie, bo on tez do szkoły miał pod górkę.

Obrazek użytkownika emma

25-03-2012 [20:46] - emma (niezweryfikowany) | Link:

Inteligencje,od siedmiu bolesci tym roznimy sie od siebie.wyobraz sobie
ze akurat tak mi sie podoba to moje pisanie,oryginalne.taka jestem ze
chce wyrozniac sie sposrod innych.czy to sie komus podoba czy nie to
juz jego problem.a ja tak chce i tak byc musi i nikomu nic do tego.

Obrazek użytkownika Gostek

25-03-2012 [15:41] - Gostek (niezweryfikowany) | Link:

bez logiki chodzi? Podasz nazwisko bo i tak na stronie co reklamujesz bez umiaru jest jak BYK.

Obrazek użytkownika HENRY

25-03-2012 [10:58] - HENRY (niezweryfikowany) | Link:

I jak tu z @Coryllusem się nie zgodzić jak pisze: "Chcemy państwa, które ma doktrynę, w dodatku taką, ze może ją zaakceptować większość Polaków i taką, która rokuje na przyszłość i nie zmusza nas do niewolniczej pracy bez wynagrodzenia i do zadłużania się na całe życie." A Kowala szkoliła ciotka z Agory ;-)

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [11:12] - Coryllus | Link:

Myślę, że nie tylko

Obrazek użytkownika banita

25-03-2012 [12:16] - banita (niezweryfikowany) | Link:

wspolczuje ci biedaku bierz sie do pracy

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [13:06] - Coryllus | Link:

A możesz napisać z jakiego powodu współczujesz?

Obrazek użytkownika emma

25-03-2012 [16:19] - emma (niezweryfikowany) | Link:

odpusc, nie ma sensu z takimi polemizowac.ignoruj ich.co niektorzy
dobrzy sa w opluwaniu i to byc moze najlepiej im wychodzi.

Obrazek użytkownika Gość

25-03-2012 [16:34] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

stwierdzono? Po gimnazjum a przed maturą?
Czy kolejne alter-ego Coryllusa, copy-nick? A rozumiesz co on pisze? Ja nie, za cholerę. Ty tez, ale jak nie rozumiesz, to myślisz, ze ktoś dużo mądrzejszy napisał prawda?

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [17:03] - Coryllus | Link:

Taki z ciebie neurolog jak z Jurka obrońca życia.

Obrazek użytkownika nieotumaniona

25-03-2012 [16:51] - nieotumaniona (niezweryfikowany) | Link:

Coryllus:"Chcemy państwa, które ma doktrynę, w dodatku taką, ze może ją zaakceptować większość Polaków(...)."

Większość Polaków??? Musiałbyś człowieku przebić doktrynę platformersów, którą poparała większość głosujących???

Jak chcesz to zrobić skoro próbujesz rozbijać resztkę jedności???
Krytykujesz Ziobrę, Jurka, Kowala, Kurskiego, a tak naprawdę stajesz się jak oni...
Czy myślisz, że nagle ludzie zaczną Cię wielbić i postępować za Twoją radą???

Może sam wyatartuj w wyborach, bo jakieś niespiełnione ambicje przebiją z tekstu.

PS. Co do polemiki z nieprzychylnymi komentarzami zachowujesz się gorzej niż przedrzeźniające pajaca dziecko...

Trochę POKORY...

Obrazek użytkownika robór

25-03-2012 [18:26] - robór (niezweryfikowany) | Link:

Poszumieli, to może teraz coś ad rem.
Z Twojego tekstu wnioskuję, że kreatorzy życia politycznego w Polsce, nazwę ich, by uprościć PO, jak na razie nie sa zaskakiwani niczym przez opozycję. Pewnie opozycja jest przez nich tak rozpracowana, że nie czują zagrożenia. Czują się wręcz tak pewnie, że pozwalają sobie na kontrolowane prowokowanie-TV Trwam. Co mogło by zdezorientować tą rzadzącą sitwę, żeby poczuli odedech porażki?

Obrazek użytkownika Coryllus

25-03-2012 [18:58] - Coryllus | Link:

Myślę, że powstanie kilku prawdziwych stowarzyszeń opartych o hierarchię kościelną i mających oparcie w parafiach. Przy dyscyplinie w czasie głosowania i dużej pracy informacyjnej w oparciu o te struktury wynik kolejnych wyborów mógłby Tuska zaskoczyć. Tylko do tego trzeba chcenia i pieniędzy. Wydawanych sensownie, a nie na duperele. 

Obrazek użytkownika robór

25-03-2012 [19:02] - robór (niezweryfikowany) | Link:

Może inaczej powinienem patrzeć na spór plityczny w Polsce. Oddzielić rozgrywki między politykami od potrzeb Polaków. To są zupełnie obce sobie obszary.
Chciałbym, żeby pojawiła się grupa naszych przedstawicieli, która będzie zabiegała o nasze poparcie, na zasadzie realizowania naszych potrzeb, a nie walki z konkurencją polityczną, co ma obecnie miejsce.