Dzień Gniewu w Warszawie

  Na 21.03 zwołano poprzez Facebook Dzień Gniewu., który miał się odbyć co najmniej w kilku miastach Polski.  Jako główny organizator warszawskiej imprezy wystąpił pan Mariusz Gierej, 39-letni informatyk prowadzący własna firmę.  W dniu 19.03 udzielił on wywiadu Fiatowcowi  /TUTAJ/ na temat planowanej manifestacji.  Do współpracy w organizacji stołecznego Dnia Gniewu przyznawali się też: bloger Nowego Ekranu Mariovan oraz Tomasz Urbaś, prezes ruchu Wolność i Godność.  Fiatowiec i Urbaś byli do niedawna także związani z NE, ale ostatnio weszli w konflikt z Ryszardem Oparą, właścicielem tego portalu.  Tomasz Urbaś był architektem porozumienia  11 ugrupowań z Pro Militio - twierdzą "wojskówki" włącznie /patrz  /TUTAJ//.
  Rankiem 21.03 na Facebooku było zarejestrowanych 1113 chętnych do wzięcia udziału w tej demonstracji, która miała się zacząć o godz 18:00 przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu.  Było wiec jasne, że zbyt liczna to ona nie będzie.  Mimo to postanowiłam pójść i zobaczyć, co  się wydarzy.  Gdy tuż przed 18:00 pojawiłam się przed Pałacem, było tam ok. 200-300 ludzi.  Spotkałam tam Polona, który sprawnym okiem fotografa wyłowił z tłumu Ryszarda Oparę oraz Łażącego Łazarza /redaktora naczelnego Nowego Ekranu/ i wskazał mi ich.  Jednak nie tylko NE był tam obecny.  Uwagę zwracał duży transparent "Obóz Narodowo - Radykalny oddział Mazowsze" i wiele flag tego ugrupowania.  Był tez ktoś z żółto-czarnym sztandarem anarchokapitalistów (?).  Nie było natomiast widać lewicowców, obecnych na poprzednich manifestacjach w sprawie ACTA, ani Ruchu Palikota, ani Demokracji Pracowniczej, ani też anarchosyndykalistów.
  O 18:00 poproszono o chwilę cierpliwości, bo ludzie wciąż się zbierają.  Doszło jeszcze sporo osób i razem było ich ok 500-600.  Po kwadransie wystąpił Mariusz Gierej i omówił cele demonstracji, czyli 5 razy NIE: nie dla ACTA, nie dla paktu fiskalnego, nie dla niszczenia oświaty, nie dla bezprawia ZUS i reformy emerytalnej Tuska, nie dla rządu Tuska.  Wyjaśnił też, ze sprawa ACTA wcale nie jest zakończona, a UE przygotowuje jeszcze bardzie restrykcyjne regulacje.  Później wystąpili inni omawiając dalsze punkty.  Zapowiedziano zorganizowanie strajku szkolnego w kwietniu i maju przeciw reformie oświaty.
   Padł też postulat wymiany całej klasy politycznej.  Furorę robiły duże rysunki przedstawiające TyranoTuska, BronkozaÓra, Jaroplodoka i PaliKootasa  wszystkie z podpisami "Czas wymierać".  Rozdawano też małe rysuneczki przedstawiające zorganizowane stado małych rybek przeganiające dużą drapieżną rybę, podpisane: "Don't panic. Organize!".  Było tylko kilka masek Anonymous i jeden transparent:  "Wczoraj Moskwa, dziś Bruksela wolność słowa nam zabiera".  Prowadzący wiec pokazali kukłę Tuska z długim nosem, czyli Tuskannę, oraz taczki, czyli Tuskobus.  Kukła miał wg organizatorów zostać spalona przed Kancelarią Premiera.  Była też mniejsza kukła z napisem "Rząd" oraz portret Tuska podpisany" Półtusk rządzi".
  Przed 19:00 uformował sią pochód i przeszedł Krakowskim Przedmieściem, Nowym Światem i Alejami Ujazdowskimi pod Kancelarię Premiera.  Po drodze wznoszono okrzyki: "Donald matole, zostaw w spokoju szkołę", "Popierajcie Tuska czynem, umierajcie przed terminem", "Nie będziemy płacić waszych długów" /to o pakcie fiskalnym/, "Nie dla ACTA" lub "Tusk bandyto na wiosnę stracisz koryto", a także wiele podobnych.  Gdy dotarliśmy wreszcie przed kancelarię premiera, pochód liczył ok. 400-450 osób i znowu zauważyłam Łażącego Łazarza.
  Wtedy spotkała nas niespodzianka.  Pan Mariusz Gierej oświadczył, że kukła Tuska NIE zostanie spalona, gdyż policjanci powiedzieli, że wówczas organizatorzy demonstracji zostaną "pociągnięci do Kodeksu Karnego'" (tak!).  Organizator stwierdził, że nie chce narobić kłopotów sympatycznej koleżance, która zgłaszała manifestację.  To wyręczanie się koleżanką, a następnie zasłanianie się nią, wydało mi się żałosne.  Przypomniała mi się piosenka Danuty Rinn "Gdzie ci mężczyźni"?".  Na tym właściwie impreza sie zakończyła.  Gdy odchodziłam sprzed Kancelarii Premiera, widziałam, jak Gierej udzielał wywiadu reporterowi Polsatu i z przejęciem mówił o tym, że jego celem jest "wymiana całej klasy politycznej".  Hmmm....

  Dzień Gniewu odbył się też w Gdańsku.  Relacja /TUTAJ/.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Gość

22-03-2012 [00:16] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

czy pan Gierej i mariovan to nie ta sama osoba? Radzę sprawdzić

Obrazek użytkownika elig

13-04-2012 [21:51] - elig | Link:

  Też tak myślę, ale nie wiem, jak to sprawdzić.  Wolałam więc nie pisać.  Mam w ogóle wrażenie, że ten protest przeciw ACTA w Warszawie to już trzecia /po OB-CIACHU i Lesie Smoleńskim/ oddolna inicjatywa, którą Nowy Ekran udupia.  On chyba po to został stworzony.

  Dyskusja z S24:

 autor

W Stanach na waznych dla spoleczenstwach sprawach - na wiekszej wsi - przychodzi ponad 500 osob.

Szkoda slow.

Pozdrawiam
ETERNITY785456 | 22.03.2012 00:07zablokuj
link nadużycie usuń odpowiedz
@Eternity

O to chodzi. Nie mogę się oprzeć wrażeniu, ze to już trzecia /po OB-CIACHU i Lesie Smoleńskim/oddolna inicjatywa, którą Nowy Ekran udupia. On chyba po to jest.
ELIG10266925 | 22.03.2012 00:10zablokuj
link nadużycie usuń odpowiedz
To sie nazywa

reality check.
RODAKZUSA02550 | 22.03.2012 00:32zablokuj
link nadużycie usuń odpowiedz
@autor

Następnym razem rejestrujemy na Panią :)

A na marginesie. Po tym jak byłby dym z tego, nazwalibyście nas bandytami, faszystami i czym tam jeszcze.

W Superstacji posłanka PO w ciągu 1 miniuty zdążyła mi powiedzieć, że jestem z PiS i jednocześnie z UPR.
I Wy i Oni macie z nami problem, ewidentyny. I jedni i drudzy nas nie trawicie, i utopilibyście nas w łyżce zupy :) ale to takie łatwe nie będzie.
MARIOVAN881019 | 22.03.2012 00:32zablokuj
link nadużycie usuń odpowiedz
@Mariovan

Czy Mariusz Gierej to Pan?
ELIG10266925 | 22.03.2012 00:37zablokuj
link nadużycie usuń odpowiedz
@Mariovan

Kiddo, po prostu nikt z wami nie chce miec nic do czynienia.

ETERNITY785456 | 22.03.2012 00:40zablokuj
link nadużycie usuń odpowiedz
@Eternity

Z wyjatkiem moze nowego pokolenia nawiedzonych. W malych iloscia, Inch Allach.
RODAKZUSA02550 | 22.03.2012 00:48zablokuj
link nadużycie usuń odpowiedz
@rodakzusa

Ha-ha, zgadza sie. Jak zawsze zapraszam do siebie.

Pozdrawiam
ETERNITY785456 | 22.03.2012 00:59zablokuj
link nadużycie usuń odpowiedz
@elig

"...sprawnym okiem fotografa wyłowił z tłumu Ryszarda Oparę oraz Łażącego Łazarza /redaktora naczelnego Nowego Ekranu/ i wskazał mi ich..." - to Ci Panowie się ukrywali, że trzeba było ich 'wyławiać'?
Wreszcie ktoś zdemaskował niejakiego Polona, który pod płaszczykiem fotografowania wyławia i wskazuje. Notka jest pisana językiem milic.. policyjnych raportów, więc rozumiem, że to tylko kopia, a podpisany pseudonimem oryginał tego meldunku operacyjnego trafił do oficera prowadzącego? Bo jeśli jest inaczej, tzn. nie jest to kopia służbowego raportu, tylko zwykła blogerska notka - to ze względu na wrodzone poczucie tolerancji i zrozumienia dla ludzkich ambicji i kompleksów powstrzymam się od tego, od czego w zasadzie dla jasności sprawy powstrzymywac się nie powinienem..

POLON121319 | 22.03.2012 09:12zablokuj
link nadużycie usuń odpowiedz
@elig - w uzupełnieniu

"...Nie mogę się oprzeć wrażeniu,że to już trzecia /po OB-CIACHU i Lesie Smoleńskim/oddolna inicjatywa, którą Nowy Ekran udupia. On chyba po to jest." - odnoszenie wrażenia, że NE powstał/jest po to, aby 'udupiać' np Las Smoleński i Ob-Ciach wskazuje na pilną potrzebę relaksującego wyjazdu - do lasu, na grzyby... aby poprawić zgodność swoich wrażeń z rzeczywistością.
I proszę nie wymieniać mojej osoby w kontekście swoich opinii nt. portalu NE.
POLON121319 | 22.03.2012 09:35zablokuj
link nadużycie usuń odpowiedz
@polon

:)
Polon wyławiaczem pereł:) (Fałszywych???)
A tak poważnie, ciekawa jestem Twojej opinii o NE, bo sama zupełnie nie mam jasności, ale na wszelki wypadek od dawna (dokładniej, od wyborów) omijam:)
Ale może nie mam racji. Nie wiem.

Pozdrawiam serdecznie!

PS. Właściwie chyba nie powinnam juz w ogóle komentować, bo chyba każdy z każdym już się tu zdołał poróżnić.
...
NAVIGO293302 | 22.03.2012 11:06zablokuj
link nadużycie usuń odpowiedz
@polon

Nie sądziłam, że ktoś jest w stanie obrazić się o tak niewinne zdanie :))) Piszę, jak potrafię najlepiej, jestem tylko amatorką-hobbystką. "Nie strzelać do pianisty - on robi, co może" - głosił napis w jednym z barów na Dzikim Zachodzie.
ELIG10266925 | 22.03.2012 12:34zablokuj
link nadużycie usuń odpowiedz
Fotorelacje i filmik z warszawskiego Dnia Gniewu

Fotorelacja Polona - tu:
http://poloniada.salon24.pl/40...
Fotorelacja Jana Bodakowskiego - tu:
http://jan.bodakowski.salon24....
Filmik TezPolonusa - tu:
http://www.youtube.com/watch?v...
ELIG10266925 | 22.03.2012 21:36zablokuj
link nadużycie usuń odpowiedz
@Mariovan

Łażący Łazarz dziś oficjalnie oznajmił, że Pan JEST Mariuszem Gierejem :))) Patrz tu:
http://lazacylazarz.nowyekran....
ELIG10266925 | 22.03.2012 22:04zablokuj
link nadużycie usuń odpowiedz

Obrazek użytkownika elig

22-03-2012 [22:08] - elig | Link:

  Dziś Łażący Łazarz oficjalnie oznajmił, ze bloger Mariovan to Mariusz Gierej.  Patrz  /TUTAJ/.

Obrazek użytkownika Joanna Cieszkowska

22-03-2012 [03:46] - Joanna Cieszkowska (niezweryfikowany) | Link:

To byla bardzo ladna inicjatywa ale grupa byla za mala aby dokonac spalenia kukly. Zreszta to palenie kukiel to bardzo palestynska moda ktorej ja osobiscie nie popieram. Ozywiscie nie ma mnie w kraju i nie znam realiow, ale nie widze powodu aby przy okazji kukly ktos mial byc aresztowany. Te wladze nalezy zmienic a nie wypelniac nami wiezienia.

Obrazek użytkownika elig

22-03-2012 [12:52] - elig | Link:

  W Poznaniu spalono kukłę i nic się nie stało.  Ja krytykowałam zwalanie wszystkiego na koleżankę, a nie los kukły.

Obrazek użytkownika szara_komórka

22-03-2012 [08:37] - szara_komórka (niezweryfikowany) | Link:

- a Coryllus niestety miał i ma rację. Nie mogę zapomnieć Pani wpisu inicjującego i ośmielającego trollowisko do napaści na Coryllusa. Dla równowagi dodam, że również nie jestem zachwycony obijaniem przez niego przy każdej okazji Ziemkiewicza (chociaż, nieraz nie bez powodu).

Obrazek użytkownika elig

22-03-2012 [12:50] - elig | Link:

  W czym miał rację?

Obrazek użytkownika szara_komórka

22-03-2012 [14:30] - szara_komórka (niezweryfikowany) | Link:

"Chodzi o to, by mieć swoją sieć, która utrzyma motłoch w posłuchu lub zorganizuje mu jakieś zajęcia w podgrupach. Na przykład wspólne czytanie wierszy Wojciecha Wencla. To jest program prawicy i jej oferta dla obywateli. Głęboko nieprawdziwa i nie trafiająca celu. Jeśli nasza sytuacja jest tak poważna jak się o tym mówi, potrzebne są poważne plany i poważne strategie. Jeśli oczywiście wierzymy w demokrację i traktujemy obywateli serio. Bo może nie wierzymy w demokrację? Może wiemy, że wszystko co ważne jest na zewnątrz i od żadnych wyborów nic już od dawna nie zależy? Może decyzja o tym czy i kiedy zmienić w Polsce władzę nie jest podejmowana w kraju, ale gdzieś hen, hen daleko za jego granicami.Jeśli tak jest – tym gorzej dla prawicy. Ludzie bowiem zrozumieją, że oszukiwał ich Palikot czy Tusk, nie wybaczą to ale spluną za nim. Kiedy okaże się, że kłamią tak zwani „nasi” nie będzie już żadnych powrotów, żadnych resetów i nowych otwarć. Po prostu." - to z Coryllusa

Obrazek użytkownika elig

22-03-2012 [19:30] - elig | Link:

  Ten cytowany kawałek to same banały z których nic nie wynika, poza tym, że Coryllus wolałby by czytano jego utwory, a nie Wencla.  Nie podaje on żadnej wskazówki, co oprócz tego należałoby robić, jeśli jest tak źle.  Jest jednak coś gorszego.  Przeczytałam tę notkę o sufrażystkach, zajrzałam do angielskiej Wikipedii i sprawdziłam fakty.  Nic się nie zgadza z tym, co pisał Coryllus.  Ulubioną metodą działania sufrazystek były m. in. podpalenia.  Czyżby Coryllus zalecał to PiS?  On już nie uprawie publicystyki politycznej, tylko polityczną propagandę i przykrawa fakty do jej potrzeb.  Straciłam zaufanie do niego.

Obrazek użytkownika szara_komórka

22-03-2012 [21:07] - szara_komórka (niezweryfikowany) | Link:

i końcówka, jak sama Pani podsumowała była żałosna.
Tak to się miało zakończyć? Czego się Pani po tym spodziewała?
Chwała Pani za to, że jest Pani tutaj, na niezależnej.pl skrupulatnym kronikarzem wydarzeń. Czy będąc naocznym świadkiem wielu takich i podobnych "event'ów" nie odnosi Pani wrażenia, że ktoś "organizuje jakieś zajęcia w podgrupach", a jeżeli nie organizuje to czuwa, żeby wszystko kończyło się tak jak ten marsz?
Czy jestem za zrezygnowaniem z tego typu wydarzeń? Nie! Ale stańmy w końcu na ziemi i nie bujajmy w obłokach. Pan Gierej z przejęciem mówi Polsatowi, że jego celem jest "wymiana całej klasy politycznej". No przedszkole, przedszkole. Pobawmy się jeszcze w kółko graniaste, albo w "stary niedźwiedź mocno śpi". (Śpi ale oczy ma otwarte).

Obrazek użytkownika Niewolnik

22-03-2012 [16:30] - Niewolnik (niezweryfikowany) | Link:

Coryllus miał i ma rację?
1) Bardzo dobrze się stało, że Elig w końcu ruszyła temat faceta ośmieszającego Niezależną głupotą swoich tekstów - pokazała, czy tez sprowokowała raczej forumowiczów, że "król jest nagi", bo niestety każdy znajdzie grupkę zaślepionych wyznawców - w tym wypadku półidiotów twierdzę,
2) Jego teksty zawierają wiele sprzecznych zdań w 1 tekście, co czyni je absolutnie niestrawnymi dla osób logicznie myślących.
3) Podpuszcza i krytykuje ludzi - zróbcie, dlaczego nie zrobiliście, należy to czy tamto - samemu nic nie robiąc. Ale jego wskazania nigdy nie są jasne ani konkretne, a jak już są to zioną bezdenną głupotą i chamstwem o czym za chwilę.
4) Na tym tle Ziemkiewicz, Michalkiewicz i inni to rząd wielkości inny poziom. Ziemkiewicz gdy pisze to wiadomo o co mu chodzi (można politycznie się z nim nie zgadzać) ale zawsze stawia jasną tezę, wstęp, rozwinięcie, zakończenie, pointa, u Coryllusa - groch z kapustą i sprzeczne tezy. Gdyby nie megalomania to uczyłby się od lepszych i doskonalił warsztat.
5) A teraz jeden przykład tekstu, gdy jasno wyraził w pewnym miejscu zaledwie o co mu chodzi (reszta to bełkot): otóż namawiał do ekshumacji na płycie lotniska przez rozwalanie trumien...
a) miał za złe ludziom, żałobnikom (widać) też, że nie wzięli siekier i nie porąbali na oczach telewizji w biały dzień trumien!!! Tylko półidiota lub pełny idiota może być wyznawca kogoś takiego,
b)wyobraźmy sobie jak nagle w pięknej, wzruszającej i patetycznej chwili powrotu trumien do kraju na lotnisko wbiega p. Gosiewska, p. Wasserma itd i dalej siekierami po trumnach
c)nie rozumienie absurdu, horroru tej sytuacji to przejaw skrajnej głupoty i skrajnego chamstwa - ale nadal ma kilku wiernych wyznawców,
d)nie wziął biedak pod uwage, że trumny sa jedynie opakowaniem, bo po kilku dniach zwłoki przewożone sa przez granicę zapieczętowane i najprawdopodobniej - ze względów higienicznych, epidemiologicznych - były w metalowych pojemnikach, zatem p. Gosiewska z siekierą niewiele by zrobiła,. Byłby potrzebny kowal lub ślusarz
e) Coryllus nie wziął pod uwagę - traktując już te durnotę serio - że tylko niektóre zwłoki były całe, reszta "pokawałkowana" i wymagała właśnie patologów sądowych dla ustalenia tożsamości - no ale przecież jak wiadomo każdy żałobni nosi ze sobą podręczny zestaw "MAŁY BADACZ DNA", wszyscy od dzieciństwa tak się bawimy,
f)po to miały byc m.in. badania patologów sądowych, w tym profesora Badena, którego wyśmiał - no bo on Coryllus, co studiów nawet nie zaczął jest wiekszy (tak przynajmniej podpowiada mu jego megalomania) niż jakiś profesor Baden, a częścią tych badań - badania DNA. Atak na trumny skaziłby jedynie DNA o czym każdy lekki choć erudyta wie (nie specjalista),
g) a gdzie był Coryllus co takie pretensje miał do ludzi, że nie rozwalali trumien na oczach TV (na pewno TV całego świata, bo czegoś takiego świat nie widział!!!)? Gdzie był - to właśnie ta metoda podpuszczać, krytykować, samemu nic nie robić
h) na szczęście ludzie na ogół, a na pewno żałobnicy - w odróżnieniu od Coryllusa - durniami nie są i mieliby świadomość, że byłby to AKT PROFANACJI KARALNEJ Z KODEKSU KARNEGO!!! I słusznie ! Namawiał więc Coryllus do popełnienia przestępstwa.

6)Czytamy - cytuję "Dla równowagi dodam, że również nie jestem zachwycony obijaniem przez niego przy każdej okazji Ziemkiewicza (chociaż, nieraz nie bez powodu).".
a) otóż nie widze powodu poza zazdrością obijania Ziemkiewicza o klasę lepszego felietonistę i niewątpliwie poukładanego logicznie człowieka, ze świetnym kontaktem z publicznością. Niewątpliwie jeden z bardziej inteligentnych publicystów, dlatego tak nieznośny dla Coryllusa.
b)on obija wszystkich. Co gorsze tych, którzy zaszczycają jego blog poświęcając jego wypocinom czas i nawet jeśli krytykują to poświęcają swój czas na komentarze. Odpowiedziami nigdy nie są argumenty - wyłącznie inwektywy - czyli chamstwo i prostactwo, ale także słabość merytoryczna,
c) czasami stosuje metodę z PRL (Pan wie kto ja jestem 8978 wpisów na blogu i 7 książek, a tak naprawdę 4). Próbował tej metody też wobec mnie no i tu trafił kulą w płot. Choć nie zniżyłem się do licytowania, kto ma większy dorobek, znam jego - on mojego ani trochę, ale wychodzi to tak: mój dorobek jest dużo większy i poważniejszy od jego i praktycznie dla niego nieosiągalny już do końca życia. Tylko występują tu na forach w skromnej formie internauty, nie megalomana, i chcę by tak zostało. Moje wpisy co nieco mówią o mnie, choć tylko trochę, bo i w pośpiechu sa pisane i nie zawsze w sprawach w których jestem erudytą, nie mówiąc specjalistą, pisane są "z ręki", czasami emocjonalnie bez należytej staranności.
d) niedawno zdarzył mu się trochę lepszy tekst (tzn. było z grubsza wiadomo o co mu chodzi - co w jego przypadku jest wielkim sukcesem). Napisałem mu grzeczny, rzeczowy komentarz, z jakąś kwestią do dyskusji i wydawało się, że wszsytko jest OK - Coryllus wyzdrowiał, znormalniał. Aż tu nagle zaglądam na koniec forum (tj. do najświeższych postów) i co widzę? Jestem obrażany od durniów i spiskowo podejrzewany (właściwie miało to formę pewnika) jakiejś znajomości z kimś o pseudonimie "Henry". Raz nie wiem co w tym złego ale dwa - ja tego "Henry'ego" w ogóle nie znam!!! Ale jak on smiał nazywać mnie durniem, po grzecznym, rzeczowym wpisie???

Diagnoza: Coryllus dla mnie to niezbyt mądry człowiek, do tego chamowaty i prostacki. Niestety (ale statystycznie tak jest zawsze jak w tym powiedzeniu: "Każda potwora znajdzie swego amatora"). On tez znalazł 3-4 półgłówków, których nie obraża bo zwłaszcza jeden z nich wali mu pokłony po każdym wpisie na blogu tak niskie, że grożące wstrząśnieniem mózgu.

Dlatego po 4 dniach "podziękowałem z współpracę", to toksyczny bloger i blog, szkoda czasu, niczego się nie nauczę, schamieję odrobinę co najwyżej. Wiele osób jest za usunięciem go z Niezależnej, ja go zawsze broniłem ale po tym wpisie o trumnach i obrażeniu mnie bez powodu "zwisa mi on", bronił go nie będę, a jeśli go usuną to zdrowiej dla Niezależnej. Lubie ludzi kulturalnych i mądrych - Coryllus jest antytezą jednego i drugiego, stąd problem.

Obrazek użytkownika szara_komórka

22-03-2012 [17:26] - szara_komórka (niezweryfikowany) | Link:

cytuję: "sprawach w których jestem erudytą, nie mówiąc specjalistą".
"Kochanieńki". Erudytą się jest albo nie jest (nie jest się erudytą w sprawie)- to po "pierwsze primo". W sprawach, można być specjalistą (chociaż niekoniecznie). Proszę to przemyśleć gdy następnym razem będziemy "wcinać" się w dyskusję. Co do reszty bełkotu to ręce i szczęka opadają. (Nie wspomniał "Pan", że nie podał sposobu przemycenia siekier i momentu walenia tymi siekierami - prostolinijność wnioskowania porażająca). Proszę wznieść się jakiś minimalny poziom abstrakcji, a będzie więcej widać. Zapewniam.

Obrazek użytkownika Niewolnik

22-03-2012 [17:52] - Niewolnik (niezweryfikowany) | Link:

Pomylił pan niedouczony człowieku erudycję z omniscencją, a co do reszty widać styl, język, "logikę" wywodu wiernego czytelnika i fana Coryllusa.

Szkoda mi na pana czasu jak i na Coryllusa, a "wciął" to się pan ni z gruszki ni z pietruszki na blogu, gdzie zupełnie inny temat był poruszany. Ja zabrałem głos, tak się mówi w moim towarzystwie, a nie "wciąłem się".

Cudzysłów przy "Panu" to też wyraz schamienia, i nie ważne czy własny wynalazek lub odziedziczony po stylu "dyskusji" z interlokutorami przez Coryllusa, a z osobnikami schamiałymi nie dyskutuję, nie moje towarzystwo!

ROZMOWA SKOŃCZONA !!!

Obrazek użytkownika szara_komórka

22-03-2012 [18:32] - szara_komórka (niezweryfikowany) | Link:

Proszę zajrzeć do łacińskiego źródłosłowu "erudycji".
Omniscjencja - nie omniscencja.
I to by było na tyle, i aż tyle. Szkoda czasu.
EOT.

Obrazek użytkownika HENRY

22-03-2012 [09:55] - HENRY (niezweryfikowany) | Link:

Lepiej rozwiązano problem w Gdańsku i korzystając z okazji pierwszego dnia wiosny topiąc Marzannę. Widać, że w Nowym Ekranie brak jednak profesjonalistów ;-)

Obrazek użytkownika elig

22-03-2012 [12:49] - elig | Link:

  Tutaj też mówiono o tym, ze grupa organizatorów pójdzie na jeden z mostów i wrzuci Tuskannę do Wisły.  Czy tak zrobiono - nie wiem, poszłam sobie, gdy większość zebranych się rozeszła.

Obrazek użytkownika Niewolnik

22-03-2012 [13:31] - Niewolnik (niezweryfikowany) | Link:

rzeki? A bezkarnie kopać żywych ludzi przez policjantów jak tego bezbronnego biedaka w Warszawie wolno? Wolno i do tego nie wolno swoją krwią pobrudzić buciorów policyjnych bo biedaczysko za to chyba tylko dostało 3 miesiące więzienia? Należy zapamiętywać nazwiska takich prokuratorów i sędziów.
Wolno tez jak w moim mieście (Katowicach) wczoraj policjantom-bandytom najść porządne małżeństwo, pobić bestialsko, znęcac się psychicznie i fizycznie, do tego perwersyjnie znęcac się nad kobietą na oczach męża. Ciągle pytam, jakie cierpienie czuł mężczyzna (poza kobietą) to było coś jak zgwałcić żonę na oczach męża. Normalnie powinien obić mordę policjantowi-bydlakowi do krwi, ale prokuratorzy nasi co by zrobili? Pod byle pretekstem z bandziorów w mundurach zrobili by ofiary a z męża gentlemena kochającego żonę - bandytę. Sam taką zamianę ról przeżyłem i wiem do czego, jakich kłamstw zdolni są prokuratorzy i niektórzy policjanci.

To jest problem, że boimy się skrzywdzić kukłę, a Policja krzywdzi bezkarnie żywych, niewinnych bezbronnych ludzi !!! TO JEST PROBLEM, TO JEST STANDARD BANTUSTANU!

Obrazek użytkownika elig

22-03-2012 [19:20] - elig | Link:

  W tym przypadku to organizator był "bojowy".

Obrazek użytkownika jacol

22-03-2012 [14:28] - jacol (niezweryfikowany) | Link:

jak zawsze można na Ciebie liczyć... :)

Obrazek użytkownika elig

22-03-2012 [19:32] - elig | Link:

  Miło mi  :)))

Obrazek użytkownika Zoltan

22-03-2012 [20:46] - Zoltan (niezweryfikowany) | Link:

Kochani, oby się to nie sprawdziło, ale "gniewni" przypominają mi zawładnięcie kierownictwem ludzi niezadowolonych (motorówka skacząca przez płot). Widzę inspirację rządzących w tym ruchu, chodzi o to, żeby mieć kontrolę nad przebiegiem wydarzeń i rozeznanie w prawdziwym kierownictwie.
Dobrze pamiętam "opozycjonistę" Moczulskiego i co on wyprawiał ale tylko słowami a nie czynem.
Poza tym zastanówcie się nad tym dlaczego, w sprawie emerytur Pawlak udaje z Tuskiem teatr negocjacji. Przecież Tusek może tą sprawę (w każdej chwili) pchnąć z Palikotem. Ale Palikot jest przygotowywany na premiera i nie może okazywać POparcia Tuskowi. Palikot w oczach lemingów ma uchodzić za wzorowego opozycjonistę i zostać premierem. Przeanalizujcie bardzo dokładnie styl działania mediów, jest to na razie delikatne przygotowywanie "gruntu"
Modlę się, żeby to się nie sprawdziło.

Obrazek użytkownika elig

22-03-2012 [21:28] - elig | Link:

Polona - /TUTAJ/
Jana Bodakowskiego - /TUTAJ/
Filmik TezPolonusa - /TUTAJ/.