Nasi czyli koniec wolności

Atmosfera, którą kojarzymy z blogosferą sprzed lat trzech, a nawet jeszcze dwóch już nie wróci. Nie ma się co łudzić. Będzie już tylko gorzej ponieważ czynnik, który tę atmosferę tworzył, czyli prawdziwi autorzy, został wyautowany. To zaś co zostało jest tylko zastępnikiem sformatowanym według najlepszych komunistycznych wzorów. W proporcjach wygląda to tak: 70 procent entuzjazmu 30 procent kłamstwa. Recepta ta jest stosowana już wszędzie i nie ma jak zaraz udowodnimy miejsca, w której by się nie zabrano za jej realizację. O salonie nawet nie chce mi się pisać. Od czasu kiedy Cenckiewicz wystąpił razem z Siemiątkowskim w dyskusji o Wałęsie uważam, że zabieranie głosu w sprawach tak zwanej internetowej telewizji nie ma sensu.

Przypomnę tylko, że Zbigniew Siemiątkowski to jest ten facet, który jako minister spraw wewnętrznych chciał otwierać na poczcie cudze listy. Taką tajną kamerę chciał założyć. Pamiętam nawet jak dziennikarka Kwiatkowska broniła go w jakimś programie publicystycznym mówiąc, że on to robi po to, by walczyć z mafią. No więc mieliśmy ministra, który chciał walczyć z mafią czytając cudze listy. Dzisiaj zaś pan ów występuje razem z najwybitniejszym historykiem młodego pokolenia i obaj roztrząsają kwestię – czy Wałęsa była agentem czy nie. Jakby tego było mało, dziś o 11, w Hybrydach, będzie kolejna odsłona idiotycznej wprost dyskusji o tym skąd wziąć polskie elity. Weźmie w niej udział prócz sław z naszej ławki, także wspomniany Zbigniew Siemiątkowski. Nie jest to zapewne bez znaczenia i myślę, że szykuje się jakiś transfer, nie wiadomo tylko kto do kogo przejdzie i na jakich warunkach. Jestem tym zdziwiony, ponieważ należę tu do nielicznej grupy autorów, którzy wprost i bez ceregieli domagają się szacunku i uwagi czytelników i komentatorów, za to co piszą i za to co robią. I nawet jeśli miałem kiedyś chęć zapisania się do tego stowarzyszenia „Twórcy dla Rzeczpospolitej” oraz dostawałem takie propozycje, to wobec tego, że mamy tam człowieka publicznie deklarującego kiedyś chęć czytania na poczcie listów obywateli, odkładam tę swoją chęć na bok i z zaproszenia nie skorzystam. Obecność Zbigniewa Siemiątkowskiego na imprezie poświęconej elitom kraju uważam wprost za kuriozum, podobnie zresztą jak całą tę dyskusję. Jeśli ktoś nie rozumie dlaczego powtórzę – elita musi wyrosnąć, a żeby wyrosła władza musi chcieć mieć państwo. To warunek konieczny. Elity nie można wychować, mianować, zrobić. To brednie. W dodatku szkodliwe. Obecność Siemiątkowskiego tylko to potwierdza. Tajniak nie może dyskutować o tworzeniu elit. Po prostu.

Podrzucono mi do skrzynki wiadomość o tym, że radio Wnet tworzy jakąś spółdzielnię. To ciekawa inicjatywa i ja się tym zainteresowałem. Nigdy nie wchodziłem na stronę tego radia, ale teraz tam zajrzałem. Najpierw moją uwagę zwrócił blog Aleksandra Gudzowatego, który napisał coś o biednej suni znalezionej w rowie ze skrępowanymi nogami. Była to jakaś metafora, ale nie wiem jaka, bo jej słabość zmęczyła mnie już na samym początku. Znalazłem tam również blog Czesława Bieleckiego, który tradycyjnie zachęca nas do poprawiania demokracji. Są tam jeszcze blogi Marka Króla, Marka Jurka i jakichś znanych w środowiskach osób, które są mi całkowicie obce, ale cieszą się widocznie popularnością.
Nie mogę zrozumieć złożoności wszystkich idei lansowanych na tej stronie, ale jedno mnie uderzyło. Skowroński coś tam pisze o republikanizmie. Właściwie nie rozumiem dlaczego, bo republikanizm właśnie się kończy. On jednak pisze i namawia do wstępowania do jakichś struktur, do jakiejś akademii, w której ktoś kogoś będzie uczył posługiwania się dyktafonem, długopisem i kartką papieru. Myślę, że chodzi po prostu o darmowe pozyskanie treści na stronę radia. Najlepsze są jednak dwa sformułowania użyte w tym krótkim tekście. Cytuję fragment, w którym się one znajdują:

Aby się dostać do Akademii Radia Wnet trzeba stać się Republikaninem, publikować materiały w swoim eterze (@R) i być czytanym. 
Jeśli osiągnie się tajną liczbę odsłon system poinformuje nas, że jesteśmy zaproszeni do Akademii. Oczywiście propozycję można odrzucić.
Akademię traktujemy poważnie. Tak jak każdą zabawę.
Mamy tajny sposób rekrutacji republikanów i mamy zabawę. Otóż w mojej ocenie, a wierzcie mi, że w ocenach swoich opuszczam się bardzo głęboko, nie można łączyć tajności z zabawą. Myślę, że te dwie kwestie wręcz się wykluczają. Ktoś kto lubi grać w ślepą babkę może myśleć inaczej, ale ja akurat nie lubię. Mamy więc – powtarzam – tajny sposób rekrutacji wybrańców. A jeśli tajny to użycie przez Krzysztofa Skowrońskiego słowa system zakrawa wprost na drwinę. No i mamy zabawę. To jest szalenie ważna rzecz, bo zabawa dotyczy tylko republikanów, a nie dotyczy systemu. System się nie bawi, on informuje. Republikanin wybrany przez system może odrzucić propozycję, ale pewnie nie odrzuci, bo kto by chciał rezygnować z wybraństwa. Z wybraństwa? Wybraństwa? Nie proszę Państwa, wybraństwo jest jawne. Pasowanie na rycerza to jest wybraństwo, które podnosi rangę człowieka w nagrodę za czyny bohaterskie i jawne. Tutaj mamy do czynienia z mianowaniem właściwie nie wiadomo za co. Nie wiadome jest to dla mianowanego, ale dla systemu już nie. System doskonale wie dlaczego mianuje i do czego mianowany jest mu potrzebny.

Ponieważ prawdziwe wybraństwo to jest takie jakiego między innymi doświadczyłem ja i mój kolega toyah, gromadząc na swoich blogach mnóstwo entuzjastycznie nastawionych czytelników, nie mogę się zgodzić na lansowanie tego rodzaju treści. Ponieważ likwidacja blogosfery i wolności zaczyna się właśnie od tego – od zanegowania wybraństwa i popularności ludzi, którzy są czytani, że się tak wyrażę, z serca, a wstawieniu na ich miejsce mianowańców wybranych w tajnej procedurze przez system, uważam, że trzeba o tym pisać. Bo to jest koniec wolności. Ja już przetrwałem tyle szyderstw w związku z moją postawą, że doprawdy poradzę sobie i z tymi, które pojawią się pod tym tekstem. Spokojnie.

To tak właśnie działa – na zasadzie jakiegoś pedalskiego lansu – taki jestem skromny i wrażliwy, może ktoś mnie doceni? I system docenia. W wyniku niejawnej procedury, którą firmują swoimi twarzami Gudzowaty, Bielecki, Król i reszta. I wtedy zaczyna się najlepsza część, czyli wędrówka po szczeblach drabiny aspiracji, która jest niezawodną i konieczną dekoracją w każdym oszukanym systemie. Nie wygrałeś bracie nagrody, ale za to możesz przejść do następnego etapu. To jest właśnie ta zabawa, o której pisze Skowroński i ta satysfakcja.

Zebrałem się w końcu i zacząłem słuchać o tej całej spółdzielni. I to już jest coś wprost wstrząsającego. Przez osiemnaście minut i nieznaną mi liczbę sekund trwa prezentacja członków zarządu tej spółdzielni. Kiedy zacząłem się już niecierpliwić, pojawił się w końcu facet, który zaczął mówić o pieniądzach. I właśnie w tym momencie zgasło światło. To znaczy włączyła się reklama radia Wnet i puszczono jakąś piosenkę. Na kilka sekund przed końcem nagrania znów powróciliśmy na salę gdzie dokonywał się ten lans i wysłuchaliśmy ostatniego zdania z tego przemówienia o pieniądzach. I tyle. I nie mówcie mi, że to jest coś przypadkowego, albo coś co może w jakiś sposób obudzić zaufanie do tej całej spółdzielni. Nie wiem czy to prawda, ale ponoć w zakładanie tej spółdzielni ma się włączyć ten tajemniczy bank z Bangladeszu, który daje kredyty biednym analfabetom? To prawda? Jeśli tak, to dziękuję bardzo. Siemiątkowski o elitach, a facet łupiący biedotę o spółdzielniach. Nasi, po prostu nasi.

Ja oczywiście będę konsekwentny i jak zwykle zapraszam wszystkich na stronę www.coryllus.pl gdzie można kupić moje książki i książki Toyaha, a także płyty z polską muzyką ludową. Książki te są także dostępne w księgarni Tarabuk przy Browarnej 6 w Warszawie, w sklepie FOTO-MAG przy stacji metra Stokłosy i w księgarni Karmelitów przy Działowej 25 w Poznaniu. Można je także kupić w księgarni polskiej w Londynie mieszczącej się w budynku POSK.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Gość

10-03-2012 [09:39] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Tak po analizie tekstu jesli wystepuje slowo tajan--sa dwie mozliwosci
-albo masoni werbuja
-albo zespol przedszkolny "ub"-ktory rozwiazano
Innej mozliwosci nie ma.
Prawie zawsze sie z toba niezgadzam ale tu robie wyjatek bo czuje ze jest
to jakis sposob poznania rzeczywistosci-prawie zawsze ludzim nie dany na 100%.
Co do twojej nieufnosci i dyskomfortu---cuz winni jestesmy wszyscy
oddalismy wolnosc za psie pieniadze to teraz W POCIE CZOLA I W BOLACH JA BEDZIEMY RODZIC!

Obrazek użytkownika ksena

10-03-2012 [09:48] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

musimy chcąc nie chcąc akceptować obecność w nich tak nieciekawych figur jak Siemiątkowski,Gudzowaty czy inni.Znalezienie i zaproszenie do współpracy medialnej bardziej przyzwoitych postaci niz wymienieni na blogu wydaje się nierealne,a nawet graniczy z cudem.

Obrazek użytkownika Gość

10-03-2012 [09:56] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Gdyby nasze tajne sluzby /ajest ich ze 6/ dzialaly dla polski to odrazu mielibysmy serwis kto jest kim -prawdziwy.
Nie do pomyslenia jest w izraelu aby jakis agent obcy wplywal na polityke
Mosad kazdemu nawet jadra przeswietli.
Nasze panstwo jest zdemontowane-nie mozemy sie bronic i zachowywac-swoich wartosci!

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [10:54] - Coryllus | Link:

Znalezienie i zaproszenie do współpracy medialnej bardziej przyzwoitych postaci niz wymienieni na blogu wydaje się nierealne,a nawet graniczy z cudem.

A to niby czemu?

Obrazek użytkownika Gość

10-03-2012 [09:58] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Józef Fouche,książę Otranto...
Jego życiorys,to Kiszczak/Jaruzelski/Gomułka/Gierek/Andropow...w jednym :-)
Tylko porównanie z Siemiątkowskim...mi dispiace :-(

Obrazek użytkownika krzyh

10-03-2012 [10:14] - krzyh (niezweryfikowany) | Link:

wystąpili w jednym programie - i to ma oznaczać że mówili tam to samo? Nie za bardzo uproszczone rozumowanie?
Jeszcze jedno niedyskretne pytanie - czy jeśli i Cenckiewicz i Siemiątkowski stwierdzą że Bolek to Wałęsa to oznacza że nim nie jest?

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [10:53] - Coryllus | Link:

Jedna kompromitacja ci nie wystarczy? Musisz w to brnąć?

Obrazek użytkownika ROZUM zamiast kiślu

10-03-2012 [11:02] - ROZUM zamiast kiślu (niezweryfikowany) | Link:

Siemiątkowskim? He he he Problem byłby gdy Siemiątkowski przekonał Cenckiewicza, że z tym Bolkiem to nieprawda. Ale autor tego nie rozumie, zresztą w tekście wielokrotnie piszę, że czegoś nie rozumie, to po co pisze?

Krzyh moją uwagę zwróicły jeszcze 2 passusy PIKNE: "należę tu do nielicznej grupy autorów, którzy wprost i bez ceregieli domagają się szacunku i uwagi czytelników i komentatorów, za to co piszą i za to co robią.". Na całym portalu, żaden bloger nie wprowadził tak niskich standardów kulturowych jak tu i żaden bloger wszystkie komentarze, które się z nim nie zgadzają opluwa, obraża lub w inny sposób flekuje. To świadczy o niezdolności oceny własnej działalności.

No i clue sprawy, wyjasnienie dlaczego reszta jest fe.."wybraństwo to jest takie jakiego między innymi doświadczyłem ja i mój kolega toyah, gromadząc na swoich blogach mnóstwo entuzjastycznie nastawionych czytelników". No tak autor jest rycerzem i żaden tam Ziemkiewicz, Cenckiewicz co się spłaszczył kontaktem z Siemiątkowskim. Jak poczytałem ostatnie wisy na blogach autora to większość albo zalecała leczenie m.in. z megalomanii, a gdzie ten entuzjazm? Schizofrenicy np. słyszą i widzą czegoś czego nie ma... Ale jeśli to nie ta przypadłość to jednak zwykła bezkrytyczna megalomania.

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [11:11] - Coryllus | Link:

Nie możesz rozum zrozumieć wszystkiego, bo ten blog jest starszy niż twój rozum. Kumasz?

Obrazek użytkownika Gość

10-03-2012 [10:44] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Nasi, kto to sa nasi dla Pana? prawica nie, katol;icy nie , niepodległościowcy nie.
To kto są, kto jest dla Pana wzorem, kto wie i robi w sferze społecznej i politycznej coś co się Panu podoba, z czym sie Pan zgadza, do czego i kogo chce nas Pan przekonać.
Wszystkich Pan krytukuje, czyżby tylko wszechwidzacym , najmądrzejszym byl w całej Polsce tylko Pan?

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [10:52] - Coryllus | Link:

jeszcze toyah jest. On też jest mądry.

Obrazek użytkownika Gość

10-03-2012 [11:18] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

OK no a kto jest tym 1szym obok Toyaha mądrym? Czyżby bloger Coryllus, tak skromnie siebie postrzega? Brawo brawo!

Zwierciadełko powiedz mi przecie
kto jest najmądrzejszy na świecie?
Ty corylusie ty corylusie
Ale Ziemkiewicz na większym jest plusie

Obrazek użytkownika Dr House

10-03-2012 [11:23] - Dr House (niezweryfikowany) | Link:

Potrzeba pilnie przypadek Genius megalomantus samoocenus subiectivus extremalis

Obrazek użytkownika Chris

10-03-2012 [11:30] - Chris (niezweryfikowany) | Link:

Nie kwestionuje bo jako mondry nazwie mnie znowu Świnią, Gnojem, Cieciem itd.

Ale CHCĘ NAPISAĆ, ŻE TEZ JESTEM MĄDRY ! I ZACHĘCAM DO AKCJI, NIECH KAŻDY KTO CZUJE SIĘ MĄDRY WPISZĘ SIĘ TU I NAPISZE "TEŻ JESTEM MĄDRY".

W jedności mondrości siła!!

Obrazek użytkownika Gość

10-03-2012 [12:49] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Heil Coryllus und Toyah! Toyah und Coryllus uber alles!

Obrazek użytkownika Logika

10-03-2012 [11:00] - Logika (niezweryfikowany) | Link:

dlaczego ? no, jeszcze nie wiem, nie mam dowodów. Lecz sposob w jaki to robi jest wyrazisty, znajomy, ten sam. Jakies polskie nowe wolnościowe stowarzyszenie? Wspaniale! Ale co w nim robi taki, a taki pan. Nie, chyba bede musial poczekac z poparciem dla tego stowarzyszenia. A co to ? Nowe radio, nazywające sie republikanskim? Zaraz, zaraz, widze tam faceta któremu bym chyba nie podał ręki. Nie, zaczekam z tym radiem. Tymczasem kupujcie moje ksiązki, adresy znajdują się na dole.

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [11:10] - Coryllus | Link:

Ty nie kupuj. Ty sobie kup książkę Siemiątkowskiego i Gudzowatego. Miłej lektury.

Obrazek użytkownika Logika

10-03-2012 [11:32] - Logika (niezweryfikowany) | Link:

ja tylko nie rozumiem czemu Pan zachowuje sie we wpisach wobec czytelników jak ostatni cham. Wiecej kultury, to jest portal niezalezna.pl

Obrazek użytkownika Niewolnik

10-03-2012 [11:47] - Niewolnik (niezweryfikowany) | Link:

w gruncie rzeczy trolami.
Kola,czy bez wódki to razbjerjosz? Ja nie daję rady.

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [14:39] - Coryllus | Link:

Jakich poszkodowanych? Mówię wam - nie przychodźcie tu, bo nic dobrego was tu nie spotka, a wy leziecie i jeszcze się domagacie statusu pokrzywdzonych jak Bolek zupełnie.

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [13:53] - Coryllus | Link:

Wobec czytelników? Ty umiesz czytać?

Obrazek użytkownika Gość

10-03-2012 [11:10] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Wasza samokrytyka trafiona i celna, ale mdla taka, ani sie nalezycie nie potepiliscie, ani nie obiecujecie poprawy:

"Atmosfera, którą kojarzymy z blogosferą sprzed lat trzech, a nawet jeszcze dwóch już nie wróci. Nie ma się co łudzić. Będzie już tylko gorzej ponieważ czynnik, który tę atmosferę tworzył, czyli prawdziwi autorzy, został wyautowany. To zaś co zostało jest tylko zastępnikiem sformatowanym według najlepszych komunistycznych wzorów. W proporcjach wygląda to tak: 70 procent entuzjazmu 30 procent kłamstwa. Recepta ta jest stosowana już wszędzie i nie ma jak zaraz udowodnimy miejsca, w której by się nie zabrano za jej realizację."

Nic ująć, bo dodac mozna jeszcze duzo, tresciwie i dosadnie.
Zle zlozona samokrytyka, to gorzej nizby jej wcale nie bylo, to sabotaz.

Czas ucieka, Leszczyna. Pracujcie w temacie i poprawcie niezwlocznie!

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [11:35] - Coryllus | Link:

rozmawiam z nieznajomymi, a z nieznajomymi zwierzętami to już całkiem nie.

Obrazek użytkownika Gość

10-03-2012 [14:33] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Ponioslo was Leszczyna nieprofesjonalnie.

Ja wam jeszcze Leszczyna przypomne tu takiego jednego "Zawód: dziennikarz" jak gromil wszystkich innych polskich dziennikarzy, ze nie prowadza dziennikarskiego sledztwa w sprawie smierci Lenarciaka:
http://niezalezna.pl/24337-hen...
A wy Leszczyna wtedy co?
Na zwolnieniu lekarskim byliscie?
Czy moze swoje ksiazki pod dworcem w Otwocku sprzedawaliscie?

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [15:10] - Coryllus | Link:

w Otwocku sprzedawałem. Zgadłeś. 

Obrazek użytkownika Ewaryst Fedorowicz

10-03-2012 [11:33] - Ewaryst Fedorowicz | Link:

Coryllusie - wszystko pięknie.

Ja o wielu z tych mejnstrimowych dziennikarzy/naukowców/ mam swoje zdanie i sprowadza się ono do podsumowania: "kasa oriented".
Skończyła się kasa, to im się opozycyjność włączyła.
I w tym wymiarze blogerzy to wzór idealizmu.

Ale przyznam się, że nie rozumiem na przykład Twojej obecności na Saloon'ie: przecież widać, słychać i czuć, co tam jest grane i przez kogo.

Ja sobie poszedłem rok temu, po tym jak naczalstwo zrobiło "rozpoznanie bojem" publikując na " jedynce" plugastwo na temat Powstania Warszawskiego i nie narzekam - Niezalezna.pl w zupełności mi wystarcza.

pozdrawiam,

EF

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [11:35] - Coryllus | Link:

Zobacz czym ja dysponuję: życzliwością kilku osób, księgarnią internetową, spotkaniami autorskimi, czasem jeżdżę na targi, które kosztują, a promuję się poprzez blogi. Z tego żyję. Nie mam etatu. Jak według ciebie mam zarabiać na książkach? Nawet jeśli spróbuję wejść do księgarń to mnie natychmiast okradną, czyli zażądają tak zwanego rabatu. Zobacz co się dzieje tutaj. Czego bym nie napisał od razu zjawia się czereda troli. Blogosfera umiera naprawdę, a nie na niby. Jedyną enklawą jest nicek-info i toyah. Reszta to już ziemie podbite. A ja muszę się z czegoś utrzymać więc uprawiam tam działania zwane potocznie partyzanckimi. 

Obrazek użytkownika Niewolnik

10-03-2012 [11:45] - Niewolnik (niezweryfikowany) | Link:

Dla każdego autora to normalne, a już w nauce w szczególności. Ale ty masz na różnicę zdań tylko jedną metodę: obrażać, flekować wyzywać epitetami i śmiesz nazywać tak poszkodowane osoby trolami? Nie trolami są jedynie ci co napiszą (a rzadko się to zdarza), że w 100% się zgadzają? Przecież to chore. Trolizm wprowadziłes na blogu sam na własne życzenie. Z dumą nie raz podkreślałeś, że masz innych czytelników/internautów w d... Tak bili pokłon to łaskawie podziękowałeś nawet, ale skrytykować jaśnie pana oj to od razu dać łeb pod topór. Zanim tu nie wszedłem nie znałem takiego sposobu reakcji na polemikę interlokutorów - to oni sa na ogół kulturalni, a ty nie! Miej pretensje do siebie, wyciągnij wnioski i zmień się, bo to zwyczajnie nieładnie wobec ludzi. No i zabijasz debate, dyskusję w zarodku.

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [14:37] - Coryllus | Link:

Chłopie, trolu jeden, zrozum, że nie mam zamiaru cię tolerować. I nie mów mi o intencjach. Masz brudne intencje, od początku takie miałeś. 

Obrazek użytkownika Gość

10-03-2012 [14:53] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

większość która się przewinęła tu albo zagląda dla jaj, bo czasami można się ubawić nawet chamstwem.

Obrazek użytkownika robór

10-03-2012 [12:33] - robór (niezweryfikowany) | Link:

Poszerzanie elektoratu..., to jak widzę bardzo żmudna praca. Sensu tego działania jakoś nie są w stanie zrozumieć Pana oponenci na blogu. Niech oponenci zrozumieją, że min. dzięki blogowi P. Coryllusa np. ja stałem się sympatykiem prawej strony sceny politycznej. Oponenci Coryllusa nie bójcie się otwarcia na ,,szersze obszary", bez nich walka nie powiedzie się. Pozdrawiam autora.

Obrazek użytkownika Chris

10-03-2012 [12:51] - Chris (niezweryfikowany) | Link:

większość (blisko 100% na tym forum) którzy byli na prawicy na długo przed Coryllusem i jego blogiem? A treści blogu czy aby na pewno sa prawicowe? Raczej nie. Są o Coryllusie i jego negatywnym stosunku do niewątpliwych prawicowców. Gdybym wiedzę o prawicy czerpał z tego bloga to prawdopodobnie zwątpiłbym w prawicę!
Chce Pan poczytać ludzi których jak się czyta to wiadomo o co im chodzi i polemik się nie boją - to znaczy nie opluwają swoich polemistów, tylko dyskutują? Jest ich bardzo wielu ale np. Waldemar Łysiak, Rafał Ziemkiewicz, Michalkiewicz, Korwin-Mikke to na początek. Miłej lektury, na Youtubie tez znajdzie pan wiele materiałów.

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [13:49] - Coryllus | Link:

Zajmij się wydawaniem legitymacji prawicowca

Obrazek użytkownika robór

10-03-2012 [13:54] - robór (niezweryfikowany) | Link:

Treści bloga są bardzo interesujące bo pokazują niestandardowe spojrzenie na przeszłosć i teraźniejszosć. Niestety najczęściej zamiast treści, atakowany jest sam autor. To budzi moje zdziwienie i zastanawiam się, z jakiego powodu to robicie.

Obrazek użytkownika Gość

10-03-2012 [14:13] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

opluwa dyskutantów: CHAMY, KMIOTY, ŚWINIE, ITD w tym stylu, nie widzi Pan czy udaje? Ponadto jakakolwiek polemika (a co PZPR, Trybuna LUDU, że jednomyślność ma tu być) jest zbywana równie kulturalnie: SPADAJ, WYNOŚ SIĘ STĄD, ROZDAWAJ LEGITYMACJE PRAWICOWCA ITD ITD. Tez pan tego nie widzi. Toś pan krewnym blogera, albo nie czytasz pan uważnie treści forum.
Był artykuł gdy każdy komentarz był zbywany dokładnie w ten sposób, a czy w tym jest lepiej, niech pan przejrzy wpisy.

Obrazek użytkownika robór

10-03-2012 [14:20] - robór (niezweryfikowany) | Link:

Jestem czytelnikiem bloga.
Trolling, jest narzędziem dyskusji jakie stosują oponenci Coryllusa. Autor musi przecież jakoś reagować na taką ,,amunicję". Może czasem się pomyli, ale wolno mu.

Obrazek użytkownika GośćNo1

10-03-2012 [16:02] - GośćNo1 (niezweryfikowany) | Link:

W nagrodę dostaniesz słowo dziękuję (on ma taki klawisz funkcyjny bo w życiu nie używa słowa, a tak puknie i wyjdzie dziękuję). Za około 2 m-ce jak dzis w artykule pojawi się kolejna baaaaardzo prawdziwa notka o wieeeelu entuzjastycznych czytelnikach blogu w liczbie ty i Coryllus.

Zazdroszczę ci kariery na blogu i w ogóle tego miru, tej aury splendoru, który już zaczyna byc twoim udziałem.

Gratuluję i do przodu !

Obrazek użytkownika robór

10-03-2012 [17:25] - robór (niezweryfikowany) | Link:

Jest stare giełdowe porzekadło, większość zawsze się myli.
To dotyczy też harcujących tu oponentów.

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [17:41] - Coryllus | Link:

Niezłe, nie znałem tego.

Obrazek użytkownika Niewolnik

10-03-2012 [18:37] - Niewolnik (niezweryfikowany) | Link:

zgodnie z twoim jakże mądrym spostrzeżeniem muszą się mylić i są trolami. Jeśli Corylus oznajmi, że 2x2 =5, to znaczy, że reszta to trole i HARCUJĄCY OPONENCI. No brakuje mi jeszcze owych warchołów.

Obrazek użytkownika robór

10-03-2012 [21:43] - robór (niezweryfikowany) | Link:

A może jest odwrotnie, to większość oponentów twierdzi, że 2x2=5 i chce przekonywać, że tak jest. Czym potwierdza prawidłowość.

Obrazek użytkownika Chris

10-03-2012 [16:42] - Chris (niezweryfikowany) | Link:

lepiej w Nonsensopedii ! Ludzie będą czytali i pomyślą, że jesteś autorem scenariuszy komediowych, a w Wikipedii wezmą cię na serio i ci po tygodniu to wytną. Zdecydowanie w Nonsensopedii!

Obrazek użytkownika robór

10-03-2012 [14:28] - robór (niezweryfikowany) | Link:

,,ROZDAWAJ LEGITYMACJE PRAWICOWCA"
Riposta, która pokazuje absurdalność wpisu, który skomentowała.

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [14:36] - Coryllus | Link:

właśnie ja jestem gwarancją niejednomyślności. To dzięki mnie ten portal nie wygląda jak Trybuna Ludu. O co panu chodzi? Troli zaś traktuję z buta i to się łaskawco nie zmieni. Trol to trol wybrał taki zawód i ponosi ryzyko. 

Obrazek użytkownika Gość

10-03-2012 [14:46] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

no i właśnie ja tę hołote co inaczej myśli nazwać warchołami sorry trolami to pozostanie już twoja jedynie ulubiona słuszna prawda.

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [15:09] - Coryllus | Link:

wiesz co ja myślę, bo dobrze mnie znasz. To jasne. Przenikasz przez ściany ponadto i potrafisz przepowiadać przyszłość.

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [15:07] - Coryllus | Link:

Robią to bo mają zlecenie. 

Obrazek użytkownika robór

10-03-2012 [15:18] - robór (niezweryfikowany) | Link:

Wniosek: zlecający tak ustawiają sytuację, żeby prawica nie mgła już wygrać żadnych wyborów.
Zadanie prawicy, to być, ale nie mieć wpływu na losy kraju.
Szansę, nową koncepcję, nowe spojrzenie należy niszczyć w zarodku.

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [17:39] - Coryllus | Link:

Tak to właśnie jest i oni to udowadniają każdego dnia na tym blogu. Masz rację.

Obrazek użytkownika Niewolnik

10-03-2012 [13:00] - Niewolnik (niezweryfikowany) | Link:

autorów tak dystrybuuje swoje książki, ale nie kosztem kolegi po piórze.

O jakim strachu i jakich obszarach nam pan pisze? Pan jest neofitą na prawice, fajnie ale ostrożnie z pouczaniem, musi pan sprecyzować o co panu chodzi z tymi nowymi obszarami?

Obrazek użytkownika robór

10-03-2012 [13:30] - robór (niezweryfikowany) | Link:

To nie jest pouczanie tylko informacja jak ja widzę działanie oponentów Coryllusa, a nowe obszary- to taka przenośnia-nowi wyborcy prawej strony sceny politycznej.

Obrazek użytkownika Gość

10-03-2012 [14:23] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Okulary, wzrok albo inteligencję wyostrzyć.

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [13:48] - Coryllus | Link:

Masz chęć utrzymywać księgarnie? Napisz książkę i ją sprzedawaj przez księgarnie. Czy ja ci bronię. I jeszcze raz powtórzę: nie jesteś dla mnie partnerem do rozmowy. Opowiadasz bzdury i na niczym się nie znasz. Czy już wystarczy inwektyw czy będziesz tu nadal przyłaził masochisto?

Obrazek użytkownika Niewolnik

10-03-2012 [14:43] - Niewolnik (niezweryfikowany) | Link:

sposoby. Już kiedyś postawiłem ci diagnozę, czytasz rzeczy nie napisane, które powstają wyłącznie w twojej głowie; czy ja ci zabraniam wydawania książek nie przez księgarnie???

100% ZGODY 1-SZY RAZ: PARTNEREM DO ROZMOWY DLA CIEBIE NIE JESTEM - PO TYM TWOIM WPISIE WIDZĘ TO WYRAŹNIE Z 3 POWODÓW:

1) TWOJEGO BRAKU ELEMENTARNEJ KULTURY (CZYLI CHAMSTWA) O CZYM KAŻDY SIĘ PRZEKONUJE KTO ŁBEM CI O PODŁOGĘ Z PODZIWEM NIE WALI POD NAJDURNIEJSZYMI TEZAMI,
2)ZNAM SIĘ NA ZBYT WIELU RZECZACH W STOSUNKU DO CIEBIE, JESTEM ERUDYTĄ I WYSOKO CENIONYM PROFESJONALISTĄ. DLATEGO WIELU RZECZY O KTÓRYCH MÓGŁBYM NAPISAĆ NIE ZROZUMIESZ.
3) Z MOIMI OPONENTAMI DYSKUTUJĘ A NIE OBRAŻAM ICH, DLATEGO, ŻE W ODRÓŻNIENIU OD CIEBIE MAM WIEDZĘ I ARGUMENTY DO POLEMIKI, NO I KULTURĘ OSOBISTĄ.

A TY W OGÓLE W JAKIEJ DZIEDZINIE JESTEŚ FACHOWCEM POZA POLITYKIERSTWEM? BO I STUDIÓW NIE SKOŃCZYŁEŚ JAK KIEDYŚ NAPISAŁEŚ WIĘC NA CZYM TY SIĘ WŁAŚCIWIE ZNASZ? NA CZYM TO CIEKAWE, NA ZIEMKIEWICZU NA PEWNO, JESZCZE COŚ?

Znowu mnie wyrzucasz, a ja:
jestem wolnym człowiekiem w wolnym kraju ale widać wy towarzyszu nie rozumiecie tego mojego prawa, a przede wszystkim nie rozumiecie towarzyszu prawa do innych poglądów niż wasze, czyli jedynie słusznych.

Pozdrawljaju Was i życzę plakatu na 6 pięter o jedno więcej niż Ziemkiewicz!

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [15:06] - Coryllus | Link:

Już ci mówiłem. Nie ma obowiązku rozmowy ze mną. Nie musisz się tu eksploatować. Możesz po prostu nie zaglądać. Jesteś wolny. Ponoć. Myślę, że jednak nie i ktoś ci karze te dyrdymały wpisywać.

Obrazek użytkownika Niewierny

11-03-2012 [02:45] - Niewierny (niezweryfikowany) | Link:

tylko z oszczednosci poruszac sie wlasnym osiolkiem.....
Mozna tez nie utrzymywc mleczarni tylko wlasna krowe a zamiast elektrowni i sieci przesylowych utrzymywac pola naftowe i korzystac z wlasnej lampy - jak Pan Lukasiewicz pokazal...

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [13:46] - Coryllus | Link:

Oni myślą, że poszerzanie elektoratu to zaproszenie dla Siemiątkowskiego do telewizji i na panele. 

Obrazek użytkownika Chris

10-03-2012 [18:10] - Chris (niezweryfikowany) | Link:

coś czego nie ma. Mamy w nosie Siemiątkowskiego, ty się nim egzaltujesz więc pisz we własnym imieniu.
Ty nawet nie rozumiesz faktu, że Cenckiewicz jako facet z dużą wiedzą i pewnym poziomem kultury mógł sobie poradzić nawet w dyskusji z Siemiątkowskim, a ty nawet na blogu, gdzie w 1szym wejściu ludzie są ciekawi i życzliwi już po kilkunastu minutach ich skutecznie zrażasz chamstwem. Ty naprawdę jesteś prawicowcem? Nie wierzę. Maniery pasują do palikociarzy.

Obrazek użytkownika Gość

10-03-2012 [14:18] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

"Ale ja się od ciebie nie domagam szacunku. Nie rozumiesz tego?Dla mnie nie istniejesz. To co piszesz i mówisz nie ma najmniejszego znaczenia na tym blogu. Pojmij to wreszcie. Twoja kokieteria na nic się nie zda."

Innymi słowy każdy z nas który tu wchodzi nie liże d.. blogerowi jest zerem, jak wyliże d.. to dostanie pochwałę, np. słowo "dziękuję".

Wczoraj w tytule było mocne słowo POLUCJA, tylko konia z rzędem kto się w treści polucji dopatrzył lub widział konieczność użycia tego typu drastycznych słów.

Ludzie reaguja bo jednak oczekują szacunku dla siebie i kultury. Jak tego nie dostaną to szybciej lub wolniej będą opuszczać ten blog. Ja go dziś odwiedziłem ostatni raz.

Ten blog i to czym obdarza bloger internautów za trud wpisów JEST TOKSYCZNE DLA PSYCHIKI. A ja szanuję swoje zdrowie psychiczne.

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [15:05] - Coryllus | Link:

i nie przychodź. To proste.

Obrazek użytkownika robór

10-03-2012 [15:08] - robór (niezweryfikowany) | Link:

Rozpoczyna się więc wymiana.
Ty wychodzisz, ja przychodzę.
A szkoda razem byłoby nas więcej.

Obrazek użytkownika HENRY

10-03-2012 [11:55] - HENRY (niezweryfikowany) | Link:

Siemiątkowski został ostatnio skazany czyli tym bardziej nie posiada zdolności honorowych ;-)

Obrazek użytkownika Gośćola

10-03-2012 [11:58] - Gośćola (niezweryfikowany) | Link:

chaos ...

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [13:45] - Coryllus | Link:

już ci mówiłem ola gdzie jest twoje miejsce. 

Obrazek użytkownika banita

10-03-2012 [13:13] - banita (niezweryfikowany) | Link:

poniżej cytat z twojego felietonu czytuję
"Jestem tym zdziwiony, ponieważ należę tu do nielicznej grupy autorów, którzy wprost i bez ceregieli domagają się szacunku i uwagi czytelników i komentatorów, za to co piszą i za to co robią."

domagając się szacunku i uwagi od czytelników i komentatorów twojego bloga sam musisz zachować szacunek i uwagę

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [13:45] - Coryllus | Link:

Ale ja się od ciebie nie domagam szacunku. Nie rozumiesz tego?Dla mnie nie istniejesz. To co piszesz i mówisz nie ma najmniejszego znaczenia na tym blogu. Pojmij to wreszcie. Twoja kokieteria na nic się nie zda. 

Obrazek użytkownika Gość

10-03-2012 [16:57] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

nikim.

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [17:38] - Coryllus | Link:

To jeszcze raz powtórzyć?

Obrazek użytkownika Gość

10-03-2012 [14:27] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Do corylus.

Bez zlosliwosci .Obawiam sie ze o ile do 2000 roku na swiecie dendencje byly aby bez emocji wypowiadac swoje myslenie -o tyle obecnie postawy ludzi bardzo intensywnie sie RADYKALIZUJA.Dlaczego to pisze dlatego ze akurat ten i tylko ten wpis twoj mi pasuje. Natomiast obawiam sie niechce nic sugerowac ani podpuszczac -ale teraz radykalizujace postawy spowoduja to ze JESLI KTOS OD POCZATKU ZACZYNA BYC NIE WYRAZNY-TO MOZE ZOSTAC POLKNIETY I SKASOWANY.Patrz Janusz Rewinski-robil za glupka w sejmie i niewazne czy z wlasnej in. lub sluzbowo-ludzie go odepchna bo jest
NIEWYRAZNY-------A POMYLKI BARDZO BOLA I DUZO KOSZTUJA.
Czasami mala pomylka co do ludzi musi latami byc naprawiana-patrz kluzik rostkowska dla pis i nierzad tuska dla polski.
Podsumowujac oecnie jak sie publicznie cos robi to trzeba OD RAZU ZAJAC JEDNA I TYLKO JEDNA STRONE.Jak sie jest po prawej a pusci oko do lewocy

LUDZIE TEGO NIE KUPIA! Przemysl to!

Obrazek użytkownika Coryllus

10-03-2012 [15:04] - Coryllus | Link:

Przetrzeć okulary, bo widzisz niewyraźnie.

Strony