„Rojem” ich!

Jak wiecie, od czasu do czasu Lech Makowiecki podrzuca mi swoje znakomite wiersze i piosenki, które łapczywie wrzucam na swoje blogi, bo fajnie, jak od czasu, do czasu zaszumią na nich skrzydła muz, że zacytuję Słonimskiego. Ostatnio rzadziej, bo robi to sam na swoim blogu. Siadamy sobie czasem przy drinku i gawędzimy, rozwalając bezlitośnie komunę, rozprawiając się z mordercami ze Smoleńska, Katynia i innych miejsc, nie biorąc przy tym jeńców, rozsmarowujemy Bolka po ścianach, jakoś tak zawsze schodzi nam na to, że cała wolnościowa, niepodległościowa tworczość cierpi na chroniczny brak kasy. Mnie to nie rusza, mi wystarczy sygnał internetu, co drogo nie wychodzi, ale on nie ma lekko. Jest świetny scenariusz, nawet konkurs wygrał, ale leży, bo nie ma pieniędzy. Koncert też sie nie chce zorganizować bez kosztów, ksiażka sie nie chce wydać za darmo, płyty nie chcą się, cholery, za darmo wytloczyć i rozprowadzić.  Od czasu, do czasu spytają, dlaczego w scenariuszu  ten niemiecki pastor zrobił listę miejscowych Polaków, swych sąsiadów, do rozwalenia, albo po co ta scena z ciężarówką harcerzy wiezionych do lasu na śmierć, odpowiedź: „bo tak było” jest przyjmowana ze zdziwieniem i niesmakiem, no, bo rzeczywiście, kto to słyszał, żeby w filmach prawdę podawać...

Jeśli popatrzymy, jakie to głośne filmy wojenne były ostatnio na fali, to były to : epopeja o braciach Bielskich, którzy Niemców omijali szerokim łukiem, skupiajac sie na znacznie bezpieczniejszym rabowaniu i mordowaniu polskiej ludności, a którzy stali się w filmie ni stąd, ni zowąd,  bohaterami ruchu oporu i przerażająco idiotyczny film Tarantino o żydowskich herosach- mścicielach rozwalających SSmanow i wycinających im swastyki na czołach. W jednym filmie prawdą są nazwiska Bielskich, tak, rzeczywiście nazywali sie Bielscy i na tym kończy sie związek filmu z realem. W drugim nie ma nawet tego, prawdziwe jest nazwisko Hitlera, tak, istotnie nazywał sie Hitler, reszta to kompletny idiotyzm, jakby Tarantino zażywał leki w proszku  przez nozdrza, wzorem senatora z Platformy Obywatelskiej. Ale, co z tego? Współczesny człowiek myśli obrazami. Zresztą, nie tylko współczesny, każdy, poza, być może górnymi 10%, którzy w dodatku coś tam czytają. Ponoć typowym widzem kinowym w USA, czytałem kiedyś takie badania, choc sobie nie przypomnę, gdzie,  jest kilkunastoletni kolorowy  półanalfabeta i dla takiego też widza robi sie filmy.

Niedawno Clint Eastwood zrobił film wojenny, to go zmieszano z błotem, bo nie grał tam ani jeden Murzyn, to jest, tfu, tfu, Afroamerykanin. Odpowiedź zdziwionego reżysera, że owszem, ale tylko dlatego, że w desancie, o którym mówił film, rzeczywiście nie walczył ani jeden Mu... Afroamerykanin, wywołała chóralne, zdumione pytanie: no i co, q... z tego????????? Może i nie walczyli, ale mają byc w filmie i szlus. Podobnie, jak w filmie o Pearl Harbour ma być obowiązkowo sympatyczny Mu.... Afroamerykanin, który strąca ze trzy samoloty jednym pociskiem, albo odwrotnie, jeden trzema, nie pamiętam dokładnie, a w co drugim filmie szefem, prezydentem, wiceprezydentem, albo prezesem ma być Morgan Freeman. Co z tego, że nieprawda? A Indiana Jones, to niby prawda? Nie gadać, tylko krecić! Najdalej za jedno pokolenie wszyscy beda przyjmowali za całkowicie niepodważalny fakt, że trzonem ruchu oporu na wschodzie była żydowsko- radziecka partyzantka otoczona polskimi kolaborantami, na zachodzie co drugi SSman ukrywał wstydliwie pod czapką wyciętą mu przez żydowskich mścicieli swastykę, a atak na Pear Harbour odparł z pewną, nie można zaprzeczyć,  pomocą bialych kolegów ciemnoskóry kuchcik. To taki przykład, żebyśmy nie byli w „mylnym błedzie”, że to tylko nas tak ogłupiają.

Przyjmuje każdy zakład, że w tej chwili na którymś z kanałow w kablowkach leca „Czterej Pancerni”, majstersztyk propagandy sowieckiej. Kolejne pokolenie ogląda, bo to zwyczajnie dobrze zrobiony film, fajnie sie ogląda, obrazy kłamliwe w stu procentach, nie w 90, ale w stu. A lepiej raz zobaczyć, niz sto razy przeczytać, albo usłyszeć. I jest ten Janek, to co „uciekł przed Niemcami na Syberię” , sa dobroduszni towarzysze czerwonoarmiejcy, ze tylko ich do rany przyłoż, jest przeprawa przez Bug i westchnienie- „tam, to juz Polska”, choć Bug był wtedy rzeką płynąca przez sam środek Polski, jak , bo ja wiem, Wisła, czy Warta. Jakby sie Ribbentrop z Mołotowem, czyli Stalin z Hitlerem inaczej dogadali w 39, to by Janek musiał potem wzdychać- „tam jest juz Polska” dopiero w odcinku z przeprawa Wisły. I poczatkowo tak było, tyle, ze Stalin przehandlował teren między Bugiem, a Wisłą za Litwę i wycofał wojska za Bug, z czego skorzystał generał Kleeberg lawirując między okupantami i trafiajac do historii, jako ostatni walczący oddział.

U nas dochodzi co najwyżej trochę inna motywacja, bo tam , to jest tylko doprowadzona do skrajności fanatyczna politpoprawność, u nas, to ma całkiem praktyczne znaczenie w utrzymywaniu elektoratu w takim, a nie innym stanie umysłu, konkretnie w stanie zidiocenia. Co ciekawe, w Generalnej Guberni nie było szkolnictwa, teatrów, ale nie stawiano przeszkód przed rozrywką najniższych lotów, przeciwnie , jakieś szmatławe kabareciki pracowały , jakby nigdy nie było żadnej wojny. Zreszta występowali w nich najlepsi aktorzy, bo coś jeść trzeba. Moim skromnym zdaniem te wszystkie gówniane programy, typu „gwiazdy sikaja na lodzie”, albo „tańczą w kisielu”, wywodzą sie w prostej linii z tych kabarecików dla tubylców i o to samo w nich chodzi. Do tego, oczywiście reforma szkolnictwa i redukcja historii i jezyka polskiego w szkołach.

No, ale do rzeczy, bo dryfuję. Jak zajrzycie sobie na blog Lecha, http://niezalezna.pl/24591-his...
przeczytacie,że powstaje film o „Roju”, bohaterze , Żołnierzu Niezłomnym ( wolę to, niż określenie „Wyklętych”, wyklęci, czy przeklęci, to niech bedą ci, co ich mordowali; Ha! Mam pomysł na felieton, przy okazji). Produkcja kuleje, bo brakuje kasy. Zwyczajnie. Jak pamietamy, Napoleon dokładnie określił priorytet potrzeb składających się na wygrywanie wojen, podaję w kolejności: pienądze, pieniądze, oraz pieniądze. Nic tu sie nie zmieniło, zważywszy, że wojna , to jedynie kontynuacja polityki innymi środkami, jak z kolei trafnie stwierdził Causewitz. Zatem w polityce także potrzeba pieniędzy, pieniędzy , oraz pieniędzy.

Byłoby nietaktem nie wspomnieć w tym miejscu o Andrzeju Wajdzie, który jasno i bez obcyndalania się określił, to, czego jesteśmy świadkami, jako wojnę. I jego najnowszy film o Bolku Wałęsie jest niczym innym, jak właśnie salwą z haubicy odpaloną w stronę nikczemnych pisowców i moherów. A my, zgodnie zresztą z wielopokoleniową tradycją, „na Tygrysy mamy Visy”, a czasem nawet tych Visów nie mamy, tylko butelke z benzyną. Albo spray. I co zdumiewające, czasem to naprawde wystarczy, tylko pomników jest troche więcej w porównaniu do krajow , którzy na Tygrysy mieli inne Tygrysy i jeszcze trochę samolotów. Zatem wydaje mi się dobrym pomysłem, że na kłamliwą hagiografię Wajdy powinniśmy odpalić szrapnel w postaci prawdziwego filmu o Roju. Na dokończenie filmu potrzeba ok. 1,5 mln zł.
Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczypospolitej wspiera akcję przyjmując darowizny na konto:

Bank PKO S.A.
Stowarzyszenie Twórców dla Rzeczypospolitej
ul. Grażyny 8/12
02-548 Warszawa
nr konta 18 1020 1156 0000 7502 0111 7084
w tytule przelewu wpisać: Akcja „Ratujmy Roja”

Szczegóły na stronie internetowej historiaroja.pl
oraz na portalu Facebook: film Historia Roja

Posłuchajmy pięknej piosenki Lecha Makowieckiego, puśćmy ją dalej, bo warto...

P.S.Zachęcam do czytania felietonów w Gazecie Polskiej Codziennie, tylko w gazecie, exclusive!

http://freepl.info/seawolf
http://gpcodziennie.pl/autor/s...
http://niepoprawni.pl/blogs/se...
http://niezalezna.pl/bloger/69...
http://seawolf.salon24.pl/

Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

YouTube: 
Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Żychoń

05-03-2012 [16:21] - Żychoń (niezweryfikowany) | Link:

Do sztandarowych fimów "edukujących" młodzież dojdzie niedługo film Chochlewa wyśmiewający patriotyzm i walkę za jakąś tam "Ojczyznę", a do tego pokazujący polskich żołnierzy jako głupich fanatyków, pijaków, zdrajców i tchórzy z dewiacjami seksualnymi. Po niemalże całkowitej likwidacji nauczania historii w szkołach, która co najwyżej zacznie się na cywilizacji Sumerów i jeśli dojdzie choć do Mieszka I albo Bolesława Krzywoustego to będzie sukces, z takich to "poprawnych politycznie i historycznie" filmów młodzież dowie się o obronie Westerplatte...

Obrazek użytkownika jk7

05-03-2012 [19:46] - jk7 (niezweryfikowany) | Link:

Nie brykam do ***pleksów, lewacki "holiłu/ód" i zanęta na głupie seriale.
W BUWie i BN są ciekawe książki. Debile nie spalili wszystkiego. Ja się tym raduję. Netem też.
Szacun, jk7

Obrazek użytkownika HENRY

05-03-2012 [16:23] - HENRY (niezweryfikowany) | Link:

Odzyskać trzeba Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a funduszy będzie co niemiara ;-)

Obrazek użytkownika jk7

05-03-2012 [18:00] - jk7 (niezweryfikowany) | Link:

Dzięki,
"Seawolfie",

pomysł piękny,
dziękuję za wsparcie - idea zacna, Ziomale skumają co jest grane.
znajdą się chętni,
szacun, jk7

Obrazek użytkownika Gosia

05-03-2012 [18:26] - Gosia (niezweryfikowany) | Link:

oszukać "nasz" rząd i zarobić trochę na czarno, to chętnie wpłacę swoją działke na ten zbożny cel!

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

05-03-2012 [20:42] - Lech Makowiecki | Link:

... i własnym...

Obrazek użytkownika Gość

06-03-2012 [07:45] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Wiesz co niedługo i rozbieranie przed kamerkami bedzie opodatkowane,tak że się tak bardzo nie ciesz.

Obrazek użytkownika Gość

05-03-2012 [18:30] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Mam pierwsza płytę Katyń 1940 , za chwile kupie druga Patriotyzm, czy to właśnie z tej drugiej płyty czy to jeszcze coś nowszego, będę wdzięczny za podpowiedz

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

05-03-2012 [20:39] - Lech Makowiecki | Link:

... to zupełnie świeży utwór. Być może znajdzie się na kolejnej mojej płycie, być może dodam go (jako bonus) na wznowieniu "Katynia" czy "Patriotyzmu".... Mam nadzieję, że będzie otwierał (zamykał) film "Historia Roja". O ile uda się go dokończyć...

Obrazek użytkownika wilk

05-03-2012 [20:18] - wilk (niezweryfikowany) | Link:

Pozdrawionka z Gdyni! ;-)

Obrazek użytkownika Lech Makowiecki

05-03-2012 [20:35] - Lech Makowiecki | Link:

Twoja "siła rażenia" jest znacznie większa, a przecież każdy z czytających Twój blog odbija te informacje dalej. Dla mnie film "Historia Roja" mógłby wejść do kin nawet w tej roboczej wersji, jaką widziałem na pokazach przedpremierowych; czasami treść jest ważniejsza, niż poprawność techniczna kopii... Ale być może jest to powód, żeby film zablokować - trzeba więc grać tak, jak nadzorca pozwala... I wygrać...
Dziękuję za deklaracje internautów; jeszcze bardziej będziemy wdzięczni za wpłaty...
Pozdrawiam serdecznie!
Lech Makowiecki
P.S. Mój udział w projekcie już rozpocząłem - balladą "Ostatni nabój", którą nagrałem za własne pieniądze podarowałem reżyserowi filmu Jerzemu Zalewskiemu...
Teraz kolej na Was... W dobie rugowania historii ze szkół to będzie jedyny kontakt naszych dzieci i wnuków z prawdziwą historią Polski...

Obrazek użytkownika Gość

05-03-2012 [21:56] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

powinno być Clausewitz

Obrazek użytkownika Ewa

05-03-2012 [22:04] - Ewa (niezweryfikowany) | Link:

Wilku Wspaniały. Rozwijam się patriotycznie pod Twoim wpływem.Data mojego urodzenia to 10.04., a to zobowiązuje.Wesprę również ten szlachetny cel.Jadę też na Węgry.Jesteś niekwestionowanym autorytetem dla mnie.uwielbiam Cię czytać.pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika kokos

05-03-2012 [22:32] - kokos (niezweryfikowany) | Link:

Moja data urodzenia to tez 10.04 . Na wegry nie pojade bo mnie nie stac , niech bogaci sobie jada. moge tylko splunac na tuska jak go kiedys spotkam , za to co robi z tym pieknym krajem

Obrazek użytkownika Ewa

05-03-2012 [22:53] - Ewa (niezweryfikowany) | Link:

nie pisz tak Kokosie,że tylko bogaci jadą, ja też nie jestem bogata.no, ale na ryżego to też chętnie splunę:).pozdrawiam Cię serdecznie.

Obrazek użytkownika hera

05-03-2012 [22:11] - hera (niezweryfikowany) | Link:

ze juz przelalam na podane konto.

Obrazek użytkownika possom

06-03-2012 [00:49] - possom (niezweryfikowany) | Link:

zaluje tylko,ze jestem taka biedna

Obrazek użytkownika mckwadrat

05-03-2012 [23:03] - mckwadrat (niezweryfikowany) | Link:

serce raduje się jak czytam Twój blog.Na pewno i to jutro z samego rana pośle promyk "nadzieji" na podane przez Ciebie konto.
Jeszcze raz dziękuję pozdrawiam Cię i życzę wszystkiego najlepszego.

Obrazek użytkownika Piotr

05-03-2012 [23:08] - Piotr (niezweryfikowany) | Link:

Kocham Twoje felietony, ale też ....Morgana Freemana :)

Obrazek użytkownika Mycha

06-03-2012 [00:08] - Mycha (niezweryfikowany) | Link:

Twoja sympatia do tego Murzyna jest bardzo ważna, rzecz jasna. Dla Ciebie. Ale tu chodzi o PRAWDĘ. I to ona jest najważniejsza. Dla mnie i takich jak ja. Ty musisz lub chociaż powinieneś dokonać wyboru. Ja nie. Dla mnie sprawa jest oczywista. I dlatego moim zdaniem to ja jestem w lepszej sytuacji, choć możliwość wyboru to dar. Ale nie zawsze wybór jest potrzebny i korzystny. Czasem bywa tak, iż lepiej jest wyboru nie mieć. Tylko pewne rzeczy po prostu wiedzieć. I zdać się jedynie na wartości stałe, pewne, niepodważalne, będące fundamentem i podstawą wszechrzeczy. I tylko na nich się opierać. Na niczym więcej. A na pewno nie na hasełkach ideologicznych wymyślonych przez nadludzi dla ludzików. Przez oświeceńców dla "mas".

Obrazek użytkownika Secesh

06-03-2012 [03:40] - Secesh (niezweryfikowany) | Link:

unicestwieniem USA i całego globu, co dla niektórych współmieszkańców jest równoznaczne, przynosił Murzyn (grany przez aktualnie popularnego aktora) i aktor o nazwisku Jeff Goldbloom. Wredna propaganda, że zbiera się na wymioty.

Obrazek użytkownika s.e.

05-03-2012 [23:40] - s.e. (niezweryfikowany) | Link:

na "bolka" nie pójdę, chyba, że wajdowego paszkwila, oglądnę przez kogoś ściągniętego, w celu darcia łacha

Obrazek użytkownika Julian

06-03-2012 [07:38] - Julian (niezweryfikowany) | Link:

Wilku,

po przeczytaniu tytułu notki już wiedziałem o co chodzi. I serdecznie dziękuje Panu za ten artykuł. Szczerze nie mogę się doczekać dokończenia tego filmu i jestem przekonany, że będzie to prawdziwy hit. A to dlatego, że Pan Zalewski jest wielkim reżyserem, a "Żołnierze Niezłomni" wielkimi bohaterami. Niniejszym deklaruję wsparcie w/w akcji finansowo oraz informacyjnie. Pozdrawiam Pana serdecznie. Chwała bohaterom!

Obrazek użytkownika Kajko

06-03-2012 [07:44] - Kajko (niezweryfikowany) | Link:

Nie zdziwi mnie jak kiedys ponownie nagrany zostanie film Hans Kloss z Afroamerykanem w roli glownej...
( bo co? wolno mu! bialy juz byl teraz kolej na czarnego) I tylko Bruner bedzie mial jakies takie dziwne uczucie ze cos mu nie pasuje. Ale dzisiejsza publicznosc GW lyknie wszystko.

Obrazek użytkownika Gość

06-03-2012 [09:14] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

po pokazie filmu w Krakowie. Dziękuję organizatorom, że można go było zobaczyć choć w wersji roboczej. To nie ma znaczenia. To absolutnie film wspaniały, wciąż jestem pod wrażeniem. Dawno nie słyszałam takich pięknych słów o Polsce, polskości - chyba od śmierci Jana Pawła... Najwyższy szacunek dla reżysera!

Obrazek użytkownika gregor z wiednia

06-03-2012 [09:57] - gregor z wiednia (niezweryfikowany) | Link:

Pozdrowienia z Wiednia.Popieramy!

Obrazek użytkownika Gość

06-03-2012 [12:10] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

a moze by tak dla ulatwienia kwesty otworzyc i podac PayPal e-mail adress. Z przyczy obiektywnych (z prawej woda, z lwej woda, z gory woda i srodkiem tez) latwiej zalatwic przekazanie pieniedzy jednym kliknieciem
PS: opinie dotyczaca "czarnych charkterow" podzielam i rozszerszylbym ja jeszcze o aspekt feministyczny ale od M.Freemana to sie (cytujac klasyka)odpie... .

Obrazek użytkownika amfetamina

06-03-2012 [12:36] - amfetamina (niezweryfikowany) | Link:

sorry, obcy terminal

Obrazek użytkownika Zuch_kandydat

09-03-2012 [10:35] - Zuch_kandydat (niezweryfikowany) | Link:

Panie Sakiewicz, wczoraj oglądałem (8.03 - TVP II) wynurzenia Adasia M. na temat osiągnięć "jego" pokolenia w "zwalczaniu komuny".

Kłamstwo, manipulacja, szydzenie z wartości polskich. Materiał ten (z 2008 roku) powninien zostać zdjęty - za kłamstwo.

Adaś M. często powoływał się na swego mentora - Antoniego Słonimskiego. To już nie ma innych wzorców do przywoływania. Michnikowi świeczkę, diabłu ogarek?

Najbardziej nie lubię, jak dziennikarze kręcą się koło zbiórek pieniędzy, a szczególnie w ramach akcji zbierania pieniędzy.

Może w zamian opublikuje Pan dowód przelewu na konto. Tak po prostu. Bo to i kwota jest, i konto. To takie trochę uczciwsze.

Obrazek użytkownika many

13-03-2012 [20:19] - many (niezweryfikowany) | Link:

no i gdzie sie da ogladac wersje robocze bo roznie moze byc w przyszlosci z tym kontem jak np z ofe. warto zobaczyc tym bardziej ze o zydach jest ta kropka nad i...
pzdrv.