PRZYSZEDŁ CZAS NA TUSKA !!!

Według encyklopedii recydywa to, cytuję: „występujące wielokrotnie w społeczeństwie zjawisko przestępczości powrotnej. Dla recydywy kryminologicznej pojmowanej jako zjawisko społeczne nie ma znaczenia, czy recydywista został za swoje przestępstwa skazany, czy już odbył karę i czy jego przewinienia zostały w ogóle wykryte, koniec cytatu.   

Czy można lepiej podsumować pięcioletnie rządy Tuska???  

Dlaczego? Bo to, co robi, a właściwie nie robi ten rząd to według mnie permanentne przestępstwo skierowane przeciw polskiej racji stanu.  

Ostatnie sondaże wskazują, że Polakom zaczynają otwierać się oczy. Tak, niewątpliwie. Ludzie wreszcie zaczynają rozumieć, że mają problemy z powodu niesprawności rządu. Ale ja znam inklinację rodaków do politycznej amnezji i naszą chrześcijańską skłonność do irracjonalnego wybaczania.  

Wczoraj Premier ustami swego ortodoksyjnego doktrynera Grupińskiego próbował znów omamić Polaków, że teraz Platforma już z pewnością się poprawi i naprawi błędy, a stworzony prze Platformę (do mokrej roboty) Palikot namawiał, żeby jeszcze dać Tuskowi szansę.  

Otóż chciałbym Państwa przestrzec, że to nic innego, jak jeszcze jedna pokrętna manipulacja, a premier Tusk i jego ministrowie wielokrotnie dowiedli, że są niereformowalnymi recydywistami, których już się nie da zresocjalizować.  

Bo nie muszę chyba przypominać, jak ta butna recydywa potraktowała lekarzy, aptekarzy, sędziów, prokuratorów, jak oszukali służby mundurowe i jak próbowali cichcem, pod osłoną nocy dopchnąć kolanem ustawę odbierającą młodym prawo do wolności słowa w Internecie, jak podpisali ACTA żeby się podlizać recydywistom z Brukseli, jak próbowali wydłużyć wiek emerytalny bez wiedzy Polek i Polaków...  

O braku autostrad na Euro 2012, o nowych stadionach, które trzeba remontować nazajutrz po otwarciu..., o tych wszystkich aferach, fryzjerach, ciotkach i kuzynach nawet nie wspominam, bo szkoda papieru.  

A Premier? Po każdej porażce rządu składa błagalnie ręce i patrząc ludziom w oczy przyrzeka poprawę, by za chwilę (za nasze pieniądze) polecieć do Gdańska, żeby zagrać z rządowymi kolesiami w gałę. Przykro mi to mówić, ale ślepa miłość sympatyków Platformy do Donalda Tuska przypomina mi naiwną wiarę żon alkoholików w zapewnienia mężów, że poraz ostatni przepili wypłatę.  

Tak proszę Państwa. Rządy pana Tuska to pięcioletnia recydywa, z którą trzeba jak najprędzej skończyć, bo będzie nieszczęście!  

Krzysztof Pasierbiewicz
(nauczyciel akademicki)    

Patrz również: http://salonowcy.salon24.pl/381058,errare-humanum-est-list-do-szeregowcow-platformy

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika marian

11-02-2012 [20:37] - marian (niezweryfikowany) | Link:

Dobre określenie na tego, który zwie się premierem rządu polskiego - recydywa, a jak recydywa - to kara podwójna.

Obrazek użytkownika Gośćherbert

11-02-2012 [21:07] - Gośćherbert (niezweryfikowany) | Link:

Ile afer,pustych obietnic,oszukanczej propagandy,lekceważenia prawa ,pogorszenia poziomu życia, tych co już żyją skromnie .Te zapowiadane autostrady ,stadiony ,te wały przeciw powodzi zapowiadane-nadchodzi wiosna-Gdzie to wszystko jest?Mam nadzieje ,że to wreszcie zauważą wyborcy PO ,zauważyli to już młodzi , w większości był to elektorat PO.

Obrazek użytkownika Gośćherbert

11-02-2012 [21:16] - Gośćherbert (niezweryfikowany) | Link:

Ile afer,pustych obietnic,oszukanczej propagandy,lekceważenia prawa ,pogorszenia poziomu życia, tych co już żyją skromnie .Te zapowiadane autostrady ,stadiony ,te wały przeciw powodzi zapowiadane-nadchodzi wiosna-Gdzie to wszystko jest?Mam nadzieje ,że to wreszcie zauważą wyborcy PO ,zauważyli to już młodzi , w większości był to elektorat PO.

Obrazek użytkownika Ewa W.

11-02-2012 [21:53] - Ewa W. (niezweryfikowany) | Link:

Przykro mi to mówić, ale niektórzy rodacy ruszyli się dopiero, gdy zaczęło im brakować pieniążków . Gdzie byli, kiedy zginął Prezydent Kaczyński, gdzie byli kiedy hańbiono honor polkiego generała, gdzie byli i jakich dokonywali wyborów jesienią ?
Ojczyzna wołała, jak król do szlachty, o pomoc !
Ale pospolite ruszenie się nie zbierało.
Była ciepła woda w kranie i "taniec z pipami"...
Teraz może być już za póżno !

Obrazek użytkownika wesley

11-02-2012 [22:03] - wesley (niezweryfikowany) | Link:

pewnie gdyby nie Niezależna taki tekst nawet by się nie kazał ,czy wyobraża sobie ktoś aby przedrukował to Fakt Wprost lub Wyborcza ?
- a i owszem w poniedziałek lub w najbliższym czasie wyborcza obsmaruje najpewniej Pasierbiewicza za to że ośmielił się na takie porównanie

Obrazek użytkownika Gość

12-02-2012 [08:28] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

chyba fak.

Obrazek użytkownika Gość

11-02-2012 [22:09] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

bo te rzady to juz jest nieszczescie.

Obrazek użytkownika Joanna Cieszkowska

11-02-2012 [22:24] - Joanna Cieszkowska (niezweryfikowany) | Link:

Polnocna Korea ma Kima (dzon banana--albo juz go nawet nie ma) a MY POLACY mamy dwoch takich Kimow tyranow i jest nam bardzo dobrze. Swiat jest glupi ze nas nie nasladuje.

Tyrany, tyrany do domu swojego wroccie zywi i cali i swietujcie dobre zycie dostatnie. Matka Rosja was przyjmie i wam wszystko da. A my wam robimy serdeczne PA,PA, PA

Obrazek użytkownika crb

11-02-2012 [22:24] - crb (niezweryfikowany) | Link:

"Tak proszę Państwa. Rządy pana Tuska to pięcioletnia recydywa, z którą trzeba jak najprędzej skończyć, bo będzie nieszczęście!"

Czas najwyższy! Szkoda że dopiero teraz, szkoda że nie znacznie większa rzesza społeczeństwa dostrzega nic nie robienie rządu i trwonienie dobrobytu, interesu i kontaktów POLSKI. Miejmy nadzieje ku tendencji zwyżkowej. Tego Nam wszystkim życzę. Pozdrawiam serdecznie! Ze stolicyji tym razem :)
J.

Obrazek użytkownika Gość

11-02-2012 [22:25] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

A któryż to stadion należało remontować zaraz po otwarciu? Boli panie nauczycielu akademicki, że stadiony na Euro wybudowane, że większość dróg i autostrad będzie gotowa, że kończy się rozbudowa terminali lotniczych i dworców. Oj boli, że jest wysoki wzrost gospodarczy, że bezrobocie jest takie samo jak rok temu, że deficyt budżetowy w zeszłym roku był niższy o ponad dwadzieścia miliardów złotych od planowanego. Boli to, że zagraniczni inwestorzy zainwestowali w Polsce kilkanaście miliardów Euro w zeszłym roku. Jakoś do nich nie dotarły brednie o rozwalonej gospodarce głoszone przez prawicę. Głusi ci inwestorzy, czy idioci? Boli, że mamy najniższą cenę paliwa w Europie. Boli to, że doskonale wykorzystuje się fundusze europejskie. A czy zapomniał Pan, kto prezesem upadającej stoczni uczynił etymologa? Nie przypadkiem rząd PiSu? O aferze Lipca łaskawie Pan zapomniał?
Niech się Pan tak nie podnieca, do następnych wyborów jeszcze trzy i pół roku!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

11-02-2012 [22:38] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Pan wyjeżdża a PISem, a ja nawet nie wiem, gdzie ta partia ma w moim mieście biura poselske.

Ale nie o to chodzi.

Proszę się sprężyć i przeczytać uważnie ten oto tekst:

SEKRET SUKCESU PLATFORMY
Wstęp.
Niniejsza rozprawka popularnonaukowa poświęcona jest zagadnieniu ewolucji intelektualnej Polaków w egzotycznym okresie historii współczesnej nazywanym potocznie Trzecią Rzeczypospolitą.
Pierwsze badania naukowe w tej materii przeprowadził Seaman (2010), który swoje prace zwieńczył dziejowym traktatem pt. „Leming polski. Krótka charakterystyka gatunku”.
W tym wiekopomnym dziele Seaman wprowadził do nauki odkryty przez siebie gatunek „leminga polskiego”, charakteryzując go jako niebezpiecznie zapóźnioną w rozwoju grupę osobniczą z rodzaju homo polonicus, której do życia wystarcza, że „raz w miesiącu zjada sobie suszi, uczęszcza do SPA, pryska się masumi, a w domu ma plazmę”.
Początek procesu degradacji intelektu polskiego Seaman datuje na pierwszą połowę lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku, kiedy to nad Wisłą rozpoczął się tak zwany „okres transformacji” (nie mylić z reformacją).
Za wyznacznik czasowy rozpoczęcia się tego procesu Seaman przyjmuje tak zwane „audiotele”, czyli telewizyjny konkurs o formule – pytanie i trzy możliwe odpowiedzi (przykładowo: Czy Bolesław Chrobry był królem: 1. Polski; 2. Mozambiku; 3. Korei Południowej).
W swoim osławionym traktacie Seaman podaje także charakterystykę gatunku leminga polskiego, który według niego „żywi się „nie informacją, lecz gotowym komentarzem autorytetu telewizyjnego potrafiącego wypowiedzieć trzy złożone zdania z rzędu bez zagubienia wątku...”.
Kolejną cechą tego osobliwego gatunku jest według Seaman’a „kompletna dezynwoltura wobec jakiegokolwiek problemu bądź kwestii, gdyż opinia leminga jest formułowana przez zestawy gładkomówiące, które ma do dyspozycji w telewizorze...”.
Seaman akcentuje również, że leming polski „żyje wyłącznie w stadzie, tylko ze stadem się liczy i jeśli się zmienia, to wraz ze stadem, a naczelną w jego życiu domeną jest zasada nie odstawiania ani trochę ponad szereg i przed szereg...”.
Reasumując, obserwacje Seamana prowadzą do zdawałoby się oczywistego wniosku, że leming polski osiągnął nieprzekraczalnie niski poziom intelektualnego upośledzenia, poniżej którego jest już tylko czarna dziura. I tu Seaman się pomylił.

Dyskusja
Badania opisane w niniejszej pracy prowadziłem na obszarze, który na mapie drogowej Europy wyróżnia się charakterystycznie białą plamą. Ta egzotyczna kraina leży w dorzeczu rzeki Wisły. Od północy graniczy z jeziorem lodowcowym, które tubylcy nazywają szumnie morzem; jej granicę południową stanowi fragment Karpat wyraźnie kontrastujący z resztą masywu, gdyż w Tatrach Polskich, z powodu tubylczych walk plemiennych zabrania się głośno mówić i jeździć na nartach; zaś od zachodu i wschodu jej granice wyznaczają ścieki powierzchniowe zwane Odrą i Bugiem
Mimo, iż spostrzeżenia Seamana są bez wątpienia dla nauki przełomowe, to w oparciu o wyniki obserwacji własnych muszę zakwestionować postawioną przez niego tezę o rzekomo nieprzekraczalnym poziomie zgłupienia społeczności bytującej w tej części Europy.
Bowiem Seaman pisze o jeszcze stosunkowo łagodnie przebiegającym procesie degradacji polskich mózgów, który się rozpoczął w ostatnim dziesięcioleciu ubiegłego wieku, uznając telewizję za jedyną przyczynę tego stanu rzeczy.
Natomiast z moich badań, które prowadziłem w pierwszej dekadzie nowego stulecia, wynika bezspornie, iż wbrew temu, co zakładał Seaman, proces odmóżdżenia gatunku leminga polskiego postępował nadal, by w okresie nazywanym „erą zielonej wyspy” osiągnąć wręcz zawrotne tempo o nie notowanym dotąd przez naukę przyśpieszeniu.
Stąd wniosek, że w okresie III RP proces skretynienia populacji bytującej nad Wisłą przebiegał dwuetapowo, a teoria Seamana wymaga weryfikacji i uzupełnienia.
Chodzi o to, że Seaman przeoczył kluczowo ważny czynnik patologicznej uległości leminga polskiego wobec generowanego przez Salon ciśnienia mutacyjnego, które zwykłem nazywać rygorem poprawności politycznej. Powiem więcej. Przyjmując za oczywistą oczywistość wszystko, co dyktował salon, leming polski uwolnił się od potrzeby ćwiczenia organu odpowiedzialnego za myślenie, który choć w stanie szczątkowym, to jednak posiadał.
A jak powszechnie wiadomo, mózg w stanie bezczynności zanika. Ponadto paleontolodzy dowiedli, że organizmy o krytycznie małej masie mózgu w stosunku do ciężaru ciała, wcześniej bądź później musiały wyginąć.
Należałoby się tedy spodziewać, że w warunkach gwałtownie przyśpieszonego odmóżdżenia populacji nadwiślańskiej w „okresie zielonej wyspy”, podobny los spotka leminga polskiego.
Otóż nie tylko, że nic takiego się nie stało, to wręcz odwrotnie, leming polski poczuł się wyjątkowo dobrze w tym niszowym środowisku raptownie rozkwitłego debilizmu.
Wyjątek stanowił jedynie krótkotrwały okres sodomy i gomory zwany Czwartą Rzeczypospolitą, w którym to czasie, gatunek ten był poważnie zagrożony, jeśli nie totalnym wyginięciem, to solidnym przetrzebieniem. W tym katastroficznym dla niego okresie leming polski okropnie się znerwicował, przeraźliwie wychudł, zmarniał i utracił rezon, lecz o dziwo przetrwał.
Jak już wspominałem, po upadku IV RP nadeszła „epoka zielonej wyspy”, a proces ogólno narodowego skretynienia dramatycznie przyśpieszył, a te niezwykłe warunki ekstremalnie skondensowanego zidiocenia, choć wydaje się to niemożliwe, doprowadziły do tego, iż gatunek leminga polskiego znalazł sobie nad Wisłą ekologiczną niszę, gdzie mógł z powodzeniem ewoluować do tyłu, czyli od formy mózgu resztkowego do formy całkowicie odmóżdżonej.
W wyniku tego, w okresie 2007 – 2011, w dorzeczu Wisły wykształcił się sukcesor leminga polskiego, czyli nowy, zmutowany gatunek z rodzaju homo polonicus, cofnięty w rozwoju do granicy debilnego absolutu, vide:http://www.youtube.com/watch?v....
Tej nowej i wyjątkowo licznej populacji osobników kompletnie bezmózgich proponuję nadać swojsko brzmiącą nazwę gatunkową „Jamochłony Nadwiślańskie” (łac. Coelenterata Vistulae).
A błędne założenie Seamana, iż w naturze nie było już miejsca dla gatunków jeszcze bardziej prymitywnych od leminga należy usprawiedliwić, gdyż logicznie myślącemu uczonemu trudno było sobie coś takiego wyobrazić.
Pierwszymi dowodami tego, że Seaman się mylił były coraz bardziej kretyńskie seriale, gale i festiwale o ambicjach rozrywkowych, które gagami na poziomie żłobka dla dzieci specjalnej troski wprowadzały jamochłony nadwiślańskie w podobny transowi zachwyt. Nie gorszym przykładem uwstecznionej ewolucji umysłowej może być uwielbiane przez salonowe elity „Szkło kontaktowe”, nazywane pieszczotliwie „szkiełkiem”, oparte na nigdy się jamochłonowi nie nudzącej formule „PIS be! – PO cacy!”. Tezę intelektualnej cofki potwierdzają także zdawało się niegdyś inteligentni „satyrycy” biorący na zmianę udział w tym programie.
Jednakże dowodem przesądzającym o kompletnym odmóżdżeniu jamochłonów nadwiślańskich była ich dziecięca ufność w zapewnienia Jacka Rostowskiego, że Polskę ominie kryzys, a także infantylnie ślepa wiara w cuda, jakie obiecywał Premier. Przysłowiową „kropkę nad i” postawiła ufność w dobrą wolę Rosji w sprawie wyjaśnienia śledztwa smoleńskiego.
Przepraszam za nieskromność, lecz moje odkrycie nieznanego dotąd nauce zjawiska „ewolucji uwstecznionej” ośmielam się nieskromnie nazwać „epokowym”, gdyż bezspornie przeczy teorii Karola Darwina, która zakładała, że w historii dziejów Ziemi organizmy żywe ewoluowały zawsze w trendzie rozwojowym.
Osobnym zagadnieniem jest ustalenie granicy, gdzie kończy się leming, a zaczyna jamochłon. Otóż o ile leming polski posiadał jeszcze pewne szczątkowe znamiona przynależne rodzajowi homo, to jamochłon nadwiślański przybrał cechy deterministyczne typowe dla bezkręgowców, a w drastycznych przypadkach, nawet pierwotniaków.
Bo jak podaje Seaman, leming polski wymagał jeszcze od życia pewnych atrybutów kultury wysokiej (suszi, spa, masumi), natomiast jak wynika z moich obserwacji, nadwiślański jamochłon egzystuje w bezroszczeniowym cyklu „papu – szkiełko – lulu – kupa”, a do szczęścia starcza mu świadomość, iż przynależy do „elit, które są lepsze od reszty”. Raz na cztery lata, z klapami na oczach, podąża do urny.
Jamochłon nadwiślański nie wierzy w nic poza tym, co głosi Salon i bywa tylko tam gdzie nakazuje Salon. Z otoczeniem komunikuje się za pomocą frazesów zwanych „tematami zastępczymi”, które pod kontrolą pewnego nad-redaktora poczytnej gazety układa Salonowa Rada Starców w składzie: flegmatyczny safanduła Jędrzej, choleryczny leśny dziadek Bartosz i żółwiowato nieśpieszny Tadeusz.
Jamochłon nadwiślański żywi się naiwnością wyborców, przeświadczeniem o własnej doskonałości, polityką miłości, tańcami na lodzie, modą na sukces i ślepym uwielbieniem Platformy, choć niektórym osobnikom wystarcza do życia sama Champion Liga.
Trzyma się „Kodeksu Palikota, który mu służy za biblię. Wyzuty z uczyć wyższych niczym się nie zraża i wiecznie uśmiechnięty wmawia wszystkim, dookoła, że jest cudnie. Czyta jedną książkę rocznie, dokładniej „Katalog Turystyczny Neckermana”. Jego logo gatunkowym jest przebrany w gang odArmaniego butny kretyn z markowym cygarem w zębach, nie odróżniający aromatu Cohiby od swądu skisłego ogórka.

Głębsza analiza zagadnienia pozwoliła mi wydzielić kilka podgatunków nadwiślańskich jamochłonów:

1. Jamochłon dyskotekowy – charakteryzuje się tępotą globalną i wygolonym na łyso czerepem. Poza bufetem i kasą nie ma żadnych potrzeb. Uaktywnia się nocą, a w dzień śpi lub leczy kaca. Rozmnaża się w alkoholowej malignie w wyniku odruchu bezwarunkowego zwanego syndromem kafara. Z resztą populacji komunikuje się językiem migowym wspomaganym maczetą: vide:http://www.youtube.com/watch?v....
2. Jamochłon stadionowy (pot. jamol), odznacza się zakodowaną w genach agresją, która przygasa tylko po przegranym meczu, vide:http://www.youtube.com/watch?v.... Przez wzgląd na wyjątkowo wysoką liczebność, temu podgatunkowi zapalczywie patronuje Premier.
3. Jamochłon salonowy – vide lansowana ostatnio w TVN24 wskrzeszona o zmierzchu gwiazda salonowa, pokazująca się w towarzystwie z równie jak ona debilnym pudelkiem na ręku. Ten szczególnie przygłupi podgatunek na dźwięk słowa „patriotyzm” wpada w przerażenie, wybałusza gały, wzdyma boteksowe wargi, by ostatecznie popaść w stan określany medycynie jako bezdech afektywny, patrz: http://sienio.wordpress.com/20...
4. Jamochłon akademicki – wyjątkowo dobrze przystosowany do warunków powszechnego skretynienia podgatunek żerujący na sępa na niezliczonych fetach wydawanych z okazji obron prac magisterskich, doktorskich i habilitacyjnych, a także nominacji, inauguracji, immatrykulacji, imienin, urodzin, jubileuszy, rocznic, pogrzebów i doktoratów honoris causa włącznie. Nierzadko oblatuje kilkanaście takich imprez dziennie. Nie ma własnego zdania, póki nie przeczyta Gazety Wyborczej. Populacja ta charakteryzuje się także zapisaną w genach nienawiścią do prezesa Kaczyńskiego i wszystkiego, co dotyczy PISu, vide:http://www.youtube.com/watch?v....
5. Jamochłon medialny – napastliwy podgatunek o nawet jak na środowisko jamochłonów wyjątkowo wysokim poziomie intelektualnego uwstecznienia. Jego osobnicy łączą się w watahy polujące na opozycję, vide:http://www.youtube.com/watch?v...
6. Jamochłon udomowiony – podgatunek, który bez dostępu do telewizora masowo wymiera, vide:http://www.youtube.com/watch?v...
7. Jamochłon festiwalowy – w dorzeczu wiślanym jakimś cudem przetrwał sięgający korzeniami czasów szczytowania peerelu, przyjazny naturze podgatunek o tendencji do zbijania się w charakterystycznie falujące hurmy osobników rozanielonych brakiem powodów do rozanielenia, vide:http://www.youtube.com/watch?v...

Wnioski

1. Rozpoczęty w połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku proces skretynienia populacji nadwiślańskiej nie tylko nigdy się nie skończył, ale z powodzeniem się pogłębiał, żeby już nowym stuleciu, szczególnie w okresie nazwanym przemiennie „epoką orlików”, „erą kultu salonu” bądź „erą zielonej wyspy”, zbliżyć się niebezpiecznie do granic debilnego absolutu.
2. Powstały wraz z początkiem okresu polskiej transformacji kurzo-mózgi gatunek z rodziny homo polonicus zwany „lemingiem polskim” (Seaman, 2010) nie tylko nie wyginął, ale wraz z postępującym skretynieniem środowiska miał się coraz lepiej, by się ostatecznie przemienić w kompletnie bezmózgą mutację „nadwiślańskich jamochłonów”.
3. Ten typ ewolucji stoi w ewidentnej sprzeczności z teorią rozwoju osobniczego gatunków Karola Darwina. Bowiem, o ile Darwin zakładał, że od zarania dziejów Ziemi, ewolucja organizmów żywych szła w kierunku rozwojowym, to w drugiej połowie okresu Trzeciej Rzeczypospolitej nastąpiło niewytłumaczalne dla nauki odwrócenie tego trendu.
4. Ponieważ użyta w tekście nazwa Homo Polonicus może implikować uogólniającą, a fałszywą tezę, że wszyscy Polacy to lemingi, utwierdzając niesłusznie Rodaków w zgubnym dla narodu kompleksie ich mniejszej wartości w stosunku do lepszych „europejczyków, chciałbym wyraźnie zaznaczyć, że termin rodzajowy Homo Polonicus można śmiało stosować przemiennie z terminem Homo Europaeus. To samo odnosi się do terminów gatunkowych colenterata vistulae oraz coelenterata europeica.
5. Najbardziej zadziwiające jest jednak, iż pomimo genetycznego dryfu w kierunku form osobniczych coraz bardziej bezrozumnych, życie w rejonie Wisły toczy się w najlepsze.

Dziękuję Panu za komentarz i serdecznbie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Gość-sceptyk

11-02-2012 [23:24] - Gość-sceptyk (niezweryfikowany) | Link:

Teoria trafnie skonstruowana a miejscami faktycznie ciekawa.

Posiada jednak podstawowy mankament : nie wskazuje żródła i przyczyny wykształcenia się gatunku "jamochłon nadwiślański".
Otóż wywód abstrahuje zupełnie od pierwozoru " jamochłona nadwiślańskiego",którym bez wątpienia jest " jamochłon pólnocnoamerykański". Nasze rodzime jamochłony nie wyłoniły się z nicości. Kopiują jedynie wzorzec dawno juz wykształcony za oceanem.

Szmatławe gazety, półgłupie teleturnieje, pijar, kretyńskie tokszoły i jeszcze bardziej kretyńskie seriale - to wszystko działa w oparciu o licencje made in USA.
Wzorce konsumpcyjne przedkładane nad wszelkie inne działania i walory, oparte na zasadzie posiadania lepszego telewizora niz sąsiad, nie zostały wymyślone nad Wisłą. Tu znalazły tylko podatny grunt do rozwoju.

Zjawisko to, zresztą, ma charakter uniwersalny. Te same licencje na te same, ukochane przez publicznosc programy pt. " Gwiazdy tańcza na lodzie albo na czymkolwiek" kupują Węgrzy, Niemcy i Rosjanie.

Zatem należy raczej mówić o " homojamochłonie pospolitym" wypierającym gatunki o słabszych systemach przystosowawczych i wyższych wymaganiach środowiskowych.
Ale to juz temat na oddzielne opracowanie.

Obrazek użytkownika Gość

11-02-2012 [23:49] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Większość społeczeństwa opisywanego w Pana tekście na wybory nie chodzi, bo mają to gdzieś. Ci, którzy na wybory chodzą, w większości dokonują wyboru na podstawie tego, jak im się żyje. Bo jeśli rzeczywistość naprawdę jest fatalna, to żadne TVN lub inne media im nie wmówią, że jest dobrze. Ludzie, wbrew pozorom, mają wiedzę, co się dzieje w kraju i za granicą. Widzą, jak zmienia się ich otoczenie, jeżdżą po kraju.

Krótki cytat:

'Jednakże dowodem przesądzającym o kompletnym odmóżdżeniu jamochłonów nadwiślańskich była ich dziecięca ufność w zapewnienia Jacka Rostowskiego, że Polskę ominie kryzys, a także infantylnie ślepa wiara w cuda, jakie obiecywał Premier.'

Panie nauczycielu akademicki. Tak naprawdę, to kryzys czasy czas omija Polskę. Dowodem jest chociażby to, co napisałem w poprzednim komentarzu. Czy będzie omijał w dalszym ciągu? Nie wiadomo. Za to pamiętam, jak to prawicowe media zapewniały o tym, że w Polsce wszystko runie w 2009, 2010, 2011 roku. Że budżet na 2011 rok to śmiech i jakieś fanaberie, bo wiadomo, że będzie tragedia. Jakoś jej nie było.

I jakie cuda obiecywał Premier Tusk? Może Pan komuś wmawiać obiecywanie cudów, ja jednak pamiętam, że mowa była o tym, że Polska zasługuje na cud. I ten cud cały czas trwa. Dzięki wytrwałej pracy Polaków, ale także dzięki rozsądnym działaniom rządu. Pan się może ze mną nie zgadzać, ale nie może mi Pan wmówić, że jestem opisywanym lemingiem, a moja opinia jest wynikiem indoktrynacji TVNu. Bo ja akurat zdobywam informacje z wielu źródeł i jak Pan widzi również z tego portalu. I wielu moich znajomych tak robi.

Co do PiSu i ich biur poselskich. Ja nie wiem gdzie jest biuro jakiejkolwiek partii w moim mieście. Tyle tylko, że Pan i ja piszemy swoje teksty i nie oszukujmy się, wiemy w jakim celu.

I jeszcze jedno.

Jeżeli Panu się wydaje, że ten portal czytają tylko ludzie, którzy Panu bezwarunkowo przyklaskują, to się Pan myli. Czytają również ludzie, którzy bez emocji są w stanie zweryfikować Pana teksty i ocenić je merytorycznie i pod względem etycznym. I nich Pan cały czas pamięta, że jest nauczycielem akademickim i pewien poziom rzetelności i uczciwości powinien Pan jednak zachowywać

Obrazek użytkownika Lustro weneckie

12-02-2012 [01:35] - Lustro weneckie (niezweryfikowany) | Link:

ta czte "staroormowskiego" zabezpieczenia, jakim jest "anonim".
Jezeli rozmawiasz z Osoba, ktora firmuje swoje opinie Imieniem i Nazawiskiem
, to chociaz miej godnosc swoje slowa podpisac jakimkolwiek nickiem.
Nie boj sie az tak Prawdziwych Polakow i Patriotow.
Anonimowa i strachliwa miernoto.
Wymien sobie pampersa, bo ci przecieka na klawiature.

Obrazek użytkownika Daf

12-02-2012 [13:01] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Doskonale Pan/Pani tego "anonima" okreslil/a. Potomkowie tzw. czerwonych dynastii, czyli smiecie, do ktorych ten "anonim" zapewnw nalezy, sa zadowoleni, nadal moga krasc i mataczyc, jak ich przodkowie. Dobre wychowanie jest im obce - temu tez !
Dlatego ponownie uwazam, ze dekomunizacja w Polsce jest niezbedna. Bez tego kraj nie bedzie mogl sie normalnie rozwijac a takie miernoty jak ten "anonim" beda sie coraz lepiej w tym bagnie poruszac !
Pozdrowienia.

Obrazek użytkownika Kakunia

12-02-2012 [18:56] - Kakunia (niezweryfikowany) | Link:

A ty polakiem jestes,czy innego POchodzenia?!

Obrazek użytkownika Kakunia

12-02-2012 [19:24] - Kakunia (niezweryfikowany) | Link:

Nic dodac,nic ujac!Wspanialy komentarz!Dziekuje!

Obrazek użytkownika Gość W

11-02-2012 [22:52] - Gość W (niezweryfikowany) | Link:

Wała i idiotów, ot co robią z całego spoleczeństwa. Który to nazwał nas bydłem? Oni na prawdę tak myślą.Wykorzystają ruch w mediach do realizacji własnych celów.Kapitał zaś jest wrogiem zwykłych ludzi, których będzie chciał sobie podporządkować."nasz" Donek to li tylko marionetka, która tańczy tak, jak inni zagrają.. Czekające nas ograniczenie wolności gospodarczej przypominać będzie czasy końcówki NEP w Związku Radzieckim, kiedy po odwilży gospodarczej przyciśnięto śrubę i ludzie mieli możliwość zapłacenia podatku i zdechnięcia z głodu, albo niezapłacenia podatku i zdechnięcia w kazamatach NKWD.Widać to dziś po składkach na ZUS - chyba nikt nie uzna, że podniesienie tych składek o 10% spowoduje wzrost składek o 10%, prędzej wzrost bezrobocia o 10%.obstawiam, że absolutny próg bólu znajduje się gdzieś w okolicach 8-9 zł/litr, czyli już niedługo. Czeka nas wiele nowości,I to właśnie będzie koniec systemu. Nie będzie co włożyć do gara, jak w roku 1980, ale tym razem dlatego, że wszystko trzeba będzie oddać w formie podatków.Najpierw trzeba zrozumieć czym jest system, jak funkcjonuje, a następnie opracować antidotum na tą zarazę. Póki system nie zostanie zdeptany - nie mamy najmniejszych szans. Pierwsza rzecz która nas niszczy i ogranicza to... nasza własna Konstytucja

Obrazek użytkownika Gość

12-02-2012 [00:11] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Może z ciebie robią, ze mnie nie. Tak, jak ty chciałeś ze mnie zrobić idiotę, pisząc o nazywaniu kogoś bydłem. Bo ta wypowiedź brzmiała:

„Kolejne obietnice wyborcze Jarosława Kaczyńskiego rozwiewały się w pył. Stało się dla mnie jasne, że jego wizja budowy lepszej Polski, której zaufały miliony Polaków, okazała się jednym wielkim oszustwem. Dlatego też postanowiłem nazwać rzeczy po imieniu i – jak ujął to jeden z przedwojennych satyryków – „przestać uważać bydło za niebydło"”.

Dla mnie przestać uważać bydło za niebydło” jest odpowiednikiem biblijnego „Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi."

Czyli: „zła” nie nazywajmy – „niewłaściwym postępowaniem”, „wrzasków” – „odpowiednim artykułowaniem”, „krzyków” – „wypowiedzią”, "burzy - inną pogodą", „świni” – „nieświnią” a „bydła” – nie bydłem”.

Jeśli ktoś w tej wypowiedzi Władysława Bartoszewskiego znajduje odniesienie "bydło" do wyborców PiSu, albo do polityków PiSu, czy też do kogokolwiek, to chylę czoła przed jego potencjałem umysłowym.

Możesz podać mi numery jakie padną w następnym losowaniu Lotto? Jeśli je poprawnie podasz, to ci uwierzę w jakieś 'czekające nas ograniczenia wolności gospodarczej', czy paliwo po 9 złotych.
Ja pamiętam wywiad z Jarosławem Kaczyńskim przed wyborami. Na pytanie o ich podniesienie odpowiedział, że jeżeli będzie trzeba, to je podniesie. Oczywiście, jemu akurat byś to podwyższenie wybaczył.

Obrazek użytkownika Dana

11-02-2012 [23:30] - Dana (niezweryfikowany) | Link:

Dlaczego tyś własny rozum zaprzedał, biedaku? I teraz taki matołowaty już pozostaniesz.

Obrazek użytkownika Gość

11-02-2012 [23:54] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Zaprzedał? Bo nie przyklaskuję opiniom prezentowanym w artykule, jak większość komentujących. Bo przedstawiłem inną opinię? A co w tym co napisałem się nie zgadza? Bo jakoś merytorycznego odniesienia w tym, co napisałeś nie znajduję. I skąd wiesz, że to nie ty żeś rozum zaprzedał?

Obrazek użytkownika Ewa W.

12-02-2012 [01:11] - Ewa W. (niezweryfikowany) | Link:

Kosztem likwidacji setek szkół !
Wiekszości dróg i "autostrad" nie będzie !
I nie wmawiaj nam, że białe jest czarne a czarne jest białe !

Obrazek użytkownika Gość

12-02-2012 [09:24] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Przeciez wczoraj Nowak przepraszal za to, ze nie bedzie autostrad.

Obrazek użytkownika Gość

12-02-2012 [10:51] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

To żadnej autostrad nie będzie? Ciekawe, bo niektórymi nawet jechałem. Przepraszał, że nie wszystkie będą gotowe na 100%, a tylko przejezdne.

Obrazek użytkownika Ewa W.

12-02-2012 [11:03] - Ewa W. (niezweryfikowany) | Link:

=)

Obrazek użytkownika gośćx

12-02-2012 [14:21] - gośćx (niezweryfikowany) | Link:

Czy wiesz gosciu, ze najdroższy stadion na świata-w Poznaniu- nie nadaje się do otwarcia i uzytku? Juz 6 razy rozrolowywano na nim trawnik i trawa się nie przyjmie! Podłoże jest wadliwe, trzeba by cały stadion przebudować!

Obrazek użytkownika Ewa W.

12-02-2012 [01:05] - Ewa W. (niezweryfikowany) | Link:

może sobie kupić Niemiec za średnią krajową a ile Polak ?
Proszę o odpowiedż .

Obrazek użytkownika Gość

12-02-2012 [10:53] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Jaka jest wydajność pracy Niemca, a jaka Polaka? Ile lat Niemcy budują swoją gospodarkę rynkową, a ile Polacy? Ile mogą kupić paliwa mieszkańcy pozostałych krajów byłego bloku wschodniego? Proszę o odpowiedź.

Obrazek użytkownika Daf

12-02-2012 [11:00] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

PRL-owskie rozumowanie, zal mi cie Gosciu ! Kazdy myslacy czlowiek wie, ze wlasnie "gospodarka rynkowa" jak to Pan nieprofesjonalnie nazywa, jest w Polsce nie budowana a likwidowana. Ktos Panu robi wode z mozgu ????

Obrazek użytkownika Ewa W.

12-02-2012 [11:24] - Ewa W. (niezweryfikowany) | Link:

Że Polska to Zielona Wyspa mlekiem i miodem płynąca ?

Odpuść sobie , szkoda czasu !
A gościem to Ty nie jesteś , raczej anonimowym intruzem.

Obrazek użytkownika Ewa W.

12-02-2012 [12:02] - Ewa W. (niezweryfikowany) | Link:

nie odpowiada pytaniem na pytanie.

Obrazek użytkownika Daf

12-02-2012 [10:55] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Niemiec: z duzym przyblizeniem ca. 2.000 - 2.500 l

Obrazek użytkownika Kakunia

12-02-2012 [19:18] - Kakunia (niezweryfikowany) | Link:

A ty polakiem jestes? Czy innego POchodzenia?!Za takich gosci jak ty trzeba sie tylko modlic....,aby Pan Bög wam rozum przywröcil!W zasadzie ignoruje zawsze wasze posty,ale tym razem na litosc mnie wzielo...Niech Pan Bög bedzie od dzisiaj przy tobie(i podobnym tobie)i nawröci ciebie na dobra droge...na ta nasza wspölna droge:Bög,Milosc,Ojczyzna...

Obrazek użytkownika Lucja

11-02-2012 [22:40] - Lucja (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie Krzysztofie,oby pańskie słowa się sprawdziły,lecz ja nie wierzę w mądrość tego tępego elektoratu PO.Czy człowiek z duszą niewolnika może być wolny i zdolny do samodzielnego myślenia?
Cisną mi się na usta słowa wieszcza:,,głupiec jak wół we młynie-związane ma oczy-i myśli że coś działa,a on w miejscu kroczy!,,

serdecznie pozdrawiam-po przerwie-
-Lucjana

Obrazek użytkownika LB-NY

11-02-2012 [22:58] - LB-NY (niezweryfikowany) | Link:

Jesli nawet Don(key)ald Thusk odejdzie na zasluzone stanowisko do EU i zajmie sie prostowaniem bananow to PO jeszcze pozostanie taka sama jak byla. Uwazam, ze trzeba cala glowe tej formacji wraz z zakulisowymi wyslac na swieze, nieskazone powietrze do kraju Zakolymskiego bez prawa come back.

Obrazek użytkownika Czytelnik  -  Marta

11-02-2012 [23:14] - Czytelnik - Marta (niezweryfikowany) | Link:

Doskonały artykuł . Wypunktował Pan wspaniale nie tylko nieudacznictwo
tusku, ale i szkodnictwo , ja powiem wprost "matoła". Jego szkodliwe działania dla Polski widać na każdym kroku . Tusk z moich obserwacji
to antypolak, snob , antypatriota , a ostatnio zachowuje się zupełnie
jak DYKTATOR . Czy on nie rozumiee, że to Naród jest Suwerenem , że ma
prawo do referendum w obronie Polaków , a on bezczelnie lekceważy ludzi,
którzy dopominać się chcą o swoje ludzkie sprawy np. w kwestii wydłużenia lat pracy do 67 , albo w sprawie ACTA itd., itd. Ten reżim obecny
w rządzeniu przez tusku i jego ferajny to NIESZCZĘŚCIE dla Polski.
Niestety oprócz ulicy nie mamy innych atrybutów demokratycznych, aby coś
wywalczyć. Ale ile mona ? Czy aż do końca tej kadencji musimy czekać
i protestować bez skutku ? Czy jest jakiś sposób na zmianę tego systemu
wydaje się czasem gorszy niż w PRL-u. Gdyby takie informacje , o których
mowa o stanie faktycznym Polski mogły znależć się w każdym polskim domu,
to może by się "śpiący" obudzili , bo potrzebny jest wielki ZRYW Narodu
żeby zrobić porządki z tymi szujami , wrogami naszej Ojczyzny ! Obawiam się , że są małe szanse do zwycięstwa, bo społeczeństwo w większości
jest tak otumanione przez media mainstream-owe, że ludzie zamiast samodzielnie rozumować to myślą "telewizornią", która po mistrzowsku
manipuluje i tą tubą propagandową zatruwa umysły słabych i naiwnych ludzi.
Proszę o więcej takich logicznych wywodów . Oby jak najwięcej z nas
zadecydowało NA TUSKA CZAS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Obrazek użytkownika GośćJanusz40

12-02-2012 [06:47] - GośćJanusz40 (niezweryfikowany) | Link:

Świetna recenzja tych tragicznych dla Polski rządów. Dodałbym tylko podpisanie przez Tuska katastrofalnego dla Polski pakietu energetyczno-klimatycznego. Zagadnienie to jest nadzwyczaj skrzętnie pomijane w spolegliwych władzy mediach. Moich kilkadziesiąt notek na różnych portalach nie wzbudziło rezonansu. Nawet opublikowana ekspertyza Krajowej Izby Gospodarczej pod kierownictwem premiera Steinhoffa nie sprowokowała publicystów, dziennikarzy i zwykłych blogerów do dyskusji. A pakiet wisi nad nami, jak miecz Damoklesa i doprowadzi wkrótce do ruiny polską gospodarkę (o ile nie zostanie gruntownie zmieniony).

Rozumiem doskonale, iż zagadnienia związane z emisją spalin nie są łatwe. wymagają pewnej wiedzy z chemii i przeprowadzenia kwerendy dotychczasowych ustaleń. Najlepiej być "politologiem" - tych jest najwięcej, ale politologów doliczyłem się w blogosferze dwóch.

Serdecznie pozdrawiam

Obrazek użytkownika SUPER KACZOR

12-02-2012 [09:51] - SUPER KACZOR (niezweryfikowany) | Link:

Czytam tak "se osobiście" komentarze i wiem dlaczego przysłowia są bogactwem narodów.Dlaczego jesteś biedny bo jesteś głupi,dlaczego jesteś głupi bo jesteś biedny.Czy trzeba coś więcej dodawać,chociaż głupcem może być każdy.Tylko czy istota zmanipulowana, jak niejaki "anonim-gość", tutaj się produkujący to głupi czy ofiara? Czy się nad nim pochylić, czy to COŚ zupełnie zignorować?Przypomina mi to poprawność SALOONU 24 gdzie "giganci intelektu" prowadzą ożywione dyskusje z tego typu istotami.Pytam się co to da? Jaką korzyść to przyniesie? Przecież do bryły betonu dociera tylko dynamit,nie ma absolutnej możliwości skomunikowaniem się z amebą czy robalem.Czy ja dogadam się z Wandą Wasilewską dwojga nazwisk RRK,czy jest możliwa merytoryczna polemika z osobnikami: Opętani 2010,Rajderami czy innymi Wywczasami.Czy nawet tutaj z tą zagubioną istotą, która jednak wie dokładnie co robi.Ale jak się ma 10 gr. od notki to się trzeba sprężąć i być aktywnym na wszystkich portalach społecznościowych.Jak tam dyżurne pieski, coś cienko WAM idzie,ale jak się bierze "kadry" z łapanki.W myśl hasła nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera,to skutki widać słychać i czuć.A wali GWnem okrutnie.Bo jak nie zrozumieć przekazu autora notki,to powinno dotrzeć nawet do komletnego debila, którego IQ jest o numer większe od jego buta.Jeżeli nawet to zrozumiał mój pies ratler obronny Orso.Lubi słuchać jak mu czytam,chociaż na kawałki anonima zareagował,straszliwym ujadaniem i wyciem.Taki jest wrażliwy,mimo że jest szkolony na psa zabójcę,na razie skutki są mizerne,ale czekam aż obudzi się w nim instynkt drapieżnika.Ale nie o tym mowa.Obawiam się jednego,to co poruszył autor,ile czasu pamięta POlactwo.Tydzień PO wyborach już można ich "dymać" i dalej wmawiać to co będą chcieli usłyszeć.Chciałbym żeby było inaczej,ale ciężko mi to przychodzi.Jednak bunt młodzieży, wynikł z faktu zabrania dziecku ulubionej zagawki.A nie ze zrozumienia przyczyn,że tak kochający lud swój Donald ich PO prostu cały czas oszukuje.Zresztą tymi kategoriami, tak samo posługiwali się rządzący,dopiero REALNE zagrożenie zmusiły Umiłowanego Przywódcę do zawieszania wprowadzenia ACTA i do NIBY konsultacji z przypadkowym społeczeńsywem.Bo nie ukrywajmy tego, tak ONI NAS cały czas traktują.Tylko podnieśienie świadomości społeczeństwa wyrwanie się z marazmu niemożności,wywróci scenę polityczną.Miejny nadzieję że gniew młodych ludzi będzią tą iskrą i początkiem zmian na lepsze.Pozdrawiam Autora blogu i wszystkich tych, którzy widzą Polskę inaczej, niż dyżurni komentatorzy pracujący nawet w święta.

Obrazek użytkownika ~łatos11

12-02-2012 [12:07] - ~łatos11 (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Gospodarzu, wypada się tylko zgodzić z tezą "Komentarza", niemniej uzupełnić ją trzeba kilkoma uwagami na temat okoliczności, które
wyniosły tą mierną osobę, do dyktatorskiej formuły panujących obecnie
rządów!. Należy odważnie zdemaskować te środowiska, które miały największy
w tym udział. Po pierwsze agenturalne/?/ media i zaciężny "chłam" dziennikarski kosmopolityczy i antypolski w swoim wyrazie. Srodowiska
wymiaru sprawiedliwości, niezlustrowane i nie zreformowane od czasów PRL.
Takież same środowiska służb specjalnych, naukowych i artystycznych.
To one stanowiły pożywkę na rozrost dyktatorskiej władzy Tuska. Do tego
zmasowana obróbka medialna mózgów Polaków, które uczyniła w ich psychice
większe spustoszenia niż siermiężna "komuna". Aby przywrócić świadomość
obywatelską Narodu, należy niezwłocznie odtruwać te medialne jego naleciałości, demaskować nikczemności wymienionych powyżej środowisk.
Wskazywać najbardziej antynarodowe postacie w ich szeregach, głównych
winowajców naszej biednej rzaczywistości. To musi dotrzeć do wiadomości
wszystkich ludzi. Wtedy przy następnych wyborach, najdzie ich refleksja
przed wrzuceniem kartki wyborczej do urny i takiego jak ostatnio wyboru
nie dokonają!?. A przede wszystkim nasza opcja musi zastanowić się, jak
uniknąć fałszerstw wyborczych, których do tej pory nie wyeliminowano!.

Obrazek użytkownika Gość-sceptyk

12-02-2012 [12:35] - Gość-sceptyk (niezweryfikowany) | Link:

Wklejam post, ktory zaginął w gąszczu poniżej, albowiem jestem ciekaw zdania pana Krzysztofa (autora teorii ewolucji leminga do jamochłona.
(tekst K.P. p.t Smiech)

_________________________

Braki w teorii powstania jamochłona nadwiślańskiego.

Teoria trafnie skonstruowana a miejscami faktycznie ciekawa.

Posiada jednak podstawowy mankament : nie wskazuje żródła i przyczyny wykształcenia się gatunku "jamochłon nadwiślański".
Otóż wywód abstrahuje zupełnie od pierwozoru " jamochłona nadwiślańskiego",którym bez wątpienia jest " jamochłon pólnocnoamerykański". Nasze rodzime jamochłony nie wyłoniły się z nicości. Kopiują jedynie wzorzec dawno juz wykształcony za oceanem.

Szmatławe gazety, półgłupie teleturnieje, pijar, kretyńskie tokszoły i jeszcze bardziej kretyńskie seriale - to wszystko działa w oparciu o licencje made in USA.
Wzorce konsumpcyjne przedkładane nad wszelkie inne działania i walory, oparte na zasadzie posiadania lepszego telewizora niz sąsiad, nie zostały wymyślone nad Wisłą. Tu znalazły tylko podatny grunt do rozwoju.

Zjawisko to, zresztą, ma charakter uniwersalny. Te same licencje na te same, ukochane przez publicznosc programy pt. " Gwiazdy tańcza na lodzie albo na czymkolwiek" kupują Węgrzy, Niemcy i Rosjanie.

Zatem należy raczej mówić o " homojamochłonie pospolitym" wypierającym gatunki o słabszych systemach przystosowawczych i wyższych wymaganiach środowiskowych.
Ale to juz temat na oddzielne opracowanie.

Obrazek użytkownika POLKA

12-02-2012 [12:36] - POLKA (niezweryfikowany) | Link:

to żydo komuna zdradziła Polske przy okrągłym stole i ją okradła ,powinni stanąć nie przed sądem tylko przed plutonem egzekucyjnym

Obrazek użytkownika JANKAL

12-02-2012 [12:42] - JANKAL (niezweryfikowany) | Link:

Witam Pana bardzo serdecznie,

dziękuję za wielką trafność oceny tzw. premiera!
Muszę zacytować pewne części Pana wypowiedzi jeszcze raz, by tym mocniej uzmysławiały czytelnikom RZECZYWISTOŚĆ (nie(rządu naszego kraju:

"A Premier? Po każdej porażce rządu składa błagalnie ręce i patrząc ludziom w oczy przyrzeka poprawę, by za chwilę (za nasze pieniądze) polecieć do Gdańska, żeby zagrać z rządowymi kolesiami w gałę. Przykro mi to mówić, ale ślepa miłość sympatyków Platformy do Donalda Tuska przypomina mi naiwną wiarę żon alkoholików w zapewnienia mężów, że poraz ostatni przepili wypłatę."

OBUDŹ SIĘ NARODZIE!!!

Jesteśmy przecież w rękach przestępców! Przejrzyjmy wszyscy na oczy!
Domagajmy się swoich praw. Domagajmy się szacunku, brońmy naszej godności. Nie jesteśmy ciemniakami, nie jesteśmy masą niezdolną do myślenia, przyjmującą bezkrytycznie wszystko co serwuje nam (nie)rząd.
Nie traktujmy telewizji jak autorytetu i przekaźnika prawdy, to błąd!!!

WŁĄCZMY SWÓJ WŁASNY ROZUM DO OCENY WYDARZEŃ, DO OCENY
RZECZYWISTOŚCI!!!

Serdecznie Pana pozdrawiam!!!

Obrazek użytkownika Gość

12-02-2012 [17:22] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Ogolnie sie zgadzam.Jednak zdanie"Ostatnie sadaze wskazuja,ze Polakom zaczynaja otwierac sie oczy" Wynika z tego ze naiwnie uwierzyl pan we wszystkie brednie jak i te ze mamy 4% PKB. Jak od bydlakow moze pan oczekiwac prawdy?????????Nastepuje tylkozmiana strategi.Poniewaz sadaze pokazywaly ze np po 32% a pis 26%-a potem sfauszowali wybory-to jednak ludziom utrwalilo sie ze sadaze klamia .Traz pojada na tej prawdzie z drugiej strony-dadza PIs 32% a PO 26% po czy tak samo sfauszuja wybory
I SAMI POWIEDZA TO CO LUDZIE MOWIA I WIEDZA ZE SADAZE KLAMIA!!!!!!!
czuje pan to-te medy tylko mozna przegonic!!!Kto uwierzy choc pol slowa tuskowi jest trupem!

Obrazek użytkownika Gosia

12-02-2012 [20:25] - Gosia (niezweryfikowany) | Link:

zapłaci!

Obrazek użytkownika Gość

12-02-2012 [21:13] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Mówi się obecnie o "przebudzeniu" Polaków. Te złudne nadzieje są niestety tylko tym czym są. Jak słusznie zauważył Autor: "Ale ja znam inklinację rodaków do politycznej amnezji i naszą chrześcijańską skłonność do irracjonalnego wybaczania." Te właśnie dwa powody nie pozwalają uwierzyć w "przebudzenie" i decyzję słuszną i wyczekiwaną od dawna. Niestety...