Media

Pochlebiam sobie, że udało mi się nie napisać ani jednego słowa na tematy, które zdominowały ostatnie dni. Pierwszy- sprawa nieszczęsnej malutkiej Madzi, która pozwoliła swoją śmiercią tylu ludziom zarobić tyle pieniędzy, Rutkowskiemu, wszystkim bez mała dziennikarzom w Polsce za wierszówkę, no i dać temat niezliczonym tabunom ekspertów i fachowców od śledztw i psychologii, czyli wszystkim piśmiennym obywatelom Polski. No, a przy tym, pozwoliła naprawdę odetchnąć rządowi, bo wszystkich ogarnął jakby amok, nic nie jest nawet w przybliżeniu tak ważne, jak rozważania nad Rutkowskim, czy matka. To prawdziwy amok, zważywszy na liczbę takich, a pewnie i bardziej tragicznych wypadków, jakie się wydarzają w Polsce, a jak poszperać w You Tube, czy Liveleak, to i w całym świecie. Każdy może sobie znaleźć obrazy wypadków, gdy ktoś, w tym dzieci, jest zatłuczony, rozjechany, spalony, ukamienowany, skądś spada, lub skacze, można sobie w każdej chwili, każdego dnia wybrać taki przypadek, napompować, puścić kilka razy, nakazać komuś skomentowanie, nakazać komuś innemu skomentowanie komentarza i dalej już leci samo. Tak oto w każdej chwili można zająć 36 milionów ludzi bez reszty na tydzień.

Drugi temat, to śmierć Wisławy Szymborskiej, która to śmierć wyzwoliła rutynowe już procedury z podręcznika ”Jak doprowadzić pół średniej wielkości narodu do histerii, a pół do mdłości”. Przyznam, że po wysłuchaniu wiadomości o jej śmierci natychmiast wyłączyłem telewizor, bo wiedziałem, co się za chwile stanie. Komentarze utwierdziły mnie w przekonaniu, że miałem rację i akt wyłączenia nastąpił w ostatniej chwili. Zalew hipokryzji, minoderii, gorączkowego wydzwaniania po wszystkich, kto mógłby powiedzieć, jak strasznie cierpi, i oczywiście oburzenia na wszystkich, którzy nie uszanowali i cytują stalinowskie wiersze denatki ( wyrazy oburzenia też rytualne, wyrażane nieraz jeszcze zanim ktokolwiek miał okazję zbezcześcić i zohydzić, jakby w niecierpliwym oczekiwaniu- no, zbezcześć, prawaku, no, zbezcześć, zohydź!).

Gdy umarł mój „faworyt” a rebour, jedna z najbardziej odrażających postaci polskiego Kościoła, TW „Filozof” Życiński, zamieściłem swój komentarz- pustą stronę, z uwagą pod spodem „dziękuje za uwagę”, zgodnie z zasadą, że o zmarłych tylko dobrze, albo wcale ( no to wcale). Co prawda, powinno też być oczywiste, że o zmarłych nie tyle dobrze, ale prawdziwie, albo wcale. Bo ich śmierć jest pretekstem do bezkarnego zakłamywania postaci, gdy krytycy maja zamknięte usta. A, na przykład, pogrzeb Geremka został w wyjątkowo łajdacki sposób wykorzystany przez Michnika do walenia trumną przyjaciela po łbach swych wrogów i tysiąc setnego trzydziestego ataku na lustrację. No, ale im wolno.

No, to tyle, na te tematy, więcej nic nie powiem. No, ale co, jeśli nie ta śmierć, i nie W. Szymborska ( Wisłocka, zdaniem posłanki od Palikota/Dukaczewskiego), to, co?
Ano, coś tam się zawsze znajdzie, Niedawno zauważyłem próbę wrzucenia, zupełnie bez sensu rzekomych straszliwych rozterek Jarosława Kaczyńskiego w związku z euro wyborami, które odbędą się w za milion lat, w porównaniu z problemami, które mamy teraz i w najbliższej przyszłości. Taka wrzuta, a nuż chwyci.
Oglądałem w niedzielę „Kawę na ławę”, i nagle ZONK!! To może być następny Gabon i Biedronka, która da się wałkować z tydzień! Mianowicie Hofman powiedział o internautach „to inteligentne bestie”. Ha! Bestie! Powiedział BESTIE, wszyscy słyszeli! Internauci to bestie! Tylko czekałem, aż to zostanie podchwycone i wrzucone na pasek i nagłówki, aż na Facebooku powstanie grupa „Jesteśmy bestiami”, a Wyborcza na bieżąco będzie podawać adres i liczbę uczestników aktualizowana co godzinę. Aśka z Przasnysza, internautka, szlocha redaktorowi: „Popierałam PiS, a oni mnie nazwali bestią, już nigdy im nie uwierzę, raczej wyjadę za granicę”. „Zanim wyjedziesz, Asiu, zagłosuj!” apeluje Michnik.

Ale jakoś nie chwyciło, choć nie wiadomo, czy jeszcze nie chwyci, w końcu wywiadem Jarosława Kaczyńskiego o Merkel wszyscy się oburzyli po kilku tygodniach, jak na komendę, przedtem czytali i nic, zieeew! Aż tu zagrała trąbka i oburzenie, listy protestacyjne, komentarze, komentarze do komentarzy, dyskusje, dyskusje o dyskusjach, komentarze do dyskusji o komentarzu i tak dalej.

Może dzisiaj się uda, bo Jarosława powiedział, że szkoda, że policja nie wykazała się podobna skutecznością, jak Służba Bezpieczeństwa. No, to już jest coś, można spróbować podrzucić, a nuż ktoś się oburzy, że komunistów chwali, niby taki antykomunista. Pewnie skrycie podziwia, sam chce zrobić podobną służbę! Policzek dla ofiar, zbezcześcił Pyjasa, śmieje się w twarz księdzu Popiełuszce, zdeptał pamięć Przemyka! Stalin! Beria, Gomułka, Neron, Pol Pot!

No, nie ma się, co śmiać, wszystko to już było i wszystko przed nami.

P.S. Zachęcam do lektury felietonów w Gazecie Polskiej Codziennie, tylko w gazecie, exclusive!

http://freepl.info/seawolf
http://gpcodziennie.pl/autor/s...
http://niepoprawni.pl/blogs/se...
http://niezalezna.pl/bloger/69...
http://seawolf.salon24.pl/

Oraz w wersji audio tutaj:
http://niepoprawneradio.pl/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika SUPER KACZOR

08-02-2012 [21:38] - SUPER KACZOR (niezweryfikowany) | Link:

Wilku wszystko ładnie i pięknie, ale to działa.I nie wywołuj "bestii" z lasu.Pzdr.

Obrazek użytkownika noktowizor

08-02-2012 [22:25] - noktowizor (niezweryfikowany) | Link:

Coś o autorstwie neologizmu "medioty" wg M.M. CZarnieckiego:
"MEDIOTYZM – MEDIOTA, wyzwanie Naszych Czasów.
Słów-neologizmów „mediota”, „mediotyzm” M.M.Czarniecki użył po raz pierwszy w esejach ogłoszonych w roku 1973.; jest to anagram od „idiota mediów”, w greckim źródle idiotes akcent położył na rdzeń etymologiczny „niespecjalista”, „ignorant” a nie upośledzenie umysłowe. Istotnym zamiarem semantycznym oraz ideowym jest tu scharakteryzowanie ODBIORCY mediów drukowanych, elektronicznych, cyfrowych – czytelnika, telewidza, radiosłuchacza, internauty. Według autora medioci to ci, którzy przyjmują bezkrytycznie treści przekazu medialnego – bezwolnie, plastelinowo poddają się ugniataniu, masowaniu mózgu i duszy, i wręcz hipnotycznemu zaczadzeniu myśli i uczuć, ulegając fluidom mody, stereotypu, snobizmu.

Mediotyzm to oczywiste ograniczenie - kalectwo duchowe, intelektualne - współczesnego człowieka. I zarazem wielkie wyzwanie Naszych Czasów. Cechy, przejawy mediotyzmu łatwo możemy zaobserwować, występują niezależnie od klas, warstw, grup społecznych, specjalności zawodowych, cenzusów wykształcenia, orientacji; najbliższe acz wąskie, cząstkowe skojarzenia, powinowactwa to analfabetyzm funkcjonalny, kulturowy, polityczny, także „idiota konsumpcji” E. Fromma.
Warto podkreślić, że oba terminy M.M. Czarnieckiego „mediota”, „mediotyzm”, weszły już (to skutek dwóch edycji książkowych, publikacji i wystąpień m.in. radiowych) do słownika debaty publicznej, zwłaszcza politycznej." Koniec cytatu.
Również W.Łysiak trafnie twierdził,że medium jest dla mediotów.

Dla mnie, mediota i medium mogą upaść jeszcze niżej, tj. do poziomu mendioty i mendium.
Np.dla mnie TVN to mendium sieci Tusk Vision Network. Ksywa pochodzi od znanego wszędobylskiego, wrazidlatego i nie chcianego insekta o negatywnie określonym charakterze. Dla kogo to mendium? Może dla insektów?
Każdemu nie mediocie, określenie to słusznie kojarzy się z idiotą - ofiarą tego medium lub z medialnym idiotą (nawet nie pożytecznym) występującym na tym medialnym ekranie.
TVN24 wyprodukowała rzeszę mediotów wsłuchujących się przez 24h/dobę w bębnienie tamtamów w co 15 minutowych odstępach.Większość z nich nie potrafi powtórzyć pierwszego dżwięku tamtamu usłyszanego na początku tzw. "Faktów". Większość mediotów nie potrafi oddzielić ze zrozumiemiem szczątków faktu od sosu mendialnego komentarza.
Jednak gdy medium staje się nieetytczne zmienia się w mendium a mediota w mendiotę,vide - relacjonowanie w TVN sprawy "porwania Magdy W", "katastrofy" smoleńskiej,jednostronnych relacji politycznych i nie tylko.
Większość mediotów pozwala biernie wgryzać się mendiom we własne zlasowane umysły. Gdy im wyłączyć tiwi - ową latarnię mendioty, tracą kierunek a zapis aktywności ich puszek makowych na encefalografie jest geometrycznie prosty.Nie są w stanie znależć innego żródła informacji a jak już znajdą, to niczego nie zrozumieją bez komentarza innego mendioty.Osiągnęli stan przewlekłej choroby zwanej mediotyzmem a jego szczególnie ostra i nieetyczna postać garanicząca z kalectwem umysłowym,to mendiotyzm.
Mediokracja w zdegenerowanej postaci, staje się mendiokracją rządzącą mendiotami, którzy ją wybierają,tolerują i słuchają.
Po wprowadzeniu ACTA, SOPA i PIPA,również internet stanie się mendium i narzędziem mendiokracji dla mendiotów.
Noktowizor

Obrazek użytkownika Zbikor

09-02-2012 [02:06] - Zbikor (niezweryfikowany) | Link:

Super trafne skojarzenia. Ja jednak proponuję klasyczne tłumaczenie : mendiokracja - demokracja sprawowana przez menty, mendiokrata - demokrata menta, mendiota - menta.

Obrazek użytkownika bolesław

08-02-2012 [22:41] - bolesław (niezweryfikowany) | Link:

Zgadza się "wszystko to już było i wszystko przed nami".
A teraz pozdrawiam i.....

Twórczość bogatą miała
Dziwną kobietą była
Sporty paliła
Boks uwielbiała

Kobieta skomplikowana
Jak historia zaplątana
Nobla dostała
Czy zasługiwała?

Nobla zamiast…..
Herberta otrzymała
Sama to przeczuwała
Choć się nie przyznawała

Stalina gloryfikowała
Komunizm pokochała
Dla Niej Lenin to guru
Uwielbiała go do bulu

Księży krakowskich „sprzedała”
List 34 - niestety nie podpisała
Haniebnego czynu
Nigdy nie potępiła
Zła od Doba- nie odróżniała
A może nie chciała?

Rząd Olszewskiego ganiła
Przeciwnikiem lustracji była
Aborcja jej nie przeszkadzała
Order Orła Białego otrzymała
Serce po lewej stronie biło
Na szczyty sławy doprowadziło

Kiedyś zabłądziła
Nigdy się nie nawróciła
Głowy popiołem nie posypała
Pokuty nigdy nie odbyła
Krew na piórze miała
Dobre wiersze też pisała

Czy sama tego chciała?
Czy komuna ją zmuszała?
Czy się wstydziła?
Czy żałowała?
Czy stchórzyła?
Odpowiedź do grobu zabrała

Wielu wierszy nie czytało
Na przeproszenie czekało
Niestety się nie doczekało
Gdy „ tam” się spotkamy
Wiele sobie powyjaśniamy
Ale czy wyjaśnimy?

Obrazek użytkownika Irvandir

08-02-2012 [23:49] - Irvandir (niezweryfikowany) | Link:

Zamiast Herberta Nobla dostał Miłosz.

Obrazek użytkownika Stoczniowiec strzygący psy wsm'88

08-02-2012 [23:49] - Stoczniowiec st... (niezweryfikowany) | Link:

Przymusowej histerii z powodu naturalnej kolei rzeczy jaką jest zgon w podeszłym wieku uległy też szkoły podstawowe. Nie wiadomo tylko jak w szkołach rozkręcił się ten gazetkowo-wystawowy amok; czy dostały prikaz z enigmatycznej "góry", czy uległy politycznej poprawności, czy też zwyczajnemu nie-ludzkiemu lecz owczemu pędowi rodem ze środków masowego ogłupiania.
Na polecenie nauczycieli w ruch poszły domowe drukarki i dalejże uczniowie musieli drukować z Wikipedii teksty i jak największe zdjęcia wielbicielki Stalina. Uczniowie tych szkół nie dysponowali ani jotą wiedzy przed jej nagłośnionym zgonem, natomiast niektórym w szkołach już wyjaśniono, że to była poetka.
W I Rocznicę Katastrofy Smoleńskiej w tychże szkołach była cisza jak makiem zasiał. Zapytałem dyrektora o przyczynę owego milczenia, ten odpowiedział "Czy uczczenie rocznicy tej katastrofy wróci im życie".

Obrazek użytkownika Alaryk

09-02-2012 [18:28] - Alaryk (niezweryfikowany) | Link:

Jakiś czas temu "zgon w podeszłym wieku" przytrafił się Papieżowi. Również była histeria. Czy wtedy nie było histerii? Czy wtedy też tak pan pisał? I żeby nie było: nie porównuję tych dwóch osób - ich dokonań i znaczenia dla naszego Kraju i Narodu. Ale jak się pisze o "zgonie w podeszłym wieku" jako o "naturalnej kolei rzeczy" to te wydarzenia niczym się przecież nie różnią, prawda?

Obrazek użytkownika s.e.

09-02-2012 [00:27] - s.e. (niezweryfikowany) | Link:

jest tam m.in. o tych "technikach" stosowanych przez tych michnikowsko-walterowskich mącicieli

Obrazek użytkownika Dana

09-02-2012 [01:16] - Dana (niezweryfikowany) | Link:

walczy, żeby zdążyć przełączyć, ja zdążę uciec z pokoju;)
Obrzydliwe, że oni z tą POlszewicką propagandą są dokładnie tacy, jak za Bieruta, jak w czasach najgorszych.
Tylko tej matki mi trochę żal; w końcu nie chciała...i straszne przeżycie.
Tylko hieny to wykorzystują.
Jak miło, że ktoś jeszcze odczuwa tak samo; normalnie, po ludzku.
Pozdrawiam

Obrazek użytkownika kanadyjczyk

09-02-2012 [03:18] - kanadyjczyk (niezweryfikowany) | Link:

"Dziennikarska nowina:
Abel zabił Kaina."
Aktualizacja najważniejszych newsów:
Temat pierwszy:
-Na Sląsku, kobieta urodziła i spaliła ciało noworodka.
-Sledztwo w sprawie podważania zaufania do policji przez detektywa, nabiera
rumieńców.Będą zarzuty.
Temat drugi:
-W Trzciance Górnej pod Suwałkami, umarł chłop. Ponoć miał talent i pisał
wierszem donosy na nieboszczkę Szymborską.Lustracja i konselacja pod lupą.
Z ostatniej chwili:Europisowiec Czarnecki powiedział, a nawet naPISał dwuznacznie:"Pracując w Brukseli i Strasburgu, co chwilę zderzam się z kretyńskimi stereotypami na temat mojego kraju i historii Polski".
Analizę jego wypowiedzi, pozostawiam Szanownemu Państwu do analizy i zawiadomienia prokuratury, o możliwości popełnienia czynu zabronionego prawem Edypa.
Pozdrowionka Seawolfie.

Obrazek użytkownika HENRY

09-02-2012 [12:35] - HENRY (niezweryfikowany) | Link:

Wisława Szymborska
TEN DZIEŃ
"Życie Literackie" nr 11/61 z 15 marca 1953 r.

Jeszcze dzwonek, ostry dzwonek w uszach brzmi.
Kto u progu? Z jaką wieścią, i tak wcześnie?
Nie chcę wiedzieć. Może ciągle jestem we śnie.
Nie podejdę, nie otworzę drzwi.

Czy to ranek na oknami, mroźna skra
tak oślepia, że dokoła patrzę łzami?
Czy to zegar tak zadudnił sekundami.
Czy to moje własne serce werbel gra?

Póki nikt z was nie wypowie pierwszych słów,
brak pewności jest nadzieją, towarzysze...
Milczę. Wiedzą, że to czego nie chcę słyszeć -
muszę czytać z pochylonych głów.

Jaki rozkaz przekazuje nam
na sztandarach rewolucji profil czwarty?
- Pod sztandarem rewolucji wzmacniać warty!
Wzmocnić warty u wszystkich bram!

Oto Partia - ludzkości wzrok.
Oto Partia: siła ludów i sumienie.
Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie.
Jego Partia rozgarnia mrok.

Niewzruszony drukarski znak
drżenia ręki mej piszącej nie przekaże,
nie wykrzywi go ból, łza nie zmaże.
A to słusznie. A to nawet lepiej tak."
;-)

Obrazek użytkownika Syrena

09-02-2012 [23:29] - Syrena (niezweryfikowany) | Link:

Ktoś poniżej rozpowszechnia plotkę jakoby to Miłosz dostał Nobla zamiast Herberta. Nie jest to prawdą. Otóż historia nagrody dla Szymborskiej to była łajdacka akcja michnikowszczyzny. Tajemnicą poliszynela jest, że Michnik obdzwonił wszystkich swoich wpływowych znajomych w Europie, a ci następnie wywarli nacisk na "nobliwych" jurorów z Akademii Szwedzkiej, aby odrzucili kandydaturę Herberta, który był pewniakiem. "Na pocieszenie" frakcji polskiej wybrano Szymborską. Sprawa wyszła jednak na jaw za sprawą szwedzkiego profesora literatury, który skrytykował zarówno decyzję Akademii jako polityczną i twórczość laureatki jako zbyt banalną na Nobla. To był glośny skandal w Skandynawii i nawet tabloidy o tym pisały. Gdyba baba miała choć trochę honoru, to by tego Nobla nie przyjęła. Cóż, jej honor był najwyraźniej kategorii jeneralskiej. Jaruzelski też się ładnie wysławiał.