Adam Słomka - "Chcącemu się krzywda nie dzieje"

  Jest to stara zasada prawa rzymskiego.  Przyszła mi ona do głowy przedwczoraj, gdy po wieczorze autorskim Wojciecha Wencle pan Jacek Kazimierski zapowiedział na 19.01 w warszawskim Sądzie Okręgowym pikietę poparcia dla Adama Słomki, który miał byc tego dnia aresztowany.  Jacek Kazimierski powiedział: "Adam Słomka chce iść do wiezienia".  Bardzo mnie to zdziwiło.  Na ogół ludzie wolą inne miejsca.  Sadząc po filmie Carcinki  /TUTAJ/ z tej pikiety nic nie wyszło.  Panu Słomce towarzyszył tylko Tomasz Sokolewicz. Postanowiłam się dokładniej przyjrzeć całej sprawie i zastanowić się, czemu Słomce tak się do aresztu spieszyło?  On nawet nie złożył zażalenia na decyzję sądu.
  Cała sprawa zaczęła się 12 stycznia, gdy Sąd Okręgowy w Warszawie miał ogłosić wyrok w sprawie autorów stanu wojennego.  Adam Słomka zaczął swoje protesty jeszcze PRZED ogłoszeniem wyroku w tej sprawie.  Zajął miejsce za stołem sędziowskim i spowodował przeniesienie obrad sadu do innej mniejszej sali.  Zupełnie jakby zależało mu na poniżeniu sadu, zupełnie niezależnie od tego, co on postanowi.  Sędzina wpadła w przygotowaną przez Słomkę pułapkę i wlepiła mu 14 dni aresztu jako karę porządkową.  Sąd stwierdził, ze wprowadzenie stanu wojennego było zbrojnym zamachem stanu i bezprawnym przejęciem władzy w Polsce.  Był to pierwszy tego rodzaju wyrok w III RP.  Jego wymowa została jednak całkowicie "przykryta"" tym, że skazany za to gen. Kiszczak, po uwzględnieniu amnestii wyszedł wolny z sądu, a Słomka poszedł siedzieć.  Patrz n.p. wpis Trammera  /TUTAJ/.  Komu mogło zależeć na takim obrocie sprawy?
  Przede wszystkim samemu Słomce.  Aura "męczennika" bardzo mu się przyda, bo wisi nad nim sprawa karna o fałszowanie podpisów w kampanii prezydenckiej 2005 roku, kiedy to przedstawił on 100 tys. podpisów, a głosowało na niego niecałe 9 tys. osób.  Rozprawa miała się odbyć w styczniu, ale wskutek aresztowania Słomki została przesunięta na 28 lutego.  Istnieje jednak potężne i wpływowe środowisko żywotnie zainteresowane w ośmieszeniu sadu.  Jest to t.zw. "wojskówka", która ostatnio bardzo się uaktywniła.  Uznanie wprowadzenia stanu wojennego za zbrodnię  było niewątpliwie policzkiem dla PRL-owskich wojskowych.
  Ostatnio Adam Słomka związał się z Nowym Ekranem.  Przemawiał n.p. na organizowanej przez ten portal Inwazji Niepodległości w dniu 12 grudnia.  Związki Nowego Ekranu z "wojskówką" nie są żadną tajemnicą.  W jego Radzie Nadzorczej jest rodzina gen. Wileckiego, w spisie współpracujących z portalem organizacji figuruje "Pro Militio"  /patrz  /TUTAJ//, a jego właściciel p. Opara użalał się kiedyś nad smutnym losem PRL-owskich funkcjonariuszy tajnych służb, którzy jego zdaniem są dyskryminowani w III RP  /TUTAJ/.  Ostatnio to właśnie Nowy Ekran organizuje akcje poparcia dla Adama Słomki, zapowiadając nawet głodówkę protestacyjną.
  Tak wiec akcja Adama Słomki może być nie  tylko rozpaczliwą próbą zwrócenia na siebie uwagi przez polityka, który od ponad 10 lat jest zepchniety na margines.  Ja w każdym razie wolę się z nim nie solidaryzować.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Gość

20-01-2012 [22:03] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

te fakty stawiaja sprawe w zupelnie innym swietle. szkoda, ze tak niewielu o tym pisze

Obrazek użytkownika Jawa

20-01-2012 [22:34] - Jawa (niezweryfikowany) | Link:

A jeszcze mniej się pisze o lewych wpłatach na komitet wyborczy paliknota, jego sprawa to nawet do sądu nie dotarła

Obrazek użytkownika elig

21-01-2012 [00:18] - elig | Link:

  Słomka nie jest zbyt znany.  Jego poselska kariera skończyła się w 2001 po upadku AWS.  Od tego czasu jest na marginesie polskiej polityki.

Obrazek użytkownika Szamanka

21-01-2012 [09:22] - Szamanka (niezweryfikowany) | Link:

Spektakularne aresztowanie Slomki po przybyciu do budynku sadu?
"Wystep" na sali sadowej takze przygotowany?
Czy tak wraca sie do polityki, nie sadze.
To juz nie tylne drzwi, to piwniczne okienko, otwarte lomem, by wedrzec sie do srodka obecnej polskiej rzeczywistosci.
A poniewaz w niej obracaja sie bardzo spektakularni osobnicy, takze kiedys sadzeni lub kryjacy sie za immunitetem, pewnie Pan Slomka chcial przypomniec o sobie.
Negatywne PR to takze reklama.
Pozdrawiam Pania, dziekuje za te informacje.

Obrazek użytkownika Gość

21-01-2012 [11:45] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

[...]
Adam Słomka nie związał się z Nowym Ekranem.
Przypomnieć należy, że w ostatnim czasie wezwał do powołania komisji śledczej w sprawie STOEN i PLL LOT.

W 2006 r. po postulacie komisji śledczej ds. WSI postawiono mu zarzuty i aresztowano

. Zapraszam na www.slomka.bloog.pl A UB/SB/WSI na portale SLD .

____________________

[...] -> *Pazur

Obrazek użytkownika elig

21-01-2012 [14:07] - elig | Link:

  To nie są żadne bzdury.  Adam Słomka przemawiał na imprezie Nowego Ekranu "Inwazja Niepodległości" w dniu 12 grudnia.  Byłam tam i widziałam.  Tomasz Sokolewicz, który towarzyszył Słomce podczas aresztowania, pisze i działa w Nowym Ekranie.
 Oto opis wydarzeń z 12.01 godz 13:55 wg. Maryli z Blogmediów24:

"Dzisiaj o 13.30 sąd miał ogłosić wyrok w trwającym od września 2008 r. procesie o wprowadzenie stanu wojennego.Zamiast ogłoszenia wyroku mamy wystepy Adama Słomki z KPN, który o 13.30 zajął miejsce przewodniczącego sądu. Policja musiała w takiej sytuacji interweniować i wyprowadzić Słomkę z sali. Teraz na całą Polskę idzie cyrk transmitowany na zywo, sąd czeka na uspokojenie sytuacji, może się skończyc tak , że wyrok nie zostanie ogłoszony. Ekipa Słomki wrzeszczała do Kani, który nie miał nic wspólnego z mordami komunistycznymi - morderca, morderca.

Piękna inscenizacja na rękę propagandzie."
.
  Wynika stąd jasno, że Słomka protestował PRZED ogłoszeniem wyroku.  Inne moje stwierdzenia udokumentowałam linkami w notce.  Nie należy obrażać się na fakty.

Obrazek użytkownika Gość

21-01-2012 [17:00] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Bzdury ... Kania niewinny I sekretarz PZPR. Czyli winny Słomka. WSI/UB/SB zapraszam na www.gazeta.pl lub portale SLD.

Obrazek użytkownika elig

21-01-2012 [18:26] - elig | Link:

  Kania przestał być I sekretarzem KC właśnie dlatego, że NIE chciał wprowadzenia stanu wojennego.  Ma on swoje za uszami, ale w tej sprawie jest niewinny.

Obrazek użytkownika Mirek l.US

22-01-2012 [16:37] - Mirek l.US (niezweryfikowany) | Link:

O czym kochani piszecie ? dzisiaj wszyscy ci panowie jak Miller -sld , Kania Jaruzel , i cala banda z sld powinni wychodzic z wiezien po odsiadce 25 lat !!!!!!!!!! tak i jeszcze jeden pacholem moskwy - Bolek Walesa , o przepraszam zapomnial bym o zydie Stoltzmanie vel Kwasniewski , ta cholota i zlodzieje co porabiaja dzisiaj , tak kochani to wasza wina a to ze Stoltzman zostal az 10 lat polski prezydentem wystawia wam opinie komuchy pieprzone WON Z NASZEGO KRAJU pacholki moskiewskie !!!!!!

Obrazek użytkownika elig

21-01-2012 [13:50] - elig | Link:

  Też podejrzewam, że to mogła być ustawka.

Obrazek użytkownika Tomasz Sokolewicz

21-01-2012 [22:08] - Tomasz Sokolewicz (niezweryfikowany) | Link:

Adam Słomka - dla niektórych niezłomny wojownik o prawdę i sprawiedliwość, posłużył znanej, wszechwiedzącej emerytce Elig do napisania (arcyciekawego?) tekstu.

Stwierdza w nim wszechwiedząca Elig:

„Sadząc po filmie Carcinki /TUTAJ/ z tej pikiety nic nie wyszło. Panu Słomce towarzyszył tylko Tomasz Sokolewicz. Postanowiłam się dokładniej przyjrzeć całej sprawie i zastanowić się, czemu Słomce tak się do aresztu spieszyło? On nawet nie złożył zażalenia na decyzję sądu.”

Ciekawe skąd Elig wie, iż Słomka zażalenia nie złożył? Bo o tym nie pisze szanowna, dlatego pytam, nieśmiało cokolwiek. Ale pal licho zażalenie, które o kant można potłuc, bo właściwie żaden teraźniejszy Sąd nie zakwestionowałby zajść z Adamem Słomką w roli głównej i podtrzymał w mocy postanowienie pierwotne, którym to opresje Słomce zaaplikowano. Dla spokoju na własnych posiedzeniach, czyli z czystego pragmatyzmu nie podpierając się zbytnio żadnymi paragrafami i artykułami wymyślonymi aby wolność jednostki ograniczać, bądź jak kto woli - aby kreować społecznie wymagane postawy.

Ponadto szanowna Elig tak się przyglądała sprawie, że przeleciała po łebkach i nie uzupełniła wiedzy.
Adam Słomka nie mógł nawet się wykupić z aresztu gdyż od 1 stycznia 2012 taka możliwość nie istnieje. Wątpię aby istniała możliwość zamiany na prace społecznie użyteczne i aby "skazany" chciał odśnieżać przed Sądem Okręgowym w Warszawie w ramach tych prac. Zamiany pozbawienia wolności na grzywnę jednak nie ma - dzięki super opresyjnym nowelizacjom Kodeksu Karnego. Dokładnie nie jestem pewien tego co piszę, ale przyjmę per analogiam inną znaną mi sprawę i tak mi wychodzi, wcale nie pisząc pod tezę, bo z zastrzeżeniem.

Pisze dalej udzielająca się epicko starsza pani, że Słomka związał się ostatnio z Nowym Ekranem.
Jeżeli jest to prawdą, proszę o potwierdzenie tego twierdzenia Elig przez właściwe organa NE...a jeżeli Pan Słomka związał się w taki sam sposób jak ja, to Elig kolejny raz pisze pod (swoją ?) tezę, mając poklask wśród przeciwników NE dopisując kilka zdań i stwierdzeń o„wojskówce” izwyczajnie Elig pisze kolejny raz:pod tezę.

Sugeruje Elig, że akcja działacza KPN - OP z dnia 12 stycznia 2012 roku nie jest walką o pamięć ofiar stanu wojennego, o sprawiedliwość, o rozliczenie komuszych decyzji, ale jest to zorganizowana w zgodzie i porozumieniu akcja Słomki i WSI spod szyldu Nowego Ekranu - a to już chyba deczko przegięcie.

Może się oczywiście Elig nie solidaryzować ze Słomką, może nie solidaryzować się z NE. Jest to jej wybór i nic mi do tego. Ale czy może być kompletną ignorantką w sprawie zbierania podpisów dla Słomki i osiągniętego wyniku wyborów? Wiadomo - mam nadzieję powszechnie - że można zbierać podpisy, zebrać je w wymaganej ilości, a wynik wyborów będzie całkowicie odmienny od ilości podpisów poparcia. Powinna to Elig dokładnie wiedzieć, jestem przekonany, że wie. Jednak jak ładnie wkomponowuje się także ten kontekst w pisanie pod tezę...o złym wilku...Brr...

Wklejam tutaj tekst Mąciwody. Wydaje mi się, że niedowidząca emerytka powinna na niego odpowiedzieć. :) Może też przyjść na procesy jaruzelskich. Zwykle sale są puste.

Obrazek użytkownika elig

22-01-2012 [14:02] - elig | Link:

O tym, że Słomka nie złożył zażalenia, wiem z relacji portalu TVN24  /TUTAJ/:  " Według zespołu prasowego sądu, nie wpłynęło żadne zażalenie na decyzję o ukaraniu (była to tzw. kara porządkowa, a nie "skazanie").".
  Z tym zbieraniem podpisów to dziwna sprawa.  Podobno prokuratura przesłuchała aż 60 tysięcy świadków /po co?/.  Mimo  tego zdołano jednak sformułować akt oskarżenia i sprawa trafiła do sadu.  To własnie napisałam.  Nie mogę nic poradzić na to, ze Pan nie jest pewny tego, co pisze / "Dokładnie nie jestem pewien tego co piszę, ale przyjmę per analogiam inną znaną mi sprawę i tak mi wychodzi, wcale nie pisząc pod tezę, bo z zastrzeżeniem."/.

Obrazek użytkownika AM

22-01-2012 [15:29] - AM (niezweryfikowany) | Link:

Dla mnie wnioski autora artykułu są totalnym nieporozumieniem - cytuję:

"wisi nad nim sprawa karna o fałszowanie podpisów w kampanii prezydenckiej 2005 roku, kiedy to przedstawił on 100 tys. podpisów, a głosowało na niego niecałe 9 tys. osób."

Co ma jedno do drugiego?

Zgodnie z powyższą logiką następnym w kolejce do uwięzienia będzie Kornel Morawiecki, który w wyborach prezydenckich uzyskał mniej głosów niż podpisów na liście - osobiście potwierdzam, że również złożyłem swój podpis pod jego kandydaturą, a to na kogo głosowałem jest wyłącznie moja sprawą.
A może niech autor artykułu odpowie ilu odsiadujacych wyroki w stanie wojennym odmówiło ułaskawienia - też w imię własnego chciejstwa? - proponuję lekturę np. "Zaułków Zbrodni". I nikt nie przejmował się ich wiekiem i stanem zdrowia.
Komu zależy na pisaniu takich bzdur i kto ma z tego osiągnąć korzyści?

Adam Słomka dobrowolnie dał się uwięzić aby unaocznić bezmiar zakłamania państwa zwanego III RP, wskazując na bezkarność morderców, czego pani sędzina (nie wiem z czyjej łaski, bo na pewno nie z Bożej) raczyła nie zauważyć. Za to popisała się kompletnym brakiem wyczucia sytuacji.
Ale widać takie są standardy tego państwa, które zresztą akceptuje autor artykułu.

Obrazek użytkownika elig

22-01-2012 [16:44] - elig | Link:

Nic nie jest wyimaginowane.  Wszystko, co napisałam w notce jest udokumentowane linkami w tekście i komentarzach /odpowiedź Gościowi -21/01/2012, godz 14:07 oraz odpowiedź Tomaszowi Sokolewiczowi - 22/01/2012 godz 14:02/.  Prawda jest wartością samą w sobie - nie musi przynosić komuś korzyści.