WIELE MÓWIĄCE KOMENTARZE

Szanowni Państwo,

Mój tekst pt. "Errare humanum est - list do szeregowców Platformy" zamieściłem także na Niezależnym Forum Publicystów Salon24. I chyba trafiłem w SZTAB bo odezwała się generalicja naszych przeciwników.
Więc tym razem zamiast nowego tekstu załączam link do Salonu24:

http://salonowcy.salon24.pl/38...

Gorąco Państwa zachęcam do przeczytania wszystkich komentarzy (koniecznie do końca, gdzie jest puenta), które stanowią nad wyraz pouczające studium o mentalności i sposobach działania naszych przeciwników. Znajdziecie tam również Państwo swego rodzaju "instrukcję" jak z nimi należy rozmawiać.

Serdecznie Państwa pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika cogito

15-01-2012 [14:54] - cogito (niezweryfikowany) | Link:

No widac, że spin doktorzy platformy osobiście Pana namierzyli. Bo wpisy, przynajmniej niektóre, nie pachną grasiem.
pozdrawiam C

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-01-2012 [15:51] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Chyba ma Pan rację, że to nie jest poziom, lub lepiej pod-poziom Grasia.

Najśmieszniejsze jest jednak to, że główny komentator ma pseudo "Tankista". A ja na studiach miałem wojsko, gdzie służyłem w artylerii przeciwczołgowej. Przez cztery lata nas uczono strzelania z armat do tanków. No i chyba czegoś mnie nauczyli, bo wygląda na to, że trafiłem, a w dodatku odłamkowym.

Dziękuję za komentarz i serdecznie pozdrawiam,
starszy bombardier Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika soband1

15-01-2012 [19:44] - soband1 (niezweryfikowany) | Link:

Przeczytałem Pańską notkę z komentarzami i muszę przyznać, że ten "Tankista" nieodpracie kojarzył mi się z kręgami GW...a swój blog tytułuje swoimi inicjałami...ale może się mylę...:)

Pozdrawiam serdecznie z Albionu.

Obrazek użytkownika Kristina

16-01-2012 [14:34] - Kristina (niezweryfikowany) | Link:

Inteligencje w calym tego slowa znaczeniu dziedziczy sie w genach.Obycie,dobre maniery,klase otrzymujemy w domu rodzinnym.A kto tej ,,inteligencji,,z awansu mial to przekazac?Moja kolezanka z Akademii bardzo wstydzila sie swojej matki,bo byla ze wsi.Dla mnie to bylo nie do przyjecia-wstydzic sie matki .Degeneracja spoleczenstwa osiagnela apogeum.Chamstwo,tumiwisizm,pelna micha ....Panuje pogarda ,deptanie godnosci,zaklamanie.Naplenilo sie czerwonego robactwa ,szaranczy,ktora niszczy wszystko co dobre dla Polski.Wiekszosc spoleczenstwa choruje na zaburzenie w pojmowaniu otaczajacej ich rzeczywistosci.Tankista jest tego dowodem.Panie Profesorze serdecznie pozdrawiam.

Obrazek użytkownika sas2

15-01-2012 [16:47] - sas2 (niezweryfikowany) | Link:

Niestety.
Przebrnięcie przez pogardliwy bełkot tow. czołgisty jest ponad siły osoby postronnej.
Chyba został on zbyt mocno ugodzony w swoje ego.

Pozdrawiam
- sas2

Obrazek użytkownika sarmata

15-01-2012 [16:52] - sarmata (niezweryfikowany) | Link:

I kwiczą jak ugodzone dzikie świnie.

Obrazek użytkownika transfokator

15-01-2012 [17:22] - transfokator (niezweryfikowany) | Link:

Idea pojednania, którą Pan lansuje, to mrzonka. Wpisy pod Pana tekstem na Salonie24 o tym świadczą. Dlatego z dystansem Pana czytam, bo za dużo w tym, co Pan proponuje, pięknoduchowstwa.
"D... z batem" - jak to mówią - mają się gdzieś spotkać?
To już wolę koncepcję Rafała Ziemkiewicza o dwu biegunach przyciągających opiłki.
Tzw. Salon Michnika i POpaprańcy muszą być zepchnięci w drodze walki do narożnika - zawstydzani, wytykani, bojkotowani - tylko tą drogą ta swołocz rządząca Polską dziś może odejść w historyczny niebyt. Musi w sposób procesowy nastąpić przełom - przewaga polskości nad zaprzaństwem (najprościej mówiąc).
Dlatego rozwiązania, które Pan stawia, uważam za kwieciste chciejstwo. Choć przyznam, że opisuje Pan stan rzeczy dobrze, i ładną prozę Pan pisze.

Serdeczności - także od "artylerzysty" z Krakowa ; od bombardiera podchorążego po wojsku na AGH ( byłem dobry w przedmiocie zwanym ISA; pamięta Pan ten skrót?).

Obrazek użytkownika SUPER KACZOR

15-01-2012 [18:55] - SUPER KACZOR (niezweryfikowany) | Link:

Chociaż zamysł autora jest piękny.Tylko nie z tymi POwiedzmy zagubionymi.Jak większość tam, jest takich, którzy na słowo PIS i p. Kaczyński dostają napadów wścieklizny.A liczenie,że do nich coś dotrze, jest taka jak wiarygodność raPOrtu MAK.Prędzej można się dogadać chyba z koniem Przewalskiego albo z kawałkiem betonu.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-01-2012 [19:23] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Żeby o kimś wydać skrajnie negatywną opinię trzeba się do końca upewnić, że na takową faktycznie zasługuje. Trzeba mu dać szansę na refleksję, która mu ewentualnie pomoże zejść ze złej drogi, nawet jeśli ta szansa jest minimalna.

Taką właśnie szansą była moja notka pt. „Errare humanum est – list do szeregowców Platformy”. Napisałem go narażając się na krytykę podobną do Pańskiej, co nie było miłe. Ale czasem trzeba się narazić dla sprawy.

Nie ukrywam, że przewidywałem jaka będzie reakcja. Ale dla spokoju sumienia zrobiłem gest pokojowy. Reakcję już znamy, więc sprawa jest jasna.
Ale proszę zważyć, że zareagowała generalicja, a nie szeregowcy Platformy, do których był skierowany mój tekst. Nie ma ani jednego komentarza od szeregowców.

Z tego można wnioskować, że szeregowcy Platformy chyba już zaczynają sobie zdawać sprawę w jaki kanał ich wpuszczono. Gdyby było inaczej spadła by na mnie lawina komentarzy. A komentowali tylko sztabowcy.

Ja mam wielu znajomych popierających PO, którzy są jako ludzie naprawdę przyzwoici, tylko dali sobie zawrócić w głowie. Wielu z nich już dawno by się odwróciło od Platformy, ale albo się boją panicznie pręgierza poprawności politycznej, co grozi na przykład utratą pracy lub biznesu, albo im po prostu wstyd się przyznać, że się dali zrobić w konia i idą w zaparte. A więc nie są ludźmi nieprzyzwoitymi, tylko przepraszam za wyrażenie „użytecznymi frajerami”, a to już jest duża różnica. I właśnie do nich była adresowana moja notka. Proszę spojrzeć na sprawę pod tym właśnie kątem.

Skoro nie było komentarzy od szeregowych peowców to znaczy, że nie jest tak źle, jak było jeszcze niedawno temu.

Dziękuję Panu za komentarz i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika z Niemiec

15-01-2012 [17:31] - z Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

Cytyt:

" Otóż w latach powojennych (lata 40/50) komuniści przerzucili z zabiedzonej prowincji do miast rzesze prostych i nie wykształconych ludzi. Niestety większość z nich nie wyniosła z domu głębszych wartości narodowych. Ci właśnie ludzie, z grubsza okrzesani w hotelach robotniczych przepoczwarzyli się z czasem w coś w rodzaju „przyzakładowych wierchuszek”. Słowem ni pies, ni wydra, albo, jak kto woli zdegenerowany twór bez rodowodu.
Chodziło o skłócenie Polaków celem osłabienia Państwa, a dokładniej stworzenie konfliktu pomiędzy resztkami inteligencji przedwojennej a siewcami nowego porządku. W miastach pobudowano dla nich bloki z wielkiej płyty i umożliwiono zrobienie matury, co oni uznali, i słusznie, za awans społeczny. Jednocześnie komusza propaganda tłukła im do głów, że swój awans zawdzięczają dbającej o ich interesy władzy ludowej.

W następnym pokoleniu (lata 60/70), ich dzieci pokończyły już częściowo studia tworząc podwaliny „nowej inteligencji”, charakteryzującej się atawistycznym parciem cenę do kariery. Ludzie ci, choć nieźle wykształceni zawodowo, nie mieli jednak świadomości, bądź nie dopuszczali do siebie, iż są obciążeni piętnem swoistego „zobowiązania” wobec komunistów, którzy umożliwili ich ojcom promocję społeczną."
-----------------------------------------------------------------
-----------------------------------------------------------------
Nic tylko pogratulowac Panu swoistego poczucia wartosci czlowieka, zastanawiam sie KTO dal Panu prawo tak sie wypowiadac:
"...rzesze prostych i nie wykształconych ludzi. Niestety większość z nich nie wyniosła z domu głębszych wartości narodowych."
Skad Pan moze wiedziec jakie wartosci narodowe posiadal mlodzieniec
z np. Wiernej Rzeki, ktory z tobolkiem wybral sie w daleki nieznany
swiat w poszukiwaniu szczescia i odrobiny lepszego zycia.
Zapewne dlatego, ze ten mlodzieniec mial odwage skorzystania
z nadarzacej sie mozliwosci wyrwania sie z bezperspektywicznego
polozenia,nazywa go Pan: " zdegenerowany twór bez rodowodu ".
Jak Pan mysli, kim zostalby ten mlodzieniec gdyby pozostal
razem ze swoim licznym rodzenstwem w w/w Wiernej Rzece?

" Jednocześnie komusza propaganda tłukła im do głów, że swój awans zawdzięczają dbającej o ich interesy władzy ludowej."

Hmm, a Pan to nauki gdzie pobieral, czyzby nie w PRL-u?

Krotko mowiac, ZENADA!!!

Obrazek użytkownika Ewa W.

15-01-2012 [17:51] - Ewa W. (niezweryfikowany) | Link:

Cytat z klasyka WSI24 "Niech sie Pan(Pani) tak nie denerwuje, bo Panu(Pani) żyłka pęknie !"

Obrazek użytkownika SUPER KACZOR

15-01-2012 [18:13] - SUPER KACZOR (niezweryfikowany) | Link:

Dlaczego wyjechałeś do Niemiec,dlaczego patrioto tutaj nie walczyłeś, żeby to wszystko zmienić, czego zabrakło? Siedź sobie dalej w Vaterlandzie a Polaków zostaw w spokoju.

Taka jest prawda Ilu mieszkającym w czworakach "entelygentom" władza ludowa umożliwiła awans sPOłeczny.W myśl zasady ne matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera.Taki oficer z dwoma petami, był POtem panem życia i śmierci na Rakowieckiej.Katując i mordując tych którym się nie Podobała czerwona władza.Którzy chcieli być wolni.ONI tak dziękowali systemowi,w tym duchu wychowywali swoje dzieci.Dlatego autor ma prawo tak napisać. większość napływowych w miastach to :"...rzesze prostych i nie wykształconych ludzi. Niestety większość z nich nie wyniosła z domu głębszych wartości narodowych." tak to "zdegenerowany twór bez rodowodu "Dla których ZSRR był ich ojczyzną a czerona ideologia Bogiem.Czy takich nie było,ilu tawarzyszy miało POkończone szkoły, studia ,nie mylić z WUML czy innymi kursami dla inseminatorów.

Obrazek użytkownika z Niemiec

15-01-2012 [19:42] - z Niemiec (niezweryfikowany) | Link:

" Dlaczego wyjechałeś do Niemiec,dlaczego patrioto tutaj nie walczyłeś, żeby to wszystko zmienić, czego zabrakło? Siedź sobie dalej w Vaterlandzie a Polaków zostaw w spokoju."

Nigdzie nie wyjezdrzalem i polskim patriota tez nie jestem,
a portal i forum jest ogolnie dostepne, wiec chyba nam prawo
swoje zdanie tu wyrazic.

Obrazek użytkownika Bondaree

15-01-2012 [20:23] - Bondaree (niezweryfikowany) | Link:

A kto Ci je dał? Masz na to jakieś zaświadczenie unijne? Poza tym, to polskie forum więc nie obrażaj gospodarza w jego domu, bo prawo gościnności też ma swoje granice.

Obrazek użytkownika Dana

15-01-2012 [20:47] - Dana (niezweryfikowany) | Link:

a jeszcze w pierwszym komentażu do autora"...zastanawiam sie KTO dal Panu prawo tak sie wypowiadac:' :)))
Takie jest wasze pojęcie demokracji i wolności słowa, niskie, marne, fałszywe, żadnego pojęcia....żenujace.

Obrazek użytkownika TEN OBCY

17-01-2012 [18:55] - TEN OBCY (niezweryfikowany) | Link:

"ten oblesny z niemiec" ...kiedy ty glodowales w polsce, ten "szwab" byc moze slal do polski paczki, wysylal pieniadze, by twoi koledzy mogli pisac ulotki, pozniej inwestowal w polsce dziesiatki, setki tysiecy, tworzyl podwaliny polskiego kapitalu w tym kraju ...

w normalnych warunkach, na wszelki wypadek, napisz do niego duza litera:DZIEKUJE, a i przepraszam, tez by sie zdalo ...
skad tyle negatywnych emocji?

Obrazek użytkownika Bondaree

15-01-2012 [18:39] - Bondaree (niezweryfikowany) | Link:

"...zastanawiam sie KTO dal Panu prawo ..."

A może nikt nie musiał tego prawa dawać? Są tacy ludzie, którzy nie muszą czekać na pozwolenie aby głośno wypowiedzieć swoje zdanie. Mają do tego prawo z racji tego kim są, jak żyją i co sobą reprezentują. I nie mówię to o stanie konta w banku, rodowodzie czy dyplomach uniwersyteckich. Mówię tu o tym czego tłumaczyć po prostu nie wypada - albo się to rozumie od razu albo szkoda się strzępić po próżnicy bo żadne tłumaczenia tu nie pomogą.

Obrazek użytkownika Ewa W.

15-01-2012 [17:42] - Ewa W. (niezweryfikowany) | Link:

daję sobie rękę obciąć, że ten tankista to z czerskiej nadaje .

P.S.
Najgorsze- jak się z dziada pan zrobi !
A z chama inteligent !

Obrazek użytkownika Ogniomistrz

15-01-2012 [17:45] - Ogniomistrz (niezweryfikowany) | Link:

Sądzę, że uwagi tankisty mocno pana poruszyły, skoro kilkakrotnie zmieniał pan tekst. Mam nadzieję, że człowiek światły potrafi uczyć się na błędach, bo je w końcu zauważył. Na niezależnej poziom jednak nie ten, inwektyw i wyzwisk pełno, również w komentarzach pod blogami. Nie mam za bardzo czasu na czytanie wielu forów i blogów, ale chyba na blog bedę częściej zaglądać. Zrobiło się ciekawie :-)

Obrazek użytkownika Frodo

15-01-2012 [17:46] - Frodo (niezweryfikowany) | Link:

Ale tego czołgisty nie idzie czytać. To jakieś monstrum
z pierwszej dekady 20 wieku, jakimś cudem zdziebko
wykształcone podstawowo, z mózgiem wypranym osobiście przez
Pana Lenina. Szczyt bałwochwalstwa. On tylko może pojąć,
nie nie może pojąć!

Obrazek użytkownika Bondaree

15-01-2012 [18:32] - Bondaree (niezweryfikowany) | Link:

Chyba źle rozłożyłem akcenty w swoim komentarzu do Pańskiego tekstu "Errare humanum est..." zmieszczonego w piątek na Niezależnej. Pisałem głównie o "desancie z folwarcznych czworaków, zapatrzonym w kałdun i sakiewkę", a tylko jednym zdaniem wspomniałem o genetycznej spuściźnie kacapskich sołdatów, którzy gwałcili wszystko, co nie zdążyło przed nimi uciec. Patrząc na to, co te karaluchy wypisują na S24, mam wrażenie, że to własnie genetyka powinna być na pierwszym miejscu. Tankiście wylazła słoma z butów wraz mentalnoscią niewolnika a raczej raba. Łeb kornie przygięty do ziemi a spod tego łba chytre oczka łypią co by tu można zajumać gdy nadzorca nie patrzy. Tak chyba wyglądali jego przodkowie. On to już panisko pełną gębą, w dodatku nadęty jak świński pęcherz. Kogoś takiego nie przekona Pan, że do salonu nie wchodzi się w gumofilcach, że w palce się nie smarka a grillowana karkówka popijana piwem z puszki niekoniecznie jest wykwintnym daniem. Jedyną reakcją z jego strony może być cios gumofilcem, bo tylko takie argumenty do niego przemawiają.
Rafał Gan-Ganowicz bardzo celnie opisywał w swoich wspomnieniach mechanizm rewolucji w Afryce. To nie "rewolucjoniści" robili największe spustoszenie, lecz "wyzwalani" przez nich zwykli, prości ludzie. To oni kradli i rabowali wszystko co pod rękę podeszło, skutkiem czego stawali się najbardziej gorliwymi strażnikami nowego porządku, gdyż wiedzieli, że gdy biały bwana wróci, to na ich plecy spadną baty za rabunek.
Tutaj mamy to samo. Ich przodkowie, za przyzwoleniem i zachętą UB-oli, rozkułaczali tych, którzy mieli cokolwiek wartego rozkułaczenia, a oni rozkułaczają już hurtem całe społeczeństwo z tego, co do rozkułaczenia jeszcze pozostało. Niektórzy z nas mają nadzieję, że chamstwo w końcu nakradnie tyle, że więcej nie będzie już potrzebować. Błąd - oni nie szanują niczego. Co ukradną to przepuszczą, taki balast po przodkach. Gorzej, że aspiracje ciągle im rosną i ciągle potrzebują nowych, bogatych łupów a Pan chciałby ich od tego koryta odstawić. Dlatego tak się wściekli na S24.
Prośbą i tłumaczeniem niczego nie wskóramy, co najwyżej skopią nas gumofilcami i naplują nam na buty. Trzeba towarzystwo wziąć za mordę i ustawić do pionu a potem pojedynczo wyciągać z bagna i wskazywać drogę, którą mają podążać. Trzeba stosować stare, sprawdzone metody - usadzić przywódców, być brutalnym wobec grupy a łagodnym wobec jednostek. Zdusić im to poczucie wyższości (jako grupie) i pomóc tym jednostkom, które rokują jeszcze jakieś nadzieje. Każdy z nich poza grupą jest słaby i bezradny a posłuszeństwo mają we krwi, więc grupę, jako grupę, należy tępić bez litości.

Pozdrawiam serdecznie.
Bondaree

P.S. Komentarza na S24 nie napiszę - od ponad roku mam bana za... powiedzmy, że parafrazowanie Rymkiewicza ;)

Obrazek użytkownika SUPER KACZOR

15-01-2012 [19:14] - SUPER KACZOR (niezweryfikowany) | Link:

P.S. Komentarza na S24 nie napiszę - od ponad roku mam bana za... powiedzmy, że parafrazowanie Rymkiewicza ;)

Witam w klubie, ja z kolei za wrodzoną inteligencję i nabyte POwiedzmy "chamstwo".Libicki mnie nie lubi.Pzdr

Obrazek użytkownika Bondaree

15-01-2012 [20:26] - Bondaree (niezweryfikowany) | Link:

Libicki? Przyznać trzeba, że jest to osobowość (a raczej osobliwość) wybitna. Od dłuższego czasu nic nie robi, poza wykazywaniem swojego bezgranicznego oddania nowym właścicielom. Merda ogonkiem i liże d... lepiej niż Dziurawy Stefek. Jak można tak nisko upaść?

Obrazek użytkownika Emigrant

15-01-2012 [20:01] - Emigrant (niezweryfikowany) | Link:

Przebrnąłem przez te komentarze jak Pan radził i rzeczywiście jestem pod wrażeniem. Co do tego Tankisty czy jak mu tam, to, jak tylko zoczysz Pan go na horyzoncie, rozumiesz Pan, to od razu ładować podkalibrowym z rdzeniem ze zubożonego uranu, brać frajera na skrzyżowanie nitek w celowniku i - ognia! Na moje wyczucie oko ma Pan dobre, więc tylko farfocle z niego polecą. Koniec instrukcji bombardierze. Nie dyskutować! Wykonać! Ja porucznik artylerii wam to mówię.
Pozdrawiam Pana jak zwykle serdecznie ;-)

Obrazek użytkownika Bardzostarywyborca

15-01-2012 [20:30] - Bardzostarywyborca (niezweryfikowany) | Link:

Zastosowanie w praktyce proponowanego hasła „zapomnijmy o tym, co złe i spróbujmy coś razem zbudować, dla wspólnego dobra” jest w obecnej Polsce niemożliwe do wykonania! Cała PO, obarczona smoleńską zbrodnią i pospolitym złodziejstwem, nawołująca ustami swoich żydokomuszych emisariuszy w rodzaju czekisty Stasińskiego z GW do dalszego przelewania krwi w walce z PiS, okradająca obecnie swoimi tajnymi machinacjami finansowymi z NFZ całe społeczeństwo - to organizacja do natychmiastowej likwidacji! Dywagacje w rodzaju "zapomnijmy" lub "zbudujmy" są albo naiwną inteligencką mrzonką, albo czystą prowokacją w rodzaju stalinowskich. PO wyłącznie do delegalizacji! I nie ma nawet co się zastanawiać nad bredniami w rodzaju "polemik" jakiegoś tam tankisty-czekisty i jemu podobnych niereformowalnych duraków, szkoda na to czasu.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-01-2012 [21:11] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Żeby o kimś wydać skrajnie negatywną opinię trzeba się do końca upewnić, że na takową faktycznie zasługuje. Trzeba mu dać szansę na refleksję, która mu ewentualnie pomoże zejść ze złej drogi, nawet jeśli ta szansa jest minimalna.

Taką właśnie szansą była moja notka pt. „Errare humanum est – list do szeregowców Platformy”. Napisałem go narażając się na krytykę podobną do Pańskiej, co nie było miłe. Ale czasem trzeba się narazić dla sprawy.

Nie ukrywam, że przewidywałem jaka będzie reakcja. Ale dla spokoju sumienia zrobiłem gest pokojowy. Reakcję już znamy, więc sprawa jest jasna.
Ale proszę zważyć, że zareagowała generalicja, a nie szeregowcy Platformy, do których był skierowany mój tekst. Nie ma ani jednego komentarza od szeregowców.

Z tego można wnioskować, że szeregowcy Platformy chyba już zaczynają sobie zdawać sprawę w jaki kanał ich wpuszczono. Gdyby było inaczej spadła by na mnie lawina komentarzy. A komentowali tylko sztabowcy.

Ja mam wielu znajomych popierających PO, którzy są jako ludzie naprawdę przyzwoici, tylko dali sobie zawrócić w głowie. Wielu z nich już dawno by się odwróciło od Platformy, ale albo się boją panicznie pręgierza poprawności politycznej, co grozi na przykład utratą pracy lub biznesu, albo im po prostu wstyd się przyznać, że się dali zrobić w konia i idą w zaparte. A więc nie są ludźmi nieprzyzwoitymi, tylko przepraszam za wyrażenie „użytecznymi frajerami”, a to już jest duża różnica. I właśnie do nich była adresowana moja notka. Proszę spojrzeć na sprawę pod tym właśnie kątem.

Skoro nie było komentarzy od szeregowych peowców to znaczy, że nie jest tak źle, jak było jeszcze niedawno temu.

Dziękuję Panu za komentarz i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika dziecko rozwiedzionych rodziców

15-01-2012 [23:32] - dziecko rozwied... (niezweryfikowany) | Link:

Niestety az cisnie się na usta niesmiertelne " a nie mówiłam" jako czlowiek porzadny sądzi Pan innych po sobie.ma Pan nadzieję,że wyborcy PO to tylko biedne zbłakane owieczki,którym wystarczy wskazac droge a one się nawrócą.obawiam się,że nie jest to takie proste.owszem sa wśród nich tzw. 'uzyteczni idioci"(no dobrze frajerzy),ktorzy się dali omamić.Tez takich znam,problem w tym,ze stan fascynacji PO i nienawiści do PIS jest u nich stanem constans.Podam pewien przykład.Mąż mojej znajomej,pan mgr inż na kierowniczym stanowisku(wiek ok.50 lat) jest wiernym czytelnikiem GW.Od niej zaczyna dzień,GW jest niezbędna by czerpac wiedzę o świecie.Niedawno spotkala go nastepująca przygoda.Dziennikarze GW napisali o rzekomej aferze- niewłasciwym wykonaniu nawierzchni przez firmę,której wice-prezesem jest nasz bohater.napisali bzdury wyssane z palca,firma się postawiła.GW musiało przepraszać, i czy sądzi Pan,ze to podważyło wiarę naszego bohatera w nieomylność GW-nic podobnego-nadal czyta namiętnie i życ bez niej nie może.Dodam,ze jest synem działacza PZPR.Jest to dla mnie przykład,ze dla takich ludzi nie istnieje coś takiego jak refleksja.Oni działają jak cyborgi-zaprogramowane bez opcji resetu.Poza tym im nic nie pozostało-SLD słabe, PIS im nie pasuje więc zostaje PO.Panie Profesorze myślę,że próżny Pana trud.Co do tzw. Tankisty to rzeczywiście szeregowiec to on nie jest.Przypomina mi swą zajadłością niejakiego gościa na Niezaleznej podpisującego się nickiem TEN OBCY. Niby popiera PIS,ale atakuje forumowiczów,skłóca,jest agresywny,ma b. podobny styl pisania do owego tankisty.Myślę,ze obydwaj to nie jakieś byle jakie trole ale zaprawione w boju "internetowe służby specjalne" do zwalczania ludzi myślących(propisowsko).Cenie Pana dobrą wolę i chęci ale sam Pan widzi,że na białą flagę wytoczono czołgi! Serdecznie Pana pozdrawiam!

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

15-01-2012 [23:53] - Krzysztof Pasie... | Link:

Drogie Dziecko!

Jaka tam biała flaga! To była proszę Pani tak zwana "podpucha".

Dziękuję za poruszający komentarz i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika dziecko rozwiedzionych rodziców

16-01-2012 [00:32] - dziecko rozwied... (niezweryfikowany) | Link:

na wywieszanie bialej flagi ja osbiscie się nie zgadzam! trzeba walczyc az do odzyskania wolności czyli do końca okupacji Polski przez PO.Wiem,ostro po bandzie poszlam ale szczerośc to jedna z moich głównych wad.Mówię co myślę (niestety),,kariery nie zrobię ale mi na niej nie zależy.taak moja "ułańska fantazja! Widzę u pan jeszcze jedną niesłychanie rzadką zaletą.pan szanuje swoich czytelników - prawie na kazdy komentarz stara sie Pan odpowiedzieć.To tez swiadczy,ze nalezy Pan do wymierającego gatunku ludzi bardzo dobrze wychowanych(w odróznieniu od róznych fałszywych hrabii,no własnie czy hrabiów,wg mnie druga forma b.poprawna ).Choć w moich żyłach raczej nie doszukam się kropli błękitnej krwi, to u innych mi ona nie przeszkadza:) - wręcz przeciwnie- być rozmówcą takiego człowieka jak Pan to wielki,niezasłuzony zaszczyt i olbrzymia radość!Zatem składam wyrazy szczerego szacunku i życzę dobrej nocy bo późno już ! Dobranoc Panie Profesorze i dziękuję za wszystko a przede wszystkim za to,że przywraca mi Pan wiarę w człowieka!Wiarę,ze są jeszcze na tym świecie ludzie,dla spotkania(czytania) których warto żyć!

Obrazek użytkownika szara_komórka

16-01-2012 [01:03] - szara_komórka (niezweryfikowany) | Link:

Zachęcony przez Pana przeczytałem wszystkie komentarze i żałuję. Nie dowiedziałem się niczego istotnego. Mimo nawoływania przez Tankistę do merytorycznej dyskusji, nie potrafił "wyjść" do takiej. Sądzę, że Tankista ma pewien kompleks. Jego alergiczna reakcja karze zastanawiać się czy rzeczywiście nie jest coś na rzeczy i czy nie istnieje jakaś "tajemnica inteligenta Tankisty". Wszystkie jego komentarze dotyczą jednego - "kompleksu chama" (nie jest to bynajmniej o nim). Sprowadza się w skrócie do nieustannego zadawania sobie pytania : "czy już jestem inteligentem, czy jeszcze jestem chamem" (cham - to nie ten spod kiosku z piwem). Jeżeli Pan pamięta mój komentarz tutaj na niezależnej.pl pod tekstem pt. "Errare humanum est - list do szeregowców Platformy" - to jego reakcja jest typowym przykładem zaprzeczenia wyrażonych tam stwierdzeń. I na koniec spostrzeżenie (też nie moje), że łatwiej i przyjemniej i konkretniej rozmawia się, dyskutuje z kimś kto jest tym "chamem" niż z kimś kto nie wie kim jest i musi sobie "coś" udowadniać. Czy nie mam racji? (jakoś tak pomyślałem w tej chwili o Janie Himilsbachu).

Obrazek użytkownika POison

16-01-2012 [01:20] - POison (niezweryfikowany) | Link:

z pewnością po części ma Pan rację pisząc o oszukanych, zagubionych itp. szeregowych wyborcach PO, a jako człowiek światły nosi Pan w sobie tą odrobinę naiwności (w pozytywnym znaczeniu tego słowa) zwaną wiarą w człowieka. Niestety, obserwując wokół mnie zachowanie opisanych przez Pana osób, widzę rosnące utwierdzanie się tychże w ich nieomylności i racji wraz z pogarszaniem się sytuacji gospodarczej, graniczące z fanatyzmem. Nie przemawiają do nich żadne argumenty, a odpowiedź, że "wolą z Tuskiem klepać biedę niż wzbogacić się z Kaczorem" jest wszechobecna. Uważam, że problem ten dotyka natury psychologicznej i nosi nazwę mechanizmu zwanego wyparciem, nie jestem jednak specjalistą w tej dziedzinie nauki, choć jestem pewien, że niejeden psycholog mógłby doktoryzować się badając to niespotykane w świecie zjawisko.
Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika ObserVer

16-01-2012 [12:42] - ObserVer (niezweryfikowany) | Link:

Wielce Szanowny Panie Krzysztofie !!!
Z uwagą przeczytałem / zgodnie z Pańską sugestią / większość komentarzy do tekstu przeznaczonego dla szeregowców PO. Z przykrością stwierdzam, że nasunęły mi one bardzo smętną myśl, że marzenie o zjednoczeniu Narodu jest prawie niemożliwe do spełnienia. Czerwonym kanaliom udały się rzeczy, które nie powinny się udać, jak na przykład stworzenie "elity" zastępczej i co gorsza przekonanie tych ludzi, ze taką elitą są. Wykorzystane mechanizmy i zjawiska socjologiczne, są w gruncie rzeczy prymitywnie proste / POdobnie jak ludzie, wobec których je stosowano /. Znamienitym przykładem jest tu osobnik mianujący siebie "Tankistą". Widzimy tu obraz człowieka, który z jednej strony czuje się nobilitowany szkołami, które ukończył, językami obcymi, które jakoby POsiadł - w wersji POdstawowej, ambitnego do bulu / nie poprawiać / prymitywa, będącego z drugiej strony małym zakompleksionym człowieczkiem, przekonującym wszystkich, że to co osiągnął, jest li tylko jego osiągnięciem, a nie efektem pracy systemu. Najsmutniejsze jest, że POd cieniutką warstewką pseudoogłady widać, że ma on świadomość swoich kompleksów niższości i stąd pała nienawiścią do wszystkich, którzy wywodzą się z poprzedniej elity. Tak, to komunistom udało się najlepiej, skłócić Naród, POdzielić i wywołać nienawiść. Chciałbym wierzyć, że tacy są tylko wyjątkiem, lecz wokół siebie widzę na co dzień, wielu POdobnych POpaprańców. Z jeszcze większą przykrością stwierdzam, że chwilami mnie samemu zaczyna brakować wpojonego w dzieciństwie dobrego wychowania i zaczynam nazywać te czerwone flanelki nazwami dla nich właściwymi, lecz nie przystającymi do człowieka, za jakiego sam się uważam, będąc synem moich Rodziców. Połączenie kompletnie absurdalnej rzeczywistości w jakiej żyjemy, ze świadomością dna, w jakie zepchnął nas zarówno poprzedni system, jak i ostatnie 20 lat kłamstwa sprawia, że zaczyna brakować rzeczy najważniejszej - nadziei / nie nadzieji /. Pańskie felietony, mimo wszystko, tę nadzieję budzą i za to Panu serdecznie dziękuję. Pozdrawiam gorąco Pana i kochany Kraków / bez Nowej Huty /.