KRYTYCZNIE WAŻNY MOMENT DLA PREZESA KACZYŃSKIEGO

Znowu, po raz szósty z rzędu PIS przegrał wybory, więc najwyższy czas by się zastanowić, otwarcie i bez znieczulenia, dlaczego?  

Ten tekst nie będzie łaskawy dla niektórych, powtarzam niektórych działaczy Prawa i Sprawiedliwości, lecz to, chcę powiedzieć wynika z bardzo mnie niepokojących obserwacji własnych. I żeby wszystko było jasne. Ja broń Boże nie zamierzam „kopać leżącego”, a wręcz przeciwnie jestem pełen troski o ludzi, którzy wciąż jeszcze mogą uratować Polskę przed konsekwencjami tego, co wyprawia Donald Tusk ze swoją drużyną.    

Tym razem posłużę się zaskakującym porównaniem działania określonych struktur Prawa i Sprawiedliwości do zjawisk opisanych w mechanice górotworu.  

Otóż na pozór spokojny górotwór w rzeczywistości podlega powolnym ruchom, co prowadzi do powstawania w skałach różnego rodzaju naprężeń. Gdy ilość tych naprężeń przekroczy punkt krytyczny następują gwałtowne ruchy tego górotworu, co w skali mikro skutkuje stosunkowo niegroźnymi tąpnięciami, zaś w skali makro mniej lub bardziej brzemiennymi w skutki trzęsieniami ziemi. Żeby zapobiec tym niepożądanym ruchom tektonicznym, w górnictwie stosuje się różnego rodzaju techniki odprężania górotworu.  

Jaki to ma związek z polityką? Już mówię.  

Ten górotwór to elektorat Prawa i Sprawiedliwości. Powstające w nim naprężenia to wynikające z nastrojów napięcia społeczne. A gwałtowne ruchy tego górotworu to okresy wyborów samorządowych (tąpnięcia) i parlamentarnych (trzęsienia ziemi).   Natomiast, specjaliści od technik odprężania to niektórzy, powtarzam niektórzy działacze Prawa i Sprawiedliwości, dla których  głównym celem jest łagodzenie napięć i utwierdzanie wyborców w nie zawsze zgodnym z prawdą przekonaniu, że wszystko działa jak należy i w nadchodzących wyborach trzeba ponownie zagłosować na nich. Dokładniej chodzi mi o działaczy partyjnych różnych szczebli siedzących całymi latami bezczynnie na ciepłych poselskich posadkach, jak ja to mówię w wyniku wieloletniego „zasiedzenia”.

Działacze ci uaktywniają się jedynie tuż przed wyborami, a ich lokalna polityka prowadzi do tego by partia te wybory przegrała na tyle bezboleśnie, by oni zachowali swoje stanowiska na kolejną kadencję. Czasem, celem upozorowania „reform”, robi się roszady między tymi działaczami, bacząc jednak pilnie by się do nowych władz lokalnych bądź do nowego Sejmu broń Boże nie załapali jacyś nowi ludzie, a szczególnie zdolniejsi i pracowitsi niż oni.

W okresach między wyborczych działacze ci nie robią nic, albo prawie, a zaraz po kolejnych wyborach zapadają w beztroski letarg, aż do następnego razu. Im na wygraniu wyborów bynajmniej nie zależy, bo zdobytej władzy trzeba bronić, a to już wymaga pracy i umiejętności, co jak doskonale wiedzą, nie jest ich najmocniejszą stroną. Oczywiście w Prawie i Sprawiedliwości jest multum bardzo wartościowych i nad wyraz pracowitych ludzi, ale oni sami nie uciągną, jeśli partia nie pozbędzie się działaczy hamulcowych.  

By uniknąć niepożądanych tąpnięć, w górnictwie dokonuje się często odprężenia górotworu. Podobnie niektórzy, powtarzam niektórzy politycy PISu, stosują taktykę wentyla służącego do upuszczania w stosownych momentach rodzących się w ich wyborcach napięć wypływających z braku partyjnych dokonań.    

Towarzyszą temu często określone działania osłonowe lokalnej prasy prawicowej, specyficzna strategia prawicowych zgromadzeń, oraz działalność różnego rodzaju lokalnych klubów dyskusyjnych, a tak naprawdę, towarzystw wzajemnego zachwytu nad samymi sobą.  

Bo ktoś to musi wreszcie otwarcie powiedzieć, że prasę prawicową czyta, na zgromadzenia prawicowe chodzi i w klubach prawicowych dyskutuje między sobą garstka zawsze tych samych ludzi. Gorzej, nie robi się nic, albo prawie, by ten stan rzeczy zmienić.  

W oczy rzuca się średnia wieku grubo po sześćdziesiątce i nie ma co owijać w bawełnę, że choć się tam mówi o prawdziwie wzniosłych i szlachetnych sprawach, de facto są to dyskusje przekonanych z przekonanymi, z których poza samozadowoleniem i wyrzuceniem z siebie nagromadzonych frustracji w zasadzie nic nie wynika dla rozwoju partii. Więcej, dyskusje te nie przebijają się do szerszego odbiorcy.  

Nie znaczy to, że z tego typu działalności należy rezygnować. Absolutnie nie. Ale trzeba uruchomić ludzi od działań konkretnych, mam na myśli nowoczesny program.

Pis musi się pozbyć piętna partii zasklepiałej. Bo tylko wtedy odzyska zdolność koalicyjną, a wtedy z pewnością się dogada z tymi z Solidarnej Polski. Bo mimo wszystko zakładam, że jedni i drudzy chcą dobrze dla Rzeczpospolitej, więc w sprawach ważnych dla kraju będą szli jednym frontem miast się wzajemnie zwalczać.  

Kluby dyskusyjne PISu są wciąż zamknięte na Internet. Gorzej, nie robi się nic, żeby ten stan rzeczy zmienić, albo wręcz zabiega o to, by trwał nadal. Jakby się ktoś bał, że z Internetu ludzie się zbyt wiele dowiedzą. I nie trudno zauważyć, że niektórzy, powtarzam niektórzy zasiedziali działacze partyjni PIS, a także trzymający z nimi sztamę lokalni publicyści i eksperci naukowi okopali się na wygodnych pozycjach strzegąc ich pilnie przed wszelkimi „intruzami”, którzy by im mogli zagrozić. Dlaczego? Bo się obawiają, że utracą wyłączność na swoje racje.  

Powiem jeszcze więcej. Prawicowi dziennikarze, publicyści i różnego sortu „prelegenci” stanowią od wielu lat niezmiennie ten sam zespół, który jak Częstochowy broni dostępu do swej działki. Szpilki się nie da wetknąć. A im kto zdolniejszy, im lepiej pisze, im więcej ma do powiedzenia i im bardziej ma otwartą głowę, tym mniejsze ma szanse by jego potencjał został doceniony. Niestety wygląda na to, że mamy tu do czynienia z taktyką cichej zmowy. Jeśli PIS chce być partią w pełni demokratyczną, ten stan trzeba zmienić i lokalne struktury muszą się otworzyć na zaangażowanych, pracowitych ludzi z inwencją i pomysłami.  

To prawda, że mamy bez wątpienia świetnych publicystów prawicowych. Ale od lat tych samych, którzy z kolei mają tych samych od lat odbiorców. A żeby prawica zaczęła wygrywać, trzeba to grono rozszerzyć, zwiększając tym samym elektorat. I to nieprawda, że nie ma chętnych. Są, tylko się w wielu przypadkach zamyka przed nimi drzwi, bądź świadomie zniechęca.  

Trzeba dopuścić do głosu ludzi młodych, o zupełnie innym postrzeganiu rzeczywistości, bo nie obciążonym życiem w komunie. Niestety, w wielu przypadkach, ci starzy bronią się przed tym rękami i nogami. A bez ożywczego programu PIS nigdy nie wygra. Mamy więc do czynienia z błędnym kołem.

A żartów nie ma. Bo rządzące czerwono-różowe lewactwo to już zawodowcy, a z zawodowcem amator nie wygra. Dlatego trzeba zrobić w PISie „rewolucję” i oddzielić ziarno od plew.

Trzeba jak najszybciej przewietrzyć pierzynę pod którą się zasiedzieli niektórzy, od lat ci sami bezproduktywni działacze partyjni. A jak nie pomoże, to trzeba będzie tę pierzynę wyrzucić na śmietnik.  

Tę „rewolucję” musi przeprowadzić sam Prezes Jarosław Kaczyński, nawet jeśli, jak mówi pani profesor Jadwiga Staniszkis, „otoczony jest miernotami”. Musi zaryzykować. Jak? On już coś wymyśli. Bo jest nieprzeciętnie utalentowanym politykiem i wszyscy pamiętamy z jakich opresji wychodził.  

I nie jest teraz ważne, czy zawinili ziobrzyści, czy kaczyści. Zawiniła bierność i niekompetencja niektórych, powtarzam niektórych działaczy partyjnych od lat bezproduktywnie zasiedziałych na wygodnych stołkach.   Konieczna jest więc gruntowna weryfikacja kadr Prawa i Sprawiedliwości. Jest na to trzy lata.

Trzeba ratować PIS, bo jest Polsce potrzebny, ale w innej niż dotychczas formie.  

Bo jak się tego nie zrobi w porę to górotwór, czytaj elektorat, tak tąpnie, że drzazgi polecą. A nawet, jeśli "hamulcowym" uda się te ruchy chwilowo odprężyć, pisowski „górotwór” będzie podlegał stopniowej erozji, zacznie się łuszczyć i rozpadać na coraz to drobniejsze frakcje, aż z tego co się wydawało twardą litą skałą zostanie jedynie kupka zwietrzeliny.  

Krzysztof Pasierbiewicz
(nauczyciel akademicki)  

Patrz również: http://niezalezna.pl/17527-bilans

http://www.krakowniezalezny.pl...

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Z lekka zdziwiony

02-12-2011 [17:54] - Z lekka zdziwiony (niezweryfikowany) | Link:

A może to właśnie Prezesowi nie zależy na tym przewietrzeniu? Może właśnie on kocha to, aby być "biednym misiem" w oblężonej twierdzy?
Nie oszukujmy się - Prezes ma już 62 lata. Co mu przyjdzie po wygranej za 4 lata? W wieku 66 lat zostanie premierem? Wątpię, aby podołał. A tak, gdy przegra kolejny raz to już do końca życia będzie mógł opowiadać, jak to źli ludzie spoza PiS i z wnętrza partii sprawili, że przegrywał. Że fałszowali, kombinowali tylko po to, aby jego wyautować.
"Biedny miś" zawsze znajdzie współczujących.

Obrazek użytkownika Studentka:

02-12-2011 [18:46] - Studentka: (niezweryfikowany) | Link:

trochę za długo się dziwisz, od miesięcy tylko się dziwisz, z czego wnoszę, że musisz być dobrze po 80-tce, albo latasz jeszcze z drewnianym karabinem.

Obrazek użytkownika Z lekka zdziwiony

02-12-2011 [18:59] - Z lekka zdziwiony (niezweryfikowany) | Link:

Z logiki niedostateczny, siadaj! Przygotuj się do poprawki. A przy okazji możesz coś pomyśleć merytorycznie, a nie ad personam (wiem, trudny zwrot, sprawdź w słowniku wyrazów obcych).

Obrazek użytkownika megi

02-12-2011 [20:58] - megi (niezweryfikowany) | Link:

Ale dalej przemądrzały.

Obrazek użytkownika Z lekka zdziwiony

02-12-2011 [21:15] - Z lekka zdziwiony (niezweryfikowany) | Link:

A może coś w temacie - merytorycznie? Czy jak zawsze - rozmydlanie, atakowanie tych, którzy mają inne zdanie... jak widać, niewiele to dało.

Obrazek użytkownika Studentka:

02-12-2011 [22:16] - Studentka: (niezweryfikowany) | Link:

wieku Pana Kaczyńskiego to mają być niby merytoryczne? Merytorycznie można odpowiadać komuś kto ma coś do powiedzenia, a takim wiecznie zdziwionym to można tylko powiedzieć co się o nich myśli. A może ci bliżej do tzw. pasikoników?
Pozdrawiam Magi, dobra riposta!

Obrazek użytkownika Studentka:

02-12-2011 [22:55] - Studentka: (niezweryfikowany) | Link:

przepraszam za błąd i pozdrawiam powtórnie.

Obrazek użytkownika Z lekka zdziwiony

03-12-2011 [00:01] - Z lekka zdziwiony (niezweryfikowany) | Link:

Jednak niewiele rozumiesz, ale jakoś mnie to nie dziwi. Dorośniesz, to może zrozumiesz. A na razie studiuj sobie - zapewne na wyższej szkole gotowania na gazie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-12-2011 [21:42] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowna Pani,

Przepraszam, że się wcinam, ale strasznie mi się spodobał ten "drewniany karabin" - moje serdeczne gratulacje!!!

Pozdrawiam gorąco,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Jawa

02-12-2011 [19:42] - Jawa (niezweryfikowany) | Link:

A Bartoszewski, Kuc czy Mazowiecki mają po osiemdziesiątce i ciągle mogą podołać.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-12-2011 [21:47] - Krzysztof Pasie... | Link:

Drogi Jawa,

Napisał Pan w komentarzu:
"A Bartoszewski, Kuc czy Mazowiecki mają po osiemdziesiątce i ciągle mogą podołać...".

Odpowiadam:
Raczy Pan żartować z tym tercetem egzotycznym. Oni proszę pana jeśli jeszcze mogą coś podołać, to ewentualnie w łazience.

Kłaniam się,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika kaczka-dziwaczka

03-12-2011 [07:22] - kaczka-dziwaczka (niezweryfikowany) | Link:

Prezydent USA Ronald Reagan mial 70 lat jak objal urzad.I nikt nie byl z lekka zdziwiony

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-12-2011 [21:48] - Krzysztof Pasie... | Link:

Lekko zdiwiony i kaczka dziwaczka - ładny duet trzeba przyznać.

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-12-2011 [21:51] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Sądząc po Pańskim pseudo, ośmielam się przypuszczać, że się Pan musiał mocno stuknąć w główkę.

Pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz 

Obrazek użytkownika Anna

02-12-2011 [18:20] - Anna (niezweryfikowany) | Link:

Panie Krzysztofie,

Cokolwiek uczyni J Kaczynski bedzie tak jak to opisal Rosemann. Dla wiernego elektoratu sama nazwa PIS i J Kaczynski wystarcza. Tych co glosuja na PO alternatywa bedzie Palikot nigdy PIS. "Damage" jest zbyt duzy. Jakkolwiek ma pan duzo racji, nie czas na zmiany.

Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-12-2011 [21:55] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowna Pani Anno,

Cieszy mnie Pani sympatia do Jarosława Kaczyńskiego i PISu. Ale jeśli Pani uważa, że sama nazwa PIS wystarczy, to myślę, że szkoda czasu bym kończył odpowiedź na Pani komentarz.

Serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika WJD

02-12-2011 [18:57] - WJD (niezweryfikowany) | Link:

Cytuję: "Czasem, celem upozorowania „reform”, robi się roszady między tymi działaczami, bacząc jednak pilnie by się do nowych władz lokalnych bądź do nowego Sejmu broń Boże nie załapali jacyś nowi ludzie, a szczególnie zdolniejsi i pracowitsi niż oni."

To nie wystarczy, zabrakło słowa "uczciwsi". Uczciwsi niż oni. Znacznie uczciwsi...

Podaję przykłąd z autopsji:

W 2006 roku wojewoda małopolski, członek PIS-u z nadania pana Jarosława Kaczyńskiego, oczywiście gorący zwolennik szanownego pana prezesa i jego przyjaciel, wydał urzędową decyzję.

Wydał decyzję o zbyciu nieruchomości należącej do naszej rodziny /polski rodowód z dziada pra-pra-pra dziada/ na rzecz dzierżycieli.

Nasze protesty nie zdają się na nic.

Obowiązująca ustawa o gospodarce nieruchomościami zabrania zbywania nieruchomości, wobec których toczy sie w organie centralnym postępowanie sprawdzające prawidłowosć nabycia nieruchomości przez Skarb Państwa. Nieruchomość ta zaś jest sprawdzana w organie centralnym dotychczas od 1994 roku /w ostatnim rzucie/.

Państwo ukradło ją w 1952 roku na podstawie dekretu, iż w okresie wojny była używana w charakterze użyteczności publicznej, co było nieprawdą.

Nie była w ogóle używana na potrzeby użyteczności publicznej, ale malowniczo położona wzbudziła kolosalna pożądliwość w czerwonych złodziejach i nadal ja intensywnie wzbudza.

No i oto w 2006 roku przyjaciel pana Jarosława zbył tę nieruchomość na normalną własność /niecałe 10 ha w Krakowie/ na rzecz dzierżycieli /ci za to tak się sprytnie urządzili, iż w ogóle nie płacą żadnych podatków, osiągają z nieruchomości duże zyski a jeszcze otrzymują państwowe dotacje.../.

Czyli akt paserstwa.

Zbył nieuczciwie i całkowicie nielegalnie w świetle obowiązującego prawa.

No a jak to dokonał, to jak wielu innych przyjaciół pana Jarosława z PIS-u - przeniósł się był do PO i poglądów nie zmienił.

Jakby kto był ciekaw postaw patriotycznych okradzionej rodziny, bo w PIS-ie panuje opinia, że PIS takie osoby "wspiera", to:

- właściciele tej nieruchomości tuż pod nosem Niemców z policji SS, przechowywali w okresie wojny na niej żydów i to wraz z ich całym dobytkiem. Przechowali skutecznie, są powojenne listy z podziękowaniami. Oczywiście po wojnie rodzina była za to dość solidnie dręczona. Jeszcze do późnego Gierka były najścia UB-owców i rewizje.

- członkowie tej rodziny przechowywali też w okresie okupacji żydów w innym miejscu w Krakowie.

- jeden z członków tej rodziny - generał - desperacko w czasie wojny uratował życie w Sowietach tysiącom Polaków i Żydów. Za co po wojnie zmuszony był do końca życia pozostać na emigracji, gdyż w kraju groziła mu jako "wrogowi ludu" śmierć.

Otóż co robił i robi PIS i jego szefostwo naszej rodzinie. Oczywiście wespół z decydentami z pozostałych decydenckich parlamentarnych partii.

Dlatego ośmielam się dołożyć kwestię uczciwości i prosić o elementarną uczciwość, ale jakoś jej ZUPEŁNIE nie dostrzegam.

Ale to ostatnie zdanie, to oczywiście mały żarcik.

Jakiej uczciwości można oczekiwać od tej socjalistycznej /czyli antynarodowej/ bandy czworga??

Jak się tylko dołapią do koryta, zaraz kombinują co by tutaj komu ukraść.

Fakty są bezsporne Szanowny Panie Krzysztofie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-12-2011 [21:58] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Dziękuję za obszerne uzupełnienie mojej notki.

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika krzyh

02-12-2011 [19:29] - krzyh (niezweryfikowany) | Link:

prawicowej telewizji, bez tego to PO będzie kształtować opinię publiczną - ani gazety czytane przez 10% ludzi ani internet gdzie procent odwiedzających strony z polityką nie jest pewnie większy nie zrównoważą telewizji bo ogląda ją 90% ludzi. Bez tego nie wygra PIS bo uciekającym z PO podsuwa się Palikota. Możemy doszukiwać się wielu przyczyn "porażki" PIS ale jest jedna podstawowa - media - i to nie mówię żeby sobie ponarzekać na niesprawiedliwość itd ale by podkreślić gdzie leży klucz do sukcesu moim zdaniem. Taka telewizja jest niezbędna nie tylko PIS ale całej prawicy - społeczeństwo przekonane jest że burdy 11 listopada wywołali uczestnicy marszu niepodległości - część wie jak było naprawdę z Radia Maryja czy internetu, część z gazet ale ilu ich jest? 20%? Przemówienie Sikorskiego dla statystycznego Kowalskiego było "błyskotliwe" bo tak mówi pani w telewizji - ile osób zna treść tego przemówienia? Bez mediów masowych a telewizja jest najszerzej docierającym medium - nie wygra się nigdy. Orban miał telewizję - jedną i to wystarczyło by jego przeciwnikom nie udało się wmówić społeczeństwu że jest faszystą czy kimś takim. Potrzeba działania w tym kierunku i to jak najszybciej.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-12-2011 [22:00] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Do założenia prywatnych profesjonalnych mediów są potrzebne ogromne pieniądze. Niestety obwaiam się, że żaden z polskich biznesmenów nie zaryzykuje takiego posunięcie, bo wie, że pod rządami Tuska mógł by podzielić los rosyjskich oligarchów, którzy się narazili Tuskowi.
Więc aż się prosi by powiedzieć, że Kościół powinien wyłożyć pieciądze, ale z tego, co mówią w Krakowie, to póki co, odbiera budynki przedszkolom.
Ludzie mogli by się zrzucić? No tak, ale pan Rostkowski już zadba by tę kasę odpowiednio "zagospodarować".
Co robić w takim razie? Robić swoje, każdy na swoim pdwórku i czekać aż Schetyna skoczy Tuskowi do gardła. Ot taki weekendowy żarcik.

Dziękuję za komentarz i serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika lay

02-12-2011 [20:31] - lay (niezweryfikowany) | Link:

Witam Panie Krzysztofie.Wreszcie jakiś głos rozsądku w całej tej "sprawie"Bronię Zobry i jestem z tego powodu mieszany z błotem jak bym co najmniej chciał Palikota na prezydenta!Kaczyński niestety śpi z niedobrymi konsekwencjami dla kraju.Ziobro próbuje coś robić nie zmienił się,to ten sam Ziobro który walczył z korupcją i złem.Jak będzie postrzegany przez elektorat,zobaczymy.Myślę,że ten słynny już niewidoczny młody elektorat,rzeczywiście może poprzeć prawicę ale nie Kaczyńskiego.Czy będzie nim Ziobro?A dlaczego nie!?

Obrazek użytkownika ksena

02-12-2011 [21:20] - ksena (niezweryfikowany) | Link:

nie chcę nikogo z błotem mieszać,ale proszę mnie łaskawie oświecić co takiego ożywczego i nowego próbuje teraz wnosic Ziobro i spółka.Bo ja niestety słyszę wciąż utyskiwania na ,,złego'' Kaczyńskiego,widzę niesłychane parcie na szkło i wręcz pomieszkiwanie w telewizyjnym studio.Niestety nauka wiązania krawata,przewijanie małego Ziobry w TVN Style,marsowe miny Kurskiego i anegdotki Cymańskiego to chyba nie są te najbardziej oczekiwane nowatorskie trendy mające zmieść przez ziobrystów Kaczyńskiego i wprowadzić ,,nowe''.Byłam zawsze zwolenniczką Ziobry ,który przed kilku laty wypowiadał się rzeczowo i przekonująco ,a my na spotkaniach oklaskiwaliśmy go na stojąco,ja też.Obecnie widzę jak ten polityk rozmienia się na drobne,jak nie ma nic do powiedzenia oprócz mglistych obietnic,jak nadskakuje tym mediom,które go do tej pory jedynie opluwały.Chyba w stosunku do rezimowych i wrogich mediów wychodzi z zalożenia ,że ,,jak się nie ma co się lubi ,to się lubi co się ma''.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-12-2011 [22:05] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

W odpowiedzi na Pański komentarz odsyłam Pana do mojej notki pt. "Kaczyński i Ziobro ??? Oto jest pytanie ???", patrz:
http://salonowcy.salon24.pl/35...

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Emigrant

02-12-2011 [20:49] - Emigrant (niezweryfikowany) | Link:

Obserwuję polską scenę polityczną z oddali i pewnnie wiele szczegółów mi umyka, lub nie znam pewnych mechanizmów etc. Zgadzam się jednak z Panem, ponieważ, jeśli potencjalnie dobrzy żołnierze dostają baty po raz kolejny, to logicznie rzecz biorąc trzeba zastanowić się nad jakośćią dowództwa.
PS
Gratuluję odwagi cywilnej no i tego...
Wydaje mi się, że po tym artykule posypią się gromy na Pańską głowę. Mamy chyba jedną wspolną cechę - lubią nas kłopoty.
Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-12-2011 [22:09] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Ponoć do odważnych świat należy.

Pozdrawiam Pana serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Daf

02-12-2011 [20:59] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Szanowny Panie Profesorze,
znakomita analiza, moze zechca Pana posluchac ! W Polsce jest przeciez
wiele spraw, ktore dotad nie zostaly rozwiazane. Powinien byc zreformowany
caly system wymiaru sprawiedliwosci, nalezy przeprowadzic lustracje,
nie tylko w sadownictwie. Zorganizowac niezalezna TV - to co jest ma
na celu oglupiane spoleczenstwa. Zajac sie reforma policji, zlikwidowac
biurokracje. Zmienic przepisy podatkowe i przepisy dot. zakladania
przedsiebiorstw i wiele innych dziedzin czeka na naprawe - od tego
zalezy stabilnosc Panstwa Polskiego spokojne zycie i zamoznosc Polakow.
To PiS powinien tym sie zajac. Jak ? Szukac bezposrednich kontaktow
z potencjalnymi wyborcami, walczyc o ich prawa z wielkim poswieceniem
i bez wielkich slow, bez wyzalania sie w TV TRWAM, narzekania - to sa
objawy slabosci !
PiS powinien sie przyjrzec np. jak " stanela na nogi " partia zielonych
w Niemczech: dyscyplina i codzienna ciezka praca - swoj cel osiagneli !
W Szwajcarii stosowane sa czesto metody bezposredniej demokracji, np.
b. czesto plebiscyt. To tez powinien organizowac PiS.
Dlaczego PiS nie zajmuje sie sprawa prowokacji z dn. 11.11.11 w W-wie ?
Napisalam o tym i innych sprawach do PiS-u - niestety nie otrzymalam
odpowiedzi.
Zyje w stabilnym i zamoznym kraju, to co sie w Polsce dzieje martwi mnie
i przeraza.
Serdecznie Pana pozdrawiam

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-12-2011 [22:11] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

"Może zechcą Pana posłuchać", oto jest pytanie!

Pozdrawiam Pana serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika henryk

02-12-2011 [21:26] - henryk (niezweryfikowany) | Link:

Przepraszam ale głosując na panią Kempe liczyłem ,że kierując ją na nasz teren prezes Kaczyński dał jej pełnomocnictwo na coś robienie.Nasi dotych czasowi przedstawiciele nic nie robili,nie było ich widać nawet w kampanii wyborczej.Po prostu zasiedzieli się lub jak w Ostrowcu latali za Paceltem z PO,bo sami nic nie umieli zorganizować.Więc pani ta miała olbrzymie nasze zaufanie i mogła to wszystko zmienić,ale coś odbiło.Teraz smuci ,że będzie mocno działać więc niech nie robi śmiechu.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-12-2011 [22:12] - Krzysztof Pasie... | Link:

Gorzekie żale Panie Henryku, gorzkie żale!

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Gość

02-12-2011 [22:06] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

nie zna nikogo z listy na którą głosował. Tak samo jest w innych partiach. Trzy największe stacje telewizyjne w Polsce prowadzą od przynajmniej 4-5 lat nieustającą kampanię propagandową Tuska i PO. To tysiące godzin propagandy, tysiące zmanipulowanych informacji, reportaży, tysiące programów publicystycznych skrajnie stronniczych a przynajmniej jednostronnych. Gdyby to przeliczyć na pieniądze mielibyśmy kwoty sięgające wielu miliardów złotych. I to są prawdziwe koszty kampanii wyborczej Donalda Tuska. Co może przeciwstawić PiS? Ile wydał na kampanię? Odpowiadam - 19 milionów złotych. I mimo tej dysproporcji jedynie 10 procent więcej? To ma być ten wielki sukces PO? Dlatego nie pytam co można było zrobić lepiej, więcej, mądrzej. Zawsze można zrobić coś lepiej ale trzeba sobie zdawać sprawę z warunków w których przyszło działać i sił oraz środków przeciwnika z którym przyszło nam się zmierzyć. Dopóki nie wytępiono nas jak prusów albo żmudzinów popierajmy kierunek zmian jaki już się dokonuje w PiS. Współpraca z Fundacją Republikańską, Instytutem Sobieskiego, współdziałanie z organizacjami i ruchami społecznymi jak np. Solidarni 2010, Fundacja im. Lecha Kaczyńskiego, Kluby Gazety Polskiej i innymi oraz wzajemne wspieranie działań to jest właściwy kierunek. A czy na liście będzie Pani Abacka czy Pan Bebacki jest sprawą naprawdę drugorzędną o ile będą to ludzie kompetentni i uczciwi a tych w ławach poselskich PiS jest coraz więcej.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-12-2011 [22:15] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Mogę tylko westchnąć: Oby Pan miał rację!!!

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika PiS be with you

02-12-2011 [22:43] - PiS be with you (niezweryfikowany) | Link:

Panie Pasierbiewicz,
co do meritum zgoda i mam nadzieje ze Pan sie podzielil z ta konstruktywna krytyka z Panem Jaroslawem Kaczynskim i moze nawet z czlonkami Partii PiS, zaczym Pan zamiescil ten wpis.

Co do uzycia sformuowania "nie jest teraz ważne, czy zawinili ziobrzyści, czy kaczyści." to raczej nie uzywal bym tych wyrazen poniewaz sa to wyrazenia ktore zostaly stworzone przez publicyste Roberta Mazurka i czesto uzywanego przez Senyszyn nazywajac idiologie PiS "kaczyzm" sugerujac i przypisujac inna idiologie "nazim". Klub Z. Ziobro juz tez ma swoja nazwe i jest to Solidarna Polska. Nie widze potrzeby uzywania okreslen wzietych prosto z Gazety Wyborczej, bo przez to Pan rozpowszechnia i uwiarygodnia te obrazliwe terminy. Mysle ze Pan dobrze sie orietuje do kogo Pan kieruje ten artykul.

Pozdrawiam....

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-12-2011 [22:18] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie:

napisał Pan między innymi:
"Nie widze potrzeby uzywania okreslen wzietych prosto z Gazety Wyborczej, bo przez to Pan rozpowszechnia i uwiarygodnia te obrazliwe terminy...".

Odpowiadam:
Od kąd tylko powstał, nie wziąłem tego szmatławca do ręki, mówię o Wyborczej.

Serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika łodzianka

02-12-2011 [23:28] - łodzianka (niezweryfikowany) | Link:

Bardzo trafnie Pan to ujął. Oczywiście potrzeba w PiSie ludzi chcących pracować, uczciwych, inteligentnych. I takich znam w swoim terenie.Łódź, to duże miasto. Co z tego? Byli chętni ludzie do pomocy w kampanii. Ale starzy działacze nie pozwolili. Nawet na mężów zaufania niechętnie przyjmowali.Kampania w określonym towarzystwie.A Pan Ziobro? No cóż...nie mnie osądzać czy ma rację. Natomiat bardzo nie podobało się ludziom to, że czuł ogromne "parcie na szkło" i wyżalał się w tvn. Biorąc pod uwagę jego wcześniejsze relacje z prezesem, dobrą pracę, nie powinno się latać do wrogiej telewizji.Dla mnie osobiście p.Jarosław jest mężem stanu. Zastanawia mnie tylko dlaczego ma takich złych doradców. Trzeba samemu jechać w teren, posłuchać ludzi, którzy już robią dużo dobrego.Nie dopuszczać do rozmów pseudodziałaczy. Jest bardzo dużo ludzi przychylnych prezesowi o czym On pewno nie wie, bo nikt Mu tego nie przekazuje.Ludzie sami widzą jak ich przedstawiciele pracują, ale szklana kula skutecznie chroni Prezesa przed informacjami z zewnątrz.Czas najwyższy pozbyć się nygusów, których nota bene wybrało społeczeństwo, myśląc, że będą ich (wyborców) godnie reprezentować i dbać o ich dobro.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-12-2011 [22:20] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowna Pani,

No! No! No! Ciepło! Ciepło!

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika zet

02-12-2011 [23:54] - zet (niezweryfikowany) | Link:

Czy ma ktoś pomysł na to,żeby odkręcić te wściekłe ataki mediów agenturalnych i polskojęzycznych na PIS i Kaczyńskich?
Czy ma ktoś pomysł na to,żeby polskie kabarety(w PRL-u nasz miód na serce)przestały ciągle w obrażliwy sposób wyśmiewać PIS i Kaczyńskich?
Czy ma ktoś sposób na to,by polscy wyborcy nie bali się przyznać,że popierają PIS i w otwarty sposób dyskutują o swoich przekonaniach,nie boją się o pracę,o dyskryminację?
Czy ma ktoś pomysł na to,żeby działacze PIS mogli bez obaw przeprowadzać swoje kampanie wyborcze,a na spotkania z nimi mogli przyjść wyborcy bez strachu,że stracą pracę,albo jakiś urzędnik odpowiednio mu nie dokuczył?
A może by tak posłać do Brukseli jakiegoś detektywa,żeby wyśledził kto tam tak ciężko pracuje nad naszymi europosłami.Kto ich przerabia na podobieństwo własne?Kto zmusza naszych do zdrady?Kto miesza im w głowach?Ten detektyw powinien też sprawdzić dlaczego europosłowie z PIS nie wnoszą żadnych zmian,żadnych propozycji,żadnych europejskich rozwiązań,tylko piszą listy otwarte do Jarosława Kaczyńskiego?
W 2005r.PIS nie miało żadnych kłopotów z mediami,kampanie wyborcze porywały Polaków.
Czy ma ktoś pomysł na to,żeby powstrzymać tą pełzającą dyktaturę ,tworzenie się republiki bananowej,to bezprawie i zastraszanie?
Czy nie jest już tak,że to bezprawie będzie się umacniało?

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-12-2011 [22:23] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Zatytułował Pan swój komentarz: "Każdy wie,że należy coś zmienić,ale nikt niczego nie proponuje".

No właśnie po to napisałem moją notkę, żeby sprowokować dyskusję, w której ludzi w końcu zaczną proponować konkretne rozwiązania.

Pozdrawiam serdecznie,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Antykacap

03-12-2011 [10:32] - Antykacap (niezweryfikowany) | Link:

Zgadzam sie w dużej części z tezami autora,ale tu istotna uwaga: własne media!!! własna telewizja , własne radio!!! bez tego skazani jesteśmy na widzimisię pseudoobiektywnych dziennikarzyn z wszelakiej maści telewizji i rozgłośni.Jako człowiek mieszkający za granicą widzę jedną prawidłowość - mieszkający tu Polacy zaczynają dzień od tefauen i na nim kończą , pomijam inteligencję naszej emigracji , bo niestety prawdą jest że wyjechała w dużej części masa prostaków , niedouków i zwykłych cwaniaczków , ale i na nich można by mieć wpływ gdybyśmy mieli swoje media...Piszę o swoim zagranicznym podwórku ale odnosi się to również do sytuacji w Polsce
Zdaję sobie sprawę ze skali trudności takiego przedsięwzięcia , ale jest nas do cholery co najmniej kilka milionów więc chyba jest jakaś szansa na sfinansowanie takiego projektu. Bez tego ani rusz , i nie chodzi tu o kwestie wygrywania wyborów oczywiście jak najbardziej ważną, ale o stały dostęp do własnych obiektywnych mediów , bez względu na wynik wyborczy i możliwość obsadzenia tv tzw. "swoimi" , pozdrawiam serdeczne i apeluje o rozważenie tematu.

Obrazek użytkownika Daf

03-12-2011 [11:02] - Daf (niezweryfikowany) | Link:

Zgadzam sie z Panem ! W NIEZALEZNEJ pisalam juz wielokrotnie
o koniecznosci stworzenia niezaleznych mediow w Polsce.
Ktos tam w Polsce powinien sie tym zajac ! Przerazajaca jest
pasywnosc Polakow - sa niezadowoleni, ale nie szukaja rozwiazania
problemow.
Czekam na propozycje !
Pozdrow.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-12-2011 [22:24] - Krzysztof Pasie... | Link:

:-)))

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-12-2011 [22:27] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowny Panie,

Napisał Pan między innymi:
"Jako człowiek mieszkający za granicą widzę jedną prawidłowość - mieszkający tu Polacy zaczynają dzień od tefauen i na nim kończą...".

Odpowiadam:
No cóż, opadają ręce!

Serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Antykacap

04-12-2011 [14:14] - Antykacap (niezweryfikowany) | Link:

Z przykrością dodam jeszcze że tutejsza Polonia , przynajmniej ta z która mam kontakt , jest antypisowsko nastawiona, ludzie ci sa intelektualnie w najlepszym wypadku mierni, a ich ego jest umiejętnie podsycane i rozbudowywane przez tvn itp. tzn. gówno-podobne media, właściwie nie mam juz ochoty z nimi dyskutować gdyż poziom intelektualny i pewność swoich (medialnych) racji nie pozwala na nawiązanie dyskusji w zadnym wymiarze, pisze o tym dlatego by jeszcze raz podkreślić siłę działania mediów!
Bez nich żadne reformy partyjne , schizmy, ruchawki itd.itd. sa tylko jakims produktem ubocznym "głównego"(jedynie słusznego) nurtu polityki prezentowanego przez dzisiejsze media , ktore spokojnie z premedytacja, sukcesywnie niszczą PIS
pozdrawiam serdecznie ,a moze i do zobaczenia w Krakowie który za kilka dni odwiedzę

Obrazek użytkownika agnieszka

03-12-2011 [10:36] - agnieszka (niezweryfikowany) | Link:

PIS nie dałby rady sam nawet na Ursynowie, gdzie dobrze działa koalicja PIS i Nasz Ursynów. Nasz Ursynów działa dynamicznie i często o nim słychać, był m.in. przeciw zamykaniu niektórych placówek Poczty Polskiej na Ursynowie oraz przeciw likwidacji Domu Sztuki... Dobrze by było, gdyby w Polsce zaczęła działać koalicja PIS i Solidarna Polska. "Niechaj między nami zgoda a Bóg wtedy rękę poda!":)

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-12-2011 [22:29] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowna Pani Agnieszko,

Pożyjemy - zobaczymy.

Dziękuję za mądry komentarz,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Gość Ewaryst

03-12-2011 [17:08] - Gość Ewaryst (niezweryfikowany) | Link:

Jako 67 letni - szary, normalny członek PiS, przychylam się w pełni do ww. tekstu. Pisałem i piszę o tym samym. Trzeba działać,trzeba chcieć i móc bez względu na wiek. Trzeba korzystać z ludzi z doświadczeniem i zawodowym i życiowym. Jeśli opieramy się tylko o przypadki, to mamy dzisiaj takie "zbiegi" okoliczności jakie "widać i słychać". Dotknął Pan jądra sprawy. Czas pomyśleć i zabrać się do roboty, póki czas, póki żyjemy. Wspierajmy się, a nie spierajmy. Już dzisiaj trzeba zacząć odnowę. Rodacy do DZIEŁA!!! Co robić? Zrobić pierwszy krok do przodu i MYŚLEĆ, MYŚLEĆ i MYŚLEĆ swoją głową - umysłem.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-12-2011 [22:31] - Krzysztof Pasie... | Link:

No właśnie Szanowny Panie Ewaryście - trzeba MYŚLEĆ!

Serdecznie pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz

Obrazek użytkownika Gość

03-12-2011 [18:12] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

To prawda, mam dwa przykłady mówiące o tym, że struktury lokalne nie chcą przyjmować do szeregów PiS ludzi chętnych do pracy i pomocy.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-12-2011 [22:32] - Krzysztof Pasie... | Link:

:-)))

Obrazek użytkownika Joanna Cieszkowska

03-12-2011 [19:42] - Joanna Cieszkowska (niezweryfikowany) | Link:

Sto razy powtarzam ze Jaroslaw Kaczynski nie ma przyjaciol i nierktorzy koledzy mu jescze niejednego orla wywina. Jego wizja takze musi ulec przeobrazeniu. Tutaj nie chodzi tak naprawde o partie tym bardziej partie polityczna ale o niezawislosc i rozwoj kraju ktory powinien sie oprec na niezwislym i rozwijajacym sie narodzie a nie na elitach palacowych. Elity sie demoralizuja w zastraszajacym tempie sowieckiego stylu myslenia. Instrumenty prawne ktore w wiekszosci byly oficjalne wpisane w system panstwa nigdy nie dzialaly i byly na finansowym garnuszku miedzynarodowych mafii. W tej sytuacji przemiana to albo krawa bezwzgledna rewolucja tego nie zastosowano. Polacy sie troche rozleniwili w swoim udziale w budowie kraju. Z jednej strony tak naprawde nie maja dostepu do benefitow nowej gospodarki, z drugiejs strony maja wpojone ze z wladza nie dasz rady, z trzeciej strony przyjeto unie europejska z zalozeniem ze Europa zrobi wszystko dla swojego nowego czlonka. Pis za swoich rzadow krotkich wprowadzil przykazanie nie kradnij , to sie dalo odczuc, kraj owoli meznial, ale okazalo sie ze nawyki wszytkich elit nie sa wstanie dzwignac takiej wstrzemiezliwosci, wszystko upadlo. Ta cala straszliwa demoralizacja odbija sie na nas wszystkich. Jaroslaw Kaczynski tak naprawde jest odizolowany od ludzi. Niewatpliwie jest po straszliwej traumie ( janie wiem wogole jak on moze funkcjonowac) jest bezwzglednie niszczony. Jest jeszcze mlody i powinien soie poradzi z klopotami. Generalnie narod a przynajmniej duza czesc jego naprawde wspiera w calej koncepcji niepodleglosciowej. Jego partia powinna sie chyba zrestrukturyzowac i zmienic metody dzialania na zadaniowe.

Obrazek użytkownika Krzysztof Pasierbiewicz

03-12-2011 [22:35] - Krzysztof Pasie... | Link:

Szanowna Pani Joanno,

Wzruszyła mnie autentycznie Pani z serca płynąca troska o Pana Jarosława Kaczyńskiego. A także ostatnie zdanie Pani komentarza:
"Jego partia powinna się chyba zrestrukturyzować i zmienić metody działania na zadaniowe....".

Bardzo serdecznie Panią pozdrawiam,
Krzysztof Pasierbiewicz