Po co był trup Leppera?

Sondażowe przewidywania wyników wyborczych potwierdzają historyczną prawdziwość powiedzenia „Za Króla Sasa pij, jedz i popuszczaj pasa” i tego, że choć Sasowie przejmowali kraj, który ledwo 10 lat wcześniej ratował Wiedeń przed nawałą turecką a oddawali kraj w którym instrukcje wyborcze na Sejm Rzeczypospolita rozdawał ambasador rosyjski.. to mimo tego wszystkiego Sasi byli dla Polaków najukochańszą dynastią, że nawet bez żadnej inicjatywy ze strony Drezna wpisali Sasów do Konstytucji 3 maja jako dynastię dziedziczną. Polak XXI wieku ma w sobie wszystkie geny XVIII wiecznego Polaka. A więc najważniejsze to jestem Ja, dobra zabawa, moje bogactwo.. no a wszyscy nas na świecie, jak ich drażnić nie będziemy, będą nas kochać i krzywdy nam nie pozwolą zrobić – wszak im Polska słabsza tym silniejsza, w myśl zasady, że nierządem Polska stoi.

Patrząc na dwucyfrowy wyniku Ruchu Poparcia Palikota.. dwie zagadki dla mnie zostały rozwiązane. Pierwsza: czemu służyło „samobójstwo” Leppera. Jutro gazety będą trąbić, o tym że sukces Palikota to przejęcie antysystemowego elektoratu Samoobrony oraz tych, którzy głosują zawsze na złość i przeciw wszystkim – to są jakieś 3 procent głosów, które się złożyły na palikotową 10 tkę. Druga zagadka – brak rejestracji Nowej Prawicy Janusza Korwina Mikke – to kolejne 3 procent który się złożyły na Palikota, tych młodych, pełnych jakiś ideałów wolnościowych, którzy zapewnie zagłosowali by na cudaków od JKM, a tak to zagłosowali na o wiele bardziej niebezpiecznych cudaków od Palikota.

Wejście Palikota oznacza jedno: ten Sejm nie będzie do jakiejkolwiek debaty. To będzie Sejm do zasłon dymnych w którym Palikot będzie podwyższał ciśnienie wokół, jak na czas Wielkiego Kryzysu i bardzo niesprzyjającej sytuacji międzynarodowej, rzeczy najbardziej nieistotnych, ale krzykliwych jak rola Kościoła w państwie, legalizacja narkotyków, związków homoseksualnych. O tym będziemy mieli tokowane w parlamencie – Wicemarszałek Palikot – różne rzeczy już nasz Sejm widział, o tym będzie tokowane w mediach, a PO będzie demontowała i rozkradała nasze państwo – Ryśki et consortes, którzy liczą na majątki przy organizacji EURO, zaś układ, który za PO stoi z pewnością będzie się umacniał w resortach siłowych i instytucjach kluczowych – sądy, GIODzillO, wojsko.. i tam będzie czekał na te niespokojne dni.

Czy niespokojne dni przyjdą? Za przemawia to, że nawet politycy zwycięskiej PO i sojuszniczego PSL mówili dziś o szykującej się drugiej fali kryzysu. Jeżeli te fale będą odpychane na zasadzie kolejnego wykreowania komputerowego pożyczki, to następne fale będą przychodziły w coraz mniejszych odstępach i każda z tych fal będzie powalała najsłabszego. Druga rzecz to Rosja i powrót Putina na stanowisko Prezydenta. A to znaczy, że Rosja sobie nas nie odpuści.

Po dzisiejszym studiu wyborczym w TVP widać też jak będzie wyglądała debata publicystyczna. Czterech zaproszonych redaktorów: Żakowski, Stasiński, Wróblewski i Ziemkiewicz. Pana Rafała do głosu dopuszczono tylko raz, przy czym został nawet strofowany przez panią redaktor prowadzącą, że za mocno jest niesprawiedliwy wobec Platformy mówiąc, że ta fatalnie rządzi. Panom Żakowskiemu, Stasińskiemu w ich wypowiedziach nie przeszkadzano, więc mogli wpuścić narrację, że Kaczyński przegrał programem u Lisa, w którym pokazał swoją twarz. A więc pod względem bredzenia w naszej debacie nic się nie zmieni, a z pewnością będzie jeszcze gorzej i dokończy się ostatecznie rugowanie nieprawidłowych poglądów z telewizji publicznej – traktując te 9 % przewagi PO nad PIS jako zgodę na wszystko.

Trudno jest mi na razie przewidzieć skutki „gry na Andżele”, zwłaszcza w relacjach międzynarodowych i naszym wizerunku zagranicą. Dla spokoju przypomnijmy, że 6 lat temu Lech Kaczyński wygrał wybory, nie dlatego, że miał dobry program, był uczciwym politykiem, miał wizję, których to cech nie posiadał jego konkurent, ale dlatego, że Jacek Kurski gdzieś totalnie na boku dyskusji o problemach Polski przypomniał, w zgodzie z prawdą, że Dziadek Donalda Tuska służył w Wehrmachcie, przy czym Tusk nie powiedział, że jego Dziadek dostał się tam na tej samej zasadzie co bohater „Czterech Pancernych” Gustaw Jeleń, co natychmiastowo zakończyłoby dyskusję w tym temacie, ale powiedział, że to jest jedna z wielkich pisowskich myślozbrodni. O ile więc 6 lat temu zagranie niemiecką kartą miało prowadzić do zwycięstwa, tak teraz ma niby prowadzić do porażki PIS.

Sposób obrony imienia Kanclerza Niemiec argumentacją „Polacy tyle biorą od Niemiec, jako największego płatnika UE, że nie powinni krzywo patrzeć na Niemcy i politykę” wzbudza we mnie niepokój, że wynik jaki uzyskał PIS będzie prowadził właśnie do komentarzy takich, że nadal 30% Polaków to niewdzięcznicy Europejscy, którzy tylko chcą brać od Niemiec, a nic nie dawać. Jeżeli dorzucimy do tego, że Europa zmagająca się z kryzysem będzie słyszeć, że w Polskim parlamencie kłóci się o to czy kościoły należy burzyć czy zmieniać w dyskoteki, albo czy gorsza dla zdrowia jest czysta czy marihuana, to znaczy że tym chorym państwem trzeba będzie zapłacić za spokój militarny i ekonomiczny Europy, który zapewni Europie, tak jak zapewniła już to na Kongresie Wiedeńskim i Jałtańskim Rosja. Historia niestety się nie skończyła, a rozgrywanie gry na Andżele jest powrotem do najlepszych czasów protektoratu Rosji nad Polską, gdzie nasz Sejm nie potrafił przeforsować ustaw chroniących interesów Rzeczypospolitej, ale natychmiast takie ustawy forsował gdy szła instrukcja od ambasady rosyjskiej.

Nie wiadomym jest czy PiS czeka 4 czy mniej lat w opozycji. W każdym bądź razie nie powinno być w PISie rozliczania za kampanię. Jeżeli jakieś zmiany to na zasadzie takiej: komu kampania się nie podobała i uważa, że Jarosław Kaczyński przegrał kolejną kampanię i nigdy nie wygra – to takiej personie za pracę na rzecz PIS podziękować i odesłać do PJN lub w inny niebyt polityczny. PIS powinien być jak najściślejszą partią kadrową. I konsekwentnie i ostro idącą na zatarg ze wszystkimi – z PO, z mediami. Ciekawi mnie czy jaki instrukcje na Węgrzech Orban przekazywał swoim organizacjom partyjnym, ale wydaje mi się, że polegały one na całkowitej alienacji wobec miejscowych mediów i socjalistów i taka sama konsekwencja powinna być u nas. My z nimi nie wygramy i my z nimi nie mamy o czym rozmawiać. Zachowywać się tak jak zachowywał się J. Kaczyński w czasie debaty u Lisa, być ponad nimi.. Nie dać narzucić z ich strony żadnego tematu. Mówić tylko, że my byśmy to inaczej zrobili. I pamiętać, że obecnie to problem mają ci, którzy rządzą, a nie opozycja.

Polacy są dziwnym pomieszaniem głupoty, naiwności, dobroci, miłości. Co człowiek może zrobić osobie, która z naiwności, albo z wiary w Donalda zagłosowała na niego? Co człowiek może zrobić osobie nieświadomej z tego, że głos na Donalda to jest Krauze dopasowujący kolejny przepis pod siebie, a dla niej pozostanie tylko pustosłów. Nic. My po prostu musimy być ponad to, i nadal maszerować. Nadal. Z wiarą. Dla Polski!

Po pierwszym szturmie. Przegrupować oddziały i szykować się do kolejnego!

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika noktowizor

10-10-2011 [00:58] - noktowizor (niezweryfikowany) | Link:

Świetnie i dosadnie przedstawił Pan opis gry i umiejętności najlepszego zawodnika PiSu czyli jego kapitana.
Świetnie i dosadnie przedstawił Pan parszywą drużynę przeciwnika i jej styl gry nie fair. Ale przeciw takim nie fair zawodnikom, jeden kapitan to za mało. Grać tak świetnie, jak kapitan powinni wszyscy zawodnicy drużyny PiS. A niestety tak nie było i nie jest.
33% wynik PiSu uważam za sukces, zwłaszcza po smoleńskiej hekatombie najlepszych jego ludzi i po zdradzieckiej ucieczce PJoNków, którzy słusznie znależli się w rowie. Niektórzy myśleli ,że to koniec PiSu, ale się przeliczyli.
Nie znam jeszcze wszystkich wyników wyborów,ale do zwyciestwa PiSu napewno nie przyczynili się członkowie PiSu w Tychach, w 200tysięcznym mieście, w którym do senatu nie zgłoszono żadnego kandydata PiSu, z powodu jakichś drobnych błędów proceduralnych ,błędnych peseli itp. Takiej pewnej śląskiej kandydaturze, jak Bronisławowi Korfantemu, na pewno przdałyby się te 30% głosów ze 120 tys. uprawnionych tyszan, czyli jakieś tam 40 tysięcy głosów. Bagatela. Niestety, tyski wyborca mógł wybierać do senatu tylko między trzema zgłoszonymi kandydatami z:PO, Samorządowców, Związku Górnośląskiego.Kandydata PiSu nie było, co zakrawa na skandal.

W sejmie mieliśmy chorobę cholerę, przenoszoną przez wodę z nieczystych POmyj.Teraz, PO wyborach, mamy cholerę i dżumę przenoszoną przez pchły, wszy szczurzego pochodzenia. Bo taką szczurzą prowieniencją legitymuje się nowa 10% Palikociarnia (od łapania zapchlonych szczurów uciekających z tonącego okrętu).

A oto prognoza na dalszy ciąg sejmowej historii.
PO + Palikociarnia mają ok 49% mandatów. POdetrą się jeszcze PSLem i mogą dalej nieRządzić. Za rok w Polsce wybuchnie totalny krach finansowy. Dzięki kreatywnej księgowości Vincenta R,ujawni się gigantyczna dziura budżetowa a dzięki prezesowi NBP Belce, złoty stanie się śmieciową walutą, przebijająca swoją inflacją upadające Euro. Z braku budżetowych pieniędzy utracimy zdolność konsumowania funduszów unijnych a banki niemieckie za wszelką cenę ,czyli za odcięcie swojej pomocy upadającym gospodarkom Ost Europy, ratować będą Euro (ojro) czyli dawną swoją DM. Być może ,że się Niemcy będą na tym próbować wzbogacić, wykupując za bezcen, ziemie Zachodnie, tak jak dziś kupują Grecję.
Nie żałuję ,że teraz nie wygraliśmy wyborów. PiS musi się odbudować po Smoleńskiej hekatombie i zdradzie PJoNków. Musi się przygotować do przejęcia władzy w warunkach ciężkiego kryzysu.Bo teraz w Polsce może już być tylko gorzej.Jedyne co cieszy, to sromotna klęska PJoNków i poważna klęska SLD. Niestety, reszta lemningowych wyborców nie wie jeszcze,że wybrała g..no. Dopiero jak je zje i się obliże rozpozna jego prawdziwy niesmak.

Za rok, nawarzone piwo będą pić ci ,którzy je nawarzyli, czyli zasłużeni twórcy "zielonej wyspy bezrobotnych", wirtualnego budżetu,klęski Euro 2012,wirtualnych autostrad itd. Na polskiej scenie sejmowej i rządowej, jak na Titanicu,w oparach absurdu i groteski, nadal tańczyć będzie PO ze swoim POmiotem czyli Palikociarnią, aż do nieuchronnego zatopienia. A wszystkie tratwy ratunkowe zajmie PSL.
Jak 2+2=4, za rok mamy nowe wybory parlamentarne.A może i nawet prezydenckie. Wszak nadal nie znamy prawdziwego stanu zdrowia pRezydenta.Wszak nadmiar wrażeń, w krótkim czasie, sercu nie służy.

Obrazek użytkownika kurp

10-10-2011 [02:12] - kurp (niezweryfikowany) | Link:

opinia jak i komentarz "noktowizora" to jak miód na moje skołatane nerwy, dopadł mnie śmiech przez łzy i nuta optymizmu. Trzeba ten rok przetrzymać. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika MG

10-10-2011 [10:04] - MG (niezweryfikowany) | Link:

Wynik wyborów przyjąłem z przygnębieniem jednak gdy czytam Wasze komentarze dostrzegam promyki nadziei na to, ze przyszłość jest przed nami. Cieszę się, ze My Polacy nie damy się i będziemy czujni, odważni i waleczni do końca! Dzięki wszystkim Prawdziwym! Tak trzymajmy!

Obrazek użytkownika kajtek

10-10-2011 [19:58] - kajtek (niezweryfikowany) | Link:

Nie przypuszczałam, że tylu dewiantów wybiorą Polacy.Czy my musimy przez głupotę lub niewiedzę co poniektórych wyborców zawsze być pośmiewiskiem dla świata?Jest mi tak smutno i ciężko, że żeby oprzytomnieć musimy dobrze być pieprznięci łbem o beton.Musimy być solidnie pogruchotani i obdarci ze wszystkiego.Bardzo sparszywiałeś wyborco,czy będziesz mógł w przyszłości spojrzeć swoim dzieciom, wnukom w oczy? Smutno mi BOZE, że mam takich rodaków.

Obrazek użytkownika Gość

10-10-2011 [05:41] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Cyt: "Za rok, nawarzone piwo będą pić ci ,którzy je nawarzyli, czyli zasłużeni twórcy "zielonej wyspy bezrobotnych", wirtualnego budżetu,klęski Euro 2012,wirtualnych autostrad itd. Na polskiej scenie sejmowej i rządowej, jak na Titanicu,w oparach absurdu i groteski, nadal tańczyć będzie PO ze swoim POmiotem czyli Palikociarnią, aż do nieuchronnego zatopienia. A wszystkie tratwy ratunkowe zajmie PSL.
Jak 2+2=4, za rok mamy nowe wybory parlamentarne.A może i nawet prezydenckie. Wszak nadal nie znamy prawdziwego stanu zdrowia pRezydenta.Wszak nadmiar wrażeń, w krótkim czasie, sercu nie służy."

Juz biegne do sklepu po szampana, wkrotce moze byc juz za pozno, a scisk bedzie taki ze komitety kolejkowe powstana jak w latach 80-tych! Miec nadzieje ze wreszcie ta ssmier***dzaca platforma i wszystkie inne PO-WSI-nogi sie potopia! Niech zyje WOLNA POLSKA! Andrew001

Obrazek użytkownika alicja

10-10-2011 [05:54] - alicja (niezweryfikowany) | Link:

o samobójstwie Leppera taka sama jak noktowizora! Po tej tragedii domyśliłam się, że ktoś pociągnie jego styl! A kto bardziej nadawał się do takiej roli, było od razu wiadome! Mądrzy Polacy umieją swołocz wyczuć na kilometr!

Obrazek użytkownika Muni

10-10-2011 [01:30] - Muni (niezweryfikowany) | Link:

Nie mógłbym tego napisać lepiej, a właśnie zamierzałem. Palikot... to przecież reinkarnacja zużytego Leppera. On też "mógł więcej". Kiedy jednych działaczy rolniczych zamykano i sądzono za protesty, ten jeden był bezkarny. Wyrósł na kompletnej pogardzie dla prawa i zasad współżycia i jakoś mu się zawsze upiekło; jakże to podobne do kariery politycznej Palikota! Ktoś ten parasol nad nimi trzyma, a "los" jakże jest przychylny! Nawet JKM to łyknął, ale... co do Korwina to też mam pewne wątpliwości.
Oczywiście Palikot doskonale wie, że jest na tyle bezpieczny, na ile potrzebny, ale jak każdy spryciarz, któremu udało się kilka razy, myśli, że jakoś to będzie. No i pewnie jakoś to będzie przez 4, może 6 lat... A potem mały wypadek, albo jakaś choroba psychiczna... może emigracja do Peru, do Stana Tymińskiego?

Obrazek użytkownika Gość

10-10-2011 [01:54] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Mowa jest,że Polacy lubią się bawić ja za Sasa. Jeszcze bardziej lubią opowieści o prezentach. Proszę pamiętać, spot wyborczy PO, że "jak wygramy my, bo tylko my mamy dobre układy w EP to wykołujemy dla was 300 miliardów eu. Czy to nie podziałało jak kiedyś Tymiński. A pro po zabawy. Jestem z Wrocławia. Mieszkam koło Odry. Za "wrednego Gierka" (trzeba zrozumieć, że to nie jest ich zasługa - tylko cywilizacja za ich czasów to wymuszała) na wale wzdłuż Odry były ławki, latarnie i kubły na śmieci. Był Dom Kultury, Restauracje pijalnie piwa itp. Teraz niczego nima. Jak chciałbym napić się piwa i "zabawić" muszę jechać do rynku. Na wałach pasły się krowy, bo ludzie spędzali czas w miejscach do tego przeznaczonych. Teraz z wałów wyparli kaczki, czaple, krów już dawno nie ma i sami się pasą, zostawiając po sobie odchody-odpady gorsze niż bydło. Nie ma nawet kubłów na śmieci-są rozgrzeszeni. Kiedyś w tym mieście nie licząc kawiarni klubów i jadłodajni, a także barów mlecznych, po prostu lokali z wyszynkiem alkoholu było mniej więcej od 100 do 300 metrów, gdzie obchodzono różne święta i uroczystości "śledzik, tłusty czwartek, andrzejki 8 marca itp. nie mówiąc o stypach i weselach. Ludzie się spotykali i wymieniali poglądy i kawały. Proszę spojrzeć teraz mam iść pogadać na trawkę. To w "Chłopach" Reymonta właśnie w gospodzie ścierały się poglądy i rozchodziły nowe informacje ważne dla miejscowych. Wychodzi na to, że we Wrocławiu nie ma nawet porządnej restauracji z dansingiem. Może coś się zmieniło. Rozmawiając na ten temat w jednej z hurtowni z jej właścicielem, wtrąciła się do rozmowy młoda pracownica pytając się co to jest dansing i jak się tam człowiek bawi-wyczuwana była dezaprobata. Szef spytał jej czy była kiedyś na weselu i czy dobrze się bawiła - dobrze odpowiedział. Dansing to takie wesele bez pary młodych wyjaśnił jej w dwóch słowach. Po to napisałem może za dużo słów, Żeby uzmysłowić nam,że bawić trzeba się umieć, że spęd na festyn lub kiełbachę, albo miedzy stragany lub estradę na nowy rok to "fiedotno nie to"
To z mojej perspektywy.

Obrazek użytkownika gargamel

10-10-2011 [11:42] - gargamel (niezweryfikowany) | Link:

Teraz bawią się w hipermarketach - kultura konsumcjonuzmu. Za wzrost gospodarczy (ten sztucznie wykreowany przez tzw. ekonomistów wkaźnik) odpowiada to ile kupimy, ile nabierzemy kredytów, bo "nam się należy". A banki z tego żyją i bez tego upadną.
Nie jest więc ważne, aby spędzać czas NASZ wolny czas tanio i na łonie natury, ale drogo na przykład w sklepaqch(naiwni myślą że trafili nie wiem jaką okazję na wyprzedażach, kupując rzeczy, których normalnie by nie kupili). Pojawiła się reklama o miejscach do "małych grzeszków", czyli jakichś tam okazujnych zakupów. Już samo odwołanie się do tego, że mały grzech to przecież nic wielkiego, "masz do niego prawo", pokazuje degręgolade moralną.
Tak więc ekonomiści tego świata wołają - oddaj nam swój czas, już nie tylko w pracy, pracując za minimalne stawki, abyś tylko przeżył, ale nie miał zbyt dużych możliwości, mając zbyt duże pieniądze, bo się jeszcze wymkniesz z sysyemu; wołają jeszcze: oddaj nam również swój WOLNY czas. Vide - oddaj się nam w niewolę.

ps. Pozdrawiam mieszkankę Karłowic - były uczeń X LO przy Kasprowicza

Obrazek użytkownika Joanna Cieszkowska

10-10-2011 [01:59] - Joanna Cieszkowska (niezweryfikowany) | Link:

Zwyciestwem jest w tym stworzenie autentycznej opozycji. Pozdrawiam.

Obrazek użytkownika Joanna Cieszkowska

10-10-2011 [02:05] - Joanna Cieszkowska (niezweryfikowany) | Link:

Znow rozdaja cukierki Stalina. Dobrze ze musze dbac o linie. Nie wypada starszej Pani byc gruba i za duza. Obejde sie bez tych cukierkow.

Obrazek użytkownika PiS be with you

10-10-2011 [05:29] - PiS be with you (niezweryfikowany) | Link:

Wydaje mi sie ze z otumanionym sPOleczenstwem w Polsce bedzie trudno dojsc do ladu i wygrac wybory. Jezeli to wszystko co sie stalo za 4 lata nierzadu POmatolow nie zmobilizowalo do POgonienia tych kolaboranotow z CCCPutinem, to nie wiem co mozna wiecej zrobic. Jedna propozycja to dla patriotow wyjazd tymczasowy do USA, Chicago - w nastepnych wyborach gloswoac i wrocic z lepszym wynikiem. Polonia w Chicago (chociaz w mniejszym stopniu niz w wczesniejszych wyborach - chodzi o liczby) zaglosowala na PiS 79,93 proc. do 13,59 proc. na PO...
PO zamachu na Glowe Panstwa, obiecankach, POwodziach i pytaniach "Jak zyc panie premierze" taki wlasnie POwinien byc wynik... jednak Miro grajacy w golfa na Florydzie mial racje, "Polska to dziki kraj", a sam POzorny premier tez mial racje stwierdzajac ze "Polskosc to nienormalnosc".... To jest nie normalne zeby w Polsce bylo tyle otumanionych ludzi, w wiekszosci mlodych i wyksztalconych... cos sie nie zgadza, czy oni nie widza tego ze dzialaja przeciw Polsce i przez to przeciw samym sobie? Jedno moge POwiedziec ze wyksztalcenie nie daje madrosci, bo znam duzo wyksztalconych glupkow. Tym wszyskim, ktorzy glosowali na PO + Paligupa i PSL zycze wesolego grillownia dopoki ich jeszcze stac na to, bo nie wiadomo czy w niedlugiej przyszlosci z nowym POdatkiem VAT 25%+ bedzie ich stac na kromke chleba.

Pare faktow (moze ci mlodzi, wyksztalceni widza to POpierwszy raz :
W ciagu swoich rzadow Platforma zadluzyla kraj w sposob blyszkawiczny. Deficyt sektora instytucji rzadowych i samorzadowych wg Securities Businesswire w 2007 r. wynosil 22 134 mld zl (1,9 proc. PKB), rok pozniej, jak sie Platforma wziela do roboty - 46 849 mld zl (3,7 proc. PKB), w 2009 r. 98 714 mld zl (7,3 proc. PKB), w ub. roku 111 154 mld zl (7,9 proc. PKB). Przez trzy lata deficyt wzrosl ponad pieciokrotnie. Dlug publiczny bedacy suma rocznych deficytow (oficjalnych bez zobowiazan ukrytych, m.in. pieniedzy dla przyszlych emerytow, ktore zostaly wydane na swiadczenia biezace, czy z tytulu opieki zdrowotnej dla rolnikow) zbliza sie juz do 791 mld zl. Na kazdego z nas przypada oficjalnie tego dlugu juz 20,8 tys. zl, a z dlugiem ukrytym - starch nawet mowic ile./za Nasza Polska/

POmatoly jak tam miny, jeszcze usmiechnieci ze wygrala Partia Oszustow?

Pozdrawiam patriotow...

Obrazek użytkownika Gość

11-10-2011 [05:31] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Mam podobne zdanie i tez nie moge zrozumiec czy ten wynik jest prawdziwy czy dostarczony w jakis magiczny sposob niewidzialna reka do urn wyborczych po takim rzadzeniu zadluzeniu samospaleniu innych dramatycznych wydarzeniach jakie mialy misce w ciagu tych czterech lat nie moge uwierzyc,ze PO(partia oszustowo wygrala)przegrali Polacy nie JK.Zamykanie stadionow,cicha prywatyzacja sluzby zdrowia,podwyzki,drozyna,rozkopane drogi to sa naprawde cuda i jeszcze wygrana Palikota kto za tym stoi?Czy nie nalezaloby zazadac POnownego przeliczenia glosow zadziwiajaca precyzja sondazowni na dzien przed wyborami,ze bedzie taki wlasnie wynik wszystko jakies Podejrzane.

Obrazek użytkownika emma

10-10-2011 [10:38] - emma (niezweryfikowany) | Link:

ale"idz wyprostowany wsrod tych co na kolanach"Z.Herbert.ja to zrobie.

Obrazek użytkownika gargamel

10-10-2011 [11:18] - gargamel (niezweryfikowany) | Link:

Bardzo przepraszam, ale porównanie Palikota do Janusza Korwina Mike jest - przepraszam bardzo jeszcze raz - idiotyczne. Mike walczy O wartości (jest m. in. Monarchistą, demaskuje masonerię), a Palikot walczy Z wartościami i naprawdę nie wyobrażam sobie wyborcy prawicowego, głosującego na JKM, aby zagłosował na Palikot . Wie wyobrażam sobie takich, a znam paru wyborców JKM. Dla mnie jest to powielanie obrazu JKM, jako oszołoma.

Obrazek użytkownika gość

10-10-2011 [11:51] - gość (niezweryfikowany) | Link:

bo w jedności siła.

Obrazek użytkownika Haneczka

18-12-2012 [01:45] - Haneczka | Link:

Trzeba zjednoczyc prawice ,tak powinno byc,ale czy sie da patrzac na mape polityczna.
Kazdy chce grac na swoim gruncie nie wiedzac dlaczego?
Moje pytania na ten temat do NP sa negowane.Dotyczy to tez SP.Wiec jakie trzeba podjac kroki
do zjednoczenia prawicy?
Widac,ze JK tez niewiele moze.

Obrazek użytkownika Siwy

10-10-2011 [13:08] - Siwy (niezweryfikowany) | Link:

liberalny Homo - Sovieticus który jak był tak nadal jest wypaczony moralnie,politycznie i nadal czyni szkody dla całego kraju w tak wielu dziedzinach.

Obrazek użytkownika krasna

10-10-2011 [18:02] - krasna (niezweryfikowany) | Link:

powinni nam płacić przez długie lata, są nam winni za zniszczenia wojenne. Śp. Lech Kaczyński wyliczył koszt zburzenia Warszawy-może warto do tych wyliczeń wrócić. Co to znaczy, żeby polityk partii opozycyjnej nie miał prawa ocenić niemieckiego przywódcy, niemieckiej polityki. On powinien to robić i każdy z nas ma prawo do subiektywnej oceny faktów. Ja nie chcę, żeby mojego premiera Niemcy nazywali miłym facetem. Ja nie chcę, żeby premier prowadził fajną politykę licząc na wdzięczność przy wyborach w Unii na jakieś intratne stanowisko.

Obrazek użytkownika DRaj

11-10-2011 [11:38] - DRaj (niezweryfikowany) | Link:

Niestety, PIS już wyborów w III Rzeczpospolitej nie wygra. Obecna koalicja tj. PO + PSL (+ dyskretnie Palikot oraz resztki SLD z Millerem) daje Tuskowi i jego ludziom absolutną większość i to nie na cztery a na dłuuugie lata, o ile oczywiście nie nastąpi rekonfiguracja na arenie międzynarodowej (a do niej wydaje się być całkiem blisko). Tę sytuację może zmieść jedynie kryzys światowy, wojna albo inna hekatomba jak onegdaj I wojna światowa, która dała szanse na niepodległość. PIS i Premier Kaczyński pewnie zdaje sobie z tego sprawę. Nie oznacza to konieczności likwidacji PISu (to właśnie byłaby katastrofa) a rozpoczęcie etapu długookresowej pracy u podstaw. Wiadomym jest, że należy w możliwie maksymalny sposób podnieść lub przynajmniej utrzymać poziom życia elementu patriotycznego stąd należy wykorzystać maksymalnie możliwości zrzeszania się do działań gospodarczych (spółdzielnie i ruch spółdzielczy). Ogromną rolę może odegrać SKOK finansując choćby przedsięwzięcia w gospodarce komunalnej. PIS winien na 1-2 lata nieco się oddalić od mediów (by nie dać się wikłać w intrygi tkane z udziałem ludzi służb, a w mediach ludzi Palikota) a silniej zaistnieć w ruchu społecznym. Idzie gra o bardzo wielką stawkę, o przeciwstawienie się wynarodowieniu i o podwyższenie poziomu życia (w warunkach kryzysu to ogromnie ważne) patriotycznej części społeczeństwa co w gorszych czasach będzie skutecznie oddziaływać na tych mniej rozwiniętych patriotycznie a uboższych. W mediach udział winien być bardziej dyskretny a władze partii winny orientować się na współpracę z krajami pozaunijnymi, najlepiej z Chinami odrzucając istniejące uprzedzenia. To właśnie ten kraj ma w Europie liczne interesy i to dzięki Chinom prezydent Białorusi nadal jest przy władzy. Trzeba jedynie odrzucić ideologiczne uprzedzenia tym bardziej że Chiny mogą być odbiorcą wielu produktów i usług. Do nich należą przetwory mięsne, mrożonki, farmaceutyki, meble, kwiaty, także ... tabor kolejowy (!) i ekologiczne autobusy. Jeśli chodzi o politykę międzynarodową to właśnie Chinom będzie zależało na wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej (jak myślicie dlaczego?). Jak widać to właśnie Chiny dają nam to owe światełko w tunelu którego nie może nam dać Europa a czy USA. W polityce wewnętrznej należałoby przygarnąć bezdomnego Napieralskiego organizując afiliowana przy PISie lewicę niepodległościową (pamiętacie pochwały Gierka z ubiegłego roku? to naprawdę było dobre i to w społeczeństwie chwyciło) scalając ją z ruchem prof. Adam Gierka i prof. Pawła Bożyka. Brak lewicowej odnogi odbił się na wynikach PISu. Gdyby takowa odnoga była można myśleć o co najmniej 5% więcej i kompletnym obecnie upadku SLD.