Dlaczego „Ż.” ?!

Czy komuś przyszło do głowy, by o Ryszardzie Siwcu pisać „Ryszard S.”? Czy o Janie Palachu ktoś pisał „Jan P.”? Pytanie nie jest takie znowu retoryczne- bo tak, owszem, pisali o nich w taki właśnie sposób, jeśli w ogóle pisali, komunistyczni propagandziści. Ich , po pierwsze nie było, po drugie, jeśli byli, byli jakimiś przypadkowymi pijakami, którym sie flaszka wódki w kieszeni zapaliła, po trzecie, jeśli byli, to właśnie, jako Ryszard S. i Jan P. Czy był to wyraz szacunku, wrażliwości, pochylenia się nad cierpieniem rodziny? I tu jest jednak pytanie retoryczne, oczywiscie, nie. To było sq... skie naigrywanie się z ich męczeństwa, czynienie ich śmierci żałośnie zbędną, skoro nikt o nich miał nie usłyszeć, chyba, że jednym uchem i ze wzruszeniem ramion.

Zgadzamy się chyba wszyscy, że to było komunistyczne łajdactwo, jedna z wielu zbrodni tego systemu i tych ludzi. Własnie, ludzi, bo słowo „system” to wytrych, za którym się ci wszyscy zbrodniarze do dziś chowają. Nie ma winnych, system był niedobry, ale właściwie nikt za nim nie stał, nawet kapuś był tylko jeden, Maleszka się głupio przyznał, reszta wszystko gapy, niewinne sieroty z gilami u nosa, co to ich zapisali bez wiedzy i zgody, właściwie nie wiadomo, kto ich zapisał, skoro w SB też prawie nikogo nie było, a jak był, to już jest tak stary i żałosny, że po prostu łajdactwem jest nie tylko zaciągnięcie biedaka przed sąd, ale nawet pisanie o nich i zadawanie pytań..

To dlaczego dzisiaj, gdy podpalił sie Andrzej Ż., a piszę tak, bo rządowe pismactwo właśnie taki sposób pisania o nim narzuciło, nie znamy jego nazwiska? Dlaczego ja też piszę o nim „Ż”? Ano dlatego, ze nie znam jego nazwiska.

Oczywiscie, wiemy, co by się stało, gdyby w Kancelarii Premiera, przed którą się podpalił ten człowiek wisiała tabliczka „ Prezes Rady Ministrów Jarosław Kaczyński”. Generalnie , wiemy, ale w szczegółach, to obawiam się, że nie jesteśmy sobie nawet wyobrazić, co by się działo, jaka histeria opanowałaby wszystkie te, dziś tak delikatne i dyskretne media. Spróbujmy sobie dodać finał Orkiestry Świątecznej Pomocy, transmisję lądowania Amerykanów na Marsie, wspólny koncert Pink Floyd, Madony i zmartwychstałego Michaela Jacksona na Placu Defilad w Warszawie, plus żałoba po 10 Kwietnia, jako przerywnik a otrzymamy , mniej więcej, to, co by sie działo.

Maturzysta Bartoszewski już na 100% wyemigrowałby do dowolnego kraju wraz z małżonką, by tam umrzeć, w wolnym kraju, czym groził, już nie pamietam, z jakiego powodu. On chyba też już nie pamięta, jeśli kiedykolwiek był w stanie taki powód wymienić.

A dzisiaj, jakaż cisza, skupione milczenie! Zastanówmy się, czy ten nieszczęsny człowiek chciał, by o nim natychmiast zapomniano, czy raczej przeciwnie, chciał, by jego cierpienie i ostatecznie, śmierć odbiła się jak największym echem i poruszyła ludzkie sumienia i ludzką wrażliwość? Odpowiedź jest oczywista. Jak komuś zależy na dyskrecji, to wybiera inny rodzaj śmierci i gdzie indziej.

Zatem skoro zgadzamy się chyba wszyscy, że milczenie na temat tego samopodpalenia jest OSTATNIĄ rzeczą, jakiej by sobie ten człowiek życzył, bo inaczej by tego nie zrobił, po pierwsze, a po drugie nie zrobiłby tego publicznie, rozsyłając listy i przyklejając je przy miejscu swojej potencjalnej śmierci, to dlaczego, do q.. nędzy wszyscy pismacy uparli się zrobić mu na złośc i przemilczeć tak wiele szczegółow , jak tylko się da? I dlaczego my wszyscy daliśmy sobie wmówić, że to ze szlachetnych pobudek, gdy u podstaw tego milczenia jest łajdactwo i jurgielt? Polecenie służbowe i sms z centrali? Świadomość, że to nie przysłuży sie ukochanemu Premierowi Tuskowi w jego nieubłaganej walce z podnoszącą łeb hydrą kaczyzmu- macierewizmu?

Przecież tylko i wyłącznie dlatego każdego, kto ośmiela się zadać pytanie o odpowiedzialnośc polskich władz za to, co doprowadziło tego człowieka do tak strasznej decyzji, od razu, profilaktycznie wali się po łbie maczugą z napisem „wrażliwość”, jako hienę, łajdaka i znieczulicę, co to po trupach chce dojść do władzy. I robią to ci, co w przedzień każdych wyborów tuż przed ciszą wyborczą odbębniają swój rytualny taniec na grobie Barbary Blidy, w tej liczbie Pan Prezydent, oby żył wiecznie. Oraz ci, którzy na tej trumnie wywalczyli sobie „jedynkę” na liście wyborczej SLD ( jeszcze raz przy tej okazji gratulujemy świetnego pomysłu, cierpliwości i uporu, panie pośle).

P. S. Zachęcam do czytania poniedziałkowych felietonów w Freepl.info i w „Gazecie Polskiej Codziennie”. Także jutro felieton w Rzepie, a jak nie tam, to tutaj.

http://www.wsieci.rp.pl/opinie...

http://freepl.info/seawolf

http://niepoprawni.pl/blogs/se...

http://niezalezna.pl/bloger/69...

http://seawolf.salon24.pl/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika nemo

25-09-2011 [21:12] - nemo (niezweryfikowany) | Link:

Opinię na temat postawy PIS,w sprawie tragedii samopodpalenia,wyraziłem na blogu R.Czarneckiego.Sprawę fundamentalną,dotyczącą wyborów,porusza w wywiadzie dla polskiej codziennie SZ.Pani E.Stankiewicz.Program do liczenia głosów,dublujący program PKW.Seawolfie,to sprawa "byc albo żryc".Trzeba zapłacic każde pieniądze za taki system.W przeciwnym razie,mądre teksty Twoje i innych,zamiast do "ulubionych", zaczną trafiac do "wydymanych".Pozdrawiam z nadzieją na poparcie wspaniałej P.Ewy.

Obrazek użytkownika Jawa

25-09-2011 [21:28] - Jawa (niezweryfikowany) | Link:

Medioszczuje i całe klesiostwo od okrągłego stołu nabrali wody w usta a wszystko w imię szczytnych własnych interesów utrzymania władzy i niedopuszczenia PiS- u do rządzenia.

Obrazek użytkownika GośćElżbieta Morawiec

26-09-2011 [08:32] - GośćElżbieta Mo... (niezweryfikowany) | Link:

Kochany seawolfie , piszesz szczerą prawdę. Próba zamilczenia tego desperackirgo czynu, nędzne wykręty Tuska ( wielorakie przyczyhy..) - znamy to z komuny z dziejów Siwca i krakowskiego Badylaka. Ach, jacy szlachetni i wrażliwi ! nie grać ludzką tragedią A temu człowiekowi - chodziło o to, aby ukazać Polsce k to nami rządzi i j a k.
No nie, zamilczeć, zamieśc pod dywan.
A tymczsem Antoniemu Macierewiczowi we Wrocławiu przecięli 2 opony "nieznani sprawcy" . Z miłości, oczywista. Żyjemy w złowrogim, totalitarnym systemie, zaczynam na serio lękać się o moich kolegów z dwumiesięcznika "Arcana".Jestem współpracownikiem tego pisma. Odezwij się,wilku morski na mój mail - elmorawiec@gmail.com

Obrazek użytkownika s.e.

25-09-2011 [22:10] - s.e. (niezweryfikowany) | Link:

nasi bohaterzy spoczywają w bezimiennych grobach (np. gen. Nil), nie możemy poznać prawdy o konfidentach i zbrodniarzach PRL, niemieckich agresorów nazywa się nazistami, ruskich bolszewikami, wymienionych przez Ciebie ludzi określa się jakby byli podejrzani w jakiejś sprawie, ale za to, niemieckie obozy nazywa się polskimi, bolszewickim rezunom stawia sie pomniki, odradza się kit z zagładzaniem sowieckich więźniów wojennych, niedługo w prusko- bolszewickich ksiązkach do historii, ba nawet w polskich hallowa i jej przyjaciele napiszą, że to Polska wywołała II w.ś., a maturzysta i kilku innych "prof." z nałęczem na czele przyznają im racje. Co to q...a w ogóle jest ???
ps róbmy coś, bo szlag trafia

Obrazek użytkownika alicja

25-09-2011 [22:11] - alicja (niezweryfikowany) | Link:

mieli w pobliżu trening i stawili się wszyscy w parę minut!!!! Tak opowiadał polski strażak pożarny! Trochę rozjaśniła żona Andrzeja Ż, Renata Żydek-Róg, jej mąż pisał do Pitery i do Kaczyńskiego! Pani Renata chyba nie zdaje sobie sprawy, że zwłaszcza ten ostatni, ma taką samą możliwość w wyjaśnieniu przekrętów czyli ścianę, jak jej mąż! Pani Żydek twierdzi, że małżonek jest z wykształcenia prawnikiem i jest bardzo inteligentny! Może to i racja, tylko skoro głosował na PO, to tam trzeba było się udać bezpośrednio, albo do dziennikarzy z Gazety Wyborczej, oni ponoć wszystko mogą! Bardzo mi żal tego pana, myślę, że w desperacji logiki znaleźć się nie da!

Obrazek użytkownika stanczykbłazen

26-09-2011 [14:45] - stanczykbłazen (niezweryfikowany) | Link:

To już nie pisał do premiera i Napieralskiego?

Obrazek użytkownika Gosia

26-09-2011 [08:26] - Gosia (niezweryfikowany) | Link:

!00 zl na Niezależne media.Z postanowieniem, że co miesiąc.

Obrazek użytkownika Krak

26-09-2011 [14:03] - Krak (niezweryfikowany) | Link:

Szlachetny Wilku Morski co by to było jak by podano że w Polsce podpalił się Żyd,bo takie jest nazwisko tego Pana.Zaraz na świecie podniósł by się lament syjonistów jak za czasu pogromu kieleckiego.A tak podpalił się jakiś desperat Ż i wnet o tym zapomną. Oczywiście to tak na marginesie.I życzę wszystkim lemingom aby niekoniecznie przez samopodpalenie wyleczyli się z tej gangreny jaką jest miłościwie nam panująca PO.
Natomiast Panu Ż życzę szybkiego powrotu do zdrowia.