Projekcja Nałęcza?

Jak czytam, prof. Nałęcz wykrztusił z siebie, (jak piszą „po rozmowie z Prezydentem”) coś w rodzaju przeprosin za swoje chamskie nazwanie Jarosława Kaczyńskiego pedofilem, czyli, co tu ukrywać, przestępcą w świetle polskiego kodeksu karnego. Przeprosin bardzo specyficznych i wcale nie Kaczyńskiego, jak się przekonamy za chwilę.

Zanim pójdziemy dalej, zajrzyjmy do ukochanej przez Pana Prezydenta, oby żył wiecznie, Wikipedii. Zajrzyjmy pod hasło: projekcja.
Projekcja (od łac. proicere, wyrzucać przed siebie) — w psychologii jeden z narcystycznych mechanizmów obronnych; przypisywanie innym własnych poglądów, zachowań lub cech, najczęściej negatywnych.
Projekcja wg Holmesa:

Projekcja podobieństwa — projekcja cechy własnej, nieuświadomionej. Jest to odpowiednik Freudowskiej projekcji klasycznej. Polega na tym, że osoby, które posiadają pewne negatywne cechy, nie są tego świadome, przypisują te cechy innym w większym stopniu niż osoby świadome tych cech.

Projekcja atrybutywna — projekcja cechy własnej, świadomej. Polega na tym, że innym ludziom przypisuje się własne uświadomione cechy negatywne. Projekcja ta jest większa wtedy, gdy osoba, której przypisuje się cechy podobne do własnych jest lubiana i ceniona.

No cóż, wszystko się zgadza, nawet ten ostatni akapit, o atakowaniu osoby lubianej i cenionej. Przypomnijmy, ze pan Nałęcz startował swego czasu w wyborach na Prezydenta i skończyło się to jego kompromitacją, zaś Jarosław Kaczyński uzyskał według oficjalnych wyników, tych z 2 milionami głosów nieważnych, machlojami z kartami do głosowania, kratkami na kartce różnej wielkości, stosami głosów na siebie znalezionymi na wysypiskach śmieci, 47%, zatem wynikiem nieco różnym od tego, jaki Nałęcz uzyskiwał kiedykolwiek zarówno na jawie, jak i w mokrych snach o potędze.
Nałęcz w poniedziałkowym oświadczeniu podkreślił, że nie było jego intencją obrażanie kogokolwiek, ZWŁASZCZA uczestniczących w tym spotkaniu młodych ludzi. - Co więcej swoją wypowiedzią chciałem stanąć w ich obronie i napiętnować sytuację, w której, w mojej ocenie, stali się oni przedmiotem niedopuszczalnej, politycznej manipulacji - napisał.

„Nie o Was to były słowa i nie do Was były one adresowane. Jeśli jednak wzięliście je do siebie i zostaliście nimi zranieni, raz jeszcze gorąco państwa przepraszam” - podkreślił.

Zatem przeprosiny dotyczą studentów. Jasne, ja nie do Was, bo przecież to o Kaczyńskim było, nie o Was, kochani studenci, no, co Wy, ach, jakie nieporozumienie! Nie zrozumiały głąby! Jak sądzę, teraz Nałęcz spodziewa się zbiorowego westchnienia ulgi studentów- ahaaaaa, no, sorry, nie zajarzyliśmy , że to o Kaczorze, no, o nim, to można, jak najbardziej, sam sobie winien, wszystko jest w porządku! O nim wolno mówić wszystko, ba, nawet trzeba! Można go nazwać ch..jem, faszystą, komunistą z KPP, stalinowcem, Mussolinim, Goebbelsem, Neronem, kartoflem i też wszystko będzie OK. Jeszcze jak bardzo OK.! Tak stoisz u nas, Nałęcz, jeszcze sami cos Kaczorowi nawrzucamy, będzie nas tu molestował, kartofel jeden!
Obrzucenie przywódcy opozycji takimi obelgami, jak pedofil, czyli przestępca, przez urzędnika prezydenckiego, to rzecz zupełnie zdumiewająca, która zakończyłaby karierę polityczną Nałęcza w 5 minut, gdyby w Polsce działały normalne mechanizmy eliminacji takiej hate speech, czyli mowy nienawiści. I gdyby działała normalna opinia publiczna.

Oczywiście, w tym wszystkim chodzi wyłącznie o odczłowieczenie opozycji i jej lidera, o wywołanie pożądanej zbitki w umysłach ludzkich, tak, jak psu Pawłowa wywoływano ślinienie się włączając światło w czasie karmienia, a potem bez karmienia. Nałęcz głupi nie jest ( nawet, jeśli wygląda, z tym zagadkowym rowkiem pośrodku czoła, jak przeszczepem z innej części ciała), rozumie doskonale zarówno, że z Kaczyńskiego żaden faszysta, Goebbels, czy Neron, a z PiSu żadne KPP, ani NSDAP, rozumie tez doskonale, że nie jest on pedofilem, ani nekrofilem, ani zoofilem, ani gerontofilem. Dlatego jego łajdactwo jest wyjątkowe, bo robione na zimno i od początku do końca w złej wierze. Taki Wołek, na przykład, jest dementem, budzącym litość Panem Wiadro, Kuczyński jest opętany nienawiścią, Niesiołowski jest szaleńcem, natomiast Nałęcz to zimny, wyrachowany drań, doskonale zdający sobie sprawę, w czym bierze udział i, dodatkowo, jako historyk, zdający sobie sprawę, do czego może doprowadzić to wieloletnie szczucie na opozycje. No i przecież już doprowadziło, w Łodzi, nie musimy gdybać i zgadywać.

Prezes PiS odnosząc się w sobotę na kongresie młodych do sobotniej gdańskiej konwencji PO stwierdził, że gdy myśli o tym, co dzieje się w Gdańsku, wracają wspomnienie sprzed ponad trzydziestu lat, kiedy krążyło bardzo wiele różnych piosenek politycznych, odnoszących się do tej schyłkowej rzeczywistości. Zacytował fragment jednej z nich: "A gdy Titanic tonął, to też orkiestra grała, a gdy Titanic tonął, to też był wielki szpan, taki jak tam. Kapitan miał do końca koszulę śnieżnobiałą, a para szła za parą w tan". – „Nie wiem, czy kapitan Tusk ma śnieżnobiałą koszulę” - dodał.
Wypowiedź Kaczyńskiego oTitanicu była zupełnie normalna i oczywista, nie mówiąc już o tym, że trzeba być jakimś idiotą, żeby sobie to skojarzyć z jakaś pedofilią, jak ten Jasio, co mu się wszystko z d… kojarzy. Idiotą, albo człowiekiem złej woli. Nijak się ma do pedofilii, wyraźnie widać, że Nałęcz po prostu bardzo chciał go w jakikolwiek sposób obrazić i tą pedofilię po prostu przyfastrygował bez sensu.

„Słów tak nieprawdziwych i deprecjonujących nasz kraj i jego dorobek nie powinno się zwłaszcza adresować do ludzi młodych. A już na pewno nie powinien tego czynić człowiek, będący dla tych ludzi niekwestionowanym autorytetem” - uważa Nałęcz.

No, to zaraz, niekwestionowanym, czy kwestionowanym? Bo przecież wszystko, co Nałęcz od lat robi, jak nawiedzony, to waśnie kwestionuje ten autorytet?
Jak dodał, jako nauczyciel akademicki jest wyczulony "na takie instrumentalne wykorzystywanie młodzieży". Podkreślił, że nie znajduje "najmniejszego zrozumienia dla (…) romansów nauczycieli akademickich z ich podopiecznymi".

Ja też, jak chyba każdy, nie znajduję zrozumienia dla instrumentalnego wykorzystywania młodzieży i romansów z nimi podstarzałych naukowców. To zdanie jest po prostu zdumiewające. Co też temu nieszczęsnemu Nałęczowi chodzi po głowie, jakieś romanse ze studentami? Zważywszy na to, że Nałęcz 30 lat pracuje z ludźmi młodymi i w świetle definicji projekcji przytoczonej na wstępie, pan profesor stąpa po bardzo cienkim lodzie. Słowo „lód” użyłem przypadkowo, w sensie zamarznięta woda, OKAY??? Żeby nie było, że to moja projekcja na temat Nałęcza i instrumentalnej konsumpcji romansu ze studentami. Brrrr!

http://www.wsieci.rp.pl/opinie...
http://freepl.info/seawolf
http://niepoprawni.pl/blogs/se...
http://niezalezna.pl/bloger/69...
http://seawolf.salon24.pl/

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika moherowyberetmarysi

15-06-2011 [20:59] - moherowyberetmarysi (niezweryfikowany) | Link:

chwała Bogu, że jesteś Wilku.
Bałam się, że może choroba, ABW albo piraci.

Identyczne "przeprosiny" odstawił Miecugow na TVN 24
I to jest klasa !!!!!!

Obrazek użytkownika Gość

15-06-2011 [22:40] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Nałęcza, Kalisza, Kluzikowej, Arłukowicza i kogo tam jeszcze. Czego się oni ,nawąchali, najedli ? Tak sobie myślę,jak to dobrze że mamy Prezesa Kaczyńskiego , co wymienione osoby robiłyby bez Niego. Na kogo napluły ? Na kogo buziuchny rozdziawiły? Powinni Prezesowi codziennie słać kosze kwiatów czy czegoś tam . Bez Niego nie istnieją.

Obrazek użytkownika Gość Andrzej

16-06-2011 [09:13] - Gość Andrzej (niezweryfikowany) | Link:

Ale z drugiej strony pomyślałem sobie, że przecież to my wszyscy powinniśmy być wdzięczni Nałęczom, Kaliszom, Kluzikowym, Arlukowiczom i całej chmarze innych za to, że nas serdecznie rozbawiają...A może to u mnie wystąpiła projekcja? Tylko, że moje rozbawienie chyba nie jest złą cechą...

Obrazek użytkownika Zatroskany

16-06-2011 [10:45] - Zatroskany (niezweryfikowany) | Link:

Ja nie życzę sobie tak nędznej,dennej ,na poziomie szamba rozrywki.Dzieje się to nie dośc,że bez mojej zgody,to jeszcze na mój /podatnika/ koszt.Tu trzeba leczyc i aktorów i klakierów.

Obrazek użytkownika Gość

15-06-2011 [21:05] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Wilku, ja jak nie mam czasu szukać obiektywnych informacji to czekam na Twoje komentarze.jak zwykle rewelacyjne,pozdrawiam.trochę się martwiłam bo dawno Cię nie było:)

Obrazek użytkownika awe

15-06-2011 [21:09] - awe (niezweryfikowany) | Link:

mozna powiedzieć jedno, że każdy ocenia wg. własnych wartości. Chociaż to profesor to projekcja może mu się nie kojarzyć a jeszcze do tego Freud. Sądząc po jego wypowiedziach to jaki Pan taki kram więc uważam,że w Pana ocenie za dużo dla niego mądrości.

Obrazek użytkownika Sobiepan

15-06-2011 [21:46] - Sobiepan (niezweryfikowany) | Link:

Bo ten najwyzszy akt ustawodawczy Polski jest juz tylko zbiorem hasel. Niewiazacych i na wlasny uzytek interpretowanych.
Nalecz rozumie moralnosc i etyke wg zasady sily:czyj topor wiekszy, ten ma i wieksze prawa. Jesli w ogole jeszcze cokolwiek rozumie.
Takie wypowiedzi deprecjonujace przeciwnika, musza byc scigane z urzedu, panowi prokuratorzy, mieniacy sie prawnikami!!! Tu cierpi autorytet Polski!
To nie o jakas durna "wolnosc slowa" chodzi. To jest rzucone bezpodstawne stwierdzenie, raniace honor opozycjonisty, Pana Jaroslawa Kaczynskiego.
I na koniec - trzeba byc perfidnym lub zupelnym ignorantem, a takim jawi sie byc Nalecz,by przepraszac (udawac przeraszanie, wrecz je inscenizowac!)wybrana grupe, skoro wypowiedz obrazliwa dotyczyla wszystkich, poniewaz Pan Kaczynski do wszystkich zebranych mowil.
Drogi Seawolfie! Twe oburzenie jest jedna z niewielu takich reakcji. Milcza media, wladze i zwierzchnicy Nalecza.
A ja sie pytam, czy tak zdegenerowany nauczyciel akademicki, ma w Polsce prawo mowic do mlodziezy? Odebrac mu katedre, skoro nie zna granic przyzwoitosci.A moze to jednak skrywane namietnosci i ich projekcja?

Obrazek użytkownika s.e.

15-06-2011 [22:46] - s.e. (niezweryfikowany) | Link:

z powodzeniem stosują pewną mądrość znaną jeszcze za Aleksandra The Great - calumniare audacter, semper aliquid haeret - szkaluj śmiało, zawsze coś przylgnie. Czymś takim posługują się oczywiście skończone ch...je (od Hołdysa), do których tego z przeszczepem rowu mariańskiego na czole także zaliczyć trzeba. Z drugiej strony zastanawiam się dlaczego PiS i sam JK ciągle na to pozwalają i są dłużni?
Wilku serdecznie pozdrawiam i jak najmniej takich numerów jak wczoraj, na Twojego bloga czekałem prawie do pierwszych kur

Obrazek użytkownika elabogoria

15-06-2011 [23:17] - elabogoria (niezweryfikowany) | Link:

Nałęcz pomylił adresatów tych epitetów , Jego słowa bardziej do Kalisza czy Wajdy pasują.Nie wszyscy zapomnieli o aferach na Dworcu Centralnym. Pozdrawiam

Obrazek użytkownika Nie oglądam Lisa, nie czytam Grossa

16-06-2011 [00:01] - Nie oglądam Lis... (niezweryfikowany) | Link:

Kompletne dno!!!!!!

Obrazek użytkownika Rycho

16-06-2011 [03:47] - Rycho (niezweryfikowany) | Link:

Jaki naukowiec, jaki naukowiec ?

Obrazek użytkownika marghi

16-06-2011 [08:21] - marghi (niezweryfikowany) | Link:

domagam się natychmiastowej dymisji Nałęcza (a najlepiej jakby go wyrzucili na zbity pysk!!!)

Obrazek użytkownika ~łatos11

16-06-2011 [08:58] - ~łatos11 (niezweryfikowany) | Link:

Retoryczne popisy polemicznej "błyskotliwości" takich osób jak panowie Nałęcz, Niesiołowski, Kutz itp,
jest odzwierciedleniem ich bezgranicznego oddania "dobremu panu"/?/. To coś jak bezdomny pies oddany jest człowiekowi, który w dobroci serca go przygarnął. Im był w większej nędzy, tym bardziej obszczekuje zagrażającego swojemu wybawcy. To jest właśnie psychologia tych panów, która ich determinuje do rujnowania
kultury politycznej w Polsce!.

Obrazek użytkownika Anna

16-06-2011 [12:35] - Anna (niezweryfikowany) | Link:

nie zapomnę tego co wygadywali Nałęcz & kompanija o Prezydencie Kaczyńskim i jego Małżonce. Nigdy nie zapomnę chamstwa wobec PiS i ludzi, którzy płacą podatki na utrzymanie "rządowej" chołoty.

Obrazek użytkownika Gosia

16-06-2011 [12:49] - Gosia (niezweryfikowany) | Link:

że tzw"elity" nie mogą oderwać od nich oczu, mając ich stale w myśli, w mowie i uczynkach.Zaniedbują własny rozwój poświęcając tyyyyyyyyyyyle czasu, emocjonalnego zaangażowania tylko jednemu tematowi. To gigantyczne marnotrawstwo POTENCJAŁU, obywatelu nałęcz!!! No chyba,że (i co mi się wydaje najbardziej prawdopodobne) takowego potencjału u ciebie ni na lekarstwo.....A w stronę Kaczyńskiego to ty , szmondaku, nawet nie patrz, boś tego nie godzien!