Tańczący nad trumnami

Jak wiemy parlamentarne komisje śledcze to nie jest polski wynalazek. Jako dodatkowe narzędzie kontrolne, służy w demokratycznym świecie, opozycji do kontrolowania rządzących. Bywa, bowiem i tak w demokracjach, że czasami ulegają one pokusie by wykorzystywać niezgodnie z prawem swoją pozycję i wpływy na sądy, prokuraturę czy służby specjalne.

III RP Ustawę o sejmowej komisji śledczej uchwaliła dopiero w styczniu 1999 roku, czyli po 10 latach od tak zwanej transformacji.

Oczywiście bardzo szybko establishment PRL-bis doszedł do wniosku, że tak jak „wiodące” media tak i sejmową komisję śledczą można wbrew demokratycznym standardom wykorzystać, jako kolejne narzędzie do zwalczania opozycji i utrwalania władzy zgodnie z porozumieniem okrągłego stołu.

Właśnie 15 marca, funkcjonariusz z ulicy Wiertniczej, Tomasz Sekielski mieniący się dziennikarzem podjął się w swoim programie zadania podsumowania działalności komisji śledczych za czasów rządów PO.

Ja skupię się tylko na jednej z nich, tej poświęconej śmierci posłanki Barbary Blidy. Właśnie w tej komisji skupiła się jak w soczewce cała podłość polityków SLD i PO oraz niewiarygodny wprost stopień zakłamania mediów.

Przez niemal cztery lata komisja sejmowa wyjaśniająca śmierć Barbary Blidy nie czyniła nic innego niż usiłowanie przekonania opinii publicznej o winie duetu Ziobro-Kaczyński. Od czasu do czasu padały sugestie, że to nie Barbara Blida pociągnęła za spust.

Właśnie w jednym z programów w TVN24 ten, co to nie da sobie wmówić, że „białe jest czarne, a czarne jest białe” oprócz wątku„szamotaniny”, której jak wiemy nie było, powiedział, że „kula przebiła ciało ofiary pod nietypowym kątem 200” .

Przez te wszystkie lata bardzo dbano o to, aby pewne informacje i fakty nie docierały do szerokiej opinii publicznej. Sekielski jednak posunął się dużo dalej. On nie przemilczał niewygodne dla salonu kłopotliwego faktu. On po prostu skłamał.

Cóż bowiem znaczy słowo „kula”? To nic innego jak potoczna nazwa pocisku. Jeżeli zaś dziennikarz chce być wiarygodny i profesjonalny, to powinien wyjaśnić skrywaną przed publiką prawdę i powiedzieć cóż to była za kula czy pocisk?

I teraz dochodzimy do tego co przez cały okres pracy komisji było wiadome, ale dla grających w podły sposób śmiercią swojej partyjnej koleżanki niewygodne z przyczyn propagandowych.

Otóż Barbara Blida strzelała, bowiem do siebie z tak zwanej „bezpiecznej” amunicji, która według producenta nie zabija. Można z niej korzystać jedynie przy użyciu rewolweru gdyż zmniejszona ilość środka miotającego nie byłaby w stanie przeładować pistoletu, czyli odprowadzić sprężyny, wyrzucić łuski i wprowadzić kolejnego naboju do komory nabojowej. Po prostu przy użyciu amunicji niepenetrującej występuje zbyt słabe ciśnienie gazów.

W rewolwerze funkcję komory nabojowej spełnia obracający się bębenek, a łuski niestety trzeba samemu usuwać.

Następnie dziennikarz śledczy czy obiektywny członek sejmowej komisji powinien odpowiedzieć na pytanie:, dlaczego Barbara Blida celowała we własną pierś zamiast, jak 99% samobójców korzystających z broni krótkiej, w głowę? Oczywiście pojawiło się kilku kryminologów i psychologów twierdzących, że w przypadku kobiet chodzi o względy estetyczne.

Dlaczego jednak nikt nie wyartykułował wytłumaczenia bardziej logicznego?

Otóż producent bezpiecznej i niepenetrującej amunicji, która zamiast tradycyjnego pocisku czy „kuli Sekielskiego”, zawiera specjalny woreczek ze śrutem, mówi w instrukcji, że broń kierować należy w klatkę piersiową gdyż oddanie strzału w szyję lub głowę może spowodować śmierć.

Barbara Blida bywała na strzelnicy i można przyjąć, że doskonale sobie zdawała sprawę jakie przeznaczenie ma załadowana w jej rewolwerze amunicja.

Co z tego wszystkiego wynika?

Otóż Barbara Blida zginęła na skutek nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło podczas próby samookaleczenia, która to próba miała wywołać polityczny skandal zagłuszający jej uwikłanie się w sprawki „śląskiej Aleksis”. I zapewne tak by się stało gdyby nie nieszczęśliwy zbieg okoliczności.

Żaden samobójca nie użyje papierowego sznurka by się powiesić, ani tez nie rzuci się pod rower i raczej wybierze do tego celu samochód lub pociąg.

Podobnie żaden samobójca do zadania sobie śmierci nie wybierze broni naładowanej amunicją, która według zapewnień producenta, nie zabija oraz nie skieruje wylotu lufy w to miejsce, które według tegoż producenta jest tym optymalnym, wskazanym i jeśli można tak powiedzieć najbezpieczniejszym.

Dziś widzimy tych wszystkich wybitnych polityków SLD, którzy prześcigają się w zapewnieniach o wielkiej przyjaźni ze zmarłą, najlepszą córą polskiej lewicy, dla której jednak nie znaleźli miejsca na liście kandydatów do parlamentu czy senatu w ostatnich za jej życia wyborach. Dlaczego? Czy nie obawiali się czasem uwikłania koleżanki w węglową aferę?

To jest dopiero cyniczny taniec postkomunistów nad trumną Barbary Blidy i polityczna nekrofilia w czystej postaci.

Tu słowa „mord na posłance” nie rażą tych samych, których do obłędu doprowadza słowo zamach wypowiadane w kontekście smoleńskiej tragedii.

Celowo w artykule nie piszę nic o kreowanym na rubasznego swojaka, obrzydliwym, podłym i cynicznym typku, Ryszardzie Kaliszu.

Na koniec dwa cytaty jednaj z najbardziej nikczemnych i zakłamanych postaci produkującej się w mediach III RP. Jeden dotyczy śmierci Barbary Blidy, a drugi katastrofy smoleńskiej. Autor to oczywiście Waldemar Kuczyński.

„Piszę bez ogródek i proszę wszystkich, których to może urazić o wybaczenie. Otóż Pani poseł i minister Barbara Blida to pierwszy trup paranoi, która od dwu lat rządzi Polską.”

Kwiecień 2007r.

„Załamał się formalny system dowodzenia statkiem powietrznym. Dowódcą statku został prezydent Lech Kaczyński, a dowódcą operacyjnym gen. Błasik”

Czerwiec 2010r.

Forum jest miejscem wymiany opinii użytkowników, myśli, informacji, komentarzy, nawiązywania kontaktów i rodzenia się inicjatyw. Dlatego eliminowane będą wszelkie wpisy wielokrotne, zawierające wulgarne słowa i wyrażenia, groźby karalne, obrzucanie się obelgami, obrażanie forumowiczów, członków redakcji i innych osób. Bezwzględnie będziemy zwalczali trollowanie, wszczynanie awantur i prowokowanie. Jeśli czyjaś opinia nie została dopuszczona, to znaczy, że zaliczona została do jednej z wymienionych kategorii. Jednocześnie podkreślamy, iż rozumiemy, że nasze środowisko chce mieć miejsce odreagowywania wielu lat poniżania i ciągłej nagonki na nas przez obóz "miłości", ale nie upoważnia to do stosowania wulgarnego języka. Dopuszczalna jest natomiast nawet najostrzejsza krytyka, ale bez wycieczek osobistych.

Komentarze

Obrazek użytkownika Zodiak

15-06-2011 [10:27] - Zodiak (niezweryfikowany) | Link:

A ja odnoszę wrażenie, że motywacją tego tęczowego wieprzka jest coś więcej nad wyedukowany cynizm. Pamiętam mianowicie jak za rządów PiS dało się słyszeć całkiem realne zapowiedzi pożegnania się tego knura z polityką. Coś musi mieć on mocno za uszami i to go tak mobilizuje...

Obrazek użytkownika kokos26

15-06-2011 [10:38] - kokos26 | Link:

Wielce prawdopodobne

pozdrawiam

Obrazek użytkownika stanczykblazen

15-06-2011 [20:16] - stanczykblazen (niezweryfikowany) | Link:

Kto odpowie za śmierć K Olewnika i trzyletnie więzienie go w okrutnych warunkach i skradzenie duużej sumy przeznaczonej na okup? Kto te pieniądze wziął i z kim się podzielił?

Obrazek użytkownika waldemar

15-06-2011 [10:54] - waldemar (niezweryfikowany) | Link:

Ja po prostu nie znajduję innych słów dla określenia tych osobników to są po prostu GADY.

Obrazek użytkownika cogito

15-06-2011 [11:00] - cogito (niezweryfikowany) | Link:

"Otóż Barbara Blida zginęła na skutek nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło podczas próby samookaleczenia, która to próba miała wywołać polityczny skandal zagłuszający jej uwikłanie się w sprawki „śląskiej Aleksis”. I zapewne tak by się stało gdyby nie nieszczęśliwy zbieg okoliczności.Żaden samobójca nie użyje papierowego sznurka by się powiesić, ani tez nie rzuci się pod rower i raczej wybierze do tego celu samochód lub pociąg."

To jest czytelne dla każdego , komu choć trochę skrzy na synapsach.Ale nie dla polityków PO i SLD. No chyba żeby to nie dotyczyło ich szeregów. O gówniarstwie dziennikarskim i pseudo "naukawcach" nie wspomnę.
Nikogo nie poruszył watek przechowywania rewolweru w łazience wraz z amunicją.
Ten chocholi taniec nad trumną nieszczęsnej pani Blidy, wykonują jej koledzy nie po to żeby dbać o jej dobre imię, cześć, czy jakakolwiek elementarna sprawiedliwość.
To jest polowanie z nagonką na polityków PIS, którzy ośmielili się ruszyć układ , nazwać rzeczy po imieniu i ścigać je tak jak one na to zasłużyły. Pani Blida zginęła przez przypadek. Miał wyjść medialny spektakl pokazujący okrutne oblicze PISu, wyszła tragedia na własne życzenie. Taka jest prawda. Agentka, która nie weszła do łazienki razem z nią pewnie złamała procedury, żeby jej oszczędzić skrepowania w intymnej było nie było sytuacji. I wszelkie insynuacje w tej materii są zwykłym draństwem.
Oglądaliśmy żenujący spektakl w komisji hazardowej, usankcjonowany przez panów prokuratorów, którzy nie stwierdzili żadnego przestępstwa i zakrzyczany przez salon, oglądaliśmy spektakl w komisji Orlenowskiej, który zakończył się niczym i na dokładkę prokuratura ściga po dziś osobę, która nadała sprawie bieg urzędowy. cały cyrk z mataczeniem dowodami, kłamstwami, nieudolnością zakrawająca na zwykła amatorszczyznę w sprawie katastrofy smoleńskiej. Afera z PZU. Rychy, Grzechy, Mirowie i Rosoły nie rażą delikatnych zmysłów salonowców.Cisza medialna zapadła nad sprawą cieciowania u Niemca pewnego prominentnego polityka. Pewnie organy skarbowe nie stwierdziły naruszenia przepisów jak mniemam wykonując poczwórne salto z lotem na głowę. Te same organy, które stwierdziły, że maż żonie przysparza przychody kupując jedzenie w przypadku rozdzielności majątkowej i dawaj ich opodatkowywać.Karanie nastolatków, kibiców, ściganie jak za cara Mikołaja II namiotu po Krakowskim Przedmieściu, prowokacje służb i Kalisz ze swymi wnioskami jak wisienka na torcie. Czego jeszcze trzeba ludzie żebyście przejrzeli? Naprawdę nic Wam się w bankach nie tli?Rosjanie nie wjadą na czołgach żeby was obudzić. Oni już tu są. I nie liczyłbym, że ktoś się ujmie "za Gdańskiem".

Obrazek użytkownika cogito

15-06-2011 [11:03] - cogito (niezweryfikowany) | Link:

"Otóż Barbara Blida zginęła na skutek nieszczęśliwego wypadku, do którego doszło podczas próby samookaleczenia, która to próba miała wywołać polityczny skandal zagłuszający jej uwikłanie się w sprawki „śląskiej Aleksis”. I zapewne tak by się stało gdyby nie nieszczęśliwy zbieg okoliczności.Żaden samobójca nie użyje papierowego sznurka by się powiesić, ani tez nie rzuci się pod rower i raczej wybierze do tego celu samochód lub pociąg."

To jest czytelne dla każdego , komu choć trochę skrzy na synapsach.Ale nie dla polityków PO i SLD. No chyba żeby to nie dotyczyło ich szeregów. O gówniarstwie dziennikarskim i pseudo "naukawcach" nie wspomnę.
Nikogo nie poruszył watek przechowywania rewolweru w łazience wraz z amunicją.
Ten chocholi taniec nad trumną nieszczęsnej pani Blidy, wykonują jej koledzy nie po to żeby dbać o jej dobre imię, cześć, czy jakakolwiek elementarna sprawiedliwość.
To jest polowanie z nagonką na polityków PIS, którzy ośmielili się ruszyć układ , nazwać rzeczy po imieniu i ścigać je tak jak one na to zasłużyły. Pani Blida zginęła przez przypadek. Miał wyjść medialny spektakl pokazujący okrutne oblicze PISu, wyszła tragedia na własne życzenie. Taka jest prawda. Agentka, która nie weszła do łazienki razem z nią pewnie złamała procedury, żeby jej oszczędzić skrepowania w intymnej było nie było sytuacji. I wszelkie insynuacje w tej materii są zwykłym draństwem.
Oglądaliśmy żenujący spektakl w komisji hazardowej, usankcjonowany przez panów prokuratorów, którzy nie stwierdzili żadnego przestępstwa i zakrzyczany przez salon, oglądaliśmy spektakl w komisji Orlenowskiej, który zakończył się niczym i na dokładkę prokuratura ściga po dziś osobę, która nadała sprawie bieg urzędowy. cały cyrk z mataczeniem dowodami, kłamstwami, nieudolnością zakrawająca na zwykła amatorszczyznę w sprawie katastrofy smoleńskiej. Afera z PZU. Rychy, Grzechy, Mirowie i Rosoły nie rażą delikatnych zmysłów salonowców.Cisza medialna zapadła nad sprawą cieciowania u Niemca pewnego prominentnego polityka. Pewnie organy skarbowe nie stwierdziły naruszenia przepisów jak mniemam wykonując poczwórne salto z lotem na głowę. Te same organy, które stwierdziły, że maż żonie przysparza przychody kupując jedzenie w przypadku rozdzielności majątkowej i dawaj ich opodatkowywać.Karanie nastolatków, kibiców, ściganie jak za cara Mikołaja II namiotu po Krakowskim Przedmieściu, prowokacje służb i Kalisz ze swymi wnioskami jak wisienka na torcie. Czego jeszcze trzeba ludzie żebyście przejrzeli? Naprawdę nic Wam się w bankach nie tli?Rosjanie nie wjadą na czołgach żeby was obudzić. Oni już tu są. I nie liczyłbym, że ktoś się ujmie "za Gdańskiem".

Obrazek użytkownika marghi

15-06-2011 [12:23] - marghi (niezweryfikowany) | Link:

świetny tekst! Pozdrawiam

Obrazek użytkownika emka

15-06-2011 [12:56] - emka (niezweryfikowany) | Link:

staną przed trybunałem i będą sądzeni przez tych strasznych ludzi bez zasad i z moralnością Kalego?

Obrazek użytkownika Bwana Kubwa

15-06-2011 [13:04] - Bwana Kubwa (niezweryfikowany) | Link:

Nie wiem z jakiej broni strzelała p. Blida, bo telewizornie pokazują za każdym razem inną. Raz był to rewolwer startowy typu START 4 kal. 22 long, innym razem słusznych rozmiarów armatka z ponad pięciocalową lufą przypominający broń firmy Crosman. Raz mówiono że strzelała do siebie ze ślepej amunicji, a teraz mówi się o kulach.
Nie wiem również czy p. Blida było obeznana z obsługą broni palnej (u kobiet nie jest to powszechne zjawisko). Wiem natomiast, że strzelając do siebie z tak zwanego przyłożenia, czyli przykładając broń do ciała, można sobie zrobić większe kuku niż obiecuje producent "bezpiecznej" amunicji. Amunicja owa, jest bezpieczna przy strzale z pewnej minimalnej odległości i to z wyłączeniem części szczególnie wrażliwych (np. oczy).
Wiem również że strzał z przyłożenia ze START 4 w palec powoduje miejscowe spalenie naskórka i wbicie ziarenek prochu pod skórę (autopsja).

Obrazek użytkownika kokos26

15-06-2011 [16:08] - kokos26 | Link:

Obrazek użytkownika Jojo

15-06-2011 [13:06] - Jojo (niezweryfikowany) | Link:

Zawsze słyszałem że Blida to twarda kobieta pracująca na budowie obdszaskana z mężczyznami a tu raptem bidula niewinna nie wytrzymała i popełniła harakiry. NONSENS

Obrazek użytkownika Analityk

15-06-2011 [20:14] - Analityk (niezweryfikowany) | Link:

obdszaskana, mówisz? A co to znaczy?

Obrazek użytkownika Nie oglądam Lisa, nie czytam Grossa

16-06-2011 [00:15] - Nie oglądam Lis... (niezweryfikowany) | Link:

i wrażliwa na krzywdę ludzką "socjalistka", która w tej bezgranicznej wrażliwości (a może twardości?), jako minister w rządzie otrzaskanych i wrażliwych "obrońców ludu" uznała, że najlepszym miejscem dla ludzi ubogich, nie będących w stanie zapłacić czynszu - jest ulica i gołe niebo nad głową.

Obrazek użytkownika yorg

15-06-2011 [13:33] - yorg (niezweryfikowany) | Link:

Bardzo dobry, klarowny tekst:kwintesencja logiki. Doskonale by się nadawał na ulotki. W sprawie Blidy hieny stały się wyjątkowo aktywne, to z kolei daje świadectwo uczciwości J.Kaczyńskiemu , bo jest jednym z niewielu nie mającym nic na sumieniu. W przeciwnym razie cała ta zgraja by go dopadła.

Obrazek użytkownika waldemar

15-06-2011 [14:09] - waldemar (niezweryfikowany) | Link:

Teraz oglądałem tego przeklętego Gada Napieralskiego ,Tego Gada Komunistę ,zwołał konferencję prasową i nawoływał Tuska żeby sie Platforma podpisała pod tym wnioskiem o postawienie mojego Premiera przed Trybunałem Stanu .Chociaż jestem człowiekiem wrażliwym nie mogę już dalej na nich patrzeć i ich słuchać .Oni chcą usunąć mojego Premiera ,nie możemy nigdy do tego dopuścić.

Obrazek użytkownika Uni

15-06-2011 [17:26] - Uni (niezweryfikowany) | Link:

Jeśli wierzyć temu co znalazłem, z analizy z 2001 roku 1704 przypadków samobójstw niemal w 50% samobójstw użyto rewolweru, w 14% skutkiem był strzał w klatkę piersiową, 83,7% strzelało w głowę. Także nie jest to na granicy błędu statystycznego jak się sugeruje.

Obrazek użytkownika kokos26

15-06-2011 [19:58] - kokos26 | Link:

Ciekawe w ilu przypadkach użyto w celach samobójczych bezpiecznej amunicji niepenetrującej:)) 

Obrazek użytkownika Ruki

15-06-2011 [19:17] - Ruki (niezweryfikowany) | Link:

... a my będziemy musieli zbudować wiele więzień, które będą stać wiele lat (nie tak jak drogi, które buduje Tusk)

Obrazek użytkownika Gosia

18-06-2011 [11:56] - Gosia (niezweryfikowany) | Link:

"Basi" Blidy popchnęła do samobójstwa wielu ludzi wyrzucanych zimą na bruk!Pisała o tym GW!

Obrazek użytkownika Gość

22-06-2011 [07:35] - Gość (niezweryfikowany) | Link:

Są winni i niewinni. Ale którzy są którzy to często zagadka nie do rozwiązania. Kalisz tak jak i Gross kłamią/ reprezentują "uciśnionych", którzy żalą się, że się Palestyńczycy bronią. Cyt. "jeśli Palestyna chce być samodzielnym państwem to my cofniemy daleko idące ustępstwa w stosunku do Palestyńczyków". Nie pozwolimy im na nas pracować, nie damy im dostępu do wody, itd., itd... . To tak jak odszkodowania wojenne ma płacić Polska na rzecz Izraela - bo to będzie "dobsze" zarówno dla Polaków jak i Izraelczków - Gross. Z